Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Søndag 27. maj 2018 kl. 11:48
WWW.HASLUND.INFO
FORSIDE                         DANSK FODBOLD                         INTERNATIONAL FODBOLD                         KALENDER
 
 
KOMMENDE OPDATERINGER
 
27. MAJ 2018
  DANMARKSTURNERINGEN 2017/2018
  SUPERLIGA PLAYOFF 2. KAMP
● Esbjerg - Silkeborg  ● Lyngby - Vendsyssel FF 
  2. DIVISION, OPRYKNINGSSPIL
● Ringkøbing - Frem  ● Næstved - Middelfart 
2. JUNI 2018
  A-LANDSHOLDET
Sverige - Danmark 
  DANMARKSTURNERINGEN 2017/2018
  2. DIVISION, OPRYKNINGSSPIL
● Avarta - Ringkøbing  ● Frem - Middelfart 
● Hvidovre - Jammerbugt FC  ● Kolding IF - Næstved 
● Marienlyst - Kjellerup  ● FC Sydvest - Skovshoved 
  2. DIVISION, KVALIFIKATIONSSPIL
● B93 - VSK Aarhus  ● HIK - AB 
● Dalum - Hillerød  ● Greve - Lyseng  
● Brønshøj - Aarhus Fremad  ● Odder - Næsby 
9. JUNI 2018
  A-LANDSHOLDET
Danmark - Mexico 
  DANMARKSTURNERINGEN 2017/2018
  2. DIVISION, OPRYKNINGSSPIL
● Middelfart - FC Sydvest  ● Kjellerup - Avarta 
● Jammerbugt FC - Frem  ● Ringkøbing - Hvidovre 
● Skovshoved - Kolding IF  ● Næstved - Marienlyst 
  2. DIVISION, KVALIFIKATIONSSPIL
● Aarhus Fremad - Hillerød  ● AB - Næsby 
● Dalum - VSK Aarhus  ● Greve - Odder 
● HIK - B93  ● Lyseng - Brønshøj 
10. JUNI 2018
  DANMARKSTURNERINGEN 2017/2018
  2. DIVISION, OPRYKNINGSSPIL
● Næstved - Marienlyst 
12. JUNI 2018
  EUROPACUP 2018/2019
  CHAMPIONS LEAGUE, INDLEDENDE KVALIFIKATIONSRUNDER LODTRÆKNING
●  
  EUROPA LEAGUE, INDLEDENDE KVALIFIKATIONSRUNDE LODTRÆKNING
●  
14. JUNI 2018
  VM 2018
  VM 2018 GRUPPE A
● Rusland - Saudi Arabien 
15. JUNI 2018
  VM 2018
  VM 2018 GRUPPE A
● Egypten - Uruguay 
  VM 2018 GRUPPE B
● Portugal - Spanien  ● Marokko - Iran 
16. JUNI 2018
  A-LANDSHOLDET
Peru - Danmark 
  DANMARKSTURNERINGEN 2017/2018
  2. DIVISION, KVALIFIKATIONSSPIL
● Brønshøj - Greve   ● B93 - Aarhus Fremad 
● VSK Aarhus - AB  ● Odder - Dalum 
● Hillerød - HIK  ● Næsby - Lyseng  
  VM 2018
  VM 2018 GRUPPE C 
● Frankrig - Australien  ● Peru - Danmark 
  VM 2018 GRUPPE D
● Kroatien - Nigeria  ● D1 - D2 
17. JUNI 2018
  VM 2018
  VM 2018 GRUPPE E
● Brasilien - Schweiz  ● Costa Rica - Serbien 
  VM 2018 GRUPPE F
● Tyskland - Mexico 
18. JUNI 2018
  VM 2018
  VM 2018 GRUPPE F
● Sverige - Sydkorea 
  VM 2018 GRUPPE G
● Belgien - Panama  ● Tunesien - England 
19. JUNI 2018
  EUROPACUP 2018/2019
  CHAMPIONS LEAGUE, 1. KVALIFIKATIONSRUNDE LODTRÆKNING 
●  
  CHAMPIONS LEAGUE, 2. KVALIFIKATIONSRUNDE (MESTER) LODTRÆKNING
●  
  CHAMPIONS LEAGUE, 2. KVALIFIKATIONSRUNDE (IKKE-MESTER) LODTRÆKNING
●  
  EUROPA LEAGUE, 1. KVALIFIKATIONSRUNDE LODTRÆKNING 
●  
  EUROPA LEAGUE, 2. KVALIFIKATIONSRUNDE (IKKE-MESTER) LODTRÆKNING 
●  
  EUROPA LEAGUE, 2. KVALIFIKATIONSRUNDE (MESTER) LODTRÆKNING
●  
  VM 2018
  VM 2018 GRUPPE A
● Rusland - Egypten 
  VM 2018 GRUPPE H
● Polen - Senegal  ● Colombia - Japan 
20. JUNI 2018
  VM 2018
  VM 2018 GRUPPE A
● Uruguay - Saudi Arabien 
  VM 2018 GRUPPE B
● Portugal - Marokko  ● Iran - Spanien 
21. JUNI 2018
  A-LANDSHOLDET
Danmark - Australien 
  VM 2018
  VM 2018 GRUPPE C 
● Frankrig - Peru  ● Danmark - Australien 
  VM 2018 GRUPPE D
● Argentina - Kroatien 
22. JUNI 2018
  VM 2018
  VM 2018 GRUPPE D
● Nigeria - Island 
  VM 2018 GRUPPE E
● Brasilien - Costa Rica  ● Serbien - Schweiz 
23. JUNI 2018
  VM 2018
  VM 2018 GRUPPE F
● Tyskland - Sverige  ● Sydkorea - Mexico 
  VM 2018 GRUPPE G
● Belgien - Tunesien 
24. JUNI 2018
  VM 2018
  VM 2018 GRUPPE G
● England - Panama 
  VM 2018 GRUPPE H
● Polen - Colombia  ● Japan - Senegal 
25. JUNI 2018
  VM 2018
  VM 2018 GRUPPE A
● Saudi Arabien - Egypten  ● Uruguay - Rusland 
  VM 2018 GRUPPE B
