Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Lørdag 20. juli 2019 kl. 04:11
WWW.HASLUND.INFO
 
KOMMENDE OPDATERINGER
21. JULI 2019
DANMARKSTURNERINGEN 2019/2020 
3F SUPERLIGA, GRUNDSPIL 
● FC Midtjylland - FC Nordsjælland● Silkeborg - AC Horsens
● AaB - SønderjyskE● Randers FC - Brøndby
● Esbjerg - Hobro
22. JULI 2019
DANMARKSTURNERINGEN 2019/2020 
3F SUPERLIGA, GRUNDSPIL 
● OB - Lyngby
22. JULI 2019
EUROPACUP 2019/2020 
CHAMPIONS LEAGUE, 3. KVALIFIKATIONSRUNDE (MESTER) LODTRÆKNING   
●  
CHAMPIONS LEAGUE, 3. KVALIFIKATIONSRUNDE (IKKE-MESTER) LODTRÆKNING 
●  
EUROPA LEAGUE, 3. KVALIFIKATIONSRUNDE (IKKE-MESTER) LODTRÆKNING   
●  
EUROPA LEAGUE, 3. KVALIFIKATIONSRUNDE (MESTER) LODTRÆKNING 
●  
23. JULI 2019
EUROPACUP 2019/2020 
CHAMPIONS LEAGUE, 2. KVALIFIKATIONSRUNDE (MESTER) 1. KAMP   
●   The New Saints (Wales) - FC København (Danmark)  ●   FC Saburtalo (Georgien) - Dinamo Zagreb (Kroatien) 
●   FK Sutjeska (Montenegro) - APOEL Nicosia (Cypern) 
CHAMPIONS LEAGUE, 2. KVALIFIKATIONSRUNDE (IKKE-MESTER) 1. KAMP 
●   PSV Eindhoven (Holland) - FC Basel (Schweiz)  ●   Viktoria Plzen (Tjekkiet) - Olympiakos Piræus (Grækenland) 
EUROPA LEAGUE, 2. KVALIFIKATIONSRUNDE (MESTER) 1. KAMP 
●   Ararat-Armenia (Armenien) - Lincoln Red Imps (Gibraltar)  ●   KF Shkë. (Nordmakedonien) - F91 Dude. (Luxembourg) 
●   FC Santa Coloma (Andorra) - FC Astana (Kasakhstan)  ●   Tre Penne (San Marino) - Suduva (Litauen) 
●   HB (Færøerne) - Linfield (Nordirland) 
24. JULI 2019
EUROPACUP 2019/2020 
CHAMPIONS LEAGUE, 2. KVALIFIKATIONSRUNDE (MESTER) 1. KAMP 
●   BATE Borisov (Hviderusland) - Rosenborg (Norge)  ●   Ferencvaros (Ungarn) - Valletta (Malta) 
●   CFR Cluj (Rumænien) - Maccabi Tel-Aviv (Israel)  ●   NK Maribor (Slovenien) - AIK Stockholm (Sverige) 
●   Røde Stjerne Beograd (Serbien) - HJK Helsinki (Finland)  ●   Celtic (Skotland) - Nomme Kalju (Estland) 
●   Dundalk (Irland) - Qarabag (Aserbajdsjan) 
EUROPA LEAGUE, 2. KVALIFIKATIONSRUNDE (MESTER) 1. KAMP 
●   Slovan Bratislava (Slovakiet) - KF Feronikeli (Kosovo) 
25. JULI 2019
EUROPACUP 2019/2020 
EUROPA LEAGUE, 2. KVALIFIKATIONSRUNDE (IKKE-MESTER) 1. KAMP   
●   Lechia Gdansk (Polen) - Brøndby (Danmark)  ●   Shak. Soligorsk (Hviderusland) - Esbjerg (Danmark) 
●   Aberdeen (Skotland) - Chikhura (Georgien)  ●   Glasgow Ran. (Skotland) - Progres Nie. (Luxembourg) 
