Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Torsdag 23. februar 2017 kl. 12:32

WWW.HASLUND.INFO
FORSIDE DANSK FODBOLD INTERNATIONAL FODBOLD KALENDER

 
 
KOMMENDE OPDATERINGER
 
23. FEBRUAR 2017
  EUROPACUP 2016/2017
  EUROPA LEAGUE, SEKSTENDEDELSFINALER 2. KAMP 
● FC København - Ludogorets  ● Osmanlispor - Olympiakos Piræus 
● APOEL Nicosia - Athletic Bilbao  ● Tottenham - Gent 
● Ajax - Legia Warszawa  ● Sparta Prag - FC Rostov 
● Zenit - Anderlecht  ● Shakhtar Donetsk - Celta Vigo 
● Genk - Astra Giurgiu  ● Fiorentina - Mönchengladbach 
● Lyon - AZ Alkmaar  ● Besiktas - Hapeol Be'er Sheva 
● Roma - Villarreal 
24. FEBRUAR 2017
  DANMARKSTURNERINGEN 2016/2017
  ALKA SUPERLIGAEN, GRUNDSPIL
● Lyngby - Esbjerg  ● Randers FC - FC Midtjylland 
  EUROPA LEAGUE, OTTENDEDELSFINALER LODTRÆKNING
● 16 hold deltager 
25. FEBRUAR 2017
  DANMARKSTURNERINGEN 2016/2017
  ALKA SUPERLIGAEN, GRUNDSPIL
AC Horsens - OB 
26. FEBRUAR 2017
  DANMARKSTURNERINGEN 2016/2017
  ALKA SUPERLIGAEN, GRUNDSPIL
● AaB - Silkeborg  SønderjyskE - Brøndby 
FC Nordsjælland - FC København 
27. FEBRUAR 2017
  DANMARKSTURNERINGEN 2016/2017
  ALKA SUPERLIGAEN, GRUNDSPIL
● Viborg - AGF 
28. FEBRUAR 2017
  DBU POKALEN 2016/2017
  DBU POKALEN, 4. RUNDE
● Vendsyssel FF - HB Køge 
1. MARTS 2017
  DBU POKALEN 2016/2017
  DBU POKALEN, 4. RUNDE
● B93 - FC København 
2. MARTS 2017
  DBU POKALEN 2016/2017
  DBU POKALEN, 4. RUNDE
● AaB - Silkeborg 
3. MARTS 2017
  DANMARKSTURNERINGEN 2016/2017
  ALKA SUPERLIGAEN, GRUNDSPIL
● Esbjerg - Viborg  FC Midtjylland - Lyngby 
4. MARTS 2017
  DANMARKSTURNERINGEN 2016/2017
  ALKA SUPERLIGAEN, GRUNDSPIL
● AGF - SønderjyskE 
5. MARTS 2017
  DANMARKSTURNERINGEN 2016/2017
  ALKA SUPERLIGAEN, GRUNDSPIL
Brøndby - FC Nordsjælland  ● FC København - AC Horsens 
● Silkeborg - Randers FC 
  1. DIVISION
● AB - FC Roskilde  ● FC Fredericia - Næstved 
● Nykøbing FC - HB Køge  ● Hobro - FC Helsingør 
● Vendsyssel FF - Fremad Amager  ● Vejle - Skive 
6. MARTS 2017
  DANMARKSTURNERINGEN 2016/2017
  ALKA SUPERLIGAEN, GRUNDSPIL
OB - AaB 
7. MARTS 2017
  DBU POKALEN 2016/2017
  DBU POKALEN, 4. RUNDE
● Kjellerup - FC Midtjylland 
  EUROPACUP 2016/2017
  CHAMPIONS LEAGUE, OTTENDEDELSFINALER 2. KAMP
● Napoli - Real Madrid  ● Arsenal - Bayern München 
8. MARTS 2017
  DBU POKALEN 2016/2017
  DBU POKALEN, 4. RUNDE
● Næstved - FC Roskilde  ● Marienlyst - Brøndby 
  EUROPACUP 2016/2017
  CHAMPIONS LEAGUE, OTTENDEDELSFINALER 2. KAMP
● Dortmund - Benfica  ● FC Barcelona - Paris SG 
9. MARTS 2017
  EUROPACUP 2016/2017
  EUROPA LEAGUE, OTTENDEDELSFINALER 1. KAMP
10. MARTS 2017
  DANMARKSTURNERINGEN 2016/2017
  ALKA SUPERLIGAEN, GRUNDSPIL
● Randers FC - AGF  ● FC Nordsjælland - Silkeborg 
11. MARTS 2017
  DANMARKSTURNERINGEN 2016/2017
  ALKA SUPERLIGAEN, GRUNDSPIL
Lyngby - Viborg 
12. MARTS 2017
  DANMARKSTURNERINGEN 2016/2017
  ALKA SUPERLIGAEN, GRUNDSPIL
OB - SønderjyskE  AC Horsens - Brøndby 
● FC København - Esbjerg 
  1. DIVISION
● FC Helsingør - Nykøbing FC  ● Fremad Amager - FC Fredericia 
● HB Køge - Vendsyssel FF  ● Skive - AB 
● Vejle - Hobro  ● FC Roskilde - Næstved 
13. MARTS 2017
  DANMARKSTURNERINGEN 2016/2017
  ALKA SUPERLIGAEN, GRUNDSPIL
● AaB - FC Midtjylland 
14. MARTS 2017
  EUROPACUP 2016/2017
  CHAMPIONS LEAGUE, OTTENDEDELSFINALER 2. KAMP
● Juventus - FC Porto  ● FC Barcelona - Paris SG 
15. MARTS 2017
  DBU POKALEN 2016/2017
  DBU POKALEN, 4. RUNDE
● AC Horsens - AGF  ● Randers FC - SønderjyskeE 
  EUROPACUP 2016/2017
  CHAMPIONS LEAGUE, OTTENDEDELSFINALER 2. KAMP
● Monaco - Manchester CIty  ● Atletico Madrid - Leverkusen 
16. MARTS 2017
  EUROPACUP 2016/2017
  EUROPA LEAGUE, OTTENDEDELSFINALER 2. KAMP
17. MARTS 2017
  EUROPACUP 2016/2017
  CHAMPIONS LEAGUE, KVARTFINALER LODTRÆKNING
● 8 hold deltager 
  EUROPA LEAGUE, KVARTFINALER LODTRÆKNING
● 8 hold deltager 
18. MARTS 2017
  DANMARKSTURNERINGEN 2016/2017
  2. DIVISION, OPRYKNINGSSPIL
● Kolding IF - Avarta  ● Kjellerup - Brønshøj 
● Marienlyst - Brabrand  ● Hvidovre - Aarhus Fremad 
● Thisted - Dalum  ● B93 - Greve  
  2. DIVISION, KVALIFIKATIONSSPIL
● Vejgaard - Næsby  ● Odder - Fredensborg 
● Frem - FC Sydvest  ● HIK - Jammerbugt FC 
● FC Svendborg - VSK Aarhus 
19. MARTS 2017
  DANMARKSTURNERINGEN 2016/2017
  ALKA SUPERLIGAEN, GRUNDSPIL
● AGF - OB  Brøndby - Lyngby 
● Esbjerg - AC Horsens  FC Midtjylland - FC Nordsjælland 
● Viborg - AaB  Silkeborg - FC København 
● SønderjyskE - Randers FC 
  1. DIVISION
● AB - Vejle  ● FC Fredericia - HB Køge 
● Nykøbing FC - Skive  ● Vendsyssel FF - FC Helsingør 
● FC Roskilde - Hobro  ● Næstved - Fremad Amager 
  2. DIVISION, KVALIFIKATIONSSPIL
● Holbæk - Middelfart 
20. MARTS 2017
  VM 2018 KVALIFIKATION
  OCEANIEN, 3.OMGANG GRUPPE B
● Papua New Guinea - Tahiti 
23. MARTS 2017
  VM 2018 KVALIFIKATION
  SYDAMERIKA, GRUPPESPIL
● Colombia - Bolivia  ● Venezuela - Peru 
