Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Mandag 26. august 2019 kl. 10:34
WWW.HASLUND.INFO
 
KOMMENDE OPDATERINGER
26. AUGUST 2019
DANMARKSTURNERINGEN 2019/2020
3F SUPERLIGA, GRUNDSPIL
● AC Horsens - AaB 
27. AUGUST 2019
EUROPACUP 2019/2020
CHAMPIONS LEAGUE, 4. KVALIFIKATIONSRUNDE (MESTER) 2. KAMP
●  
CHAMPIONS LEAGUE, 4. KVALIFIKATIONSRUNDE (IKKE-MESTER) 2. KAMP
●  
28. AUGUST 2019
SYDBANK POKALEN 2019/2020
1. RUNDE 
● Brønshøj - Hvidovre  ● Kjellerup - Vendsyssel FF 
28. AUGUST 2019
EUROPACUP 2019/2020
CHAMPIONS LEAGUE, 4. KVALIFIKATIONSRUNDE (MESTER) 2. KAMP
●  
CHAMPIONS LEAGUE, 4. KVALIFIKATIONSRUNDE (IKKE-MESTER) 2. KAMP
●  
29. AUGUST 2019
EUROPACUP 2019/2020
CHAMPIONS LEAGUE, GRUPPE A LODTRÆKNING
●  
CHAMPIONS LEAGUE, GRUPPE B LODTRÆKNING
●  
CHAMPIONS LEAGUE, GRUPPE C LODTRÆKNING
●  
CHAMPIONS LEAGUE, GRUPPE D LODTRÆKNING
●  
CHAMPIONS LEAGUE, GRUPPE E LODTRÆKNING
●  
CHAMPIONS LEAGUE, GRUPPE F LODTRÆKNING
●  
CHAMPIONS LEAGUE, GRUPPE G LODTRÆKNING
●  
CHAMPIONS LEAGUE, GRUPPE H LODTRÆKNING
●  
EUROPA LEAGUE, 4. KVALIFIKATIONSRUNDE 2. KAMP
● Spartak Moskva (Rusland) - Sporting Braga (Portugal)  ● Glasgow Rangers (Skotland) - Legia Warszawa (Polen) 
● Rijeka (Kroatien) - Gent (Belgien)  ● Apollon Limassol (Cypern) - PSV Eindhoven (Holland) 
● Zorya Luhansk (Ukraine) - Espanyol (Spanien)  ● Royal Antwerpen (Belgien) - AZ Alkmaar (Holland) 
● Wolverhampton (England) - Torino (Italien)  ● Frankfurt (Tyskland) - RC Strasbourg (Frankrig) 
● Hapoel Be'er Sheva (Israel) - Feyenoord (Holland)  ● Bnei Yehuda (Israel) - Malmö FF (Sverige) 
● Molde (Norge) - Partizan Beograd (Serbien)  ● Trabzonspor (Tyrkiet) - AEK Athen (Grækenland) 
● Guimaraes (Portugal) - Steaua Bukarest (Rumænien) 
EUROPA LEAGUE, 4. KVALIFIKATIONSRUNDE (MESTER) 2. KAMP 
● Riga FC (Estland) - FC København (Danmark)  ● BATE Borisov (Hviderusland) - FC Astana (Kasakhstan) 
● Qarabag (Aserbajdsjan) - Linfield (Nordirland)  ● NK Maribor (Slovenien) - Ludogorets (Bulgarien) 
● Ferencvaros (Ungarn) - Suduva (Litauen)  ● F91 Dudelange (Luxembourg) - Ararat-Armenia (Armenien) 
● AIK Stockholm (Sverige) - Celtic (Skotland)  ● PAOK Saloniki (Grækenland) - Slovan Bratislava (Slovakiet) 
30. AUGUST 2019
DANMARKSTURNERINGEN 2019/2020
3F SUPERLIGA, GRUNDSPIL
● OB - SønderjyskE
NORDICBET LIGA
● Skive - HB Køge● Fremad Amager - Næstved
● Nykøbing FC - Kolding IF
2. DIVISION ØST, GRUNDSPIL
● HIK - FC Helsingør 
2. DIVISION VEST, GRUNDSPIL
● Vejgaard - Jammerbugt FC  ● Aarhus Fremad - Ringkøbing 
30. AUGUST 2019
EUROPACUP 2019/2020
EUROPA LEAGUE, GRUPPE A LODTRÆKNING
●  
EUROPA LEAGUE, GRUPPE B LODTRÆKNING
●  
EUROPA LEAGUE, GRUPPE C LODTRÆKNING
●  
EUROPA LEAGUE, GRUPPE D LODTRÆKNING
●  
EUROPA LEAGUE, GRUPPE E LODTRÆKNING
●  
EUROPA LEAGUE, GRUPPE F LODTRÆKNING
●  
EUROPA LEAGUE, GRUPPE G LODTRÆKNING
●  
EUROPA LEAGUE, GRUPPE H LODTRÆKNING
●  
EUROPA LEAGUE, GRUPPE I LODTRÆKNING
●  
EUROPA LEAGUE, GRUPPE J LODTRÆKNING
●  
EUROPA LEAGUE, GRUPPE K LODTRÆKNING
●  
EUROPA LEAGUE, GRUPPE L LODTRÆKNING
●  
31. AUGUST 2019
DANMARKSTURNERINGEN 2019/2020
3F SUPERLIGA, GRUNDSPIL
● FC Nordsjælland - Hobro
2. DIVISION ØST, GRUNDSPIL 
● Vanløse - Skovshoved  ● Hillerød - Slagelse 
● Brønshøj - B93 
2. DIVISION VEST, GRUNDSPIL
● VSK Aarhus - Brabrand  ● FC Sydvest - Middelfart 
1. SEPTEMBER 2019
DANMARKSTURNERINGEN 2019/2020
3F SUPERLIGA, GRUNDSPIL
● FC Midtjylland - Brøndby● AaB - FC København
● Randers FC - Silkeborg● AGF - Esbjerg
● AC Horsens - Lyngby
NORDICBET LIGA
● FC Roskilde - FC Fredericia● Vendsyssel FF - Hvidovre
● Vejle - Viborg
2. DIVISION ØST, GRUNDSPIL
● Avarta - Frem  ● Holbæk - FA 2000 
2. DIVISION VEST, GRUNDSPIL
● Thisted - Dalum  ● AB - Næsby  ki
3. SEPTEMBER 2019
DANMARKSTURNERINGEN 2019/2020
2. DIVISION VEST, GRUNDSPIL
● Jammerbugt FC - Middelfart 
5. SEPTEMBER 2019
A-LANDSHOLDET
  Gibraltar - Danmark 
5. SEPTEMBER 2019
EM-KVALIFIKATION 2020
GRUPPE D 
● Gibraltar - Danmark  ● Irland - Schweiz 
GRUPPE F
● Rumænien - Spanien  ● Norge - Malta 
● Færøerne - Sverige 
GRUPPE G
● Israel - Nordmakedonien 
GRUPPE J
● Armenien - Italien  ● Bosnien - Liechtenstein 
● Finland - Grækenland 
5. SEPTEMBER 2019
VM-KVALIFIKATION 2022
ASIEN, 2. OMGANG GRUPPE A
● Filippinerne - Guam  ● Kina - Maldiverne 
ASIEN, 2. OMGANG GRUPPE B
● Nepal - Kuwait  ● Taiwan - Jordan 
ASIEN, 2. OMGANG GRUPPE C
● Cambodia - Hong Kong  ● Bahrain - Irak 
ASIEN, 2. OMGANG GRUPPE D
● Singapore - Yemen  ● Palæstina - Usbekistan 
ASIEN, 2. OMGANG GRUPPE E
● Qatar - Afghanistan  ● Indien - Oman 
ASIEN, 2. OMGANG GRUPPE F
● Tadsjikistan - Kirgisistan  ● Mongoliet - Myanmar 
ASIEN, 2. OMGANG GRUPPE G
● Thailand - Vietnam  ● Indonesien - Malaysia 
ASIEN, 2. OMGANG GRUPPE H
● Sri Lanka - Turkmenistan  ● Nordkorea - Libanon 
6. SEPTEMBER 2019
DANMARKSTURNERINGEN 2019/2020
NORDICBET LIGA
● Viborg - Vendsyssel FF● Hvidovre - Skive
● HB Køge - Vejle
2. DIVISION ØST, GRUNDSPIL
● FC Helsingør - Holbæk  ● Hillerød - Vanløse 
2. DIVISION VEST, GRUNDSPIL
● Næsby - Dalum 
6. SEPTEMBER 2019
EM-KVALIFIKATION 2020
GRUPPE C
● Tyskland - Holland  ● Estland - Hvideruslad 
GRUPPE E
● Slovakiet - Kroatien  ● Wales - Aserbajdsjan 
GRUPPE G
● Slovenien - Polen  ● østrig - Letland 
GRUPPE I
● San Marino - Belgien  ● Skotland - Rusland 
● Cypern - Kasakhstan 
7. SEPTEMBER 2019
DANMARKSTURNERINGEN 2019/2020
2. DIVISION ØST, GRUNDSPIL 
● FA 2000 - HIK  ● Frem - Brønshøj 
● Skovshoved - Avarta 
2. DIVISION VEST, GRUNDSPIL