●   AEK Larnaca (Cypern) - Levski Sofia (Bulgarien)  ●   Hapoel Be'er Sheva (Israel) - FC Kairat (Kasakhstan) 
●   Alashkert FC (Armenien) - Steaua Bukarest (Rumænien)  ●   Haugesund (Norge) - Sturm Graz (Østrig) 
●   Aris Saloniki (Grækenland) - AEL Limassol (Cypern)  ●   Honved Budapest (Ungarn) - Uni. Craiova (Rumænien) 
●   Arsenal Tula (Rusland) - Neftchi Baku (Aserbajdsjan)  ●   IFK Norrköping (Sverige) - FK Liepaja (Letland) 
●   AZ Alkmaar (Holland) - Häcken (Sverige)  ●   Jeunesse d'Esch (Luxembourg) - Guimaraes (Portugal) 
●   Buducnost (Montenegro) - Zorya Luhansk (Ukraine)  ●   Legia Warszawa (Polen) - Kuopio PS (Finland) 
●   Connah's Quay Nomads (Wales) - Partizan Beo. (Serbien)  ●   Lokomotiv Plovdiv (Bulgarien) - Spartak Trnava (Slovakiet) 
●   CSKA Sofia (Bulgarien) - Osijek (Kroatien)  ●   Malatyaspor (Tyrkiet) - Olimpija Ljubljana (Slovenien) 
●   Dunajska Streda (Slovakiet) - Atromitos (Grækenland)  ●   Mlada Boleslav (Tjekkiet) - FC Ordabasy (Kasakhstan) 
●   Espanyol (Spanien) - Stjarnan (Island)  ●   Molde (Norge) - Cukaricki (Serbien) 
●   FC Flora (Estland) - Frankfurt (Tyskland)  ●   NK Domzale (Slovenien) - Malmö FF (Sverige) 
●   FC Luzern (Schweiz) - Klaksvik (Færøerne)  ●   RC Strasbourg (Frankrig) - Maccabi Haifa (Israel) 
●   FC Pyunik (Armenien) - FK Jablonec (Tjekkiet)  ●   Shamrock Rovers (Irland) - Apollon Limassol (Cypern) 
●   FC Utrecht (Holland) - Zrinjski Mostar (Bosnien)  ●   Torino (Italien) - Debrecen (Ungarn) 
●   Fehervar FC (Ungarn) - FC Vaduz (Liechtenstein)  ●   Ventspils (Letland) - Gzira United (Malta) 
●   Gabala (Aserbajdsjan) - Dinamo Tbilisi (Georgien)  ●   Wolverhampton (England) - Crusaders (Nordirland) 
●   Gent (Belgien) - Viitorul Constanta (Rumænien) 
EUROPA LEAGUE, 2. KVALIFIKATIONSRUNDE (MESTER) 1. KAMP 
●   FK Partizani (Albanien) - Sheriff Tiraspol (Moldova)  ●   Valur (Island) - Ludogorets (Bulgarien) 
●   Slovan Bratislava (Slovakiet) - KF Feronikeli (Kosovo) 
26. JULI 2019
DANMARKSTURNERINGEN 2019/2020 
3F SUPERLIGA, GRUNDSPIL 
● Lyngby - SønderjyskE
27. JULI 2019
DANMARKSTURNERINGEN 2019/2020 
3F SUPERLIGA, GRUNDSPIL 
● AC Horsens - FC København
28. JULI 2019
DANMARKSTURNERINGEN 2019/2020 
3F SUPERLIGA, GRUNDSPIL 
● Brøndby - OB● FC Nordsjælland - Esbjerg
● AGF - FC Midtjylland● Hobro - Randers FC
NORDICBET LIGA 
● Fremad Amager - Vejle● FC Fredericia - Vendsyssel FF
● Viborg - FC Roskilde● Kolding IF - Hvidovre