● Paraguay - Ecuador  ● Uruguay - Brasilien 
● Argentina - Chile 
  ASIEN, 3. OMGANG GRUPPE A
● Qatar - Iran  ● Kina - Sydkorea 
● Syrien - Usbekistan 
  ASIEN, 3. OMGANG GRUPPE B
● Irak - Australien  ● Thailand - Saudi Arabien 
● Arabiske Emirater - Japan 
24. MARTS 2017
  VM 2018 KVALIFIKATION
  EUROPA, GRUPPE D
● Georgien - Serbien  ● Østrig - Moldova 
● Irland - Wales 
  EUROPA, GRUPPE G
● Italien - Albanien  ● Spanien - Israel 
● Liechtenstein - Makedonien 
  EUROPA, GRUPPE I
● Kroatien - Ukraine  ● Tyrkiet - Finland 
● Kosovo - Island 
  NORD- OG CENTRALAMERIKA, 5. OMGANG
● USA - Honduras  ● Trinidad og Tobago - Panama 
● Mexico - Costa Rica 
25. MARTS 2017
  DANMARKSTURNERINGEN 2016/2017
  2. DIVISION, OPRYKNINGSSPIL
● Dalum - Hvidovre  ● Brabrand - B93 
● Brønshøj - Kolding IF  ● Aarhus Fremad - Marienlyst 
  2. DIVISION, KVALIFIKATIONSSPIL
● Næsby - Odder  ● Fredensborg - Vejgaard  
● VSK Aarhus - Frem  ● Middelfart - HIK 
● FC Sydvest - Holbæk 
  VM 2018 KVALIFIKATION
  EUROPA, GRUPPE A
● Bulgarien - Holland  ● Sverige - Hviderusland 
● Luxembourg - Frankrig 
  EUROPA, GRUPPE B
● Andorra - Færøerne  ● Schweiz - Ungarn 
● Portugal - Letland 
  EUROPA, GRUPPE H
● Belgien - Grækenland  ● Cypern - Estland 
● Bosnien - Gibraltar 
26. MARTS 2017
  A-LANDSHOLDET
Rumænien - Danmark 
  DANMARKSTURNERINGEN 2016/2017
  1. DIVISION
● FC Helsingør - FC Fredericia  ● Hobro - Fremad Amager 
● Nykøbing FC - Vendsyssel FF  ● HB Køge - AB 
● Skive - Næstved  ● Vejle - FC Roskilde 
  2. DIVISION, OPRYKNINGSSPIL
● Avarta - Thisted  ● Greve - Kjellerup 
  2. DIVISION, KVALIFIKATIONSSPIL
● Jammerbugt FC - FC Svendborg 
  VM 2018 KVALIFIKATION
  EUROPA, GRUPPE C
● Aserbajdsjan - Tyskland  ● San Marino - Tjekkiet 
● Nordirland - Norge 
  EUROPA, GRUPPE E 
● Rumænien - Danmark  ● Montenegro - Polen 
● Armenien - Kasakhstan 
  EUROPA, GRUPPE F
● England - Litauen  ● Skotland - Slovenien 
● Malta - Slovakiet 
28. MARTS 2017
  VM 2018 KVALIFIKATION
  SYDAMERIKA, GRUPPESPIL
● Chile - Venezuela  ● Bolivia - Argentina 
● Brasilien - Paraguay  ● Peru - Uruguay 
● Ecuador - Colombia 
  ASIEN, 3. OMGANG GRUPPE A
● Usbekistan - Qatar  ● Sydkorea - Syrien 
● Iran - Kina 
  ASIEN, 3. OMGANG GRUPPE B
● Saudi Arabien - Irak  ● Australien - Arabiske Emirater 
● Japan - Thailand 
  NORD- OG CENTRALAMERIKA, 5. OMGANG
● Panama - USA  ● Trinidad og Tobago - Mexico 
● Honduras - Costa Rica 
  OCEANIEN, 3.OMGANG GRUPPE A
● New Zealand - Fiji 
  OCEANIEN, 3.OMGANG GRUPPE B
● Tahiti - Papua New Guinea 
1. APRIL 2017
  DANMARKSTURNERINGEN 2016/2017
  2. DIVISION, OPRYKNINGSSPIL
● Kolding IF - Thisted  ● Marienlyst - Brønshøj 
● Hvidovre - Kjellerup  ● B93 - Dalum 
  2. DIVISION, KVALIFIKATIONSSPIL
● Vejgaard - Middelfart  ● VSK Aarhus - Fredensborg 
● Odder - Holbæk  ● HIK - FC Sydvest 
● FC Svendborg - Frem 
2. APRIL 2017
  DANMARKSTURNERINGEN 2016/2017
  1. DIVISION
● Hobro - HB Køge  ● FC Roskilde - Skive  
● FC Fredericia - AB  ● Fremad Amager - FC Helsingør  
● Næstved - Nykøbing FC  ● Vendsyssel FF - Vejle  
  2. DIVISION, OPRYKNINGSSPIL
● Avarta - Aarhus Fremad  ● Greve - Brabrand 
  2. DIVISION, KVALIFIKATIONSSPIL
● Jammerbugt FC - Næsby 
4.-6. APRIL 2017
  DBU POKALEN 2016/2017
  DBU POKALEN, KVARTFINALER
8. APRIL 2017
  DANMARKSTURNERINGEN 2016/2017
  2. DIVISION, OPRYKNINGSSPIL
● Kolding IF - Brabrand  ● Kjellerup - Avarta 
● Dalum - Aarhus Fremad  ● Thisted - B93 
● Hvidovre - Marienlyst  ● Brønshøj - Greve  
  2. DIVISION, KVALIFIKATIONSSPIL
● Frem - Jammerbugt FC  ● Næsby - VSK Aarhus 
● Fredensborg - Middelfart  ● FC Sydvest - Odder 
● Vejgaard - HIK 
9. APRIL 2017
  DANMARKSTURNERINGEN 2016/2017
  1. DIVISION
● AB - Næstved  ● FC Helsingør - FC Roskilde 
● Nykøbing FC - Hobro  ● Skive - Fremad Amager 
● Vendsyssel FF - FC Fredericia  ● Vejle - HB Køge 
  2. DIVISION, KVALIFIKATIONSSPIL
● Holbæk - FC Svendborg 
11. APRIL 2017
  EUROPACUP 2016/2017
  CHAMPIONS LEAGUE, KVARTFINALER 1. KAMP
12. APRIL 2017
  EUROPACUP 2016/2017
  CHAMPIONS LEAGUE, KVARTFINALER 1. KAMP
13. APRIL 2017
  DANMARKSTURNERINGEN 2016/2017
  2. DIVISION, OPRYKNINGSSPIL
● Brabrand - Hvidovre  ● B93 - Kolding IF 
● Avarta - Dalum  ● Brønshøj - Thisted 
● Aarhus Fremad - Greve   ● Marienlyst - Kjellerup 
  2. DIVISION, KVALIFIKATIONSSPIL
● Frem - Vejgaard   ● Middelfart - Odder 
● HIK - Næsby  ● Jammerbugt FC - FC Sydvest 
● FC Svendborg - Fredensborg  ● VSK Aarhus - Holbæk 
  EUROPACUP 2016/2017
  EUROPA LEAGUE, KVARTFINALER 1. KAMP
17. APRIL 2017
  DANMARKSTURNERINGEN 2016/2017
  1. DIVISION
● Fremad Amager - Vendsyssel FF  ● FC Fredericia - Skive 
● Næstved - FC Roskilde  ● Hobro - AB 
● HB Køge - FC Helsingør  ● Vejle - Nykøbing FC 
  2. DIVISION, OPRYKNINGSSPIL
● Brabrand - Dalum  ● Greve - Thisted 
● Hvidovre - Kolding IF  ● Aarhus Fremad - Brønshøj 