● Vejgaard - AB  ● Middelfart - Thisted 
● Brabrand - FC Sydvest 
7. SEPTEMBER 2019
EM-KVALIFIKATION 2020
GRUPPE A
● Kosovo - Tjekkiet  ● England - Bulgarien 
GRUPPE B
● Litauen - Ukraine  ● Serbien - Portugal 
GRUPPE H
● Island - Moldova  ● Frankrig - Albanien 
● Tyrkiet - Andorra 
8. SEPTEMBER 2019
A-LANDSHOLDET
  Georgien - Danmark 
8. SEPTEMBER 2019
DANMARKSTURNERINGEN 2019/2020
NORDICBET LIGA
● Næstved - FC Roskilde● Kolding IF - Fremad Amager
● FC Fredericia - Nykøbing FC
2. DIVISION ØST, GRUNDSPIL
● Slagelse - B93 
2. DIVISION VEST, GRUNDSPIL
● Jammerbugt FC - Aarhus Fremad  ● Ringkøbing - VSK Aarhus 
8. SEPTEMBER 2019
EM-KVALIFIKATION 2020
GRUPPE D 
● Georgien - Danmark  ● Schweiz - Gibraltar 
GRUPPE F
● Spanien - Færøerne  ● Rumænien - Malta 
● Sverige - Norge 
GRUPPE J
● Armenien - Bosnien  ● Finland - Italien 
● Grækenland - Liechtenstein 
9. SEPTEMBER 2019
EM-KVALIFIKATION 2020
GRUPPE C
● Nordirland - Tyskland  ● Estland - Holland 
GRUPPE E
● Aserbajdsjan - Kroatien  ● Ungarn - Slovakiet 
GRUPPE G
● Polen - østrig  ● Slovenien - Israel 
● Letland - Nordmakedonien 
GRUPPE I
● Skotland - Belgien  ● Rusland - Kasakhstan 
● San Marino - Cypern 
10. SEPTEMBER 2019
EM-KVALIFIKATION 2020
GRUPPE A
● England - Kosovo  ● Montenegro - Tjekkiet 
GRUPPE B
● Litauen - Portugal  ● Luxembourg - Serbien 
GRUPPE H
● Frankrig - Andorra  ● Albanien - Island 
● Moldova - Tyrkiet 
10. SEPTEMBER 2019
VM-KVALIFIKATION 2022
ASIEN, 2. OMGANG GRUPPE A
● Guam - Filippinerne  ● Maldiverne - Kina 
ASIEN, 2. OMGANG GRUPPE B
● Kuwait - Australien  ● Nepal - Taiwan 
ASIEN, 2. OMGANG GRUPPE C
● Hong Kong - Iran  ● Cambodia - Bahrain 
ASIEN, 2. OMGANG GRUPPE D
● Singapore - Palæstina  ● Yemen - Saudi Arabien 
ASIEN, 2. OMGANG GRUPPE E
● Afghanistan - Bangladesh  ● Qatar - Indien 
ASIEN, 2. OMGANG GRUPPE F
● Mongoliet - Tadsjikistan  ● Myanmar - Japan 
ASIEN, 2. OMGANG GRUPPE G
● Indonesien - Thailand  ● Malaysia - Arabiske Emirater 
ASIEN, 2. OMGANG GRUPPE H
● Turkmenistan - Sydkorea  ● Sri Lanka - Nordkorea 
13. SEPTEMBER 2019
DANMARKSTURNERINGEN 2019/2020
NORDICBET LIGA
● Skive - FC Fredericia● Vejle - Hvidovre
2. DIVISION ØST, GRUNDSPIL
● HIK - Slagelse 
14. SEPTEMBER 2019
DANMARKSTURNERINGEN 2019/2020
2. DIVISION ØST, GRUNDSPIL 
● Vanløse - Avarta  ● FA 2000 - Hillerød 
● Brønshøj - FC Helsingør  ● B93 - Skovshoved 
2. DIVISION VEST, GRUNDSPIL
● VSK Aarhus - Næsby  ● Brabrand - AB 
● Aarhus Fremad - Middelfart  ● Dalum - Ringkøbing 
15. SEPTEMBER 2019
DANMARKSTURNERINGEN 2019/2020
3F SUPERLIGA, GRUNDSPIL
● SønderjyskE - AC Horsens● Brøndby - FC Nordsjælland
● AGF - AaB● Hobro - FC København
● Esbjerg - Randers FC● Lyngby - FC Midtjylland
● Silkeborg - OB
NORDICBET LIGA
● Fremad Amager - Viborg● HB Køge - Næstved
● FC Roskilde - Nykøbing FC● Vendsyssel FF - Kolding IF
2. DIVISION ØST, GRUNDSPIL
● Holbæk - Frem 
2. DIVISION VEST, GRUNDSPIL
● Thisted - Vejgaard  ● FC Sydvest - Jammerbugt FC 
17. SEPTEMBER 2019
EUROPACUP 2019/2020
CHAMPIONS LEAGUE, GRUPPE A 1. RUNDE
●  
CHAMPIONS LEAGUE, GRUPPE B 1. RUNDE
●  
CHAMPIONS LEAGUE, GRUPPE C 1. RUNDE
●  
CHAMPIONS LEAGUE, GRUPPE D 1. RUNDE
●  
18. SEPTEMBER 2019
EUROPACUP 2019/2020
CHAMPIONS LEAGUE, GRUPPE E 1. RUNDE
●  
CHAMPIONS LEAGUE, GRUPPE F 1. RUNDE
●  
CHAMPIONS LEAGUE, GRUPPE G 1. RUNDE
●  
CHAMPIONS LEAGUE, GRUPPE H 1. RUNDE
●  
19. SEPTEMBER 2019
EUROPACUP 2019/2020
EUROPA LEAGUE, GRUPPE A 1. RUNDE
●  
EUROPA LEAGUE, GRUPPE B 1. RUNDE
●  
EUROPA LEAGUE, GRUPPE C 1. RUNDE
●  
EUROPA LEAGUE, GRUPPE D 1. RUNDE
●  
EUROPA LEAGUE, GRUPPE E 1. RUNDE
●  
EUROPA LEAGUE, GRUPPE F 1. RUNDE
●  
EUROPA LEAGUE, GRUPPE G 1. RUNDE
●  
EUROPA LEAGUE, GRUPPE H 1. RUNDE
●  
EUROPA LEAGUE, GRUPPE I 1. RUNDE
●  
EUROPA LEAGUE, GRUPPE J 1. RUNDE
●  
EUROPA LEAGUE, GRUPPE K 1. RUNDE
●  
EUROPA LEAGUE, GRUPPE L 1. RUNDE
●  
20. SEPTEMBER 2019
DANMARKSTURNERINGEN 2019/2020
NORDICBET LIGA
● Hvidovre - HB Køge● Vejle - FC Roskilde
2. DIVISION ØST, GRUNDSPIL
● FC Helsingør - B93 
21. SEPTEMBER 2019
DANMARKSTURNERINGEN 2019/2020
2. DIVISION ØST, GRUNDSPIL
● Frem - Vanløse  ● Hillerød - HIK 
● Skovshoved - FA 2000 
2. DIVISION VEST, GRUNDSPIL
● Vejgaard - Aarhus Fremad  ● VSK Aarhus - FC Sydvest 
● Næsby - Thisted  ● Middelfart - Brabrand 
22. SEPTEMBER 2019
DANMARKSTURNERINGEN 2019/2020
3F SUPERLIGA, GRUNDSPIL
● FC København - FC Midtjylland● Randers FC - AC Horsens
● OB - AGF● FC Nordsjælland - AaB
● Hobro - SønderjyskE● Esbjerg - Brøndby
● Silkeborg - Lyngby
NORDICBET LIGA
● Nykøbing FC - Vendsyssel FF● Kolding IF - Skive
● FC Fredericia - Fremad Amager● Næstved - Viborg
2. DIVISION ØST, GRUNDSPIL 
● Avarta - Holbæk  ● Slagelse - Brønshøj 
2. DIVISION VEST, GRUNDSPIL
● Jammerbugt FC - Dalum  ● AB - Ringkøbing 
27. SEPTEMBER 2019
DANMARKSTURNERINGEN 2019/2020
NORDICBET LIGA
● Viborg - Kolding IF 
2. DIVISION ØST, GRUNDSPIL
● FC Helsingør - Frem  ● HIK - Vanløse 
28. SEPTEMBER 2019
DANMARKSTURNERINGEN 2019/2020
2. DIVISION ØST, GRUNDSPIL 
● B93 - FA 2000  ● Brønshøj - Skovshoved 
2. DIVISION VEST, GRUNDSPIL
● Dalum - Middelfart  ● FC Sydvest - Vejgaard 
● Brabrand - Jammerbugt FC  ● Aarhus Fremad - Thisted 
29. SEPTEMBER 2019
DANMARKSTURNERINGEN 2019/2020
3F SUPERLIGA, GRUNDSPIL
● FC København - Silkeborg● SønderjyskE - Brøndby
● FC Midtjylland - OB● AaB - Randers FC
● AC Horsens - Esbjerg● AGF - FC Nordsjælland
● Lyngby - Hobro
NORDICBET LIGA
● Fremad Amager - FC Roskilde● FC Fredericia - Hvidovre