● Nykøbing FC - HB Køge● Skive - Næstved
29. JULI 2019
DANMARKSTURNERINGEN 2019/2020 
3F SUPERLIGA, GRUNDSPIL 
● AaB - Silkeborg
30. JULI 2019
EUROPACUP 2019/2020 
CHAMPIONS LEAGUE, 2. KVALIFIKATIONSRUNDE (MESTER) 2. KAMP 
●   Nomme Kalju (Estland) - Celtic (Skotland)  ●   APOEL Nicosia (Cypern) - FK Sutjeska (Montenegro) 
●   Maccabi Tel-Aviv (Israel) - CFR Cluj (Rumænien)  ●   Dinamo Zagreb (Kroatien) - FC Saburtalo (Georgien) 
●   Valletta (Malta) - Ferencvaros (Ungarn) 
CHAMPIONS LEAGUE, 2. KVALIFIKATIONSRUNDE (IKKE-MESTER) 2. KAMP 
●   FC Basel (Schweiz) - PSV Eindhoven (Holland)  ●   Olympiakos Piræus (Grækenland) - Viktoria Plzen (Tjekkiet) 
EUROPA LEAGUE, 2. KVALIFIKATIONSRUNDE (MESTER) 2. KAMP 
●   F91 Dude. (Luxembourg) - KF Shkë. (Nordmakedonien)  ●   Lincoln Red Imps (Gibraltar) - Ararat-Armenia (Armenien) 
●   KF Feronikeli (Kosovo) - Slovan Bratislava (Slovakiet)  ●   Suduva (Litauen) - Tre Penne (San Marino) 
31. JULI 2019
EUROPACUP 2019/2020 
CHAMPIONS LEAGUE, 2. KVALIFIKATIONSRUNDE (MESTER) 2. KAMP   
●   FC København (Danmark) - The New Saints (Wales)  ●   Qarabag (Aserbajdsjan) - Dundalk (Irland) 
●   AIK Stockholm (Sverige) - NK Maribor (Slovenien)  ●   Rosenborg (Norge) - BATE Borisov (Hviderusland) 
●   HJK Helsinki (Finland) - Røde Stjerne Beograd (Serbien) 
1. AUGUST 2019
EUROPACUP 2019/2020 
EUROPA LEAGUE, 2. KVALIFIKATIONSRUNDE (IKKE-MESTER) 2. KAMP   
●   Brøndby (Danmark) - Lechia Gdansk (Polen)  ●   Esbjerg (Danmark) - Shak. Soligorsk (Hviderusland) 
●   AEL Limassol (Cypern) - Aris Saloniki (Grækenland)  ●   Kuopio PS (Finland) - Legia Warszawa (Polen) 
●   Apollon Limassol (Cypern) - Shamrock Rovers (Irland)  ●   Levski Sofia (Bulgarien) - AEK Larnaca (Cypern) 
●   Atromitos (Grækenland) - Dunajska Streda (Slovakiet)  ●   Maccabi Haifa (Israel) - RC Strasbourg (Frankrig) 
●   Chikhura (Georgien) - Aberdeen (Skotland)  ●   Malmö FF (Sverige) - NK Domzale (Slovenien) 
●   Crusaders (Nordirland) - Wolverhampton (England)  ●   Neftchi Baku (Aserbajdsjan) - Arsenal Tula (Rusland) 
●   Cukaricki (Serbien) - Molde (Norge)  ●   Olimpija Ljubljana (Slovenien) - Malatyaspor (Tyrkiet) 
●   Debrecen (Ungarn) - Torino (Italien)  ●   Osijek (Kroatien) - CSKA Sofia (Bulgarien) 
●   Dinamo Tbilisi (Georgien) - Gabala (Aserbajdsjan)  ●   Partizan Beo. (Serbien) - Connah's Quay Nomads (Wales) 