● Spanien - Marokko  ● Iran - Portugal 
26. JUNI 2018
  A-LANDSHOLDET
Danmark - Frankrig 
  EUROPACUP 2018/2019
  CHAMPIONS LEAGUE, INDLEDENDE KVALIFIKATIONSRUNDER SEMIFINALER
●  
  VM 2018
  VM 2018 GRUPPE C 
● Australien - Peru  ● Danmark - Frankrig 
  VM 2018 GRUPPE D
● Island - Kroatien  ● Nigeria - Argentina 
27. JUNI 2018
  VM 2018
  VM 2018 GRUPPE E
● Schweiz - Costa Rica  ● Serbien - Brasilien 
  VM 2018 GRUPPE F
● Mexico - Sverige  ● Sydkorea - Tyskland 
28. JUNI 2018
  EUROPACUP 2018/2019
  EUROPA LEAGUE, INDLEDENDE KVALIFIKATIONSRUNDE 1. KAMP
●  
  VM 2018
  VM 2018 GRUPPE G
● Panama - Tunesien  ● England - Belgien 
  VM 2018 GRUPPE H
● Senegal - Colombia  ● Japan - Polen 
29. JUNI 2018
  EUROPACUP 2018/2019
  CHAMPIONS LEAGUE, INDLEDENDE KVALIFIKATIONSRUNDER FINALE
●  
30. JUNI 2018
  VM 2018
  VM 2018 OTTENDEDELSFINALER
● Vinder, Gruppe C - Toer, Gruppe D  ● Vinder, Gruppe A - Toer, Gruppe B 
1. JULI 2018
  VM 2018
  VM 2018 OTTENDEDELSFINALER
● Vinder, Gruppe B - Toer, Gruppe A  ● Vinder, Gruppe D - Toer, Gruppe C 
2. JULI 2018
  VM 2018
  VM 2018 OTTENDEDELSFINALER
● Vinder, Gruppe E - Toer, Gruppe F  ● Vinder, Gruppe G - Toer, Gruppe H 
3. JULI 2018
  VM 2018
  VM 2018 OTTENDEDELSFINALER
● Vinder, Gruppe F - Toer, Gruppe E  ● Vinder, Gruppe H - Toer, Gruppe G 
5. JULI 2018
  EUROPACUP 2018/2019
  EUROPA LEAGUE, INDLEDENDE KVALIFIKATIONSRUNDE 2. KAMP
●  
6. JULI 2018
  VM 2018
  VM 2018 KVARTFINALER
● Vinder, OF2 - Vinder, OF1  ● Vinder, OF5 - Vinder, OF6 
7. JULI 2018
  VM 2018
  VM 2018 KVARTFINALER
● Vinder, OF7 - Vinder, OF8  ● Vinder, OF3 - Vinder, OF4 
10. JULI 2018
  EUROPACUP 2018/2019
  CHAMPIONS LEAGUE, 1. KVALIFIKATIONSRUNDE 1. KAMP
●  
  VM 2018
  VM 2018 SEMIFINALER
● Vinder, KF1 - Vinder, KF2 
11. JULI 2018
  EUROPACUP 2018/2019
  CHAMPIONS LEAGUE, 1. KVALIFIKATIONSRUNDE 1. KAMP
●  
  VM 2018
  VM 2018 SEMIFINALER
● Vinder, KF4 - Vinder, KF3 
12. JULI 2018
  EUROPACUP 2018/2019
  EUROPA LEAGUE, 1. KVALIFIKATIONSRUNDE 1. KAMP
●  
14. JULI 2018
  VM 2018
  VM 2018 BRONZEKAMP
● Taber, SF1 - Taber, SF2 
15. JULI 2018
  VM 2018
  VM 2018 FINALE
● Vinder, SF1 - Vinder, SF2 
17. JULI 2018
  EUROPACUP 2018/2019
  CHAMPIONS LEAGUE, 1. KVALIFIKATIONSRUNDE 2. KAMP
●  
18. JULI 2018
  EUROPACUP 2018/2019
  CHAMPIONS LEAGUE, 1. KVALIFIKATIONSRUNDE 2. KAMP
●  
19. JULI 2018
  EUROPACUP 2018/2019
  EUROPA LEAGUE, 1. KVALIFIKATIONSRUNDE 2. KAMP
●  
23. JULI 2018
  EUROPACUP 2018/2019
  CHAMPIONS LEAGUE, 3. KVALIFIKATIONSRUNDE (MESTER) LODTRÆKNING
●  
  CHAMPIONS LEAGUE, 3. KVALIFIKATIONSRUNDE (IKKE-MESTER) LODTRÆKNING
●  
  EUROPA LEAGUE, 3. KVALIFIKATIONSRUNDE (IKKE-MESTER) LODTRÆKNING
●  
  EUROPA LEAGUE, 3. KVALIFIKATIONSRUNDE (MESTER) LODTRÆKNING
●  
24. JULI 2018
  EUROPACUP 2018/2019
  CHAMPIONS LEAGUE, 2. KVALIFIKATIONSRUNDE (MESTER) 1. KAMP
●  
  CHAMPIONS LEAGUE, 2. KVALIFIKATIONSRUNDE (IKKE-MESTER) 1. KAMP
●  
25. JULI 2018
  EUROPACUP 2018/2019
  CHAMPIONS LEAGUE, 2. KVALIFIKATIONSRUNDE (MESTER) 1. KAMP
●  
  CHAMPIONS LEAGUE, 2. KVALIFIKATIONSRUNDE (IKKE-MESTER) 1. KAMP
●  
26. JULI 2018
  EUROPACUP 2018/2019
  EUROPA LEAGUE, 2. KVALIFIKATIONSRUNDE (IKKE-MESTER) 1. KAMP
●  
  EUROPA LEAGUE, 2. KVALIFIKATIONSRUNDE (MESTER) 1. KAMP
●  
31. JULI 2018
  EUROPACUP 2018/2019
  CHAMPIONS LEAGUE, 2. KVALIFIKATIONSRUNDE (MESTER) 2. KAMP
●  
  CHAMPIONS LEAGUE, 2. KVALIFIKATIONSRUNDE (IKKE-MESTER) 2. KAMP
●  
1. AUGUST 2018
  EUROPACUP 2018/2019
  CHAMPIONS LEAGUE, 2. KVALIFIKATIONSRUNDE (MESTER) 2. KAMP
●  
  CHAMPIONS LEAGUE, 2. KVALIFIKATIONSRUNDE (IKKE-MESTER) 2. KAMP
●  
2. AUGUST 2018
  EUROPACUP 2018/2019
  EUROPA LEAGUE, 2. KVALIFIKATIONSRUNDE (IKKE-MESTER) 2. KAMP
●  