● Kjellerup - B93  ● Marienlyst - Avarta 
  2. DIVISION, KVALIFIKATIONSSPIL
● Vejgaard - FC Svendborg  ● Middelfart - VSK Aarhus 
● Holbæk - Jammerbugt FC  ● Næsby - Frem 
● Odder - HIK  ● FC Sydvest - Fredensborg 
18. APRIL 2017
  EUROPACUP 2016/2017
  CHAMPIONS LEAGUE, KVARTFINALER 2. KAMP
19. APRIL 2017
  EUROPACUP 2016/2017
  CHAMPIONS LEAGUE, KVARTFINALER 2. KAMP
20. APRIL 2017
  EUROPACUP 2016/2017
  EUROPA LEAGUE, KVARTFINALER 2. KAMP
21. APRIL 2017
  EUROPACUP 2016/2017
  CHAMPIONS LEAGUE, SEMIFINALER LODTRÆKNING
● 4 hold deltager 
  EUROPA LEAGUE, SEMIFINALER LODTRÆKNING
● 4 hold deltager 
22. APRIL 2017
  DANMARKSTURNERINGEN 2016/2017
  2. DIVISION, OPRYKNINGSSPIL
● Kolding IF - Aarhus Fremad  ● Dalum - Kjellerup 
● Brønshøj - Brabrand  ● Thisted - Hvidovre 
● B93 - Marienlyst 
  2. DIVISION, KVALIFIKATIONSSPIL
● VSK Aarhus - FC Sydvest  ● Frem - Odder 
● Fredensborg - Næsby  ● FC Svendborg - HIK 
● Jammerbugt FC - Middelfart 
23. APRIL 2017
  DANMARKSTURNERINGEN 2016/2017
  1. DIVISION
● FC Helsingør - Hobro  ● Fremad Amager - Vejle 
● FC Roskilde - AB  ● Nykøbing FC - FC Fredericia 
● Skive - HB Køge  ● Vendsyssel FF - Næstved 
  2. DIVISION, OPRYKNINGSSPIL
● B93 - Marienlyst  ● Avarta - Greve  
  2. DIVISION, KVALIFIKATIONSSPIL
● Holbæk - Vejgaard  
29. APRIL 2017
  DANMARKSTURNERINGEN 2016/2017
  2. DIVISION, OPRYKNINGSSPIL
● Kjellerup - Kolding IF  ● Brabrand - Avarta 
● Dalum - Brønshøj  ● Thisted - Marienlyst 
● Aarhus Fremad - B93 
  2. DIVISION, KVALIFIKATIONSSPIL
● Odder - FC Svendborg  ● HIK - VSK Aarhus 
● Fredensborg - Jammerbugt FC  ● FC Sydvest - Vejgaard  
● Middelfart - Frem  ● Næsby - Holbæk 
30. APRIL 2017
  DANMARKSTURNERINGEN 2016/2017
  1. DIVISION
● AB - Vendsyssel FF  ● FC Helsingør - Skive 
● Hobro - FC Roskilde  ● Næstved - Vejle 
● FC Fredericia - Fremad Amager  ● HB Køge - Nykøbing FC 
  2. DIVISION, OPRYKNINGSSPIL
● Greve - Hvidovre 
2.-4. MAJ 2017
  DBU POKALEN 2016/2017
  DBU POKALEN, SEMIFINALER/a>
2. MAJ 2017
  EUROPACUP 2016/2017
  CHAMPIONS LEAGUE, SEMIFINALER 1. KAMP
3. MAJ 2017
  EUROPACUP 2016/2017
  CHAMPIONS LEAGUE, SEMIFINALER 1. KAMP
4. MAJ 2017
  EUROPACUP 2016/2017
  EUROPA LEAGUE, SEMIFINALER 1. KAMP
6. MAJ 2017
  DANMARKSTURNERINGEN 2016/2017
  2. DIVISION, OPRYKNINGSSPIL
● Brabrand - Greve   ● Marienlyst - Aarhus Fremad 
● Brønshøj - Kjellerup  ● Hvidovre - Dalum 
● B93 - Thisted 
  2. DIVISION, KVALIFIKATIONSSPIL
● VSK Aarhus - Næsby  ● Vejgaard - Fredensborg 
● FC Svendborg - Jammerbugt FC  ● HIK - Middelfart 
● FC Sydvest - Frem 
7. MAJ 2017
  DANMARKSTURNERINGEN 2016/2017
  1. DIVISION
● Fremad Amager - HB Køge  ● FC Roskilde - Vendsyssel FF 
● Vejle - AB  ● Nykøbing FC - FC Helsingør 
● Skive - Hobro  ● Næstved - FC Fredericia 
  2. DIVISION, OPRYKNINGSSPIL
● Avarta - Kolding IF  
  2. DIVISION, KVALIFIKATIONSSPIL
● Holbæk - Odder 
9. MAJ 2017
  EUROPACUP 2016/2017
  CHAMPIONS LEAGUE, SEMIFINALER 2. KAMP
10. MAJ 2017
  EUROPACUP 2016/2017
  CHAMPIONS LEAGUE, SEMIFINALER 2. KAMP
11. MAJ 2017
  DANMARKSTURNERINGEN 2016/2017
  1. DIVISION
● AB - FC Helsingør  ● Hobro - Vejle 
● Fremad Amager - Næstved  ● Nykøbing FC - FC Roskilde 
● HB Køge - FC Fredericia  ● Vendsyssel FF - Skive 
  EUROPACUP 2016/2017
  EUROPA LEAGUE, SEMIFINALER 2. KAMP
13. MAJ 2017
  DANMARKSTURNERINGEN 2016/2017
  2. DIVISION, OPRYKNINGSSPIL
● Kolding IF - Brønshøj  ● Kjellerup - Greve  
● Marienlyst - Hvidovre  ● Aarhus Fremad - Dalum 
● Thisted - Avarta 
  2. DIVISION, KVALIFIKATIONSSPIL
● Frem - FC Svendborg  ● Odder - FC Sydvest 
● Næsby - Vejgaard   ● Fredensborg - VSK Aarhus 
● Middelfart - Holbæk 
14. MAJ 2017
  DANMARKSTURNERINGEN 2016/2017
  1. DIVISION
● AB - Nykøbing FC  ● FC Helsingør - Vendsyssel FF 
● HB Køge - Næstved  ● Skive - Vejle 
● FC Fredericia - Hobro  ● FC Roskilde - Fremad Amager 
  2. DIVISION, OPRYKNINGSSPIL
● B93 - Brabrand 
  2. DIVISION, KVALIFIKATIONSSPIL
● Jammerbugt FC - HIK 
20. MAJ 2017
  DANMARKSTURNERINGEN 2016/2017
  2. DIVISION, OPRYKNINGSSPIL
● Kolding IF - B93  ● Dalum - Thisted 
● Brønshøj - Marienlyst  ● Hvidovre - Brabrand 
  2. DIVISION, KVALIFIKATIONSSPIL
● VSK Aarhus - FC Svendborg  ● Næsby - Jammerbugt FC 
● Vejgaard - Frem  ● Middelfart - Fredensborg 
● HIK - Odder 
21. MAJ 2017
  DANMARKSTURNERINGEN 2016/2017
  1. DIVISION
● Fremad Amager - AB  ● Vejle - FC Helsingør 
● Næstved - Hobro  ● FC Roskilde - FC Fredericia 
● Skive - Nykøbing FC  ● Vendsyssel FF - HB Køge 
  2. DIVISION, OPRYKNINGSSPIL
● Avarta - Kjellerup  ● Greve - Aarhus Fremad 
  2. DIVISION, KVALIFIKATIONSSPIL
● Holbæk - FC Sydvest 
24. MAJ 2017
  EUROPACUP 2016/2017
  EUROPA LEAGUE, FINALE
● Spilles på Friends Arena i Stockholm 
25. MAJ 2017
  DANMARKSTURNERINGEN 2016/2017
  2. DIVISION, OPRYKNINGSSPIL
● Brabrand - Marienlyst  ● Aarhus Fremad - Kolding IF 
● Dalum - B93  ● Greve - Avarta 