●   FC Kairat (Kasakhstan) - Hapoel Be'er Sheva (Israel)  ●   Progres Nie. (Luxembourg) - Glasgow Ran. (Skotland) 
●   FC Ordabasy (Kasakhstan) - Mlada Boleslav (Tjekkiet)  ●   Spartak Trnava (Slovakiet) - Lokomotiv Plovdiv (Bulgarien) 
●   FC Vaduz (Liechtenstein) - Fehervar FC (Ungarn)  ●   Steaua Bukarest (Rumænien) - Alashkert FC (Armenien) 
●   FK Jablonec (Tjekkiet) - FC Pyunik (Armenien)  ●   Stjarnan (Island) - Espanyol (Spanien) 
●   FK Liepaja (Letland) - IFK Norrköping (Sverige)  ●   Sturm Graz (Østrig) - Haugesund (Norge) 
●   Frankfurt (Tyskland) - FC Flora (Estland)  ●   Uni. Craiova (Rumænien) - Honved Budapest (Ungarn) 
●   Guimaraes (Portugal) - Jeunesse d'Esch (Luxembourg)  ●   Viitorul Constanta (Rumænien) - Gent (Belgien) 
●   Gzira United (Malta) - Ventspils (Letland)  ●   Zorya Luhansk (Ukraine) - Buducnost (Montenegro) 
●   Häcken (Sverige) - AZ Alkmaar (Holland)  ●   Zrinjski Mostar (Bosnien) - FC Utrecht (Holland) 
●   Klaksvik (Færøerne) - FC Luzern (Schweiz) 
EUROPA LEAGUE, 2. KVALIFIKATIONSRUNDE (MESTER) 2. KAMP 
●   FC Astana (Kasakhstan) - FC Santa Coloma (Andorra)  ●   Riga FC (Letland) - Piast Gliwice (Polen) 
●   Linfield (Nordirland) - HB (Færøerne)  ●   Sheriff Tiraspol (Moldova) - FK Partizani (Albanien) 
●   Ludogorets (Bulgarien) - Valur (Island) 
2. AUGUST 2019
DANMARKSTURNERINGEN 2019/2020 
3F SUPERLIGA, GRUNDSPIL 
● Silkeborg - Hobro
2. DIVISION VEST, GRUNDSPIL 
● Ringkøbing - Jammerbugt FC 
3. AUGUST 2019
DANMARKSTURNERINGEN 2019/2020 
3F SUPERLIGA, GRUNDSPIL 
● SønderjyskE - FC København
2. DIVISION ØST, GRUNDSPIL 
● HIK - Avarta● Frem - FA 2000
● Skovshoved - FC Helsingør● B93 - Hillerød
2. DIVISION VEST, GRUNDSPIL 
● Vejgaard - Middelfart  ● Dalum - Brabrand 
● Næsby - Aarhus Fremad  ● FC Sydvest - AB 
4. AUGUST 2019
DANMARKSTURNERINGEN 2019/2020 
3F SUPERLIGA, GRUNDSPIL 
● FC Midtjylland - AaB● Esbjerg - OB
● Brøndby - AC Horsens● Randers FC - FC Nordsjælland
NORDICBET LIGA 
● Hvidovre - Viborg● Næstved - Kolding IF
● FC Roskilde - Skive● Vendsyssel FF - Fremad Amager
● HB Køge - FC Fredericia● Vejle - Nykøbing FC
2. DIVISION ØST, GRUNDSPIL   
● Holbæk - Brønshøj● Slagelse - Vanløse
2. DIVISION VEST, GRUNDSPIL 
● Thisted FC - VSK Århus 
5. AUGUST 2019
DANMARKSTURNERINGEN 2019/2020 
3F SUPERLIGA, GRUNDSPIL 
● Lyngby - AGF
5. AUGUST 2019
EUROPACUP 2019/2020 
CHAMPIONS LEAGUE, 4. KVALIFIKATIONSRUNDE (MESTER) LODTRÆKNING 
●  
