Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Lørdag 22. juli 2017 kl. 14:31

WWW.HASLUND.INFO
FORSIDE DANSK FODBOLD INTERNATIONAL FODBOLD KALENDER

 
 
KOMMENDE OPDATERINGER
 
22. JULI 2017
  DANMARKSTURNERINGEN 2017/2018
  ALKA SUPERLIGAEN, GRUNDSPIL
● Randers FC - F.C. København 
23. JULI 2017
  DANMARKSTURNERINGEN 2017/2018
  ALKA SUPERLIGAEN, GRUNDSPIL
● AaB - SønderjyskE  ● AC Horsens - Lyngby 
● FC Midtjylland - Silkeborg  ● FC Nordsjælland - Brøndby 
24. JULI 2017
  DANMARKSTURNERINGEN 2017/2018
  ALKA SUPERLIGAEN, GRUNDSPIL
● FC Helsingør - OB 
25. JULI 2017
  EUROPACUP 2017/2018
  CHAMPIONS LEAGUE, 3. KVALIFIKATIONSRUNDE (MESTER) 1. KAMP
● 
  CHAMPIONS LEAGUE, 3. KVALIFIKATIONSRUNDE (IKKE-MESTER) 1. KAMP
● 
26. JULI 2017
  EUROPACUP 2017/2018
  CHAMPIONS LEAGUE, 3. KVALIFIKATIONSRUNDE (MESTER) 1. KAMP
● 
  CHAMPIONS LEAGUE, 3. KVALIFIKATIONSRUNDE (IKKE-MESTER) 1. KAMP
● 
27. JULI 2017
  EUROPACUP 2017/2018
  EUROPA LEAGUE, 3. KVALIFIKATIONSRUNDE 1. KAMP
● 
28. JULI 2017
  DANMARKSTURNERINGEN 2017/2018
  NORDICBET LIGAEN
● SønderjyskE - FC Helsingør 
29. JULI 2017
  DANMARKSTURNERINGEN 2017/2018
  ALKA SUPERLIGAEN, GRUNDSPIL
● OB - AC Horsens  ● FC København - Hobro 
30. JULI 2017
  DANMARKSTURNERINGEN 2017/2018
  ALKA SUPERLIGAEN, GRUNDSPIL
● Brøndby - Lyngby  ● FC Midtjylland - Randers FC 
● FC Nordsjælland - AaB 
  NORDICBET LIGAEN
● Esbjerg - FC Fredericia  ● Vendsyssel FF - Fremad Amager 
● Thisted - Viborg  ● HB Køge - Vejle 
● Brabrand - FC Roskilde  ● Nykøbing FC - Skive 
31. JULI 2017
  DANMARKSTURNERINGEN 2017/2018
  ALKA SUPERLIGAEN, GRUNDSPIL
● Silkeborg - AGF 
1. AUGUST 2017
  EUROPACUP 2017/2018
  CHAMPIONS LEAGUE, 3. KVALIFIKATIONSRUNDE (MESTER) 2. KAMP
● 
  CHAMPIONS LEAGUE, 3. KVALIFIKATIONSRUNDE (IKKE-MESTER) 2. KAMP
● 
2. AUGUST 2017
  EUROPACUP 2017/2018
  CHAMPIONS LEAGUE, 3. KVALIFIKATIONSRUNDE (MESTER) 2. KAMP
● 
  CHAMPIONS LEAGUE, 3. KVALIFIKATIONSRUNDE (IKKE-MESTER) 2. KAMP
● 
3. AUGUST 2017
  EUROPACUP 2017/2018
  EUROPA LEAGUE, 3. KVALIFIKATIONSRUNDE 2. KAMP
● 
4. AUGUST 2017
  DANMARKSTURNERINGEN 2017/2018
  ALKA SUPERLIGAEN, GRUNDSPIL
● AC Horsens - Silkeborg 
  EUROPACUP 2017/2018
  CHAMPIONS LEAGUE, 4. KVALIFIKATIONSRUNDE (MESTER) LODTRÆKNING
● 
  CHAMPIONS LEAGUE, 4. KVALIFIKATIONSRUNDE (IKKE-MESTER) LODTRÆKNING
● 
  EUROPA LEAGUE, 4. KVALIFIKATIONSRUNDE LODTRÆKNING
● 
5. AUGUST 2017
  DANMARKSTURNERINGEN 2017/2018
  ALKA SUPERLIGAEN, GRUNDSPIL
● Hobro - Randers FC 
  2. DIVISION, PULJE 1
● Frem - Hillerød  ● Brønshøj - B93 
  2. DIVISION, PULJE 2
● Marienlyst - Middelfart  ● Dalum - Kolding IF 
● HIK - Avarta 
  2. DIVISION, PULJE 3
● Kjellerup - Odder  ● Lyseng - Jammerbugt FC 
● FC Sydvest - VSK Aarhus 
6. AUGUST 2017
  DANMARKSTURNERINGEN 2017/2018
  ALKA SUPERLIGAEN, GRUNDSPIL
● Brøndby - F.C. København  ● FC Helsingør - FC Midtjylland 
● Lyngby - FC Nordsjælland  ● OB - AaB 
  NORDICBET LIGAEN
● Vejle - Nykøbing FC  ● FC Roskilde - Thisted 
● Skive - Brabrand  ● Viborg - Esbjerg 
● FC Fredericia - Vendsyssel FF  ● Fremad Amager - HB Køge 
  2. DIVISION, PULJE 1
● Næstved - Skovshoved  ● AB - Hvidovre 
  2. DIVISION, PULJE 2
● Greve - Næsby 
  2. DIVISION, PULJE 3
● Ringkøbing - Aarhus Fremad 
7. AUGUST 2017
  DANMARKSTURNERINGEN 2017/2018
  ALKA SUPERLIGAEN, GRUNDSPIL
● SønderjyskE - AGF 
8. AUGUST 2017
  DBU POKALEN 2017/2018
  DBU POKALEN, 1. RUNDE
●  B1913 - FC Sønderborg  ●  KRFK - Næsby 
●  Birkelse - Vejgaard  ●  Ledøje-Smørum - GVI 
●  Bramming - Agerbæk/Starup  ●  Listrup - Holbæk 
●  Christiansbjerg - Aabyhøj  ●  Marstal - FC Sydvest 
●  Egen - Middelfart  ●  Otterup - Marienlyst 
●  FC Græsrødderne - Vanløse  ●  Ringsted - Fredensborg 
●  Herstedøster - Frem Sakskøbing  ●  RKG - Hatting/Torsted 
●  Hirsthals - Kjellerup  ●  Slagelse - KFUM Roskilde 
●  Husum - NB Bornholm  ●  Tårnby FF - Brønshøj 
●  Hvidovre - Frem  ●  Tåsinge - Kolding IF 
●  Jammerbugt FC - Odder  ●  VB 1968 - Døllefjelde Musse 
●  Kastrup - AB  ●  Virum-Sorgenfri - B93 
●  Krarup/Espe - Varde 
9. AUGUST 2017
  DBU POKALEN 2017/2018
  DBU POKALEN, 1. RUNDE
●  Allesø - Vejle  ●  Linde - VSK Aarhus 
●  Avarta - Fremad Amager  ●  Lystrup - Vendsyssel FF 
●  DGL 2000 - Brabrand  ●  Rishøj - Greve 
●  FC Fredericia - Esbjerg  ●  Silkeborg KFUM - Viborg 
●  FC Roskilde - Nykøbing FC  ●  Sunred Beach - CSC 
●  Hedensted - Thisted  ●  Tarup-Paarup - Dalum 
●  Helsinge - HIK  ●  Vejlby-Risskov - Skive 
●  Herlufsholm - HB Køge  ●  Ølstykke - Næstved 
●  Holstebro - Aarhus Fremad 
11. AUGUST 2017
  DANMARKSTURNERINGEN 2017/2018
  ALKA SUPERLIGAEN, GRUNDSPIL
● Silkeborg - FC Helsingør 
  DBU POKALEN 2017/2018
  DBU POKALEN, 2. RUNDE LODTRÆKNING
●  52 hold deltager
12. AUGUST 2017
  DANMARKSTURNERINGEN 2017/2018
  ALKA SUPERLIGAEN, GRUNDSPIL
● Lyngby - SønderjyskE  ● FC København - AC Horsens 
  2. DIVISION, PULJE 1
● B93 - AB  ● Hvidovre - Næstved 
● Hillerød - Brønshøj  ● Skovshoved - Frem 
  2. DIVISION, PULJE 2
● Næsby - Marienlyst  ● Middelfart - HIK 
● Kolding IF - Greve  
  2. DIVISION, PULJE 3
● VSK Aarhus - Lyseng   ● Aarhus Fremad - Kjellerup 
● Odder - Ringkøbing  ● Jammerbugt FC - FC Sydvest 
13. AUGUST 2017
  DANMARKSTURNERINGEN 2017/2018
  ALKA SUPERLIGAEN, GRUNDSPIL
● AGF - OB  ● FC Midtjylland - FC Nordsjælland 
● Randers FC - Brøndby 
  NORDICBET LIGAEN
● Esbjerg - Vejle  ● FC Roskilde - Skive 
● Brabrand - Fremad Amager  ● Nykøbing FC - Viborg 
● HB Køge - Vendsyssel FF  ● Thisted - FC Fredericia 
  2. DIVISION, PULJE 2
● Avarta - Dalum 
14. AUGUST 2017
  DANMARKSTURNERINGEN 2017/2018
  ALKA SUPERLIGAEN, GRUNDSPIL
● AaB - Hobro 
15. AUGUST 2017
  DBU POKALEN 2017/2018
  DBU POKALEN, 1. RUNDE
●  Ballerup-Skovlunde - B1973 
  EUROPACUP 2017/2018
  CHAMPIONS LEAGUE, 4. KVALIFIKATIONSRUNDE (MESTER) 1. KAMP
● 
  CHAMPIONS LEAGUE, 4. KVALIFIKATIONSRUNDE (IKKE-MESTER) 1. KAMP
● 
16. AUGUST 2017
  EUROPACUP 2017/2018
  CHAMPIONS LEAGUE, 4. KVALIFIKATIONSRUNDE (MESTER) 1. KAMP
● 
  CHAMPIONS LEAGUE, 4. KVALIFIKATIONSRUNDE (IKKE-MESTER) 1. KAMP
● 
17. AUGUST 2017
  EUROPACUP 2017/2018
  EUROPA LEAGUE, 4. KVALIFIKATIONSRUNDE 1. KAMP
● 
18. AUGUST 2017
  DANMARKSTURNERINGEN 2017/2018
  ALKA SUPERLIGAEN, GRUNDSPIL
● AC Horsens - AaB  ● Randers FC - Silkeborg 
19. AUGUST 2017
  DANMARKSTURNERINGEN 2017/2018
  ALKA SUPERLIGAEN, GRUNDSPIL
● FC København - SønderjyskE 
  2. DIVISION, PULJE 1
● Brønshøj - Skovshoved  ● Frem - Næstved 