● Kjellerup - Hvidovre  ● Thisted - Brønshøj 
  DBU POKALEN 2016/2017
  DBU POKALEN, FINALE
● Spilles i Parken, København 
27. MAJ 2017
  DANMARKSTURNERINGEN 2016/2017
  1. DIVISION
● AB - Skive  ● FC Helsingør - Næstved 
● Hobro - Vendsyssel FF  ● FC Fredericia - Vejle 
● HB Køge - FC Roskilde  ● Nykøbing FC - Fremad Amager 
  2. DIVISION, KVALIFIKATIONSSPIL
● VSK Aarhus - Middelfart  ● FC Sydvest - HIK 
● Frem - Næsby  ● Fredensborg - Odder 
● FC Svendborg - Vejgaard  
28. MAJ 2017
  DANMARKSTURNERINGEN 2016/2017
  2. DIVISION, OPRYKNINGSSPIL
● Avarta - Brabrand  ● Kolding IF - Kjellerup 
● B93 - Aarhus Fremad  ● Marienlyst - Thisted 
● Brønshøj - Dalum  ● Hvidovre - Greve  
  2. DIVISION, KVALIFIKATIONSSPIL
● Jammerbugt FC - Holbæk 
1. JUNI 2017
  DANMARKSTURNERINGEN 2016/2017
  2. DIVISION, OPRYKNINGSSPIL
● Brabrand - Brønshøj  ● Kjellerup - Marienlyst 
● Aarhus Fremad - Hvidovre  ● Thisted - Kolding IF 
● Greve - B93  ● Dalum - Avarta 
  2. DIVISION, KVALIFIKATIONSSPIL
● Fredensborg - FC Svendborg  ● Holbæk - VSK Aarhus 
● Odder - Frem  ● Næsby - HIK 
● Vejgaard - FC Sydvest  ● Middelfart - Jammerbugt FC 
3. JUNI 2017
  EUROPACUP 2016/2017
  CHAMPIONS LEAGUE, FINALE
● Spilles på Millennium Stadium i Cardiff 
5. JUNI 2017
  DANMARKSTURNERINGEN 2016/2017
  2. DIVISION, OPRYKNINGSSPIL
● Brabrand - Kolding IF  ● Hvidovre - Thisted 
● Aarhus Fremad - Avarta  ● Marienlyst - B93 
● Kjellerup - Dalum  ● Greve - Brønshøj 
  2. DIVISION, KVALIFIKATIONSSPIL
● Frem - Middelfart  ● HIK - Vejgaard  
● FC Sydvest - VSK Aarhus  ● Odder - Næsby 
● Jammerbugt FC - Fredensborg  ● FC Svendborg - Holbæk 
6. JUNI 2017
  A-LANDSHOLDET
Danmark - Tyskland 
7. JUNI 2017
  VM 2018 KVALIFIKATION
  NORD- OG CENTRALAMERIKA, 5. OMGANG
● Mexico - Honduras  ● USA - Trinidad og Tobago 
● Costa Rica - Panama 
8. JUNI 2017
  VM 2018 KVALIFIKATION
  ASIEN, 3. OMGANG GRUPPE B
● Australien - Saudi Arabien 
9. JUNI 2017
  VM 2018 KVALIFIKATION
  EUROPA, GRUPPE A
● Holland - Luxembourg  ● Sverige - Frankrig 
● Hviderusland - Bulgarien 
  EUROPA, GRUPPE B
● Andorra - Ungarn  ● Letland - Portugal 
● Færøerne - Schweiz 
  EUROPA, GRUPPE H
● Bosnien - Grækenland  ● Estland - Belgien 
● Gibraltar - Cypern 
10. JUNI 2017
  A-LANDSHOLDET
Kasakhstan - Danmark 
  DANMARKSTURNERINGEN 2016/2017
  2. DIVISION, OPRYKNINGSSPIL
● B93 - Kjellerup  ● Avarta - Marienlyst 
● Dalum - Brabrand  ● Thisted - Greve  
● Kolding IF - Hvidovre  ● Brønshøj - Aarhus Fremad 
  2. DIVISION, KVALIFIKATIONSSPIL
● Middelfart - Vejgaard   ● Fredensborg - FC Sydvest 
● Holbæk - Næsby  ● Jammerbugt FC - Frem 
● FC Svendborg - Odder  ● VSK Aarhus - HIK 
  VM 2018 KVALIFIKATION
  EUROPA, GRUPPE C
● Aserbajdsjan - Nordirland  ● Tyskland - San Marino 
● Norge - Tjekkiet 
  EUROPA, GRUPPE E 
● Kasakhstan - Danmark  ● Polen - Rumænien 
● Montenegro - Armenien 
  EUROPA, GRUPPE F
● Litauen - Slovakiet  ● Slovenien - Malta 
● Skotland - England 
11. JUNI 2017
  VM 2018 KVALIFIKATION
  EUROPA, GRUPPE D
● Irland - Østrig  ● Serbien - Wales 
● Moldova - Georgien 
  EUROPA, GRUPPE G
● Israel - Albanien  ● Makedonein - Spanien 
● Italien - Liechtenstein 
  EUROPA, GRUPPE I
● Finland - Ukraine  ● Israel - Kroatien 
● Kosovo - Tyrkiet 
  NORD- OG CENTRALAMERIKA, 5. OMGANG
● Mexico - USA  ● Costa Rica - Trinidad og Tobago 
● Panama - Honduras 
13. JUNI 2017
  VM 2018 KVALIFIKATION
  ASIEN, 3. OMGANG GRUPPE A
● Iran - Usbekistan  ● Syrien - Kina 
● Qatar - Sydkorea 
  ASIEN, 3. OMGANG GRUPPE B
● Thailand - Arabiske Emirater  ● Irak - Japan 
17. JUNI 2017
  DANMARKSTURNERINGEN 2016/2017
  2. DIVISION, KVALIFIKATIONSSPIL
● Frem - VSK Aarhus  ● HIK - FC Svendborg 
● Odder - Middelfart  ● Næsby - Fredensborg 
● FC Sydvest - Jammerbugt FC  ● Vejgaard - Holbæk 
28. AUGUST 2017
  VM 2018 KVALIFIKATION
  AFRIKA, 3. OMGANG GRUPPE A
● Tunesien - DR Congo  ● Guinea - Libyen 
  AFRIKA, 3. OMGANG GRUPPE B
● Zambia - Algeriet  ● Nigeria - Cameroun 
  AFRIKA, 3. OMGANG GRUPPE C
● Gabon - Elfenbenskysten  ● Marokko - Mali 
  AFRIKA, 3. OMGANG GRUPPE D
● Senegal - Burkina Faso  ● Kap Verde - Sydafrika 
  AFRIKA, 3. OMGANG GRUPPE E
● Ghana - Congo  ● Uganda - Egypten 
31. AUGUST 2017
  VM 2018 KVALIFIKATION
  EUROPA, GRUPPE A
● Bulgarien - Sverige  ● Luxembourg - Hviderusland 
● Frankrig - Holland 
  EUROPA, GRUPPE B
● Portugal - Færøerne  ● Ungarn - Letland 
● Schweiz - Andorra 
  EUROPA, GRUPPE H
● Cypern - Bosnien  ● Grækenland - Estland 
● Belgien - Gibraltar 
  SYDAMERIKA, GRUPPESPIL
● Chile - Paraguay  ● Peru - Bolivia 
● Brasilien - Ecuador  ● Uruguay - Argentina 
● Venezuela - Colombia 
  ASIEN, 3. OMGANG GRUPPE A
● Syrien - Qatar  ● Kina - Usbekistan 
● Sydkorea - Iran 
  ASIEN, 3. OMGANG GRUPPE B
● Thailand - Irak  ● Japan - Australien 
● Arabiske Emirater - Saudi Arabien 
1. SEPTEMBER 2017
  A-LANDSHOLDET
Danmark - Polen 
 