  EUROPA LEAGUE, 2. KVALIFIKATIONSRUNDE (MESTER) 2. KAMP
●  
6. AUGUST 2018
  EUROPACUP 2018/2019
  CHAMPIONS LEAGUE, 4. KVALIFIKATIONSRUNDE (MESTER) LODTRÆKNING
●  
  CHAMPIONS LEAGUE, 4. KVALIFIKATIONSRUNDE (IKKE-MESTER) LODTRÆKNING
●  
  EUROPA LEAGUE, 4. KVALIFIKATIONSRUNDE (IKKE-MESTER) LODTRÆKNING
●  
  EUROPA LEAGUE, 4. KVALIFIKATIONSRUNDE (MESTER) LODTRÆKNING
●  
7. AUGUST 2018
  EUROPACUP 2018/2019
  CHAMPIONS LEAGUE, 3. KVALIFIKATIONSRUNDE (MESTER) 1. KAMP
●  
  CHAMPIONS LEAGUE, 3. KVALIFIKATIONSRUNDE (IKKE-MESTER) 1. KAMP
●  
8. AUGUST 2018
  EUROPACUP 2018/2019
  CHAMPIONS LEAGUE, 3. KVALIFIKATIONSRUNDE (MESTER) 1. KAMP
●  
  CHAMPIONS LEAGUE, 3. KVALIFIKATIONSRUNDE (IKKE-MESTER) 1. KAMP
●  
9. AUGUST 2018
  EUROPACUP 2018/2019
  EUROPA LEAGUE, 3. KVALIFIKATIONSRUNDE (IKKE-MESTER) 1. KAMP
●  
  EUROPA LEAGUE, 3. KVALIFIKATIONSRUNDE (MESTER) 1. KAMP
●  
14. AUGUST 2018
  EUROPACUP 2018/2019
  CHAMPIONS LEAGUE, 3. KVALIFIKATIONSRUNDE (MESTER) 2. KAMP
●  
  CHAMPIONS LEAGUE, 3. KVALIFIKATIONSRUNDE (IKKE-MESTER) 2. KAMP
●  
16. AUGUST 2018
  EUROPACUP 2018/2019
  EUROPA LEAGUE, 3. KVALIFIKATIONSRUNDE (IKKE-MESTER) 2. KAMP
●  
  EUROPA LEAGUE, 3. KVALIFIKATIONSRUNDE (MESTER) 2. KAMP
●  
21. AUGUST 2018
  EUROPACUP 2018/2019
  CHAMPIONS LEAGUE, 4. KVALIFIKATIONSRUNDE (MESTER) 1. KAMP
●  
  CHAMPIONS LEAGUE, 4. KVALIFIKATIONSRUNDE (IKKE-MESTER) 1. KAMP
●  
22. AUGUST 2018
  EUROPACUP 2018/2019
  CHAMPIONS LEAGUE, 4. KVALIFIKATIONSRUNDE (MESTER) 1. KAMP
●  
  CHAMPIONS LEAGUE, 4. KVALIFIKATIONSRUNDE (IKKE-MESTER) 1. KAMP
●  
23. AUGUST 2018
  EUROPACUP 2018/2019
  EUROPA LEAGUE, 4. KVALIFIKATIONSRUNDE (IKKE-MESTER) 1. KAMP
●  
  EUROPA LEAGUE, 4. KVALIFIKATIONSRUNDE (MESTER) 1. KAMP
●  
28. AUGUST 2018
  EUROPACUP 2018/2019
  CHAMPIONS LEAGUE, 4. KVALIFIKATIONSRUNDE (MESTER) 2. KAMP
●  
  CHAMPIONS LEAGUE, 4. KVALIFIKATIONSRUNDE (IKKE-MESTER) 2. KAMP
●  
29. AUGUST 2018
  EUROPACUP 2018/2019
  CHAMPIONS LEAGUE, 4. KVALIFIKATIONSRUNDE (MESTER) 2. KAMP
●  
  CHAMPIONS LEAGUE, 4. KVALIFIKATIONSRUNDE (IKKE-MESTER) 2. KAMP
●  
30. AUGUST 2018
  EUROPACUP 2018/2019
  CHAMPIONS LEAGUE, GRUPPE A LODTRÆKNING
●  
  CHAMPIONS LEAGUE, GRUPPE B LODTRÆKNING
●  
  CHAMPIONS LEAGUE, GRUPPE C LODTRÆKNING
●  
  CHAMPIONS LEAGUE, GRUPPE D LODTRÆKNING
●  
  CHAMPIONS LEAGUE, GRUPPE E LODTRÆKNING
●  
  CHAMPIONS LEAGUE, GRUPPE F LODTRÆKNING
●  
  CHAMPIONS LEAGUE, GRUPPE G LODTRÆKNING
●  
  CHAMPIONS LEAGUE, GRUPPE H LODTRÆKNING
●  
  EUROPA LEAGUE, 4. KVALIFIKATIONSRUNDE (IKKE-MESTER) 2. KAMP
●  
  EUROPA LEAGUE, 4. KVALIFIKATIONSRUNDE (MESTER) 2. KAMP
●  
31. AUGUST 2018
  EUROPACUP 2018/2019
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE A LODTRÆKNING
●  
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE B LODTRÆKNING
●  
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE C LODTRÆKNING
●  
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE D LODTRÆKNING
●  
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE E LODTRÆKNING
●  
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE F LODTRÆKNING
●  
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE G LODTRÆKNING
●  
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE H LODTRÆKNING
●  
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE I LODTRÆKNING
●  
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE J LODTRÆKNING
●  
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE K LODTRÆKNING
●  
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE L LODTRÆKNING
●  
5. SEPTEMBER 2018
  A-LANDSHOLDET
Slovakiet - Danmark 
6. SEPTEMBER 2018
  EM-KVALIFIKATION 2020
  NATIONS LEAGUE, GRUPPE A1
● Tyskland - Frankrig 
  NATIONS LEAGUE, GRUPPE B1