● Hvidovre - B93 
  2. DIVISION, PULJE 2
● Marienlyst - Kolding IF  ● Dalum - Greve  
● HIK - Næsby 
  2. DIVISION, PULJE 3
● Kjellerup - Lyseng   ● Odder - Jammerbugt FC 
● Aarhus Fremad - FC Sydvest 
20. AUGUST 2017
  DANMARKSTURNERINGEN 2017/2018
  ALKA SUPERLIGAEN, GRUNDSPIL
● AGF - Brøndby  ● Hobro - Lyngby 
● OB - FC Midtjylland 
  NORDICBET LIGAEN
● Esbjerg - Thisted  ● Vendsyssel FF - Brabrand 
● FC Fredericia - FC Roskilde  ● HB Køge - Nykøbing FC 
● Fremad Amager - Viborg  ● Skive - Vejle 
  2. DIVISION, PULJE 1
● AB - Hillerød 
  2. DIVISION, PULJE 2
● Avarta - Middelfart 
  2. DIVISION, PULJE 3
● Ringkøbing - VSK Aarhus 
21. AUGUST 2017
  DANMARKSTURNERINGEN 2017/2018
  ALKA SUPERLIGAEN, GRUNDSPIL
● FC Nordsjælland - FC Helsingør 
22. AUGUST 2017
  EUROPACUP 2017/2018
  CHAMPIONS LEAGUE, 4. KVALIFIKATIONSRUNDE (MESTER) 2. KAMP
● 
  CHAMPIONS LEAGUE, 4. KVALIFIKATIONSRUNDE (IKKE-MESTER) 2. KAMP
● 
23. AUGUST 2017
  DANMARKSTURNERINGEN 2017/2018
  NORDICBET LIGAEN
● Viborg - FC Fredericia  ● Vejle - Brabrand 
● Skive - Esbjerg  ● Thisted - Vendsyssel FF 
● FC Roskilde - HB Køge  ● Nykøbing FC - Fremad Amager 
  EUROPACUP 2017/2018
  CHAMPIONS LEAGUE, 4. KVALIFIKATIONSRUNDE (MESTER) 2. KAMP
● 
  CHAMPIONS LEAGUE, 4. KVALIFIKATIONSRUNDE (IKKE-MESTER) 2. KAMP
● 
24. AUGUST 2017
  EUROPACUP 2017/2018
  CHAMPIONS LEAGUE, GRUPPE A LODTRÆKNING
● 
  CHAMPIONS LEAGUE, GRUPPE B LODTRÆKNING
● 
  CHAMPIONS LEAGUE, GRUPPE C LODTRÆKNING
● 
  CHAMPIONS LEAGUE, GRUPPE D LODTRÆKNING
● 
  CHAMPIONS LEAGUE, GRUPPE E LODTRÆKNING
● 
  CHAMPIONS LEAGUE, GRUPPE F LODTRÆKNING
● 
  CHAMPIONS LEAGUE, GRUPPE G LODTRÆKNING
● 
  CHAMPIONS LEAGUE, GRUPPE H LODTRÆKNING
● 
  EUROPA LEAGUE, 4. KVALIFIKATIONSRUNDE 2. KAMP
● 
25. AUGUST 2017
  ALKA SUPERLIGAEN, GRUNDSPIL
● SønderjyskE - OB  ● Silkeborg - Hobro 
  EUROPACUP 2017/2018
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE A LODTRÆKNING
● 
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE B LODTRÆKNING
● 
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE C LODTRÆKNING
● 
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE D LODTRÆKNING
● 
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE E LODTRÆKNING
● 
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE F LODTRÆKNING
● 
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE G LODTRÆKNING
● 
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE H LODTRÆKNING
● 
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE I LODTRÆKNING
● 
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE J LODTRÆKNING
● 
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE K LODTRÆKNING
● 
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE L LODTRÆKNING
● 
26. AUGUST 2017
  DANMARKSTURNERINGEN 2017/2018
  ALKA SUPERLIGAEN, GRUNDSPIL
● FC Helsingør - Randers FC  ● AaB - AGF 
  2. DIVISION, PULJE 1
● Hillerød - B93  ● Skovshoved - Hvidovre 
  2. DIVISION, PULJE 2
● Kolding IF - HIK  ● Middelfart - Dalum 
● Næsby - Avarta 
  2. DIVISION, PULJE 3
● VSK Aarhus - Odder  ● Lyseng - Aarhus Fremad 
● Jammerbugt FC - Ringkøbing  ● FC Sydvest - Kjellerup 
27. AUGUST 2017
  DANMARKSTURNERINGEN 2017/2018
  ALKA SUPERLIGAEN, GRUNDSPIL
● FC Nordsjælland - F.C. København  ● FC Midtjylland - Lyngby 
● Brøndby - AC Horsens 
  NORDICBET LIGAEN
● Esbjerg - Nykøbing FC  ● Vejle - FC Roskilde 
● FC Fredericia - Fremad Amager  ● HB Køge - Skive 
● Vendsyssel FF - Viborg  ● Brabrand - Thisted 
  2. DIVISION, PULJE 1
● Næstved - Brønshøj  ● AB - Frem 
  2. DIVISION, PULJE 2
● Greve - Marienlyst 
28. AUGUST 2017
  VM 2018 KVALIFIKATION
  AFRIKA, 3. OMGANG GRUPPE A
●  Tunesien - DR Congo  ●  Guinea - Libyen 
  AFRIKA, 3. OMGANG GRUPPE B
●  Zambia - Algeriet  ●  Nigeria - Cameroun 
  AFRIKA, 3. OMGANG GRUPPE C
●  Gabon - Elfenbenskysten  ●  Marokko - Mali 
  AFRIKA, 3. OMGANG GRUPPE D
●  Senegal - Burkina Faso  ●  Kap Verde - Sydafrika 
  AFRIKA, 3. OMGANG GRUPPE E
●  Ghana - Congo  ●  Uganda - Egypten 
29.-31. AUGUST 2017
  DBU POKALEN 2017/2018
  DBU POKALEN, 2. RUNDE
● 
31. AUGUST 2017
  VM 2018 KVALIFIKATION
  EUROPA, GRUPPE A
●  Bulgarien - Sverige  ●  Luxembourg - Hviderusland 
●  Frankrig - Holland 
  EUROPA, GRUPPE B
●  Portugal - Færøerne  ●  Ungarn - Letland 
●  Schweiz - Andorra 
  EUROPA, GRUPPE H
●  Cypern - Bosnien  ●  Grækenland - Estland 
●  Belgien - Gibraltar 
  SYDAMERIKA, GRUPPESPIL
●  Chile - Paraguay  ●  Peru - Bolivia 
●  Brasilien - Ecuador  ●  Uruguay - Argentina 
●  Venezuela - Colombia 
  ASIEN, 3. OMGANG GRUPPE A
●  Syrien - Qatar  ●  Kina - Usbekistan 
●  Sydkorea - Iran 
  ASIEN, 3. OMGANG GRUPPE B
●  Thailand - Irak  ●  Japan - Australien 
●  Arabiske Emirater - Saudi Arabien 
1. SEPTEMBER 2017
  A-LANDSHOLDET
Danmark - Polen 
  VM 2018 KVALIFIKATION
  EUROPA, GRUPPE C
●  Norge - Aserbajdsjan  ●  Tjekkiet - Tyskland 
●  San Marino - Nordirland 
  EUROPA, GRUPPE E 
●  Danmark - Polen  ●  Rumænien - Armenien 
●  Kasakhstan - Montenegro 
  EUROPA, GRUPPE F
●  Litauen - Skotland  ●  Slovakiet - Slovenien 
●  Malta - England 
  NORD- OG CENTRALAMERIKA, 5. OMGANG
●  USA - Costa Rica  ●  Trinidad og Tobago - Honduras 
●  Mexico - Panama 
2. SEPTEMBER 2017
  DANMARKSTURNERINGEN 2017/2018
  2. DIVISION, PULJE 1
● B93 - Næstved  ● Brønshøj - AB 
● Hillerød - Skovshoved  ● Frem - Hvidovre 
  2. DIVISION, PULJE 2
● Dalum - Næsby  ● HIK - Marienlyst 
● Middelfart - Kolding IF 
  2. DIVISION, PULJE 3
● VSK Aarhus - Aarhus Fremad  ● Kjellerup - Jammerbugt FC 
● Odder - Lyseng  
  VM 2018 KVALIFIKATION
  EUROPA, GRUPPE D
●  Georgien - Irland  ●  Wales - Østrig 
●  Serbien - Moldova 
  EUROPA, GRUPPE G
●  Albanien - Liechtenstein  ●  Spanien - Italien 
●  Israel - Makedonien 
  EUROPA, GRUPPE I
●  Finland - Island  ●  Ukraine - Tyrkiet 
●  Kroatien - Kosovo 
  AFRIKA, 3. OMGANG GRUPPE A
●  Libyen - Guinea  ●  DR Congo - Tunesien 
  AFRIKA, 3. OMGANG GRUPPE B
●  Cameroun - Nigeria  ●  Algeriet - Zambia 
  AFRIKA, 3. OMGANG GRUPPE C
●  Mali - Marokko  ●  Elfenbenskysten - Gabon 
  AFRIKA, 3. OMGANG GRUPPE D
●  Sydafrika - Kap Verde  ●  Burkina Faso - Senegal 
  AFRIKA, 3. OMGANG GRUPPE E
●  Egypten - Uganda  ●  Congo - Ghana 
3. SEPTEMBER 2017
  DANMARKSTURNERINGEN 2017/2018
  NORDICBET LIGAEN
● Viborg - Vejle  ● Fremad Amager - Esbjerg 
● FC Roskilde - Vendsyssel FF  ● Skive - FC Fredericia 
● Thisted - HB Køge  ● Nykøbing FC - Brabrand 