● Vendsyssel FF - HB Køge● Skive - Nykøbing FC
● Næstved - Vejle
2. DIVISION ØST, GRUNDSPIL
● Avarta - Slagelse  ● Holbæk - Hillerød 
2. DIVISION VEST, GRUNDSPIL
● Ringkøbing - Næsby  ● AB - VSK Aarhus 
1. OKTOBER 2019
EUROPACUP 2019/2020
CHAMPIONS LEAGUE, GRUPPE E 2. RUNDE
●  
CHAMPIONS LEAGUE, GRUPPE F 2. RUNDE
●  
CHAMPIONS LEAGUE, GRUPPE G 2. RUNDE
●  
CHAMPIONS LEAGUE, GRUPPE H 2. RUNDE
●  
2. OKTOBER 2019
EUROPACUP 2019/2020
CHAMPIONS LEAGUE, GRUPPE A 2. RUNDE
●  
CHAMPIONS LEAGUE, GRUPPE B 2. RUNDE
●  
CHAMPIONS LEAGUE, GRUPPE C 2. RUNDE
●  
CHAMPIONS LEAGUE, GRUPPE D 2. RUNDE
●  
3. OKTOBER 2019
EUROPACUP 2019/2020
EUROPA LEAGUE, GRUPPE A 2. RUNDE
●  
EUROPA LEAGUE, GRUPPE B 2. RUNDE
●  
EUROPA LEAGUE, GRUPPE C 2. RUNDE
●  
EUROPA LEAGUE, GRUPPE D 2. RUNDE
●  
EUROPA LEAGUE, GRUPPE E 2. RUNDE
●  
EUROPA LEAGUE, GRUPPE F 2. RUNDE
●  
EUROPA LEAGUE, GRUPPE G 2. RUNDE
●  
EUROPA LEAGUE, GRUPPE H 2. RUNDE
●  
EUROPA LEAGUE, GRUPPE I 2. RUNDE
●  
EUROPA LEAGUE, GRUPPE J 2. RUNDE
●  
EUROPA LEAGUE, GRUPPE K 2. RUNDE
●  
EUROPA LEAGUE, GRUPPE L 2. RUNDE
●  
4. OKTOBER 2019
DANMARKSTURNERINGEN 2019/2020
NORDICBET LIGA
● Hvidovre - Næstved● HB Køge - Skive
● Kolding IF - FC Fredericia
5. OKTOBER 2019
DANMARKSTURNERINGEN 2019/2020
2. DIVISION ØST, GRUNDSPIL 
● Vanløse - B93  ● FA 2000 - Brønshøj 
● Hillerød - Avarta  ● Skovshoved - Frem 
2. DIVISION VEST, GRUNDSPIL
● Vejgaard - Dalum  ● Aarhus Fremad - AB 
● Middelfart - Ringkøbing  ● Næsby - Brabrand 
● Jammerbugt FC - VSK Aarhus 
6. OKTOBER 2019
DANMARKSTURNERINGEN 2019/2020
3F SUPERLIGA, GRUNDSPIL
● Brøndby - FC København● Randers FC - AGF
● OB - AC Horsens● FC Nordsjælland - Lyngby
● Hobro - AaB● Esbjerg - SønderjyskE
● Silkeborg - FC Midtjylland
NORDICBET LIGA
● FC Roskilde - Viborg● Vejle - Vendsyssel FF
● Nykøbing FC - Fremad Amager
2. DIVISION ØST, GRUNDSPIL
● Slagelse - FC Helsingør  ● Holbæk - HIK 
2. DIVISION VEST, GRUNDSPIL
● Thisted - FC Sydvest 
10. OKTOBER 2019
EM-KVALIFIKATION 2020
GRUPPE C
● Holland - Nordirland  ● Hviderusland - Estland 
GRUPPE E
● Kroatien - Ungarn  ● Slovakiet - Wales 
GRUPPE G
● Letland - Polen  ● østrig - Israel 
● Nordmakedonien - Slovenien 
GRUPPE I
● Kasakhstan - Cypern  ● Belgien - San Marino 
● Rusland - Skotland 
10. OKTOBER 2019
VM-KVALIFIKATION 2022
ASIEN, 2. OMGANG GRUPPE A
● Kina - Guam  ● Syrien - Maldiverne 
ASIEN, 2. OMGANG GRUPPE B
● Jordan - Kuwait  ● Aistralien - Nepal 
ASIEN, 2. OMGANG GRUPPE C
● Iran - Cambodia  ● Irak - Hong Kong 
ASIEN, 2. OMGANG GRUPPE D
● Usbekistan - Yemen  ● Saudi Arabien - Singapore 
ASIEN, 2. OMGANG GRUPPE E
● Bangladesh - Qatar  ● Oman - Afghanistan 
ASIEN, 2. OMGANG GRUPPE F
● Kirgisistan - Myanmar  ● Japan - Mongoliet 
ASIEN, 2. OMGANG GRUPPE G
● Vietnam - Malaysia  ● Arabiske Emirater - Indonesien 
ASIEN, 2. OMGANG GRUPPE H
● Libanon - Turkmenistan  ● Sydkorea - Sri Lanka 
11. OKTOBER 2019
DANMARKSTURNERINGEN 2019/2020
NORDICBET LIGA
● Fremad Amager - HB Køge  ● Viborg - Vejle 
2. DIVISION ØST, GRUNDSPIL
● FC Helsingør - Skovshoved 
11. OKTOBER 2019
EM-KVALIFIKATION 2020
GRUPPE A
● Tjekkiet - England  ● Montenegro - Bulgarien 
GRUPPE B
● Portugal - Luxembourg  ● Ukraine - Litauen 
GRUPPE H
● Island - Frankrig  ● Tyrkiet - Albanien 
● Andorra - Moldova 
12. OKTOBER 2019
A-LANDSHOLDET
  Danmark - Schweiz 
12. OKTOBER 2019
DANMARKSTURNERINGEN 2019/2020
NORDICBET LIGA
● Skive - Hvidovre 
2. DIVISION ØST, GRUNDSPIL 
● HIK - FA 2000  ● Frem - Hillerød 
● B93 - Slagelse  ● Brønshøj - Holbæk 
2. DIVISION VEST, GRUNDSPIL
● VSK Aarhus - Thisted  ● Dalum - Næsby 
● FC Sydvest - Brabrand  ● Middelfart - Vejgaard 
12. OKTOBER 2019
EM-KVALIFIKATION 2020
GRUPPE D 
● Danmark - Schweiz  ● Georgien - Irland 
GRUPPE F
● Færøerne - Rumænien  ● Norge - Spanien 
● Malta - Sverige 
GRUPPE J
● Bosnien - Finland  ● Italien - Grækenland 
● Liechtenstein - Andorra 
13. OKTOBER 2019
DANMARKSTURNERINGEN 2019/2020
NORDICBET LIGA
● Vendsyssel FF - Næstved  ● Kolding IF - Nykøbing FC 
● FC Fredericia - FC Roskilde 
2. DIVISION ØST, GRUNDSPIL
● Avarta - Vanløse 
2. DIVISION VEST, GRUNDSPIL
● Ringkøbing - Aarhus Fremad  ● AB - Jammerbugt FC 
13. OKTOBER 2019
EM-KVALIFIKATION 2020
GRUPPE C
● Hviderusland - Holland  ● Estland - Tyskland 
GRUPPE E
● Ungarn - Aserbajdsjan  ● Wales - Kroatien 
GRUPPE G
● Slovenien - østrig  ● Polen - Nordmakedonien 
GRUPPE I
● Kasakhstan - Belgien  ● Cypern - Rusland 
● Skotland - San Marino 
14. OKTOBER 2019
EM-KVALIFIKATION 2020
GRUPPE A
● Kosovo - Montenegro  ● Bulgarien - England 
GRUPPE B
● Ukraine - Portugal  ● Litauen - Serbien 
GRUPPE H
● Moldova - Albanien  ● Frankrig - Tyrkiet 
● Island - Andorra 
15. OKTOBER 2019
A-LANDSHOLDET
  Danmark - Luxembourg 
15. OKTOBER 2019
EM-KVALIFIKATION 2020
GRUPPE D
● Schweiz - Irland  ● Gibraltar - Georgien 
GRUPPE F
● Sverige - Spanien  ● Færøerne - Malta 
● Rumænien - Norge 
GRUPPE G
● Israel - Letland 
GRUPPE J
● Finland - Armenien  ● Grækenland - Bosnien 
● Liechtenstein - Italien 
15. OKTOBER 2019
VM-KVALIFIKATION 2022
ASIEN, 2. OMGANG GRUPPE A
● Filippinerne - Kina  ● Guam - Syrien 
ASIEN, 2. OMGANG GRUPPE B
● Nepal - Jordan  ● Taiwan - Australien 
ASIEN, 2. OMGANG GRUPPE C
● Bahrain - Iran  ● Cambodia - Irak 
ASIEN, 2. OMGANG GRUPPE D
● Singapore - Usbekistan  ● Palæstina - Saudi Arabien 
ASIEN, 2. OMGANG GRUPPE E
● Qatar - Oman  ● Indien - Bangladesh 
ASIEN, 2. OMGANG GRUPPE F
● Mongoliet - Kirgisistan  ● Tadsjikistan - Japan 
ASIEN, 2. OMGANG GRUPPE G