● Tjekkiet - Ukraine 
  NATIONS LEAGUE, GRUPPE B4
● Wales - Irland 
  NATIONS LEAGUE, GRUPPE C3
● Norge - Cypern  ● Slovenien - Bulgarien 
  NATIONS LEAGUE, GRUPPE D1
● Kasakhstan - Georgien  ● Letland - Andorra 
  NATIONS LEAGUE, GRUPPE D4
● Armenien - Liechtenstein  ● Gibraltar - Makedonien 
7. SEPTEMBER 2018
  EM-KVALIFIKATION 2020
  NATIONS LEAGUE, GRUPPE A3
● Italien - Polen 
  NATIONS LEAGUE, GRUPPE B2
● Tyrkiet - Rusland 
  NATIONS LEAGUE, GRUPPE C1
● Albanien - Israel 
  NATIONS LEAGUE, GRUPPE C4
● Litauen - Serbien  ● Rumænien - Montenegro 
  NATIONS LEAGUE, GRUPPE D3
● Aserbajdsjan - Kosovo  ● Færøerne - Malta 
8. SEPTEMBER 2018
  EM-KVALIFIKATION 2020
  NATIONS LEAGUE, GRUPPE A2
● Schweiz - Island 
  NATIONS LEAGUE, GRUPPE A4
● England - Spanien 
  NATIONS LEAGUE, GRUPPE B3
● Nordirland - Bosnien 
  NATIONS LEAGUE, GRUPPE C2
● Estland - Grækenland  ● Finland - Ungarn 
  NATIONS LEAGUE, GRUPPE D2
● Hviderusland - San Marino  ● Luxembourg - Moldova 
9. SEPTEMBER 2018
  A-LANDSHOLDET
Danmark - Wales 
  EM-KVALIFIKATION 2020
  NATIONS LEAGUE, GRUPPE A1
● Frankrig - Holland 
  NATIONS LEAGUE, GRUPPE B1
● Ukraine - Slovakiet 
  NATIONS LEAGUE, GRUPPE B4 
● Danmark - Wales 
  NATIONS LEAGUE, GRUPPE C3
● Bulgarien - Norge  ● Cypern - Slovenien 
  NATIONS LEAGUE, GRUPPE D1
● Georgien - Letland 
  NATIONS LEAGUE, GRUPPE D4
● Liechtenstein - Gibraltar  ● Makedonien - Armenien 
10. SEPTEMBER 2018
  EM-KVALIFIKATION 2020
  NATIONS LEAGUE, GRUPPE A3
● Portugal - Italien 
  NATIONS LEAGUE, GRUPPE B2
● Sverige - Tyrkiet 
  NATIONS LEAGUE, GRUPPE C1
● Skotland - Albanien 
  NATIONS LEAGUE, GRUPPE C4
● Montenegro - Litauen  ● Serbien - Rumænien 
  NATIONS LEAGUE, GRUPPE D1
● Andorra - Kasakhstan 
  NATIONS LEAGUE, GRUPPE D3
● Kosovo - Færøerne  ● Malta - Aserbajdsjan 
11. SEPTEMBER 2018
  EM-KVALIFIKATION 2020
  NATIONS LEAGUE, GRUPPE A2
● Island - Belgien 
  NATIONS LEAGUE, GRUPPE A4
● Spanien - Kroatien 
  NATIONS LEAGUE, GRUPPE B3
● Bosnien - Østrig 
  NATIONS LEAGUE, GRUPPE C2
● Finland - Estland  ● Ungarn - Grækenland 
  NATIONS LEAGUE, GRUPPE D2
● Moldova - Hviderusland  ● San Marino - Luxembourg 
18. SEPTEMBER 2018
  EUROPACUP 2018/2019
  CHAMPIONS LEAGUE, GRUPPE A 1. RUNDE
●  
  CHAMPIONS LEAGUE, GRUPPE B 1. RUNDE
●  
  CHAMPIONS LEAGUE, GRUPPE C 1. RUNDE
●  
  CHAMPIONS LEAGUE, GRUPPE D 1. RUNDE
●  
19. SEPTEMBER 2018
  EUROPACUP 2018/2019
  CHAMPIONS LEAGUE, GRUPPE E 1. RUNDE
●  
  CHAMPIONS LEAGUE, GRUPPE F 1. RUNDE
●  
  CHAMPIONS LEAGUE, GRUPPE G 1. RUNDE
●  
  CHAMPIONS LEAGUE, GRUPPE H 1. RUNDE
●  
20. SEPTEMBER 2018
  EUROPACUP 2018/2019
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE A 1. RUNDE
●  
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE B 1. RUNDE
●  
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE C 1. RUNDE
●  
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE D 1. RUNDE
●  
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE E 1. RUNDE
●  
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE F 1. RUNDE
●  
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE G 1. RUNDE
●  
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE H 1. RUNDE
●  
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE I 1. RUNDE
●  
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE J 1. RUNDE
●  
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE K 1. RUNDE
●  
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE L 1. RUNDE
●  
2. OKTOBER 2018
  EUROPACUP 2018/2019
  CHAMPIONS LEAGUE, GRUPPE E 2. RUNDE
●  
  CHAMPIONS LEAGUE, GRUPPE F 2. RUNDE
●  
  CHAMPIONS LEAGUE, GRUPPE G 2. RUNDE
●  
  CHAMPIONS LEAGUE, GRUPPE H 2. RUNDE
●  
3. OKTOBER 2018