  2. DIVISION, PULJE 2
● Avarta - Greve  
  2. DIVISION, PULJE 3
● Ringkøbing - FC Sydvest 
  VM 2018 KVALIFIKATION
  EUROPA, GRUPPE A
●  Frankrig - Luxembourg  ●  Hviderusland - Sverige 
●  Holland - Bulgarien 
  EUROPA, GRUPPE B
●  Færøerne - Andorra  ●  Ungarn - Portugal 
●  Letland - Schweiz 
  EUROPA, GRUPPE H
●  Estland - Cypern  ●  Grækenland - Belgien 
●  Gibraltar - Bosnien 
4. SEPTEMBER 2017
  A-LANDSHOLDET
Armenien - Danmark 
  VM 2018 KVALIFIKATION
  EUROPA, GRUPPE C
●  Aserbajdsjan - San Marino  ●  Nordirland - Tjekkiet 
●  Tyskland - Norge 
  EUROPA, GRUPPE E 
●  Armenien - Danmark  ●  Polen - Kasakhstan 
●  Montenegro - Rumænien 
  EUROPA, GRUPPE F
●  England - Slovakiet  ●  Slovenien - Litauen 
●  Skotland - Malta 
5. SEPTEMBER 2017
  VM 2018 KVALIFIKATION
  EUROPA, GRUPPE D
●  Irland - Serbien  ●  Østrig - Georgien 
●  Moldova - Wales 
  EUROPA, GRUPPE G
●  Italien - Israel  ●  Makedonien - Albanien 
●  Liechtenstein - Spanien 
  EUROPA, GRUPPE I
●  Island - Ukraine  ●  Tyrkiet - Kroatien 
●  Kosovo - Finland 
  SYDAMERIKA, GRUPPESPIL
●  Colombia - Brasilien  ●  Ecuador - Peru 
●  Paraguay - Uruguay  ●  Bolivia - Chile 
●  Argentina - Venezuela 
  ASIEN, 3. OMGANG GRUPPE A
●  Qatar - Kina  ●  Iran - Syrien 
●  Usbekistan - Sydkorea 
  ASIEN, 3. OMGANG GRUPPE B
●  Irak - Arabiske Emirater  ●  Saudi Arabien - Japan 
●  Australien - Thailand 
  NORD- OG CENTRALAMERIKA, 5. OMGANG
●  Honduras - USA  ●  Panama - Trinidad og Tobago 
●  Costa Rica - Mexico 
9. SEPTEMBER 2017
  DANMARKSTURNERINGEN 2017/2018
  2. DIVISION, PULJE 1
● Frem - B93  ● Hvidovre - Brønshøj 
● Skovshoved - AB 
  2. DIVISION, PULJE 2
● Marienlyst - Dalum  ● Kolding IF - Avarta 
● Næsby - Middelfart 
  2. DIVISION, PULJE 3
● Kjellerup - Ringkøbing  ● Lyseng - FC Sydvest 
● Jammerbugt FC - VSK Aarhus  ● Aarhus Fremad - Odder 
10. SEPTEMBER 2017
  DANMARKSTURNERINGEN 2017/2018
  ALKA SUPERLIGAEN, GRUNDSPIL
● AaB - Silkeborg  ● AGF - Randers FC 
● Hobro - SønderjyskE  ● AC Horsens - FC Nordsjælland 
● FC København - FC Midtjylland  ● OB - Brøndby 
● Lyngby - FC Helsingør 
  NORDICBET LIGAEN
● Esbjerg - FC Roskilde  ● Viborg - Skive 
● Vendsyssel FF - Vejle  ● FC Fredericia - Nykøbing FC 
● Brabrand - HB Køge  ● Fremad Amager - Thisted 
  2. DIVISION, PULJE 1
● Næstved - Hillerød 
  2. DIVISION, PULJE 2
● Greve - HIK 
12. SEPTEMBER 2017
  EUROPACUP 2017/2018
  CHAMPIONS LEAGUE, GRUPPE A 1. RUNDE
● 
  CHAMPIONS LEAGUE, GRUPPE B 1. RUNDE
● 
  CHAMPIONS LEAGUE, GRUPPE C 1. RUNDE
● 
  CHAMPIONS LEAGUE, GRUPPE D 1. RUNDE
● 
13. SEPTEMBER 2017
  EUROPACUP 2017/2018
  CHAMPIONS LEAGUE, GRUPPE E 1. RUNDE
● 
  CHAMPIONS LEAGUE, GRUPPE F 1. RUNDE
● 
  CHAMPIONS LEAGUE, GRUPPE G 1. RUNDE
● 
  CHAMPIONS LEAGUE, GRUPPE H 1. RUNDE
● 
14. SEPTEMBER 2017
  EUROPACUP 2017/2018
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE A 1. RUNDE
● 
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE B 1. RUNDE
● 
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE C 1. RUNDE
● 
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE D 1. RUNDE
● 
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE E 1. RUNDE
● 
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE F 1. RUNDE
● 
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE G 1. RUNDE
● 
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE H 1. RUNDE
● 
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE I 1. RUNDE
● 
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE J 1. RUNDE
● 
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE K 1. RUNDE
● 
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE L 1. RUNDE
● 
16. SEPTEMBER 2017
  DANMARKSTURNERINGEN 2017/2018
  2. DIVISION, PULJE 1
● B93 - Skovshoved  ● Brønshøj - Frem 
● Hillerød - Hvidovre 
  2. DIVISION, PULJE 2
● Kolding IF - Næsby  ● HIK - Dalum 
● Middelfart - Greve  
  2. DIVISION, PULJE 3
● VSK Aarhus - Kjellerup  ● Jammerbugt FC - Aarhus Fremad 
● FC Sydvest - Odder 
17. SEPTEMBER 2017
  DANMARKSTURNERINGEN 2017/2018
  ALKA SUPERLIGAEN, GRUNDSPIL
● FC Helsingør - F.C. København  ● Brøndby - AaB 
● FC Nordsjælland - AGF  ● FC Midtjylland - Hobro 
● SønderjyskE - AC Horsens  ● Randers FC - Lyngby 
● Silkeborg - OB 
  NORDICBET LIGAEN
● Vejle - FC Fredericia  ● FC Roskilde - Fremad Amager 
● Brabrand - Esbjerg  ● HB Køge - Viborg 
● Skive - Vendsyssel FF  ● Nykøbing FC - Thisted 
  2. DIVISION, PULJE 1
● AB - Næstved 
  2. DIVISION, PULJE 2
● Avarta - Marienlyst 
  2. DIVISION, PULJE 3
● Ringkøbing - Lyseng  
19.-21. SEPTEMBER 2017
  DBU POKALEN 2017/2018
  DBU POKALEN, 3. RUNDE
● 
23. SEPTEMBER 2017
  DANMARKSTURNERINGEN 2017/2018
  2. DIVISION, PULJE 1
● B93 - Hillerød  ● Frem - AB 
● Skovshoved - Brønshøj 
  2. DIVISION, PULJE 2
● Marienlyst - Næsby  ● Dalum - Middelfart 
  2. DIVISION, PULJE 3
● Lyseng - VSK Aarhus  ● Odder - Kjellerup 
● FC Sydvest - Jammerbugt FC  ● Aarhus Fremad - Ringkøbing 
24. SEPTEMBER 2017
  DANMARKSTURNERINGEN 2017/2018
  ALKA SUPERLIGAEN, GRUNDSPIL
● AaB - Lyngby  ● AGF - FC Midtjylland 
● FC København - Silkeborg  ● FC Nordsjælland - SønderjyskE 
● OB - Randers FC  ● Hobro - Brøndby 
● AC Horsens - FC Helsingør 
  NORDICBET LIGAEN
● Esbjerg - HB Køge  ● Viborg - FC Roskilde 
● Vendsyssel FF - Nykøbing FC  ● FC Fredericia - Brabrand 
● Thisted - Vejle  ● Fremad Amager - Skive 
  2. DIVISION, PULJE 1
● Næstved - Hvidovre 
  2. DIVISION, PULJE 2
● Avarta - HIK  ● Greve - Kolding IF 
26. SEPTEMBER 2017
  EUROPACUP 2017/2018
  CHAMPIONS LEAGUE, GRUPPE E 2. RUNDE
● 
  CHAMPIONS LEAGUE, GRUPPE F 2. RUNDE
● 
  CHAMPIONS LEAGUE, GRUPPE G 2. RUNDE
● 
  CHAMPIONS LEAGUE, GRUPPE H 2. RUNDE
● 
27. SEPTEMBER 2017
  EUROPACUP 2017/2018
  CHAMPIONS LEAGUE, GRUPPE A 2. RUNDE
● 
  CHAMPIONS LEAGUE, GRUPPE B 2. RUNDE
● 
  CHAMPIONS LEAGUE, GRUPPE C 2. RUNDE
● 
  CHAMPIONS LEAGUE, GRUPPE D 2. RUNDE
● 
28. SEPTEMBER 2017
  EUROPACUP 2017/2018
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE A 2. RUNDE
● 
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE B 2. RUNDE
● 
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE C 2. RUNDE
● 
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE D 2. RUNDE
● 
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE E 2. RUNDE
● 
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE F 2. RUNDE
● 
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE G 2. RUNDE
● 