● Indonesien - Vietnam  ● Thailand - Arabiske Emirater 
ASIEN, 2. OMGANG GRUPPE H
● Sri Lanka - Libanon  ● Nordkorea - Sydkorea 
18. OKTOBER 2019
DANMARKSTURNERINGEN 2019/2020
NORDICBET LIGA
● Hvidovre - Vendsyssel FF  ● Viborg - Fremad Amager 
19. OKTOBER 2019
DANMARKSTURNERINGEN 2019/2020
2. DIVISION ØST, GRUNDSPIL 
● Vanløse - Slagelse 
● FA 2000 - Avarta 
● Frem - B93 
● Hillerød - Brønshøj 
● Skovshoved - HIK 
2. DIVISION VEST, GRUNDSPIL
● Brabrand - Middelfart  ● Aarhus Fremad - Vejgaard 
● Næsby - VSK Aarhus  ● Jammerbugt FC - FC Sydvest 
20. OKTOBER 2019
DANMARKSTURNERINGEN 2019/2020
3F SUPERLIGA, GRUNDSPIL
● FC København - Esbjerg  ● SønderjyskE - FC Nordsjælland 
● FC Midtjylland - Randers FC  ● AaB - OB 
● AC Horsens - Hobro● AGF - Silkeborg 
● Lyngby - Brøndby 
NORDICBET LIGA
● HB Køge - FC Roskilde  ● Næstved - Skive 
● Nykøbing FC - FC Fredericia  ● Vejle - Kolding IF 
2. DIVISION øST, GRUNDSPIL
● Holbæk - FC Helsingør 
2. DIVISION VEST, GRUNDSPIL
● Thisted - AB  ● Ringkøbing - Dalum 
22. OKTOBER 2019
EUROPACUP 2019/2020
CHAMPIONS LEAGUE, GRUPPE E 3. RUNDE
●  
CHAMPIONS LEAGUE, GRUPPE F 3. RUNDE
●  
CHAMPIONS LEAGUE, GRUPPE G 3. RUNDE
●  
CHAMPIONS LEAGUE, GRUPPE H 3. RUNDE
●  
23. OKTOBER 2019
EUROPACUP 2019/2020
CHAMPIONS LEAGUE, GRUPPE A 3. RUNDE
●  
CHAMPIONS LEAGUE, GRUPPE B 3. RUNDE
●  
CHAMPIONS LEAGUE, GRUPPE C 3. RUNDE
●  
CHAMPIONS LEAGUE, GRUPPE D 3. RUNDE
●  
24. OKTOBER 2019
EUROPACUP 2019/2020
EUROPA LEAGUE, GRUPPE A 3. RUNDE
●   ●  
EUROPA LEAGUE, GRUPPE B 3. RUNDE
●   ●  
EUROPA LEAGUE, GRUPPE C 3. RUNDE
●   ●  
EUROPA LEAGUE, GRUPPE D 3. RUNDE
●   ●  
EUROPA LEAGUE, GRUPPE E 3. RUNDE
●   ●  
EUROPA LEAGUE, GRUPPE F 3. RUNDE
●   ●  
EUROPA LEAGUE, GRUPPE G 3. RUNDE
●   ●  
EUROPA LEAGUE, GRUPPE H 3. RUNDE
●   ●  
EUROPA LEAGUE, GRUPPE I 3. RUNDE
●   ●  
EUROPA LEAGUE, GRUPPE J 3. RUNDE
●   ●  
EUROPA LEAGUE, GRUPPE K 3. RUNDE
●   ●  
EUROPA LEAGUE, GRUPPE L 3. RUNDE
●   ●  
25. OKTOBER 2019
DANMARKSTURNERINGEN 2019/2020
NORDICBET LIGA
● Fremad Amager - Hvidovre● Kolding IF - Vendsyssel FF 
2. DIVISION ØST, GRUNDSPIL
● FC Helsingør - FA 2000 
26. OKTOBER 2019
DANMARKSTURNERINGEN 2019/2020
2. DIVISION ØST, GRUNDSPIL 
● HIK - Hillerød  ● B93 - Holbæk 
● Brønshøj - Vanløse 
2. DIVISION VEST, GRUNDSPIL
● Vejgaard - Næsby  ● VSK Aarhus - Ringkøbing 
● Middelfart - Jammerbugt FC  ● Dalum - Thisted 
● FC Sydvest - Aarhus Fremad 
27. OKTOBER 2019
DANMARKSTURNERINGEN 2019/2020
3F SUPERLIGA, GRUNDSPIL
● SønderjyskE - AaB  ● Brøndby - Randers FC 
● OB - FC Nordsjælland  ● AGF - FC København 
● Hobro - Silkeborg  ● Esbjerg - FC Midtjylland 
● Lyngby - AC Horsens 
NORDICBET LIGA
● FC Fredericia - HB Køge  ● FC Roskilde - Næstved 
● Skive - Vejle  ● Nykøbing FC - Viborg 
2. DIVISION ØST, GRUNDSPIL
● Avarta - Skovshoved  ● Slagelse - Frem 
2. DIVISION VEST, GRUNDSPIL
● AB - Brabrand 
1. NOVEMBER 2019
DANMARKSTURNERINGEN 2019/2020
NORDICBET LIGA
● Hvidovre - Kolding IF  ● Skive - FC Roskilde 
2. NOVEMBER 2019
DANMARKSTURNERINGEN 2019/2020
2. DIVISION ØST, GRUNDSPIL 
● FC Helsingør - Slagelse  ● Vanløse - HIK 
● FA 2000 - Frem  ● Hillerød - B93 
● Skovshoved - Brønshøj 
2. DIVISION VEST, GRUNDSPIL
● Brabrand - VSK Aarhus  ● Dalum - Vejgaard 
● Næsby - Jammerbugt FC 
3. NOVEMBER 2019
DANMARKSTURNERINGEN 2019/2020
3F SUPERLIGA, GRUNDSPIL
● FC København - SønderjyskE● AaB - FC Midtjylland
● Randers FC - Lyngby● OB - Hobro
● FC Nordsjælland - AGF● Esbjerg - AC Horsens
● Silkeborg - Brøndby
NORDICBET LIGA
● Vejle - Fremad Amager● Vendsyssel FF - Nykøbing FC
● Næstved - FC Fredericia● HB Køge - Viborg
2. DIVISION ØST, GRUNDSPIL
● Holbæk - Avarta 
2. DIVISION VEST, GRUNDSPIL
● Thisted - Aarhus Fremad  ● Ringkøbing - FC Sydvest 
● AB - Middelfart 
5. NOVEMBER 2019
EUROPACUP 2019/2020
CHAMPIONS LEAGUE, GRUPPE A 4. RUNDE
●   ●  
CHAMPIONS LEAGUE, GRUPPE B 4. RUNDE
●   ●  
CHAMPIONS LEAGUE, GRUPPE C 4. RUNDE
●   ●  
CHAMPIONS LEAGUE, GRUPPE D 4. RUNDE
●   ●  
6. NOVEMBER 2019
EUROPACUP 2019/2020
CHAMPIONS LEAGUE, GRUPPE E 4. RUNDE
●   ●  
CHAMPIONS LEAGUE, GRUPPE F 4. RUNDE
●   ●  
CHAMPIONS LEAGUE, GRUPPE G 4. RUNDE
●   ●  
CHAMPIONS LEAGUE, GRUPPE H 4. RUNDE
●   ●  
7. NOVEMBER 2019
EUROPACUP 2019/2020
EUROPA LEAGUE, GRUPPE A 4. RUNDE
●   ●  
EUROPA LEAGUE, GRUPPE B 4. RUNDE
●   ●  
EUROPA LEAGUE, GRUPPE C 4. RUNDE
●   ●  
EUROPA LEAGUE, GRUPPE D 4. RUNDE
●   ●  
EUROPA LEAGUE, GRUPPE E 4. RUNDE
●   ●  
EUROPA LEAGUE, GRUPPE F 4. RUNDE
●   ●  
EUROPA LEAGUE, GRUPPE G 4. RUNDE
●   ●  
EUROPA LEAGUE, GRUPPE H 4. RUNDE
●   ●  
EUROPA LEAGUE, GRUPPE I 4. RUNDE
●   ●  
EUROPA LEAGUE, GRUPPE J 4. RUNDE
●   ●  
EUROPA LEAGUE, GRUPPE K 4. RUNDE
●   ●  
EUROPA LEAGUE, GRUPPE L 4. RUNDE
●   ●  
8. NOVEMBER 2019
DANMARKSTURNERINGEN 2019/2020
NORDICBET LIGA
● Viborg - Næstved  ● Viborg - Næstved 
9. NOVEMBER 2019
DANMARKSTURNERINGEN 2019/2020
2. DIVISION ØST, GRUNDSPIL 
● Frem - Holbæk  ● Skovshoved - Vanløse 
● B93 - HIK  ● Brønshøj - FA 2000 
2. DIVISION VEST, GRUNDSPIL
● Vejgaard - Ringkøbing  ● VSK Aarhus - AB 
● Jammerbugt FC - Thisted  ● FC Sydvest - Dalum 
● Aarhus Fremad - Brabrand  ● Middelfart - Næsby 
10. NOVEMBER 2019
DANMARKSTURNERINGEN 2019/2020
3F SUPERLIGA, GRUNDSPIL
● FC Midtjylland - FC København● Brøndby - Esbjerg
● Randers FC - AaB● AC Horsens - Silkeborg
● AGF - SønderjyskE● Hobro - FC Nordsjælland
● Lyngby - OB
NORDICBET LIGA
● Fremad Amager - Vendsyssel FF● FC Fredericia - Skive
● FC Roskilde - Hvidovre● Kolding IF - HB Køge