  EUROPACUP 2018/2019
  CHAMPIONS LEAGUE, GRUPPE A 2. RUNDE
●  
  CHAMPIONS LEAGUE, GRUPPE B 2. RUNDE
●  
  CHAMPIONS LEAGUE, GRUPPE C 2. RUNDE
●  
  CHAMPIONS LEAGUE, GRUPPE D 2. RUNDE
●  
4. OKTOBER 2018
  EUROPACUP 2018/2019
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE A 2. RUNDE
●  
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE B 2. RUNDE
●  
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE C 2. RUNDE
●  
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE D 2. RUNDE
●  
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE E 2. RUNDE
●  
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE F 2. RUNDE
●  
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE G 2. RUNDE
●  
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE H 2. RUNDE
●  
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE I 2. RUNDE
●  
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE J 2. RUNDE
●  
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE K 2. RUNDE
●  
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE L 2. RUNDE
●  
11. OKTOBER 2018
  EM-KVALIFIKATION 2020
  NATIONS LEAGUE, GRUPPE A3
● Polen - Portugal 
  NATIONS LEAGUE, GRUPPE B2
● Rusland - Sverige 
  NATIONS LEAGUE, GRUPPE C1
● Israel - Skotland 
  NATIONS LEAGUE, GRUPPE C4
● Litauen - Rumænien  ● Montenegro - Serbien 
  NATIONS LEAGUE, GRUPPE D3
● Færøerne - Aserbajdsjan  ● Kosovo - Malta 
12. OKTOBER 2018
  EM-KVALIFIKATION 2020
  NATIONS LEAGUE, GRUPPE A2
● Belgien - Schweiz 
  NATIONS LEAGUE, GRUPPE A4
● Kroatien - England 
  NATIONS LEAGUE, GRUPPE B3
● Østrig - Nordirland 
  NATIONS LEAGUE, GRUPPE C2
● Estland - Finland  ● Grækenland - Ungarn 
  NATIONS LEAGUE, GRUPPE D2
● Hviderusland - Luxembourg  ● Moldova - San Marino 
13. OKTOBER 2018
  A-LANDSHOLDET
Irland - Danmark 
  EM-KVALIFIKATION 2020
  NATIONS LEAGUE, GRUPPE A1
● Holland - Tyskland 
  NATIONS LEAGUE, GRUPPE B1
● Slovakiet - Tjekkiet 
  NATIONS LEAGUE, GRUPPE B4 
● Irland - Danmark 
  NATIONS LEAGUE, GRUPPE C3
● Bulgarien - Cypern  ● Norge - Slovenien 
  NATIONS LEAGUE, GRUPPE D1
● Georgien - Andorra  ● Letland - Kasakhstan 
  NATIONS LEAGUE, GRUPPE D4
● Armenien - Gibraltar  ● Makedonien - Liechtenstein 
14. OKTOBER 2018
  EM-KVALIFIKATION 2020
  NATIONS LEAGUE, GRUPPE A3
● Polen - Italien 
  NATIONS LEAGUE, GRUPPE B2
● Rusland - Tyrkiet 
  NATIONS LEAGUE, GRUPPE C1
● Israel - Albanien 
  NATIONS LEAGUE, GRUPPE C4
● Lituaen - Montenegro  ● Rumænien - Serbien 
  NATIONS LEAGUE, GRUPPE D3
● Aserbajdsjan - Malta  ● Færøerne - Kosovo 
15. OKTOBER 2018
  EM-KVALIFIKATION 2020
  NATIONS LEAGUE, GRUPPE A2
● Island - Schweiz 
  NATIONS LEAGUE, GRUPPE A4
● Spanien - England 
  NATIONS LEAGUE, GRUPPE B3
● Bosnien - Nordirland 
  NATIONS LEAGUE, GRUPPE C2
● Estland - Ungarn  ● Finland - Grækenland 
  NATIONS LEAGUE, GRUPPE D2
● Hviderusland - Moldova  ● Luxembourg - San Marino 
16. OKTOBER 2018
  A-LANDSHOLDET
Danmark - Østrig 
  EM-KVALIFIKATION 2020
  NATIONS LEAGUE, GRUPPE A1
● Frankrig - Tyskland 
  NATIONS LEAGUE, GRUPPE B1
● Ukraine - Tjekkiet 
  NATIONS LEAGUE, GRUPPE B4
● Irland - Wales 
  NATIONS LEAGUE, GRUPPE C3
● Norge - Bulgarien  ● Slovenien - Cypern 
  NATIONS LEAGUE, GRUPPE D1
● Kasakhstan - Andorra  ● Letland - Georgien 
  NATIONS LEAGUE, GRUPPE D4
● Armenien - Makedonien  ● Gibraltar - Liechtenstein 
23. OKTOBER 2018
  EUROPACUP 2018/2019
  CHAMPIONS LEAGUE, GRUPPE E 3. RUNDE
●  
  CHAMPIONS LEAGUE, GRUPPE F 3. RUNDE
●  
  CHAMPIONS LEAGUE, GRUPPE G 3. RUNDE
●  
  CHAMPIONS LEAGUE, GRUPPE H 3. RUNDE
●  
24. OKTOBER 2018
  EUROPACUP 2018/2019
  CHAMPIONS LEAGUE, GRUPPE A 3. RUNDE
●  
  CHAMPIONS LEAGUE, GRUPPE B 3. RUNDE
●  