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE H 2. RUNDE
● 
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE I 2. RUNDE
● 
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE J 2. RUNDE
● 
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE K 2. RUNDE
● 
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE L 2. RUNDE
● 
30. SEPTEMBER 2017
  DANMARKSTURNERINGEN 2017/2018
  2. DIVISION, PULJE 1
● Brønshøj - Næstved  ● Hvidovre - Skovshoved 
● Hillerød - Frem 
  2. DIVISION, PULJE 2
● Dalum - Avarta  ● Næsby - Greve  
● Middelfart - Marienlyst  td>● HIK - Kolding IF 
  2. DIVISION, PULJE 3
● VSK Aarhus - FC Sydvest  ● Kjellerup - Aarhus Fremad 
● Lyseng - Odder 
1. OKTOBER 2017
  DANMARKSTURNERINGEN 2017/2018
  ALKA SUPERLIGAEN, GRUNDSPIL
● Brøndby - SønderjyskE  ● Hobro - OB 
● FC Midtjylland - AaB  ● FC Helsingør - AGF 
● Randers FC - AC Horsens  ● Lyngby - FC København 
● Silkeborg - FC Nordsjælland 
  NORDICBET LIGAEN
● Viborg - Brabrand  ● Vejle - Fremad Amager 
● FC Roskilde - Nykøbing FC  ● Skive - Thisted 
● Vendsyssel FF - Esbjerg  ● HB Køge - FC Fredericia 
  2. DIVISION, PULJE 1
● AB - B93 
  2. DIVISION, PULJE 3
● Ringkøbing - Jammerbugt FC 
2. OKTOBER 2017
  VM 2018 KVALIFIKATION
  AFRIKA, 3. OMGANG GRUPPE A
●  Libyen - DR Congo  ●  Guinea - Tunesien 
  AFRIKA, 3. OMGANG GRUPPE B
●  Cameroun - Algeriet  ●  Nigeria - Zambia 
  AFRIKA, 3. OMGANG GRUPPE C
●  Mali - Elfenbenskysten  ●  Marokko - Gabon 
  AFRIKA, 3. OMGANG GRUPPE D
●  Sydafrika - Burkina Faso  ●  Kap Verde - Senegal 
  AFRIKA, 3. OMGANG GRUPPE E
●  Egypten - Congo  ●  Uganda - Ghana 
5. OKTOBER 2017
  A-LANDSHOLDET
Montenegro - Danmark 
  VM 2018 KVALIFIKATION
  EUROPA, GRUPPE C
●  Aserbajdsjan - Tjekkiet  ●  San Marino - Norge 
●  Nordirland - Tyskland 
  EUROPA, GRUPPE E 
●  Montenegro - Danmark  ●  Rumænien - Kasakhstan 
●  Armenien - Polen 
  EUROPA, GRUPPE F
●  England - Slovenien  ●  Skotland - Slovakiet 
●  Malta - Litauen 
  SYDAMERIKA, GRUPPESPIL
●  Colombia - Paraguay  ●  Venezuela - Uruguay 
●  Chile - Ecuador  ●  Bolivia - Brasilien 
●  Argentina - Peru 
6. OKTOBER 2017
  VM 2018 KVALIFIKATION
  EUROPA, GRUPPE D
●  Georgien - Wales  ●  Østrig - Serbien 
●  Irland - Moldova 
  EUROPA, GRUPPE G
●  Italien - Makedonien  ●  Spanien - Albanien 
●  Liechtenstein - Israel 
  EUROPA, GRUPPE I
●  Kroatien - Finland  ●  Tyrkiet - Island 
●  Kosovo - Ukraine 
  NORD- OG CENTRALAMERIKA, 5. OMGANG
●  Costa Rica - Honduras  ●  Mexico - Trinidad og Tobago 
●  USA - Panama 
7. OKTOBER 2017
  DANMARKSTURNERINGEN 2017/2018
  2. DIVISION, PULJE 1
● Brønshøj - Hvidovre  ● Frem - Skovshoved 
● Hillerød - AB 
  2. DIVISION, PULJE 2
● Marienlyst - HIK  ● Kolding IF - Middelfart 
  2. DIVISION, PULJE 3
● FC Sydvest - Ringkøbing  ● Aarhus Fremad - Lyseng 
● Jammerbugt FC - Kjellerup  ● Odder - VSK Aarhus 
  VM 2018 KVALIFIKATION
  EUROPA, GRUPPE A
●  Bulgarien - Frankrig  ●  Sverige - Luxembourg 
●  Hviderusland - Holland 
  EUROPA, GRUPPE B
●  Andorra - Portugal  ●  Schweiz - Ungarn 
●  Færøerne - Letland 
  EUROPA, GRUPPE H
●  Bosnien - Belgien  ●  Cypern - Grækenland 
●  Gibraltar - Estland 
8. OKTOBER 2017
  A-LANDSHOLDET
Danmark - Rumænien 
  DANMARKSTURNERINGEN 2017/2018
  NORDICBET LIGAEN
● Esbjerg - Viborg  ● FC Fredericia - Thisted 
● HB Køge - FC Roskilde  ● Fremad Amager - Vendsyssel FF 
● Nykøbing FC - Vejle  ● Brabrand - Skive 
  2. DIVISION, PULJE 2
● Avarta - Næsby  ● Greve - Dalum 
  VM 2018 KVALIFIKATION
  EUROPA, GRUPPE C
●  Norge - Nordirland  ●  Tyskland - Aserbajdsjan 
●  Tjekkiet - San Marino 
  EUROPA, GRUPPE E 
●  Danmark - Rumænien  ●  Polen - Montenegro 
●  Kasakhstan - Armenien 
  EUROPA, GRUPPE F
●  Litauen - England  ●  Slovenien - Skotland 
●  Slovakiet - Malta 
9. OKTOBER 2017
  VM 2018 KVALIFIKATION
  EUROPA, GRUPPE D
●  Moldova - Austria  ●  Wales - Irland 
●  Serbien - Georgien 
  EUROPA, GRUPPE G
●  Albanien - Italien  ●  Makedonien - Liechtenstein 
●  Israel - Spanien 
  EUROPA, GRUPPE I
●  Finland - Tyrkiet  ●  Ukraine - Kroatien 
●  Island - Kosovo 
10. OKTOBER 2017
  VM 2018 KVALIFIKATION
  EUROPA, GRUPPE A
●  Frankrig - Hviderusland  ●  Luxembourg - Bulgarien 
●  Holland - Sverige 
  EUROPA, GRUPPE B
●  Letland - Andorra  ●  Ungarn - Færøerne 
●  Portugal - Schweiz 
  EUROPA, GRUPPE H
●  Belgien - Cypern  ●  Estland - Bosnien 
●  Grækenland - Gibraltar 
  SYDAMERIKA, GRUPPESPIL
●  Paraguay - Venezuela  ●  Peru - Colombia 
●  Brasilien - Chile  ●  Uruguay - Bolivia 
●  Ecuador - Argentina 
  NORD- OG CENTRALAMERIKA, 5. OMGANG
●  Honduras - Mexico  ●  Trinidad og Tobago - USA 
●  Panama - Costa Rica 
14. OKTOBER 2017
  DANMARKSTURNERINGEN 2017/2018
  2. DIVISION, PULJE 1
● Brønshøj - Hvidovre  ● Frem - Skovshoved 
● Hillerød - AB 
  2. DIVISION, PULJE 2
● Dalum - Marienlyst  ● Næsby - Kolding IF 
● Middelfart - Avarta  ● HIK - Greve  
  2. DIVISION, PULJE 3
● VSK Aarhus - Jammerbugt FC  ● Kjellerup - FC Sydvest 
● Lyseng - Ringkøbing  ● Odder - Aarhus Fremad 
15. OKTOBER 2017
  DANMARKSTURNERINGEN 2017/2018
  ALKA SUPERLIGAEN, GRUNDSPIL
● AaB - FC Helsingør  ● AGF - Lyngby 
● Brøndby - Silkeborg  ● FC Nordsjælland - Randers FC 
● AC Horsens - Hobro  ● OB - F.C. København 
● SønderjyskE - FC Midtjylland 
  NORDICBET LIGAEN
● Viborg - Fremad Amager  ● Vendsyssel FF - HB Køge 
● Thisted - Brabrand  ● Vejle - Esbjerg 
● Nykøbing FC - FC Fredericia  ● Skive - FC Roskilde 
  2. DIVISION, PULJE 1
● Næstved - B93 
17. OKTOBER 2017
  EUROPACUP 2017/2018
  CHAMPIONS LEAGUE, GRUPPE E 3. RUNDE
● 
  CHAMPIONS LEAGUE, GRUPPE F 3. RUNDE
● 
  CHAMPIONS LEAGUE, GRUPPE G 3. RUNDE
● 
  CHAMPIONS LEAGUE, GRUPPE H 3. RUNDE
● 
18. OKTOBER 2017
  EUROPACUP 2017/2018
  CHAMPIONS LEAGUE, GRUPPE A 3. RUNDE
● 
  CHAMPIONS LEAGUE, GRUPPE B 3. RUNDE
● 
  CHAMPIONS LEAGUE, GRUPPE C 3. RUNDE
● 
  CHAMPIONS LEAGUE, GRUPPE D 3. RUNDE
● 
19. OKTOBER 2017
  EUROPACUP 2017/2018
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE A 3. RUNDE
● 
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE B 3. RUNDE
● 
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE C 3. RUNDE
● 
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE D 3. RUNDE
● 
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE E 3. RUNDE
● 
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE F 3. RUNDE
● 
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE G 3. RUNDE
● 