● Nykøbing FC - Vejle
2. DIVISION ØST, GRUNDSPIL
● Avarta - FC Helsingør  ● Slagelse - Hillerød 
14. NOVEMBER 2019
EM-KVALIFIKATION 2020
GRUPPE A
● England - Montenegro  ● Tjekkiet - Kosovo 
GRUPPE B
● Serbien - Luxembourg  ● Portugal - Litauen 
GRUPPE H
● Tyrkiet - Island  ● Albanien - Andorra 
● Frankrig - Moldova 
14. NOVEMBER 2019
VM-KVALIFIKATION 2022
ASIEN, 2. OMGANG GRUPPE A
● Maldiverne - Filippinerne  ● Syrien - Kina 
ASIEN, 2. OMGANG GRUPPE B
● Kuwait - Taiwan  ● Jordan - Australien 
ASIEN, 2. OMGANG GRUPPE C
● Irak - Iran  ● Hong Kong - Bahrain 
ASIEN, 2. OMGANG GRUPPE D
● Yemen - Palæstina  ● Usbekistan - Saudi Arabien 
ASIEN, 2. OMGANG GRUPPE E
● Oman - Banglasdesh  ● Afghanistan - Indien 
ASIEN, 2. OMGANG GRUPPE F
● Kirgisistan - Japan  ● Myanmar - Tadsjikistan 
ASIEN, 2. OMGANG GRUPPE G
● Malaysia - Thailand  ● Vietnam - Arabiske Emirater 
ASIEN, 2. OMGANG GRUPPE H
● Turkmenistan - Nordkorea  ● Libanon - Sydkorea 
15. NOVEMBER 2019
A-LANDSHOLDET
  Danmark - Gibraltar 
15. NOVEMBER 2019
DANMARKSTURNERINGEN 2019/2020
NORDICBET LIGA
● HB Køge - Nykøbing FC● Hvidovre - FC Fredericia
15. NOVEMBER 2019
EM-KVALIFIKATION 2020
GRUPPE D
● Danmark - Gibraltar  ● Schweiz - Georgien 
GRUPPE F
● Spanien - Malta  ● Norge - Færøerne 
● Rumænien - Sverige 
GRUPPE J
● Finland - Liechtenstein  ● Bosnien - Italien 
● Armenien - Grækenland 
16. NOVEMBER 2019
EM-KVALIFIKATION 2020
GRUPPE C
● Nordirland - Holland  ● Tyskland - Hviderusland 
GRUPPE E
● Aserbajdsjan - Wales  ● Kroatien - Slovakiet 
GRUPPE G
● Slovenien - Letland  ● Østrig - Nordmakedonien 
● Israel - Polen 
GRUPPE I
● Cypern - Skotland  ● Rusland - Belgien 
● San Marino - Kasakhstan 
17. NOVEMBER 2019
DANMARKSTURNERINGEN 2019/2020
NORDICBET LIGA
● FC Roskilde - Vejle● Vendsyssel FF - Viborg
● Skive - Kolding IF● Næstved - Fremad Amager
17. NOVEMBER 2019
EM-KVALIFIKATION 2020
GRUPPE A
● Kosovo - England  ● Bulgarien - Tjekkiet 
GRUPPE B
● Serbien - Ukraine  ● Luxembourg - Portugal 
GRUPPE H
● Moldova - Island  ● Albanien - Frankrig 
● Andorra - Tyrkiet 
18. NOVEMBER 2019
A-LANDSHOLDET
  Irland - Danmark 
18. NOVEMBER 2019
EM-KVALIFIKATION 2020
GRUPPE D
● Irland - Danmark  ● Gibraltar - Schweiz 
GRUPPE F
● Sverige - Færøerne  ● Malta - Norge 
● Spanien - Rumænien 
GRUPPE J
● Liechtenstein - Bosnien  ● Grækenland - Finland 
● Italien - Armenien 
19. NOVEMBER 2019
EM-KVALIFIKATION 2020
GRUPPE C
● Holland - Estland  ● Tyskland - Nordirland 
GRUPPE E
● Wales - Ungarn  ● Slovakiet - Aserbajdsjan 
GRUPPE G
● Polen - Slovenien  ● Nordmakedonien - Israel 
● Letland - østrig 
GRUPPE I
● Belgien - Cypern  ● Skotland - Kasakhstan 
● San Marino - Rusland 
19. NOVEMBER 2019
VM-KVALIFIKATION 2022
ASIEN, 2. OMGANG GRUPPE A
● Syrien - Filippinerne  ● Maldiverne - Guam 
ASIEN, 2. OMGANG GRUPPE B
● Jordan - Taiwan  ● Kuwait - Nepal 
ASIEN, 2. OMGANG GRUPPE C
● Hong Kong - Cambodia  ● Irak - Bahrain 
ASIEN, 2. OMGANG GRUPPE D
● Usbekistan - Palæstina  ● Yemen - Singapore 
ASIEN, 2. OMGANG GRUPPE E
● Afghanistan - Qatar  ● Oman - Indien 
ASIEN, 2. OMGANG GRUPPE F
● Myanmar - Mongoliet  ● Kirgisistan - Tadsjikistan 
ASIEN, 2. OMGANG GRUPPE G
● Malaysia - Indonesien  ● Vietnam - Thailand 
ASIEN, 2. OMGANG GRUPPE H
● Turkmenistan - Sri Lanka  ● Libanon - Nordkorea 
22. NOVEMBER 2019
EM-KVALIFIKATION 2020
PLAYOFF SEMIFINALER, LODTRÆKNING
● De 16 gruppevindere fra Nations League 
24. NOVEMBER 2019
DANMARKSTURNERINGEN 2019/2020
3F SUPERLIGA, GRUNDSPIL
● FC København - Hobro  ● SønderjyskE - Lyngby 
● AaB - AC Horsens  ● OB - FC Midtjylland 
● FC Nordsjælland - Randers FC  ● AGF - Brøndby 
● Silkeborg - Esbjerg 
26. NOVEMBER 2019
EUROPACUP 2019/2020
CHAMPIONS LEAGUE, GRUPPE E 5. RUNDE
●   ●  
CHAMPIONS LEAGUE, GRUPPE F 5. RUNDE
●   ●  
CHAMPIONS LEAGUE, GRUPPE G 5. RUNDE
●   ●  
CHAMPIONS LEAGUE, GRUPPE H 5. RUNDE
●   ●  
27. NOVEMBER 2019
EUROPACUP 2019/2020
CHAMPIONS LEAGUE, GRUPPE A 5. RUNDE
●   ●  
CHAMPIONS LEAGUE, GRUPPE B 5. RUNDE
●   ●  
CHAMPIONS LEAGUE, GRUPPE C 5. RUNDE
●   ●  
CHAMPIONS LEAGUE, GRUPPE D 5. RUNDE
●   ●  
28. NOVEMBER 2019
EUROPACUP 2019/2020
EUROPA LEAGUE, GRUPPE A 5. RUNDE
●   ●  
EUROPA LEAGUE, GRUPPE B 5. RUNDE
●   ●  
EUROPA LEAGUE, GRUPPE C 5. RUNDE
●   ●  
EUROPA LEAGUE, GRUPPE D 5. RUNDE
●   ●  
EUROPA LEAGUE, GRUPPE E 5. RUNDE
●   ●  
EUROPA LEAGUE, GRUPPE F 5. RUNDE
●   ●  
EUROPA LEAGUE, GRUPPE G 5. RUNDE
●   ●  
EUROPA LEAGUE, GRUPPE H 5. RUNDE
●   ●  
EUROPA LEAGUE, GRUPPE I 5. RUNDE
●   ●  
EUROPA LEAGUE, GRUPPE J 5. RUNDE
●   ●  
EUROPA LEAGUE, GRUPPE K 5. RUNDE
●   ●  
EUROPA LEAGUE, GRUPPE L 5. RUNDE
●   ●  
1. DECEMBER 2019
DANMARKSTURNERINGEN 2019/2020
3F SUPERLIGA, GRUNDSPIL
● FC København - Brøndby● FC Midtjylland - Silkeborg
● AaB - Hobro● Randers FC - SønderjyskE
● AC Horsens - OB● Esbjerg - AGF
● Lyngby - FC Nordsjælland
8. DECEMBER 2019
DANMARKSTURNERINGEN 2019/2020
3F SUPERLIGA, GRUNDSPIL
● SønderjyskE - Esbjerg● Brøndby - FC Midtjylland
● OB - AaB● FC Nordsjælland - FC København
● AGF - Lyngby● Hobro - AC Horsens
● Silkeborg - Randers FC
10. DECEMBER 2019
EUROPACUP 2019/2020
CHAMPIONS LEAGUE, GRUPPE A 6. RUNDE
●   ●  
CHAMPIONS LEAGUE, GRUPPE B 6. RUNDE
●   ●  
CHAMPIONS LEAGUE, GRUPPE C 6. RUNDE
●   ●  
CHAMPIONS LEAGUE, GRUPPE D 6. RUNDE
●   ●  
11. DECEMBER 2019
EUROPACUP 2019/2020
CHAMPIONS LEAGUE, GRUPPE E 6. RUNDE
●   ●  
CHAMPIONS LEAGUE, GRUPPE F 6. RUNDE
●   ●  
CHAMPIONS LEAGUE, GRUPPE G 6. RUNDE
●   ●  
CHAMPIONS LEAGUE, GRUPPE H 6. RUNDE