  CHAMPIONS LEAGUE, GRUPPE C 3. RUNDE
●  
  CHAMPIONS LEAGUE, GRUPPE D 3. RUNDE
●  
25. OKTOBER 2018
  EUROPACUP 2018/2019
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE A 3. RUNDE
●  
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE B 3. RUNDE
●  
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE C 3. RUNDE
●  
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE D 3. RUNDE
●  
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE E 3. RUNDE
●  
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE F 3. RUNDE
●  
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE G 3. RUNDE
●  
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE H 3. RUNDE
●  
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE I 3. RUNDE
●  
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE J 3. RUNDE
●  
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE K 3. RUNDE
●  
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE L 3. RUNDE
●  
6. NOVEMBER 2018
  EUROPACUP 2018/2019
  CHAMPIONS LEAGUE, GRUPPE A 4. RUNDE
●  
  CHAMPIONS LEAGUE, GRUPPE B 4. RUNDE
●  
  CHAMPIONS LEAGUE, GRUPPE C 4. RUNDE
●  
  CHAMPIONS LEAGUE, GRUPPE D 4. RUNDE
●  
7. NOVEMBER 2018
  EUROPACUP 2018/2019
  CHAMPIONS LEAGUE, GRUPPE E 4. RUNDE
●  
  CHAMPIONS LEAGUE, GRUPPE F 4. RUNDE
●  
  CHAMPIONS LEAGUE, GRUPPE G 4. RUNDE
●  
  CHAMPIONS LEAGUE, GRUPPE H 4. RUNDE
●  
8. NOVEMBER 2018
  EUROPACUP 2018/2019
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE A 4. RUNDE
●  
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE B 4. RUNDE
●  
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE C 4. RUNDE
●  
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE D 4. RUNDE
●  
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE E 4. RUNDE
●  
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE F 4. RUNDE
●  
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE G 4. RUNDE
●  
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE H 4. RUNDE
●  
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE I 4. RUNDE
●  
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE J 4. RUNDE
●  
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE K 4. RUNDE
●  
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE L 4. RUNDE
●  
15. NOVEMBER 2018
  EM-KVALIFIKATION 2020
  NATIONS LEAGUE, GRUPPE A2
● Belgien - Island 
  NATIONS LEAGUE, GRUPPE A4
● Kroatien - Spanien 
  NATIONS LEAGUE, GRUPPE B3
● Østrig - Bosnien 
  NATIONS LEAGUE, GRUPPE C2
● Grækenland - Finland  ● Ungarn - Estland 
  NATIONS LEAGUE, GRUPPE D1
● Kasakhstan - Letland 
  NATIONS LEAGUE, GRUPPE D2
● Luxembourg - Hviderusland  ● San Marino - Moldova 
16. NOVEMBER 2018
  A-LANDSHOLDET
Wales - Danmark 
  EM-KVALIFIKATION 2020
  NATIONS LEAGUE, GRUPPE A1
● Holland - Frankrig 
  NATIONS LEAGUE, GRUPPE B1
● Slovakiet - Ukraine 
  NATIONS LEAGUE, GRUPPE B4 
● Wales - Danmark 
  NATIONS LEAGUE, GRUPPE C3
● Cypern - Bulgarien  ● Slovenien - Norge 
  NATIONS LEAGUE, GRUPPE D1
● Andorra - Georgien 
  NATIONS LEAGUE, GRUPPE D4
● Gibraltar - Armenien  ● Liechtenstein - Makedonien 
17. NOVEMBER 2018
  EM-KVALIFIKATION 2020
  NATIONS LEAGUE, GRUPPE A3
● Italien - Portugal 
  NATIONS LEAGUE, GRUPPE B2
● Tyrkiet - Sverige 
  NATIONS LEAGUE, GRUPPE C1
● Albanien - Skotland 
  NATIONS LEAGUE, GRUPPE C4
● Rumænien - Litauen  ● Serbien - Montenegro 
  NATIONS LEAGUE, GRUPPE D3
● Aserbajdsjan - Færøerne  ● Malta - Kosovo 
18. NOVEMBER 2018
  EM-KVALIFIKATION 2020
  NATIONS LEAGUE, GRUPPE A2
● Schweiz - Belgien 
  NATIONS LEAGUE, GRUPPE A4
● England - Kroatien 
  NATIONS LEAGUE, GRUPPE B3
● Nordirland - Østrig 
  NATIONS LEAGUE, GRUPPE C2
●   Grækenland - Estland● Ungarn - Finland 