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE H 3. RUNDE
● 
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE I 3. RUNDE
● 
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE J 3. RUNDE
● 
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE K 3. RUNDE
● 
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE L 3. RUNDE
● 
21. OKTOBER 2017
  DANMARKSTURNERINGEN 2017/2018
  2. DIVISION, PULJE 1
● B93 - Frem  ● Hvidovre - Hillerød 
● Skovshoved - Næstved 
  2. DIVISION, PULJE 2
● Marienlyst - Avarta  ● Næsby - HIK 
● Kolding IF - Dalum 
  2. DIVISION, PULJE 3
● FC Sydvest - Lyseng   ● Aarhus Fremad - VSK Aarhus 
● Jammerbugt FC - Odder 
22. OKTOBER 2017
  DANMARKSTURNERINGEN 2017/2018
  ALKA SUPERLIGAEN, GRUNDSPIL
● Hobro - FC Nordsjælland  ● Lyngby - OB 
● Silkeborg - SønderjyskE  ● Randers FC - AaB 
● FC København - AGF  ● FC Helsingør - Brøndby 
● FC Midtjylland - AC Horsens 
  NORDICBET LIGAEN
● Esbjerg - Fremad Amager  ● Thisted - Nykøbing FC 
● Vejle - Viborg  ● Brabrand - Vendsyssel FF 
● FC Roskilde - FC Fredericia  ● Skive - HB Køge 
  2. DIVISION, PULJE 1
● AB - Brønshøj 
  2. DIVISION, PULJE 2
● Greve - Middelfart 
  2. DIVISION, PULJE 3
½½● Ringkøbing - Kjellerup 
24.-26 OKTOBER 2017
  DBU POKALEN 2017/2018
  DBU POKALEN, 4. RUNDE
● 
28. OKTOBER 2017
  DANMARKSTURNERINGEN 2017/2018
  2. DIVISION, PULJE 1
● Brønshøj - Hillerød  ● Hvidovre - Frem 
● Skovshoved - B93 
  2. DIVISION, PULJE 2
● Marienlyst - Greve   ● Dalum - HIK 
● Middelfart - Næsby 
  2. DIVISION, PULJE 3
● VSK Aarhus - Ringkøbing  ● Lyseng - Kjellerup 
● Aarhus Fremad - Jammerbugt FC  ● Odder - FC Sydvest 
29. OKTOBER 2017
  DANMARKSTURNERINGEN 2017/2018
  ALKA SUPERLIGAEN, GRUNDSPIL
● AaB - OB  ● AGF - FC Nordsjælland 
● Brøndby - Randers FC  ● FC Helsingør - Silkeborg 
● AC Horsens - F.C. København  ● Lyngby - FC Midtjylland 
● SønderjyskE - Hobro 
  NORDICBET LIGAEN
● Viborg - Thisted  ● Vendsyssel FF - Skive 
● HB Køge - Brabrand  ● Nykøbing FC - Esbjerg 
● FC Fredericia - Vejle  ● Fremad Amager - FC Roskilde 
  2. DIVISION, PULJE 1
● Næstved - AB 
  2. DIVISION, PULJE 2
● Avarta - Kolding IF 
31. OKTOBER 2017
  EUROPACUP 2017/2018
  CHAMPIONS LEAGUE, GRUPPE A 4. RUNDE
● 
  CHAMPIONS LEAGUE, GRUPPE B 4. RUNDE
● 
  CHAMPIONS LEAGUE, GRUPPE C 4. RUNDE
● 
  CHAMPIONS LEAGUE, GRUPPE D 4. RUNDE
● 
1. NOVEMBER 2017
  EUROPACUP 2017/2018
  CHAMPIONS LEAGUE, GRUPPE E 4. RUNDE
● 
  CHAMPIONS LEAGUE, GRUPPE F 4. RUNDE
● 
  CHAMPIONS LEAGUE, GRUPPE G 4. RUNDE
● 
  CHAMPIONS LEAGUE, GRUPPE H 4. RUNDE
● 
2. NOVEMBER 2017
  EUROPACUP 2017/2018
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE A 4. RUNDE
● 
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE B 4. RUNDE
● 
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE C 4. RUNDE
● 
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE D 4. RUNDE
● 
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE E 4. RUNDE
● 
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE F 4. RUNDE
● 
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE G 4. RUNDE
● 
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE H 4. RUNDE
● 
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE I 4. RUNDE
● 
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE J 4. RUNDE
● 
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE K 4. RUNDE
● 
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE L 4. RUNDE
● 
4. NOVEMBER 2017
  DANMARKSTURNERINGEN 2017/2018
  2. DIVISION, PULJE 1
● B93 - Hvidovre  ● AB - Skovshoved 
● Frem - Brønshøj  ● Hillerød - Næstved 
  2. DIVISION, PULJE 2
● Kolding IF - Marienlyst  ● HIK - Middelfart 
● Næsby - Dalum  ● Greve - Avarta 
  2. DIVISION, PULJE 3
● FC Sydvest - Aarhus Fremad  ● Jammerbugt FC - Lyseng  
● Kjellerup - VSK Aarhus  ● Ringkøbing - Odder 
5. NOVEMBER 2017
  DANMARKSTURNERINGEN 2017/2018
  ALKA SUPERLIGAEN, GRUNDSPIL
● OB - SønderjyskE  ● Hobro - AaB 
● Randers FC - AGF  ● FC København - Brøndby 
● FC Midtjylland - FC Helsingør  ● Silkeborg - AC Horsens 
● FC Nordsjælland - Lyngby 
  NORDICBET LIGAEN
● Esbjerg - Vendsyssel FF  ● HB Køge - Fremad Amager 
● FC Fredericia - Viborg  ● Brabrand - Vejle 
● Nykøbing FC - FC Roskilde  ● Thisted - Skive 
6. NOVEMBER 2017
  VM 2018 KVALIFIKATION
  AFRIKA, 3. OMGANG GRUPPE A
●  Tunesien - Libyen  ●  DR Congo - Guinea 
  AFRIKA, 3. OMGANG GRUPPE B
●  Zambia - Cameroun  ●  Algeriet - Nigeria 
  AFRIKA, 3. OMGANG GRUPPE C
●  Gabon - Mali  ●  Elfenbenskysten - Marokko 
  AFRIKA, 3. OMGANG GRUPPE D
●  Senegal - Sydafrika  ●  Burkina Faso - Kap Verde 
  AFRIKA, 3. OMGANG GRUPPE E
●  Ghana - Egypten  ●  Congo - Uganda 
12. NOVEMBER 2017
  DANMARKSTURNERINGEN 2017/2018
  NORDICBET LIGAEN
● Vendsyssel FF - Thisted  ● Vejle - HB Køge 
● Brabrand - Nykøbing FC  ● FC Roskilde - Esbjerg 
● Skive - Viborg  ● Fremad Amager - FC Fredericia 
19. NOVEMBER 2017
  DANMARKSTURNERINGEN 2017/2018
  ALKA SUPERLIGAEN, GRUNDSPIL
● AaB - FC Midtjylland  ● AGF - Silkeborg 
● Brøndby - FC Nordsjælland  ● FC Helsingør - Hobro 
● AC Horsens - OB  ● Lyngby - Randers FC 
● SønderjyskE - F.C. København 
  NORDICBET LIGAEN
● Esbjerg - Brabrand  ● Viborg - Vendsyssel FF 
● FC Fredericia - Skive  ● Fremad Amager - Vejle 
● Nykøbing FC - HB Køge  ● Thisted - FC Roskilde 
21. NOVEMBER 2017
  EUROPACUP 2017/2018
  CHAMPIONS LEAGUE, GRUPPE E 5. RUNDE
● 
  CHAMPIONS LEAGUE, GRUPPE F 5. RUNDE
● 
  CHAMPIONS LEAGUE, GRUPPE G 5. RUNDE
● 
  CHAMPIONS LEAGUE, GRUPPE H 5. RUNDE
● 
22. NOVEMBER 2017
  EUROPACUP 2017/2018
  CHAMPIONS LEAGUE, GRUPPE A 5. RUNDE
● 
  CHAMPIONS LEAGUE, GRUPPE B 5. RUNDE
● 
  CHAMPIONS LEAGUE, GRUPPE C 5. RUNDE
● 
  CHAMPIONS LEAGUE, GRUPPE D 5. RUNDE
● 
23. NOVEMBER 2017
  EUROPACUP 2017/2018
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE A 5. RUNDE
● 
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE B 5. RUNDE
● 
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE C 5. RUNDE
● 
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE D 5. RUNDE
● 
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE E 5. RUNDE
● 
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE F 5. RUNDE
● 
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE G 5. RUNDE
● 
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE H 5. RUNDE
● 
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE I 5. RUNDE
● 
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE J 5. RUNDE
