Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Onsdag 17. august 2022 kl. 00:41
WWW.HÅNDBOLD.INFO
 
HERRE A-LANDSKAMPE
6. MARTS 1986: RUM�NIEN
 
KAMPFACTS
SPILLESTEDANLEDNING
Aarau, SchweizVM, mellemrunde
RESULTATTILSKUERE
18-16 (10-7)1.000
MÅLSCORERE
Klaus Sletting Jensen
Keld Nielsen
Jørgen Gluver
Michael Fenger
Jens Erik Roepstorff
Hans Henrik Hattesen
Steen Mogensen
6 mål
4 mål
3 mål
2 mål
1 mål
1 mål
1 mål
DANMARK
SPILLERKLUBALDERKMPM�LBEM�RKNINGER
  Poul Sørensen (M)HIK311241
  Karsten Holm (M)Kolding IF25470
  Jens Erik RoepstorffHelsing�r IF25119276
  Erik Veje RasmussenGummersbach26105405
  Keld NielsenSaga2887228
  Klaus Sletting JensenHIK2278220
  Morten Stig ChristensenGladsaxe/HG27148358
  Hans Henrik HattesenWinterthur27129281
  Jørgen GluverAlicante2582127
  Michael FengerHIK2378182
  Lars Gj�ls-AndersenHIK235068
  Steen MogensenHIK261914Sidste
LANDSKAMP 664
LANDSTR�NER
Leif Mikkelsen (250)
BEM�RKNINGER
Lars Gj�ls-Andersen er 54. spiller, som
opn�r 50 landskampe
  Kampe mod Rum�nien