  NATIONS LEAGUE, GRUPPE D2
● Moldova - Luxembourg  ● San Marino - Hviderusland 
19. NOVEMBER 2018
  A-LANDSHOLDET
Danmark - Irland 
  EM-KVALIFIKATION 2020
  NATIONS LEAGUE, GRUPPE A1
● Tyskland - Holland 
  NATIONS LEAGUE, GRUPPE B1
● Tjekkiet - Slovakiet 
  NATIONS LEAGUE, GRUPPE B4 
● Danmark - Irland 
  NATIONS LEAGUE, GRUPPE C3
● Bulgarien - Slovenien  ● Cypern - Norge 
  NATIONS LEAGUE, GRUPPE D1
● Andorra - Letland  ● Georgien - Kasakhstan 
  NATIONS LEAGUE, GRUPPE D4
● Liechtenstein - Armenien  ● Makedonien - Gibraltar 
20. NOVEMBER 2018
  EM-KVALIFIKATION 2020
  NATIONS LEAGUE, GRUPPE A3
● Portugal - Polen 
  NATIONS LEAGUE, GRUPPE B2
● Sverige - Rusland 
  NATIONS LEAGUE, GRUPPE C1
● Skotland - Israel 
  NATIONS LEAGUE, GRUPPE C4
● Montenegro - Rumænien  ● Serbien - Litauen 
  NATIONS LEAGUE, GRUPPE D3
● Kosovo - Aserbajdsjan  ● Malta - Færøerne 
27. NOVEMBER 2018
  EUROPACUP 2018/2019
  CHAMPIONS LEAGUE, GRUPPE E 5. RUNDE
●  
  CHAMPIONS LEAGUE, GRUPPE F 5. RUNDE
●  
  CHAMPIONS LEAGUE, GRUPPE G 5. RUNDE
●  
  CHAMPIONS LEAGUE, GRUPPE H 5. RUNDE
●  
28. NOVEMBER 2018
  EUROPACUP 2018/2019
  CHAMPIONS LEAGUE, GRUPPE A 5. RUNDE
●  
  CHAMPIONS LEAGUE, GRUPPE B 5. RUNDE
●  
  CHAMPIONS LEAGUE, GRUPPE C 5. RUNDE
●  
  CHAMPIONS LEAGUE, GRUPPE D 5. RUNDE
●  
29. NOVEMBER 2018
  EUROPACUP 2018/2019
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE A 5. RUNDE
●  
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE B 5. RUNDE
●  
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE C 5. RUNDE
●  
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE D 5. RUNDE
●  
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE E 5. RUNDE
●  
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE F 5. RUNDE
●  
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE G 5. RUNDE
●  
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE H 5. RUNDE
●  
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE I 5. RUNDE
●  
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE J 5. RUNDE
●  
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE K 5. RUNDE
●  
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE L 5. RUNDE
●  
2. DECEMBER 2018
  EM-KVALIFIKATION 2020
  GRUPPE A LODTRÆKNING
  GRUPPE B LODTRÆKNING
  GRUPPE C LODTRÆKNING
  GRUPPE D LODTRÆKNING
  GRUPPE E LODTRÆKNING
  GRUPPE F LODTRÆKNING
  GRUPPE G LODTRÆKNING
  GRUPPE H LODTRÆKNING
  GRUPPE I LODTRÆKNING
  GRUPPE J LODTRÆKNING
11. DECEMBER 2018
  EUROPACUP 2018/2019
  CHAMPIONS LEAGUE, GRUPPE A 6. RUNDE
●  
  CHAMPIONS LEAGUE, GRUPPE B 6. RUNDE
●  
  CHAMPIONS LEAGUE, GRUPPE C 6. RUNDE
●  
  CHAMPIONS LEAGUE, GRUPPE D 6. RUNDE
●  
12. DECEMBER 2018
  EUROPACUP 2018/2019
  CHAMPIONS LEAGUE, GRUPPE E 6. RUNDE
●  
  CHAMPIONS LEAGUE, GRUPPE F 6. RUNDE
●  
  CHAMPIONS LEAGUE, GRUPPE G 6. RUNDE
●  
  CHAMPIONS LEAGUE, GRUPPE H 6. RUNDE
●  
13. DECEMBER 2018
  EUROPACUP 2018/2019
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE A 6. RUNDE
●  
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE B 6. RUNDE
●  
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE C 6. RUNDE
●  
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE D 6. RUNDE
●  
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE E 6. RUNDE
●  
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE F 6. RUNDE
●  
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE G 6. RUNDE
●  
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE H 6. RUNDE
●  
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE I 6. RUNDE
●  
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE J 6. RUNDE
●  
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE K 6. RUNDE
●  