● 
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE K 5. RUNDE
● 
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE L 5. RUNDE
● 
26. NOVEMBER 2017
  DANMARKSTURNERINGEN 2017/2018
  ALKA SUPERLIGAEN, GRUNDSPIL
● FC København - Lyngby  ● Randers FC - SønderjyskE 
● FC Helsingør - AaB  ● FC Midtjylland - AGF 
● Silkeborg - Brøndby  ● OB - Hobro 
● FC Nordsjælland - AC Horsens 
  NORDICBET LIGAEN
● Skive - Nykøbing FC  ● Thisted - Fremad Amager 
● HB Køge - Esbjerg  ● FC Roskilde - Viborg 
● Vejle - Vendsyssel FF  ● Brabrand - FC Fredericia 
1. DECEMBER 2017
  VM 2018
  VM 2018, GRUPPE A LODTRÆKNING
● 
  VM 2018, GRUPPE B LODTRÆKNING
● 
  VM 2018, GRUPPE C LODTRÆKNING
● 
  VM 2018, GRUPPE D LODTRÆKNING
● 
  VM 2018, GRUPPE E LODTRÆKNING
● 
  VM 2018, GRUPPE F LODTRÆKNING
● 
  VM 2018, GRUPPE G LODTRÆKNING
● 
  VM 2018, GRUPPE H LODTRÆKNING
● 
3. DECEMBER 2017
  DANMARKSTURNERINGEN 2017/2018
  ALKA SUPERLIGAEN, GRUNDSPIL
● AGF - FC Helsingør  ● Hobro - AC Horsens 
● FC København - FC Nordsjælland  ● FC Midtjylland - OB 
● Lyngby - AaB  ● SønderjyskE - Brøndby 
● Silkeborg - Randers FC 
5. DECEMBER 2017
  EUROPACUP 2017/2018
  CHAMPIONS LEAGUE, GRUPPE A 6. RUNDE
● 
  CHAMPIONS LEAGUE, GRUPPE B 6. RUNDE
● 
  CHAMPIONS LEAGUE, GRUPPE C 6. RUNDE
● 
  CHAMPIONS LEAGUE, GRUPPE D 6. RUNDE
● 
6. DECEMBER 2017
  EUROPACUP 2017/2018
  CHAMPIONS LEAGUE, GRUPPE E 6. RUNDE
● 
  CHAMPIONS LEAGUE, GRUPPE F 6. RUNDE
● 
  CHAMPIONS LEAGUE, GRUPPE G 6. RUNDE
● 
  CHAMPIONS LEAGUE, GRUPPE H 6. RUNDE
● 
7. DECEMBER 2017
  EUROPACUP 2017/2018
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE A 6. RUNDE
● 
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE B 6. RUNDE
● 
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE C 6. RUNDE
● 
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE D 6. RUNDE
● 
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE E 6. RUNDE
● 
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE F 6. RUNDE
● 
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE G 6. RUNDE
● 
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE H 6. RUNDE
● 
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE I 6. RUNDE
● 
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE J 6. RUNDE
● 
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE K 6. RUNDE
● 
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE L 6. RUNDE
● 
10. DECEMBER 2017
  DANMARKSTURNERINGEN 2017/2018
  ALKA SUPERLIGAEN, GRUNDSPIL
● AaB - F.C. København  ● FC Helsingør - Lyngby 
● AC Horsens - SønderjyskE  ● OB - Silkeborg 
● Brøndby - AGF  ● FC Nordsjælland - Hobro 
● Randers FC - FC Midtjylland 
11. DECEMBER 2017
  EUROPACUP 2017/2018
  CHAMPIONS LEAGUE, OTTENDEDELSFINALER LODTRÆKNING
● 
  EUROPA LEAGUE, SEKSTENDEDELSFINALER LODTRÆKNING
● 
11. FEBRUAR 2018
  DANMARKSTURNERINGEN 2017/2018
  ALKA SUPERLIGAEN, GRUNDSPIL
● AC Horsens - FC Midtjylland  ● FC København - Randers FC 
● Silkeborg - AaB  ● Hobro - AGF 
● Lyngby - Brøndby  ● OB - FC Helsingør 
● SønderjyskE - FC Nordsjælland 
13. FEBRUAR 2018
  EUROPACUP 2017/2018
  CHAMPIONS LEAGUE, OTTENDEDELSFINALER 1. KAMP
● 
14. FEBRUAR 2018
  EUROPACUP 2017/2018
  CHAMPIONS LEAGUE, OTTENDEDELSFINALER 1. KAMP
● 
15. FEBRUAR 2018
  EUROPACUP 2017/2018
  EUROPA LEAGUE, SEKSTENDEDELSFINALER 1. KAMP
●  
18. FEBRUAR 2018
  DANMARKSTURNERINGEN 2017/2018
  ALKA SUPERLIGAEN, GRUNDSPIL
● AaB - Brøndby  ● AGF - SønderjyskE 
● FC Helsingør - AC Horsens  ● FC Nordsjælland - OB 
● Randers FC - Hobro  ● FC Midtjylland - F.C. København 
● Silkeborg - Lyngby 
20. FEBRUAR 2018
  EUROPACUP 2017/2018
  CHAMPIONS LEAGUE, OTTENDEDELSFINALER 1. KAMP
● 
21. FEBRUAR 2018
  EUROPACUP 2017/2018
  CHAMPIONS LEAGUE, OTTENDEDELSFINALER 1. KAMP
● 
22. FEBRUAR 2018
  EUROPACUP 2017/2018
  EUROPA LEAGUE, SEKSTENDEDELSFINALER 2. KAMP
●  
23. FEBRUAR 2018
  EUROPACUP 2017/2018
  EUROPA LEAGUE, OTTENDEDELSFINALER LODTRÆKNING
●  
25. FEBRUAR 2018
  DANMARKSTURNERINGEN 2017/2018
  ALKA SUPERLIGAEN, GRUNDSPIL
● AaB - FC Nordsjælland  ● Brøndby - FC Helsingør 
● Hobro - FC Midtjylland  ● AC Horsens - Randers FC 
● FC København - OB  ● Lyngby - AGF 
● SønderjyskE - Silkeborg 
28. FEBRUAR 2018
  DANMARKSTURNERINGEN 2017/2018
  ALKA SUPERLIGAEN, GRUNDSPIL
● Hobro - F.C. København  ● FC Nordsjælland - Silkeborg 
● SønderjyskE - AaB  ● AC Horsens - AGF 
● FC Midtjylland - Brøndby  ● Randers FC - FC Helsingør 
● OB - Lyngby 
4. MARTS 2018
  DANMARKSTURNERINGEN 2017/2018
  ALKA SUPERLIGAEN, GRUNDSPIL
● AaB - AC Horsens  ● AGF - F.C. København 
● Brøndby - OB  ● FC Helsingør - SønderjyskE 
● Lyngby - Hobro  ● Silkeborg - FC Midtjylland 
● Randers FC - FC Nordsjælland 
  NORDICBET LIGAEN
● Esbjerg - Skive  ● Viborg - Nykøbing FC 
● Vendsyssel FF - FC Roskilde  ● Vejle - Thisted 
● FC Fredericia - HB Køge  ● Fremad Amager - Brabrand 
6. MARTS 2018
  EUROPACUP 2017/2018
  CHAMPIONS LEAGUE, OTTENDEDELSFINALER 2. KAMP
● 
7. MARTS 2018
  EUROPACUP 2017/2018
  CHAMPIONS LEAGUE, OTTENDEDELSFINALER 2. KAMP
● 
8. MARTS 2018
  EUROPACUP 2017/2018
  EUROPA LEAGUE, OTTENDEDELSFINALER 1. KAMP
●  
11. MARTS 2018
  DANMARKSTURNERINGEN 2017/2018
  ALKA SUPERLIGAEN, GRUNDSPIL
● AaB - Randers FC  ● Hobro - Silkeborg 
● OB - AGF  ● AC Horsens - Brøndby 
● FC København - FC Helsingør  ● SønderjyskE - Lyngby 
● FC Nordsjælland - FC Midtjylland 
  NORDICBET LIGAEN
● HB Køge - Thisted  ● Skive - Fremad Amager 
● FC Fredericia - Esbjerg  ● Brabrand - Viborg 
● Nykøbing FC - Vendsyssel FF  ● FC Roskilde - Vejle 
13. MARTS 2018
  EUROPACUP 2017/2018
  CHAMPIONS LEAGUE, OTTENDEDELSFINALER 2. KAMP
● 
14. MARTS 2018
  EUROPACUP 2017/2018
  CHAMPIONS LEAGUE, OTTENDEDELSFINALER 2. KAMP
● 
15. MARTS 2018
  EUROPACUP 2017/2018
  EUROPA LEAGUE, OTTENDEDELSFINALER 2. KAMP
●  
16. MARTS 2018
  EUROPACUP 2017/2018
  CHAMPIONS LEAGUE, KVARTFINALER LODTRÆKNING
● 
  EUROPA LEAGUE, KVARTFINALER LODTRÆKNING
● 
18. MARTS 2018
  DANMARKSTURNERINGEN 2017/2018
  ALKA SUPERLIGAEN, GRUNDSPIL
● Brøndby - Hobro  ● FC Helsingør - FC Nordsjælland 
● FC Midtjylland - SønderjyskE  ● AGF - AaB 
● Lyngby - AC Horsens  ● Silkeborg - F.C. København 
● Randers FC - OB 
  NORDICBET LIGAEN
● Viborg - HB Køge  ● Vendsyssel FF - FC Fredericia 
● Vejle - Skive  ● FC Roskilde - Brabrand 
● Fremad Amager - Nykøbing FC  ● Thisted - Esbjerg 
25. MARTS 2018
  DANMARKSTURNERINGEN 2017/2018
  NORDICBET LIGAEN