●   ●  
12. DECEMBER 2019
EUROPACUP 2019/2020
EUROPA LEAGUE, GRUPPE A 6. RUNDE
●   ●  
EUROPA LEAGUE, GRUPPE B 6. RUNDE
●   ●  
EUROPA LEAGUE, GRUPPE C 6. RUNDE
●   ●  
EUROPA LEAGUE, GRUPPE D 6. RUNDE
●   ●  
EUROPA LEAGUE, GRUPPE E 6. RUNDE
●   ●  
EUROPA LEAGUE, GRUPPE F 6. RUNDE
●   ●  
EUROPA LEAGUE, GRUPPE G 6. RUNDE
●   ●  
EUROPA LEAGUE, GRUPPE H 6. RUNDE
●   ●  
EUROPA LEAGUE, GRUPPE I 6. RUNDE
●   ●  
EUROPA LEAGUE, GRUPPE J 6. RUNDE
●   ●  
EUROPA LEAGUE, GRUPPE K 6. RUNDE
●   ●  
EUROPA LEAGUE, GRUPPE L 6. RUNDE
●   ●  
15. DECEMBER 2019
DANMARKSTURNERINGEN 2019/2020
3F SUPERLIGA, GRUNDSPIL
● FC København - OB● FC Midtjylland - AGF
● Brøndby - Hobro● AaB - FC Nordsjælland
● Randers FC - Esbjerg● AC Horsens - SønderjyskE
● Lyngby - Silkeborg
16. DECEMBER 2019
EUROPACUP 2019/2020
CHAMPIONS LEAGUE, OTTENDEDELSFINALER LODTRÆKNING
●  
EUROPA LEAGUE, SEKSTENDEDELSFINALER LODTRÆKNING
●  
16. FEBRUAR 2020
DANMARKSTURNERINGEN 2019/2020
3F SUPERLIGA, GRUNDSPIL
● SønderjyskE - Hobro● FC Midtjylland - Lyngby
● OB - Brøndby● FC Nordsjælland - AC Horsens
● AGF - Randers FC● Esbjerg - FC København
● Silkeborg - AaB
18. FEBRUAR 2020
EUROPACUP 2019/2020
CHAMPIONS LEAGUE, OTTENDEDELSFINALER 1. KAMP
●  
19. FEBRUAR 2020
EUROPACUP 2019/2020
CHAMPIONS LEAGUE, OTTENDEDELSFINALER 1. KAMP
●  
20. FEBRUAR 2020
EUROPACUP 2019/2020
EUROPA LEAGUE, SEKSTENDEDELSFINALER 1. KAMP
●  
23. FEBRUAR 2020
DANMARKSTURNERINGEN 2019/2020
3F SUPERLIGA, GRUNDSPIL
● AaB - Brøndby● Randers FC - OB
● AC Horsens - AGF● FC Nordsjælland - SønderjyskE
● Hobro - FC Midtjylland● Lyngby - Esbjerg
● Silkeborg - FC København
25. FEBRUAR 2020
EUROPACUP 2019/2020
CHAMPIONS LEAGUE, OTTENDEDELSFINALER 1. KAMP
●  
26. FEBRUAR 2020
EUROPACUP 2019/2020
CHAMPIONS LEAGUE, OTTENDEDELSFINALER 1. KAMP
●  
27. FEBRUAR 2020
EUROPACUP 2019/2020
EUROPA LEAGUE, SEKSTENDEDELSFINALER 2. KAMP
●  
28. FEBRUAR 2020
DANMARKSTURNERINGEN 2019/2020
NORDICBET LIGA
● Viborg - Hvidovre 
28. FEBRUAR 2020
EUROPACUP 2019/2020
EUROPA LEAGUE, OTTENDEDELSFINALER LODTRÆKNING
●  
1. MARTS 2020
DANMARKSTURNERINGEN 2019/2020
3F SUPERLIGA, GRUNDSPIL
● FC København - AaB● FC Midtjylland - SønderjyskE
● Brøndby - Lyngby● OB - Silkeborg
● AC Horsens - Randers FC● AGF - Hobro
● Esbjerg - FC Nordsjælland
NORDICBET LIGA
● Fremad Amager - FC Fredericia● Nykøbing FC - Skive
● Kolding IF - Næstved● Vendsyssel FF - FC Roskilde
● Vejle - HB Køge
6. MARTS 2020
DANMARKSTURNERINGEN 2019/2020
NORDICBET LIGA
● Hvidovre - Vejle● HB Køge - Vendsyssel FF
2. DIVISION ØST, GRUNDSPIL 
● FC Helsingør - Brønshøj 
7. MARTS 2020
DANMARKSTURNERINGEN 2019/2020
2. DIVISION ØST, GRUNDSPIL
● Vanløse - Hillerød  ● HIK - Frem 
● FA 2000 - Skovshoved 
2. DIVISION VEST, GRUNDSPIL
● VSK Aarhus - Jammerbugt FC  ● Næsby - Ringkøbing 
● Brabrand - Vejgaard  ● Dalum - Aarhus Fremad 
8. MARTS 2020
DANMARKSTURNERINGEN 2019/2020
3F SUPERLIGA, GRUNDSPIL
● FC København - AC Horsens● SønderjyskE - OB
● AaB - Lyngby● Randers FC - FC Midtjylland
● FC Nordsjælland - Brøndby● Hobro - Esbjerg
● Silkeborg - AGF
NORDICBET LIGA
● FC Fredericia - Viborg● Næstved - Nykøbing FC
● FC Roskilde - Kolding IF● Skive - Fremad Amager
2. DIVISION ØST, GRUNDSPIL
● Holbæk - Slagelse  ● Avarta - B93 
2. DIVISION VEST, GRUNDSPIL
● Thisted - Middelfart  ● AB - FC Sydvest 
10. MARTS 2020
EUROPACUP 2019/2020
CHAMPIONS LEAGUE, OTTENDEDELSFINALER 2. KAMP
●  
11. MARTS 2020
EUROPACUP 2019/2020
CHAMPIONS LEAGUE, OTTENDEDELSFINALER 2. KAMP
●  
12. MARTS 2020
EUROPACUP 2019/2020
EUROPA LEAGUE, OTTENDEDELSFINALER 1. KAMP
●  
13. MARTS 2020
DANMARKSTURNERINGEN 2019/2020
NORDICBET LIGA
● Fremad Amager - Kolding IF● Viborg - Skive
14. MARTS 2020
DANMARKSTURNERINGEN 2019/2020
2. DIVISION ØST, GRUNDSPIL 
● Vanløse - FA 2000  ● Frem - Skovshoved 
● Hillerød - Holbæk  ● Brønshøj - Avarta 
● B93 - FC Helsingør 
2. DIVISION VEST, GRUNDSPIL
● Vejgaard - Thisted  ● Middelfart - Dalum 
● FC Sydvest - VSK Aarhus  ● Aarhus Fremad - Næsby 
● Jammerbugt FC - Brabrand 
15. MARTS 2020
DANMARKSTURNERINGEN 2019/2020
3F SUPERLIGA, GRUNDSPIL
● FC Midtjylland - AC Horsens● Brøndby - SønderjyskE
● Randers FC - Hobro● AGF - OB
● Esbjerg - AaB● Lyngby - FC København
● Silkeborg - FC Nordsjælland
NORDICBET LIGA
● Vendsyssel FF - FC Fredericia● HB Køge - Hvidovre
● Vejle - Næstved● Nykøbing FC - FC Roskilde
2. DIVISION ØST, GRUNDSPIL
● Slagelse - HIK 
2. DIVISION VEST, GRUNDSPIL
● Ringkøbing - AB 
17. MARTS 2020
EUROPACUP 2019/2020
CHAMPIONS LEAGUE, OTTENDEDELSFINALER 2. KAMP
●  
18. MARTS 2020
EUROPACUP 2019/2020
CHAMPIONS LEAGUE, OTTENDEDELSFINALER 2. KAMP
●  
19. MARTS 2020
EUROPACUP 2019/2020
EUROPA LEAGUE, OTTENDEDELSFINALER 2. KAMP
●  
20. MARTS 2020
DANMARKSTURNERINGEN 2019/2020
NORDICBET LIGA
● Hvidovre - Nykøbing FC● Kolding IF - Viborg
● Skive - Vendsyssel FF
2. DIVISION ØST, GRUNDSPIL
● FC Helsingør - HIK 
20. MARTS 2020
EUROPACUP 2019/2020
CHAMPIONS LEAGUE, KVARTFINALER LODTRÆKNING
●  
CHAMPIONS LEAGUE, SEMIFINALER LODTRÆKNING
●  
EUROPA LEAGUE, KVARTFINALER LODTRÆKNING
●  
EUROPA LEAGUE, SEMIFINALER LODTRÆKNING
●  
21. MARTS 2020
DANMARKSTURNERINGEN 2019/2020
2. DIVISION øST, GRUNDSPIL 
● FA 2000 - B93  ● Brønshøj - Frem 
● Skovshoved - Slagelse 
2. DIVISION VEST, GRUNDSPIL
● VSK Aarhus - Middelfart  ● Næsby - FC Sydvest 
● Brabrand - Dalum  ● Jammerbugt FC - Vejgaard 
22. MARTS 2020
DANMARKSTURNERINGEN 2019/2020
3F SUPERLIGA, GRUNDSPIL
● FC København - Randers FC● SønderjyskE - Silkeborg