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE L 6. RUNDE
●  
17. DECEMBER 2018
  EUROPACUP 2018/2019
  CHAMPIONS LEAGUE, OTTENDEDELSFINALER LODTRÆKNING
●  
  EUROPA LEAGUE, 1/16-FINALER LODTRÆKNING
●  
12. FEBRUAR 2019
  EUROPACUP 2018/2019
  CHAMPIONS LEAGUE, OTTENDEDELSFINALER 1. KAMP
●  
13. FEBRUAR 2019
  EUROPACUP 2018/2019
  CHAMPIONS LEAGUE, OTTENDEDELSFINALER 1. KAMP
●  
14. FEBRUAR 2019
  EUROPACUP 2018/2019
  EUROPA LEAGUE, 1/16-FINALER 1. KAMP
●  
19. FEBRUAR 2019
  EUROPACUP 2018/2019
  CHAMPIONS LEAGUE, OTTENDEDELSFINALER 1. KAMP
●  
20. FEBRUAR 2019
  EUROPACUP 2018/2019
  CHAMPIONS LEAGUE, OTTENDEDELSFINALER 1. KAMP
●  
21. FEBRUAR 2019
  EUROPACUP 2018/2019
  EUROPA LEAGUE, 1/16-FINALER 2. KAMP
●  
22. FEBRUAR 2019
  EUROPACUP 2018/2019
  EUROPA LEAGUE, OTTENDEDELSFINALER LODTRÆKNING
●  
5. MARTS 2019
  EUROPACUP 2018/2019
  CHAMPIONS LEAGUE, OTTENDEDELSFINALER 2. KAMP
●  
6. MARTS 2019
  EUROPACUP 2018/2019
  CHAMPIONS LEAGUE, OTTENDEDELSFINALER 2. KAMP
●  
7. MARTS 2019
  EUROPACUP 2018/2019
  EUROPA LEAGUE, OTTENDEDELSFINALER 1. KAMP
●  
12. MARTS 2019
  EUROPACUP 2018/2019
  CHAMPIONS LEAGUE, OTTENDEDELSFINALER 2. KAMP
●  
13. MARTS 2019
  EUROPACUP 2018/2019
  CHAMPIONS LEAGUE, OTTENDEDELSFINALER 2. KAMP
●  
14. MARTS 2019
  EUROPACUP 2018/2019
  EUROPA LEAGUE, OTTENDEDELSFINALER LODTRÆKNING
●  
15. MARTS 2019
  EUROPACUP 2018/2019
  CHAMPIONS LEAGUE, KVARTFINALER LODTRÆKNING
●  
  EUROPA LEAGUE, KVARTFINALER LODTRÆKNING
●  
9. APRIL 2019
  EUROPACUP 2018/2019
  CHAMPIONS LEAGUE, KVARTFINALER 1. KAMP
●  
10. APRIL 2019
  EUROPACUP 2018/2019
  CHAMPIONS LEAGUE, KVARTFINALER 1. KAMP
●  
11. APRIL 2019
  EUROPACUP 2018/2019
  EUROPA LEAGUE, KVARTFINALER 1. KAMP
●  
16. APRIL 2019
  EUROPACUP 2018/2019
  CHAMPIONS LEAGUE, KVARTFINALER 2. KAMP
●  
17. APRIL 2019
  EUROPACUP 2018/2019
  CHAMPIONS LEAGUE, KVARTFINALER 2. KAMP
●  
18. APRIL 2019
  EUROPACUP 2018/2019
  EUROPA LEAGUE, KVARTFINALER 2. KAMP
●  
19. APRIL 2019
  EUROPACUP 2018/2019
  CHAMPIONS LEAGUE, SEMIFINALER LODTRÆKNING
●  
  EUROPA LEAGUE, SEMIFINALER LODTRÆKNING
●  
30. APRIL 2019
  EUROPACUP 2018/2019
  CHAMPIONS LEAGUE, SEMIFINALER 1. KAMP
●  
1. MAJ 2019
  EUROPACUP 2018/2019
  CHAMPIONS LEAGUE, SEMIFINALER 1. KAMP
●  
2. MAJ 2019
  EUROPACUP 2018/2019
  EUROPA LEAGUE, SEMIFINALER 1. KAMP
●  
7. MAJ 2019
  EUROPACUP 2018/2019
  CHAMPIONS LEAGUE, SEMIFINALER 2. KAMP
●  
8. MAJ 2019
  EUROPACUP 2018/2019
  CHAMPIONS LEAGUE, SEMIFINALER 2. KAMP
●  
9. MAJ 2019
  EUROPACUP 2018/2019
  EUROPA LEAGUE, SEMIFINALER 2. KAMP
●  
29. MAJ 2019
  EUROPACUP 2018/2019
  EUROPA LEAGUE, FINALE
● Spilles på Olympic Stadium i Baku, Aserbajdsjan 
1. JUNI 2019
  EUROPACUP 2018/2019
  CHAMPIONS LEAGUE, FINALE
● Spilles på Estadio Metropolitano i Madrid, Spanien 
ØVRIGT
  MAJ 2018
● Superliga playoff
● 2. division, oprykningsspil

  JUNI 2018
● Landsholdet
● 2. division, oprykningsspil
● 2. division, kvalifikationsspil
● Champions League
● Europa League
● VM 2018

  JULI 2018
● Champions League
● Europa League
● VM 2018

  AUGUST 2018
● Champions League
● Europa League

  SEPTEMBER 2018
● Landsholdet
● Champions League
● Europa League
● EM-kvalifikation 2020

  OKTOBER 2018
● Landsholdet
● Champions League
● Europa League
● EM-kvalifikation 2020

  NOVEMBER 2018
● Landsholdet
● Champions League
● Europa League
● EM-kvalifikation 2020

  DECEMBER 2018
● Champions League
● Europa League
● EM-kvalifikation 2020

  FEBRUAR 2019
● Champions League
● Europa League

  MARTS 2019
● Champions League
● Europa League

  APRIL 2019
● Champions League
● Europa League

  MAJ 2019
● Champions League
● Europa League

  JUNI 2019
● Champions League