  VM 2018 KVALIFIKATION
  EUROPA, GRUPPE C
● Norge - Aserbajdsjan  ● Tjekkiet - Tyskland 
● San Marino - Nordirland 
  EUROPA, GRUPPE E 
● Danmark - Polen  ● Rumænien - Armenien 
● Kasakhstan - Montenegro 
  EUROPA, GRUPPE F
● Litauen - Skotland  ● Slovakiet - Slovenien 
● Malta - England 
  NORD- OG CENTRALAMERIKA, 5. OMGANG
● USA - Costa Rica  ● Trinidad og Tobago - Honduras 
● Mexico - Panama 
2. SEPTEMBER 2017
  VM 2018 KVALIFIKATION
  EUROPA, GRUPPE D
● Georgien - Irland  ● Wales - Østrig 
● Serbien - Moldova 
  EUROPA, GRUPPE G
● Albanien - Liechtenstein  ● Spanien - Italien 
● Israel - Makedonien 
  EUROPA, GRUPPE I
● Finland - Island  ● Ukraine - Tyrkiet 
● Kroatien - Kosovo 
  AFRIKA, 3. OMGANG GRUPPE A
● Libyen - Guinea  ● DR Congo - Tunesien 
  AFRIKA, 3. OMGANG GRUPPE B
● Cameroun - Nigeria  ● Algeriet - Zambia 
  AFRIKA, 3. OMGANG GRUPPE C
● Mali - Marokko  ● Elfenbenskysten - Gabon 
  AFRIKA, 3. OMGANG GRUPPE D
● Sydafrika - Kap Verde  ● Burkina Faso - Senegal 
  AFRIKA, 3. OMGANG GRUPPE E
● Egypten - Uganda  ● Congo - Ghana 
3. SEPTEMBER 2017
  VM 2018 KVALIFIKATION
  EUROPA, GRUPPE A
● Frankrig - Luxembourg  ● Hviderusland - Sverige 
● Holland - Bulgarien 
  EUROPA, GRUPPE B
● Færøerne - Andorra  ● Ungarn - Portugal 
● Letland - Schweiz 
  EUROPA, GRUPPE H
● Estland - Cypern  ● Grækenland - Belgien 
● Gibraltar - Bosnien 
4. SEPTEMBER 2017
  A-LANDSHOLDET
Armenien - Danmark 
 