● Esbjerg - Vejle  ● FC Fredericia - FC Roskilde 
● Skive - Brabrand  ● Fremad Amager - Viborg 
● HB Køge - Vendsyssel FF  ● Nykøbing FC - Thisted 
29. MARTS 2018
  DANMARKSTURNERINGEN 2017/2018
  NORDICBET LIGAEN
● Viborg - Skive  ● Vejle - Fremad Amager 
● FC Roskilde - Nykøbing FC  ● Vendsyssel FF - Esbjerg 
● Thisted - FC Fredericia  ● Brabrand - HB Køge 
2. APRIL 2018
  DANMARKSTURNERINGEN 2017/2018
  NORDICBET LIGAEN
● Esbjerg - Nykøbing FC  ● Viborg - FC Roskilde 
● Vendsyssel FF - Fremad Amager  ● FC Fredericia - Brabrand 
● Skive - Thisted  ● HB Køge - Vejle 
3.-5. APRIL 2018
  DBU POKALEN 2017/2018
  DBU POKALEN, KVARTFINALER
● 
3. APRIL 2018
  EUROPACUP 2017/2018
  CHAMPIONS LEAGUE, KVARTFINALER 1. KAMP
● 
4. APRIL 2018
  EUROPACUP 2017/2018
  CHAMPIONS LEAGUE, KVARTFINALER 1. KAMP
● 
5. APRIL 2018
  EUROPACUP 2017/2018
  EUROPA LEAGUE, KVARTFINALER 1. KAMP
●  
8. APRIL 2018
  DANMARKSTURNERINGEN 2017/2018
  NORDICBET LIGAEN
● Vejle - Brabrand  ● Fremad Amager - Esbjerg 
● Nykøbing FC - Viborg  ● FC Roskilde - Vendsyssel FF 
● Skive - FC Fredericia  ● Thisted - HB Køge 
10. APRIL 2018
  EUROPACUP 2017/2018
  CHAMPIONS LEAGUE, KVARTFINALER 2. KAMP
● 
11. APRIL 2018
  EUROPACUP 2017/2018
  CHAMPIONS LEAGUE, KVARTFINALER 2. KAMP
● 
12. APRIL 2018
  EUROPACUP 2017/2018
  EUROPA LEAGUE, KVARTFINALER 2. KAMP
●  
13. APRIL 2018
  EUROPACUP 2017/2018
  CHAMPIONS LEAGUE, SEMIFINALER LODTRÆKNING
● 
  EUROPA LEAGUE, SEMIFINALER LODTRÆKNING
● 
15. APRIL 2018
  DANMARKSTURNERINGEN 2017/2018
  NORDICBET LIGAEN
● Esbjerg - Thisted  ● Viborg - FC Fredericia 
● Vendsyssel FF - Vejle  ● HB Køge - Nykøbing FC 
● FC Roskilde - Skive  ● Brabrand - Fremad Amager 
22. APRIL 2018
  DANMARKSTURNERINGEN 2017/2018
  NORDICBET LIGAEN
● Vejle - FC Roskilde  ● FC Fredericia - Nykøbing FC 
● Brabrand - Esbjerg  ● Thisted - Viborg 
● Skive - Vendsyssel FF  ● Fremad Amager - HB Køge 
24.-26. APRIL 2018
  DBU POKALEN 2017/2018
  DBU POKALEN, SEMIFINALER
● 
24. APRIL 2018
  EUROPACUP 2017/2018
  CHAMPIONS LEAGUE, SEMIFINALER 1. KAMP
● 
25. APRIL 2018
  EUROPACUP 2017/2018
  CHAMPIONS LEAGUE, SEMIFINALER 1. KAMP
● 
26. APRIL 2018
  EUROPACUP 2017/2018
  EUROPA LEAGUE, SEMIFINALER 1. KAMP
●  
29. APRIL 2018
  DANMARKSTURNERINGEN 2017/2018
  NORDICBET LIGAEN
● Esbjerg - FC Fredericia  ● Viborg - Vejle 
● Vendsyssel FF - Brabrand  ● HB Køge - Skive 
● FC Roskilde - Thisted  ● Nykøbing FC - Fremad Amager 
1. MAJ 2018
  EUROPACUP 2017/2018
  CHAMPIONS LEAGUE, SEMIFINALER 2. KAMP
● 
2. MAJ 2018
  EUROPACUP 2017/2018
  CHAMPIONS LEAGUE, SEMIFINALER 2. KAMP
● 
3. MAJ 2018
  EUROPACUP 2017/2018
  EUROPA LEAGUE, SEMIFINALER 2. KAMP
●  
6. MAJ 2018
  DANMARKSTURNERINGEN 2017/2018
  NORDICBET LIGAEN
● Esbjerg - FC Roskilde  ● Vejle - Nykøbing FC 
● Vendsyssel FF - Viborg  ● HB Køge - FC Fredericia 
● Fremad Amager - Skive  ● Brabrand - Thisted 
10. MAJ 2018
  DBU POKALEN 2017/2018
  DBU POKALEN, FINALE
●  Spilles i Parken i København
13. MAJ 2018
  DANMARKSTURNERINGEN 2017/2018
  NORDICBET LIGAEN
● FC Fredericia - Fremad Amager  ● Viborg - Esbjerg 
● Thisted - Vendsyssel FF  ● Skive - Vejle 
● FC Roskilde - HB Køge  ● Nykøbing FC - Brabrand 
16. MAJ 2018
  EUROPACUP 2017/2018
  EUROPA LEAGUE, FINALE
● Spilles på Parc Olympique Lyonnais i Décines-Charpieu 
20. MAJ 2018
  DANMARKSTURNERINGEN 2017/2018
  NORDICBET LIGAEN
● Vendsyssel FF - Nykøbing FC  ● Vejle - FC Fredericia 
● Skive - Esbjerg  ● HB Køge - Viborg 
● Brabrand - FC Roskilde  ● Fremad Amager - Thisted 
26. MAJ 2018
  DANMARKSTURNERINGEN 2017/2018
  NORDICBET LIGAEN
● Esbjerg - HB Køge  ● Viborg - Brabrand 
● FC Roskilde - Fremad Amager  ● FC Fredericia - Vendsyssel FF 
● Thisted - Vejle  ● Nykøbing FC - Skive 
  EUROPACUP 2017/2018
  CHAMPIONS LEAGUE, FINALE
● Spilles på Olimpiyskiy Stadium i Kiev 
14. JUNI 2018
  VM 2018
  VM 2018 GRUPPE A
● Rusland - A2 
15. JUNI 2018
  VM 2018
  VM 2018 GRUPPE A
● A3 - A4 
  VM 2018 GRUPPE B
● B1 - B2  ● B3 - B4 
16. JUNI 2018
  VM 2018
  VM 2018 GRUPPE C
● C1 - C2  ● C3 - C4 
  VM 2018 GRUPPE D
● D3 - D4  ● D1 - D2 
17. JUNI 2018
  VM 2018
  VM 2018 GRUPPE E
● E1 - E2  ● E3 - E4 
  VM 2018 GRUPPE F
● F1 - F2 
18. JUNI 2018
  VM 2018
  VM 2018 GRUPPE F
● F3 - F4 
  VM 2018 GRUPPE G
● G1 - G2  ● G3 - G4 
19. JUNI 2018
  VM 2018
  VM 2018 GRUPPE A
● Rusland - A3 
  VM 2018 GRUPPE H
● H1 - H2  ● H3 - H4 
20. JUNI 2018
  VM 2018
  VM 2018 GRUPPE A
● A4 - A2 
  VM 2018 GRUPPE B
● B1 - B3  ● B4 - B2 
21. JUNI 2018
  VM 2018
  VM 2018 GRUPPE C
● C1 - C3  ● C4 - C2 
  VM 2018 GRUPPE D
● D1 - D3 
22. JUNI 2018
  VM 2018
  VM 2018 GRUPPE D
● D4 - D2 
  VM 2018 GRUPPE E
● E1 - E3  ● E4 - E2 
23. JUNI 2018
  VM 2018
  VM 2018 GRUPPE F
● F1 - F3  ● F4 - F2 
  VM 2018 GRUPPE G
● G1 - G3 
24. JUNI 2018
  VM 2018
  VM 2018 GRUPPE G
● G4 - G2 
  VM 2018 GRUPPE H
● H1 - H3  ● H4 - H2 
25. JUNI 2018
  VM 2018
  VM 2018 GRUPPE A
● A2 - A3  ● A4 - Rusland 
  VM 2018 GRUPPE B
● B2 - B3  ● B4 - B1 
26. JUNI 2018
  VM 2018
  VM 2018 GRUPPE C
● C2 - C3  ● C4 - C1 
  VM 2018 GRUPPE D
● D2 - D3  ● D4 - D1 
27. JUNI 2018
  VM 2018
  VM 2018 GRUPPE E
● E2 - E3  ● E4 - E1 
  VM 2018 GRUPPE F
● F2 - F3  ● F4 - F1 
28. JUNI 2018
  VM 2018
  VM 2018 GRUPPE G
● G2 - G3  ● G4 - G1 
  VM 2018 GRUPPE H
● H2 - H3  ● H4 - H1 
30. JUNI 2018
  VM 2018
  VM 2018 OTTENDEDELSFINALER
● Vinder, Gruppe C - Toer, Gruppe D  ● Vinder, Gruppe A - Toer, Gruppe B 
1. JULI 2018
  VM 2018
  VM 2018 OTTENDEDELSFINALER
● Vinder, Gruppe B - Toer, Gruppe A  ● Vinder, Gruppe D - Toer, Gruppe C 
2. JULI 2018
  VM 2018
  VM 2018 OTTENDEDELSFINALER
● Vinder, Gruppe E - Toer, Gruppe F  ● Vinder, Gruppe G - Toer, Gruppe H 
3. JULI 2018
  VM 2018
  VM 2018 OTTENDEDELSFINALER
● Vinder, Gruppe F - Toer, Gruppe E  ● Vinder, Gruppe H - Toer, Gruppe G 
6. JULI 2018
  VM 2018
  VM 2018 KVARTFINALER
● Vinder, OF2 - Vinder, OF1  ● Vinder, OF5 - Vinder, OF6 
7. JULI 2018
  VM 2018
  VM 2018 KVARTFINALER
● Vinder, OF7 - Vinder, OF8  ● Vinder, OF3 - Vinder, OF4 
10. JULI 2018
  VM 2018
  VM 2018 SEMIFINALER
● Vinder, KF1 - Vinder, KF2 
11. JULI 2018
  VM 2018
  VM 2018 SEMIFINALER
● Vinder, KF4 - Vinder, KF3 
14. JULI 2018
  VM 2018
  VM 2018 BRONZEKAMP
● Taber, SF1 - Taber, SF2 
15. JULI 2018
  VM 2018
  VM 2018 FINALE
● Vinder, SF1 - Vinder, SF2 
ØVRIGT
  JULI 2017
●  Alka Superligaen, grundspil
●  NordicBet Ligaen
●  Champions League
●  Europa League