● AaB - AGF● OB - Esbjerg
● AC Horsens - Brøndby● FC Nordsjælland - FC Midtjylland
● Hobro - Lyngby
NORDICBET LIGA
● FC Fredericia - Vejle● FC Roskilde - Fremad Amager
● Næstved - HB Køge
2. DIVISION ØST, GRUNDSPIL
● Avarta - Hillerød  ● Holbæk - Vanløse 
2. DIVISION VEST, GRUNDSPIL
● Thisted - Ringkøbing  ● AB - Aarhus Fremad 
26. MARTS 2020
VM-KVALIFIKATION 2022
ASIEN, 2. OMGANG GRUPPE A
● Filippinerne - Guam  ● Kina - Maldiverne 
ASIEN, 2. OMGANG GRUPPE B
● Taiwan - Nepal  ● Australien - Kuwait 
ASIEN, 2. OMGANG GRUPPE C
● Bahrain - Cambodia  ● Iran - Hong Kong 
ASIEN, 2. OMGANG GRUPPE D
● Palæstina - Singapore  ● Saudi Arabien - Yemen 
ASIEN, 2. OMGANG GRUPPE E
● Indien - Qatar  ● Bangladesh - Afghanistan 
ASIEN, 2. OMGANG GRUPPE F
● Japan - Myanmar  ● Tadsjikistan - Mongoliet 
ASIEN, 2. OMGANG GRUPPE G
● Thailand - Indonesien  ● Arabiske Emirater - Malaysia 
ASIEN, 2. OMGANG GRUPPE H
● Sydkorea - Turkmenistan  ● Nordkorea - Sri Lanka 
27. MARTS 2020
DANMARKSTURNERINGEN 2019/2020
NORDICBET LIGA
● Viborg - FC Roskilde● HB Køge - FC Fredericia
2. DIVISION ØST, GRUNDSPIL
● Slagelse - FA 2000 
2. DIVISION VEST, GRUNDSPIL
● Thisted - Næsby  ● Ringkøbing - Brabrand 
28. MARTS 2020
DANMARKSTURNERINGEN 2019/2020
2. DIVISION ØST, GRUNDSPIL 
● Vanløse - FC Helsingør  ● HIK - Holbæk 
● Frem - Avarta  ● Hillerød - Skovshoved 
● B93 - Brønshøj 
2. DIVISION VEST, GRUNDSPIL
● Vejgaard - VSK Aarhus  ● Aarhus Fremad - Jammerbugt FC 
● Dalum - AB  ● Middelfart - FC Sydvest 
29. MARTS 2020
DANMARKSTURNERINGEN 2019/2020
NORDICBET LIGA
● Fremad Amager - Næstved● Nykøbing FC - Kolding IF
● Vendsyssel FF - Hvidovre● Vejle - Skive
2. DIVISION ØST, GRUNDSPIL
● Slagelse - FA 2000 
2. DIVISION VEST, GRUNDSPIL
● Thisted - Næsby  ● Ringkøbing - Brabrand 
31. MARTS 2020
VM-KVALIFIKATION 2022
ASIEN, 2. OMGANG GRUPPE A
● Guam - Kina  ● Maldiverne - Syrien 
ASIEN, 2. OMGANG GRUPPE B
● Kuwait - Jordan  ● Nepal - Australien 
ASIEN, 2. OMGANG GRUPPE C
● Cambodia - Iran  ● Hong Kong - Irak 
ASIEN, 2. OMGANG GRUPPE D
● Yemen - Usbekistan  ● Singapore - Saudi Arabien 
ASIEN, 2. OMGANG GRUPPE E
● Afghanistan - Oman  ● Qatar - Bangladesh 
ASIEN, 2. OMGANG GRUPPE F
● Mongoliet - Japan  ● Myanmar - Kirgisistan 
ASIEN, 2. OMGANG GRUPPE G
● Indonesien - Arabiske Emirater  ● Malaysia - Vietnam 
ASIEN, 2. OMGANG GRUPPE H
● Turkmenistan - Libanon  ● Sri Lanka - Sydkorea 
3. APRIL 2020
DANMARKSTURNERINGEN 2019/2020
NORDICBET LIGA
● Hvidovre - Viborg● Kolding IF - Vejle
4. APRIL 2020
DANMARKSTURNERINGEN 2019/2020
2. DIVISION ØST, GRUNDSPIL 
● FC Helsingør - Hillerød  ● Vanløse - Frem 
● Brønshøj - Slagelse  ● Avarta - HIK 
● Skovshoved - B93  ● FA 2000 - Holbæk 
2. DIVISION VEST, GRUNDSPIL
● FC Sydvest - Thisted  ● Brabrand - Næsby 
● Middelfart - Aarhus Fremad  ● VSK Aarhus - Dalum 
● AB - Vejgaard  ● Jammerbugt FC - Ringkøbing 
5. APRIL 2020
DANMARKSTURNERINGEN 2019/2020
NORDICBET LIGA
● Næstved - Vendsyssel FF● FC Fredericia - Fremad Amager
● FC Roskilde - HB Køge● Skive - Nykøbing FC
7. APRIL 2020
EUROPACUP 2019/2020
CHAMPIONS LEAGUE, KVARTFINALER 1. KAMP
●  
8. APRIL 2020
EUROPACUP 2019/2020
CHAMPIONS LEAGUE, KVARTFINALER 1. KAMP
●  
9. APRIL 2020
DANMARKSTURNERINGEN 2019/2020
NORDICBET LIGA
● Fremad Amager - Skive● Viborg - FC Fredericia
● Vejle - Hvidovre● Vendsyssel FF - HB Køge
● Nykøbing FC - Næstved● Kolding IF - FC Roskilde
2. DIVISION ØST, GRUNDSPIL 
● B93 - Vanløse  ● HIK - Brønshøj 
● Frem - FC Helsingør  ● Hillerød - FA 2000 
● Slagelse - Avarta  ● Holbæk - Skovshoved 
2. DIVISION VEST, GRUNDSPIL
● Aarhus Fremad - VSK Aarhus  ● Vejgaard - FC Sydvest 
● Thisted - Brabrand  ● Ringkøbing - Middelfart 
● Dalum - Jammerbugt FC  ● Næsby - AB 
9. APRIL 2020
EUROPACUP 2019/2020
EUROPA LEAGUE, KVARTFINALER 1. KAMP
●  
13. APRIL 2020
DANMARKSTURNERINGEN 2019/2020
NORDICBET LIGA
● FC Fredericia - Vendsyssel FF● HB Køge - Kolding IF
● Næstved - Vejle● FC Roskilde - Nykøbing FC
● Hvidovre - Fremad Amager● Skive - Viborg
14. APRIL 2020
EUROPACUP 2019/2020
CHAMPIONS LEAGUE, KVARTFINALER 2. KAMP
●  
15. APRIL 2020
EUROPACUP 2019/2020
CHAMPIONS LEAGUE, KVARTFINALER 2. KAMP
●  
16. APRIL 2020
EUROPACUP 2019/2020
EUROPA LEAGUE, KVARTFINALER 2. KAMP
●  
17. APRIL 2020
DANMARKSTURNERINGEN 2019/2020
NORDICBET LIGA
● Viborg - HB Køge
19. APRIL 2020
DANMARKSTURNERINGEN 2019/2020
NORDICBET LIGA
● Vendsyssel FF - Kolding IF● Vejle - FC Fredericia
● Nykøbing FC - Hvidovre● Skive - Næstved
● Fremad Amager - FC Roskilde
24. APRIL 2020
DANMARKSTURNERINGEN 2019/2020
NORDICBET LIGA
● Fremad Amager - Nykøbing FC● HB Køge - Vejle
26. APRIL 2020
DANMARKSTURNERINGEN 2019/2020
NORDICBET LIGA
● FC Fredericia - Hvidovre● FC Roskilde - Vendsyssel FF
● Næstved - Viborg● Kolding IF - Skive
28. APRIL 2020
EUROPACUP 2019/2020
CHAMPIONS LEAGUE, SEMIFINALER 1. KAMP
●  
29. APRIL 2020
EUROPACUP 2019/2020
CHAMPIONS LEAGUE, SEMIFINALER 1. KAMP
●  
30. APRIL 2020
EUROPACUP 2019/2020
EUROPA LEAGUE, SEMIFINALER 1. KAMP
●  
1. MAJ 2020
DANMARKSTURNERINGEN 2019/2020
NORDICBET LIGA
● Hvidovre - HB Køge● Viborg - Nykøbing FC
● Skive - FC Fredericia
3. MAJ 2020
DANMARKSTURNERINGEN 2019/2020
NORDICBET LIGA
● Næstved - Kolding IF● Vendsyssel FF - Fremad Amager
● Vejle - FC Roskilde
5. MAJ 2020
EUROPACUP 2019/2020
CHAMPIONS LEAGUE, SEMIFINALER 2. KAMP
●  
6. MAJ 2020
EUROPACUP 2019/2020
CHAMPIONS LEAGUE, SEMIFINALER 2. KAMP
●  
7. MAJ 2020
EUROPACUP 2019/2020
EUROPA LEAGUE, SEMIFINALER 2. KAMP
●  