  VM 2018 KVALIFIKATION
  EUROPA, GRUPPE C
● Aserbajdsjan - San Marino  ● Nordirland - Tjekkiet 
● Tyskland - Norge 
  EUROPA, GRUPPE E 
● Armenien - Danmark  ● Polen - Kasakhstan 
● Montenegro - Rumænien 
  EUROPA, GRUPPE F
● England - Slovakiet  ● Slovenien - Litauen 
● Skotland - Malta 
5. SEPTEMBER 2017
  VM 2018 KVALIFIKATION
  EUROPA, GRUPPE D
● Irland - Serbien  ● Østrig - Georgien 
● Moldova - Wales 
  EUROPA, GRUPPE G
● Italien - Israel  ● Makedonien - Albanien 
● Liechtenstein - Spanien 
  EUROPA, GRUPPE I
● Island - Ukraine  ● Tyrkiet - Kroatien 
● Kosovo - Finland 
  SYDAMERIKA, GRUPPESPIL
● Colombia - Brasilien  ● Ecuador - Peru 
● Paraguay - Uruguay  ● Bolivia - Chile 
● Argentina - Venezuela 
  ASIEN, 3. OMGANG GRUPPE A
● Qatar - Kina  ● Iran - Syrien 
● Usbekistan - Sydkorea 
  ASIEN, 3. OMGANG GRUPPE B
● Irak - Arabiske Emirater  ● Saudi Arabien - Japan 
● Australien - Thailand 
  NORD- OG CENTRALAMERIKA, 5. OMGANG
● Honduras - USA  ● Panama - Trinidad og Tobago 
● Costa Rica - Mexico 
2. OKTOBER 2017
  VM 2018 KVALIFIKATION
  AFRIKA, 3. OMGANG GRUPPE A
● Libyen - DR Congo  ● Guinea - Tunesien 
  AFRIKA, 3. OMGANG GRUPPE B
● Cameroun - Algeriet  ● Nigeria - Zambia 
  AFRIKA, 3. OMGANG GRUPPE C
● Mali - Elfenbenskysten  ● Marokko - Gabon 
  AFRIKA, 3. OMGANG GRUPPE D
● Sydafrika - Burkina Faso  ● Kap Verde - Senegal 
  AFRIKA, 3. OMGANG GRUPPE E
● Egypten - Congo  ● Uganda - Ghana 
5. OKTOBER 2017
  A-LANDSHOLDET
Montenegro - Danmark 
 