  AUGUST 2017
●  Alka Superligaen, grundspil
●  NordicBet Ligaen
●  2. division pulje 1
●  2. division pulje 2
●  2. division pulje 3
●  DBU Pokalen
●  Champions League
●  Europa League
●  VM 2018 Kvalifikation

  SEPTEMBER 2017
●  A-landsholdet
●  Alka Superligaen, grundspil
●  NordicBet Ligaen
●  2. division pulje 1
●  2. division pulje 2
●  2. division pulje 3
●  DBU Pokalen
●  Champions League
●  Europa League
●  VM 2018 Kvalifikation

  OKTOBER 2017
●  A-landsholdet
●  Alka Superligaen, grundspil
●  NordicBet Ligaen
●  2. division pulje 1
●  2. division pulje 2
●  2. division pulje 3
●  DBU Pokalen
●  Champions League
●  Europa League
●  VM 2018 Kvalifikation

  NOVEMBER 2017
●  A-landsholdet
●  Alka Superligaen, grundspil
●  NordicBet Ligaen
●  2. division pulje 1
●  2. division pulje 2
●  2. division pulje 3
●  Champions League
●  Europa League
●  VM 2018 Kvalifikation

  DECEMBER 2017
●  Alka Superligaen, grundspil
●  Champions League
●  Europa League
●  VM 2018

  FEBRUAR 2018
●  Alka Superligaen, grundspil
●  Champions League
●  Europa League

  MARTS 2018
●  Alka Superligaen, grundspil
●  Champions League
●  Europa League

  APRIL 2018
●  DBU Pokalen
●  Champions League
●  Europa League

  MAJ 2018
●  DBU Pokalen
●  Champions League
●  Europa League

  JUNI 2018
●  VM 2018

  JULI 2018
●  VM 2018