10. MAJ 2020
DANMARKSTURNERINGEN 2019/2020
NORDICBET LIGA
● Fremad Amager - Viborg● FC Fredericia - Næstved
● FC Roskilde - Skive● Vendsyssel FF - Vejle
● Kolding IF - Hvidovre● Nykøbing FC - HB Køge
15. MAJ 2020
DANMARKSTURNERINGEN 2019/2020
NORDICBET LIGA
● Hvidovre - Skive● Viborg - Vendsyssel FF
● Vejle - Nykøbing FC
17. MAJ 2020
DANMARKSTURNERINGEN 2019/2020
NORDICBET LIGA
● FC Fredericia - Kolding IF● Næstved - FC Roskilde
● HB Køge - Fremad Amager
23. MAJ 2020
DANMARKSTURNERINGEN 2019/2020
NORDICBET LIGA
● Nykøbing FC - Vendsyssel FF● Kolding IF - Fremad Amager
● FC Roskilde - FC Fredericia● Næstved - Hvidovre
● Vejle - Viborg● Skive - HB Køge
27. MAJ 2020
EUROPACUP 2019/2020
EUROPA LEAGUE, FINALE
● Spilles på Stadion Energa Gdansk i Gdansk, Polen 
30. MAJ 2020
EUROPACUP 2019/2020
CHAMPIONS LEAGUE, FINALE
● Spilles på Atatürk Olympiske Stadion i Istanbul, Tyrkiet 
31. MAJ 2020
DANMARKSTURNERINGEN 2019/2020
NORDICBET LIGA
● Fremad Amager - Vejle● FC Fredericia - Nykøbing FC
● Hvidovre - FC Roskilde● Viborg - Kolding IF
● HB Køge - Næstved● Vendsyssel FF - Skive
4. JUNI 2020
VM-KVALIFIKATION 2022
ASIEN, 2. OMGANG GRUPPE A
● Kina - Filippinerne  ● Syrien - Guam 
ASIEN, 2. OMGANG GRUPPE B
● Jordan - Nepal  ● Australien - Taiwan 
ASIEN, 2. OMGANG GRUPPE C
● Iran - Bahrain  ● Irak - Cambodia 
ASIEN, 2. OMGANG GRUPPE D
● Saudi Arabien - Palæstina  ● Usbekistan - Singapore 
ASIEN, 2. OMGANG GRUPPE E
● Oman - Qatar  ● Bangladesh - Indien 
ASIEN, 2. OMGANG GRUPPE F
● Kirgisistan - Mongoliet  ● Japan - Tadsjikistan 
ASIEN, 2. OMGANG GRUPPE G
● Vietnam - Indonesien  ● Arabiske Emirater - Thailand 
ASIEN, 2. OMGANG GRUPPE H
● Libanon - Sri Lanka  ● Sydkorea - Nordkorea 
9. JUNI 2020
VM-KVALIFIKATION 2022
ASIEN, 2. OMGANG GRUPPE A
● Filippinerne - Maldiverne  ● Kina - Syrien 
ASIEN, 2. OMGANG GRUPPE B
● Taiwan - Kuwait  ● Australien - Jordan 
ASIEN, 2. OMGANG GRUPPE C
● Iran - Irak  ● Bahrain - Hong Kong 
ASIEN, 2. OMGANG GRUPPE D
● Saudi Arabien - Usbekistan  ● Palæstina - Yemen 
ASIEN, 2. OMGANG GRUPPE E
● Bangladesh - Oman  ● Indien - Afghanistan 
ASIEN, 2. OMGANG GRUPPE F
● Tadsjikistan - Myanmar  ● Japan - Kirgisistan 
ASIEN, 2. OMGANG GRUPPE G
● Thailand - Malaysia  ● Arabiske Emirater - Vietnam 
ASIEN, 2. OMGANG GRUPPE H
● Nordkorea - Turkmenistan  ● Sydkorea - Libanon 
12. JUNI 2020
EM 2020
INDLEDENDE, GRUPPE A
● A1 - A2 
13. JUNI 2020
EM 2020
INDLEDENDE, GRUPPE A
● A3 - A4 
INDLEDENDE, GRUPPE B
● B1 - B2  ● B3 - B4 
14. JUNI 2020
EM 2020
INDLEDENDE, GRUPPE C
● C1 - C2  ● C3 - C4 
INDLEDENDE, GRUPPE D
● D1 - D2 
15. JUNI 2020
EM 2020
INDLEDENDE, GRUPPE D
● D3 - D4 
INDLEDENDE, GRUPPE E
● E1 - E2  ● E3 - E4 
16. JUNI 2020
EM 2020
INDLEDENDE, GRUPPE F
● F1 - F2  ● F3 - F4 
17. JUNI 2020
EM 2020
INDLEDENDE, GRUPPE A
● A1 - A3  ● A2 - A4 
INDLEDENDE, GRUPPE B
● B1 - B3 
18. JUNI 2020
EM 2020
INDLEDENDE 2020, GRUPPE B
● B2 - B4 
INDLEDENDE 2020, GRUPPE C
● C1 - C3  ● C2 - C4 
19. JUNI 2020
EM 2020
INDLEDENDE, GRUPPE D
● D1 - D3  ● D2 - D4 
INDLEDENDE, GRUPPE E
● E1 - E3 
20. JUNI 2020
EM 2020
INDLEDENDE, GRUPPE E
● E2 - E4 
INDLEDENDE, GRUPPE F
● F1 - F3  ● F2 - F4 
21. JUNI 2020
EM 2020
INDLEDENDE, GRUPPE A
● A4 - A1  ● A2 - A3 
22. JUNI 2020
EM 2020
INDLEDENDE, GRUPPE B
● B4 - B1  ● B2 - B3 
INDLEDENDE, GRUPPE C
● C4 - C1  ● C2 - C3 
23. JUNI 2020
EM 2020
INDLEDENDE, GRUPPE D
● D4 - D1  ● D2 - D3 
24. JUNI 2020
EM 2020
INDLEDENDE, GRUPPE E
● E4 - E1  ● E2 - E3 
INDLEDENDE, GRUPPE F
● F4 - F1  ● F2 - F3 
27. JUNI 2020
EM 2020
OTTENDEDELSFINALER
● Nr. 1, A - Nr. 2, C  ● Nr. 2, A - Nr. 2, B 
28. JUNI 2020
EM 2020
OTTENDEDELSFINALER
● Nr. 1, B - Nr. 3, A/D/E/F  ● Nr. 1, C - Nr. 3, D/E/F 
29. JUNI 2020
EM 2020
OTTENDEDELSFINALER
● Nr. 1, F - Nr. 3, A/B/C  ● Nr. 2, D - Nr. 2, E 
30. JUNI 2020
EM 2020
OTTENDEDELSFINALER
● Nr. 1, E - Nr. 3, A/B/C/D  ● Nr. 1, D - Nr. 2, F 
3. JULI 2020
EM 2020
KVARTFINALER
● Vinder, OT5 - Vinder, OT6  ● Vinder, OT3 - Vinder, OT1 
4. JULI 2020
EM 2020
KVARTFINALER
● Vinder, OT4 - Vinder, OT2  ● Vinder, OT7 - Vinder, OT8 
7. JULI 2020
EM 2020
SEMIFINALER
● Vinder, KF1 - Vinder, KF2 
8. JULI 2020
EM 2020
SEMIFINALER
● Vinder, KF4 - Vinder, KF3 
12. JULI 2020
EM 2020
FINALE
● Vinder, SF1 - Vinder, SF2 
ØVRIGT
  AUGUST 2019
● 3F Superliga
● NordicBet Liga
● 2. division øst
● 2. division Vest
● Sydbank Pokalen
● Champions League
● Europa League

  SEPTEMBER 2019
● A-landsholdet
● 3F Superliga
● NordicBet Liga
● 2. division øst
● 2. division Vest
● Champions League
● Europa League
● EM-Kvalifikation 2020
● VM-Kvalifikation 2022, Asien

  OKTOBER 2019
● A-landsholdet
● 3F Superliga
● NordicBet Liga
● 2. division øst
● 2. division Vest
● Champions League
● Europa League
● EM-Kvalifikation 2020
● VM-Kvalifikation 2022, Asien

  NOVEMBER 2019
● A-landsholdet
● 3F Superliga
● NordicBet Liga
● 2. division øst
● 2. division Vest
● Champions League
● Europa League
● EM-Kvalifikation 2020
● VM-Kvalifikation 2022, Asien

  DECEMBER 2019
● 3F Superliga
● Champions League
● Europa League

  FEBRUAR 2020
● 3F Superliga
● Champions League
● Europa League

  MARTS 2020
● NordicBet Liga
● 2. division øst
● 2. division Vest
● Champions League
● Europa League
● VM-Kvalifikation 2022, Asien

  APRIL 2020
● NordicBet Liga
● 2. division øst
● 2. division Vest
● Champions League
● Europa League

  MAJ 2020
● NordicBet Liga
● Champions League
● Europa League

  JUNI 2020
● EM 2020
● VM-Kvalifikation 2022, Asien

  JULI 2020
● EM 2020