  VM 2018 KVALIFIKATION
  EUROPA, GRUPPE C
● Aserbajdsjan - Tjekkiet  ● San Marino - Norge 
● Nordirland - Tyskland 
  EUROPA, GRUPPE E 
● Montenegro - Danmark  ● Rumænien - Kasakhstan 
● Armenien - Polen 
  EUROPA, GRUPPE F
● England - Slovenien  ● Skotland - Slovakiet 
● Malta - Litauen 
  SYDAMERIKA, GRUPPESPIL
● Colombia - Paraguay  ● Venezuela - Uruguay 
● Chile - Ecuador  ● Bolivia - Brasilien 
● Argentina - Peru 
6. OKTOBER 2017
  VM 2018 KVALIFIKATION
  EUROPA, GRUPPE D
● Georgien - Wales  ● Østrig - Serbien 
● Irland - Moldova 
  EUROPA, GRUPPE G
● Italien - Makedonien  ● Spanien - Albanien 
● Liechtenstein - Israel 
  EUROPA, GRUPPE I
● Kroatien - Finland  ● Tyrkiet - Island 
● Kosovo - Ukraine 
  NORD- OG CENTRALAMERIKA, 5. OMGANG
● Costa Rica - Honduras  ● Mexico - Trinidad og Tobago 
● USA - Panama 
7. OKTOBER 2017
  VM 2018 KVALIFIKATION
  EUROPA, GRUPPE A
● Bulgarien - Frankrig  ● Sverige - Luxembourg 
● Hviderusland - Holland 
  EUROPA, GRUPPE B
● Andorra - Portugal  ● Schweiz - Ungarn 
● Færøerne - Letland 
  EUROPA, GRUPPE H
● Bosnien - Belgien  ● Cypern - Grækenland 
● Gibraltar - Estland 
8. OKTOBER 2017
  A-LANDSHOLDET
Danmark - Rumænien 
 
  VM 2018 KVALIFIKATION
  EUROPA, GRUPPE C
● Norge - Nordirland  ● Tyskland - Aserbajdsjan 
● Tjekkiet - San Marino 
  EUROPA, GRUPPE E 
● Danmark - Rumænien  ● Polen - Montenegro 
● Kasakhstan - Armenien 
  EUROPA, GRUPPE F
● Litauen - England  ● Slovenien - Skotland 
● Slovakiet - Malta 
9. OKTOBER 2017
  VM 2018 KVALIFIKATION
  EUROPA, GRUPPE D
● Moldova - Austria  ● Wales - Irland 
● Serbien - Georgien 
  EUROPA, GRUPPE G
● Albanien - Italien  ● Makedonien - Liechtenstein 
● Israel - Spanien 
  EUROPA, GRUPPE I
● Finland - Tyrkiet  ● Ukraine - Kroatien 
● Island - Kosovo 
10. OKTOBER 2017
  VM 2018 KVALIFIKATION
  EUROPA, GRUPPE A
● Frankrig - Hviderusland  ● Luxembourg - Bulgarien 
● Holland - Sverige 
  EUROPA, GRUPPE B
● Letland - Andorra  ● Ungarn - Færøerne 
● Portugal - Schweiz 
  EUROPA, GRUPPE H
● Belgien - Cypern  ● Estland - Bosnien 
● Grækenland - Gibraltar 
  SYDAMERIKA, GRUPPESPIL
● Paraguay - Venezuela  ● Peru - Colombia 
● Brasilien - Chile  ● Uruguay - Bolivia 
● Ecuador - Argentina 
  NORD- OG CENTRALAMERIKA, 5. OMGANG
● Honduras - Mexico  ● Trinidad og Tobago - USA 
● Panama - Costa Rica 
6. NOVEMBER 2017
  VM 2018 KVALIFIKATION
  AFRIKA, 3. OMGANG GRUPPE A
● Tunesien - Libyen  ● DR Congo - Guinea 
  AFRIKA, 3. OMGANG GRUPPE B
● Zambia - Cameroun  ● Algeriet - Nigeria 
  AFRIKA, 3. OMGANG GRUPPE C
● Gabon - Mali  ● Elfenbenskysten - Marokko 
  AFRIKA, 3. OMGANG GRUPPE D
● Senegal - Sydafrika  ● Burkina Faso - Kap Verde 
  AFRIKA, 3. OMGANG GRUPPE E
● Ghana - Egypten  ● Congo - Uganda 
ØVRIGT
  FEBRUAR 2017
● Alka Superligaen, grundspil
● Champions League
● Europa League

  MARTS 2017
● Alka Superligaen, grundspil
● 1. division
● 2. division, Oprykningsspil
● DBU Pokalen
● Champions League
● Europa League
● VM 2018 Kvalifikation

  APRIL 2017
● 1. division
● DBU Pokalen
● Champions League
● Europa League

  MAJ 2017
● 1. division
● DBU Pokalen
● Champions League
● Europa League

  JUNI 2017
● Champions League
● VM 2018 Kvalifikation

  AUGUST 2017
● VM 2018 Kvalifikation

  SEPTEMBER 2017
● VM 2018 Kvalifikation

  OKTOBER 2017
● VM 2018 Kvalifikation

  NOVEMBER 2017
● VM 2018 Kvalifikation