CHAMPIONS LEAGUE, 4. KVALIFIKATIONSRUNDE (IKKE-MESTER) LODTRÆKNING 
●  
EUROPA LEAGUE, INDLEDENDE KVALIFIKATIONSRUNDE 2. KAMP 
● FC Prishtina (Kosovo) - St. Joseph's FC (Gibraltar)  2-0
EUROPA LEAGUE, 4. KVALIFIKATIONSRUNDE (IKKE-MESTER) LODTRÆKNING 
●  
EUROPA LEAGUE, 4. KVALIFIKATIONSRUNDE (MESTER) LODTRÆKNING 
●  
6. AUGUST 2019
  SYDBANK POKALEN 2019/2020
  1. RUNDE
● Chang - FC Sønderborg  ● Jægersborg - HIK 
● Eskilstrup - Roskilde KFUM  ● Marienlyst - Hedensted 
● FC Helsingør - AB  ● Næstved FC 77 - Ledøje-Smørum 
● FC Sunshine - Frem  ● Nørresundby FB - Lyseng 
● Flemløse/Hårby - Otterup  ● Sfb-Oure FA - Middelfart 
● Herlev - Karslunde  ● Union - B93 
● Herstedøster - Taastrup FC  ● Vildbjerg - Vejgaard 
● Jammerbugt FC - Viborg  ● Aarhus Fremad - Brabrand 
  EUROPACUP 2019/2020
  CHAMPIONS LEAGUE, 3. KVALIFIKATIONSRUNDE (MESTER) 1. KAMP
●  
  CHAMPIONS LEAGUE, 3. KVALIFIKATIONSRUNDE (IKKE-MESTER) 1. KAMP
●  
7. AUGUST 2019
  SYDBANK POKALEN 2019/2020
  1. RUNDE
● Avedøre - Slagelse  ● Holbæk - Nykøbing FC 
● Dalum - Kolding IF  ● Holstebro - Odder 
● Dronninglund - FC Djursland  ● OKS - FC Sydvest 
● FB - KFUMs Boldklub  ● Ringkøbing - VSK Aarhus 
● FC Rudersdal - Hillerød  ● Rønne IK - B1908 
● Fuglebakken KFUM - Vatanspor  ● Skjold - Fremad Amager 
● Hatting-Torsted - FC Fredericia  ● Skjold Birkerød - Vanløse 
  EUROPACUP 2019/2020
  CHAMPIONS LEAGUE, 3. KVALIFIKATIONSRUNDE (MESTER) 1. KAMP
●  
  CHAMPIONS LEAGUE, 3. KVALIFIKATIONSRUNDE (IKKE-MESTER) 1. KAMP
●  
8. AUGUST 2019
  SYDBANK POKALEN 2019/2020
  1. RUNDE
● Allesø - Vejle  ● Nordfalster FB - FC Roskilde 
● Avarta - Skovshoved  ● Skagen - Thisted 
● Krarup/Espe - Varde  ● Sædding/Guldager - Tarup-Paarup 
● Lystrup - Skive  ● Viktoria - Hundested 
● Marstal/Rise - Kolding Boldklub  ● Vordingborg - Næstved 
  EUROPACUP 2019/2020
  EUROPA LEAGUE, 3. KVALIFIKATIONSRUNDE (IKKE-MESTER) 1. KAMP
●  
  EUROPA LEAGUE, 3. KVALIFIKATIONSRUNDE (MESTER) 1. KAMP
●  
9. AUGUST 2019
  DANMARKSTURNERINGEN 2019/2020
  3F SUPERLIGA, GRUNDSPIL
● OB - Randers FC
  2. DIVISION ØST, GRUNDSPIL
● HIK - B93
10. AUGUST 2019
  DANMARKSTURNERINGEN 2019/2020
  3F SUPERLIGA, GRUNDSPIL
● FC København - Lyngby
  2. DIVISION ØST, GRUNDSPIL
● Vanløse - Holbæk● FA 2000 - FC Helsingør
● Hillerød - Frem
  2. DIVISION VEST, GRUNDSPIL
● VSK Århus - Vejgaard  ● FC Sydvest - Næsby 
● Brabrand - Ringkøbing  ● Aarhus Fremad - Dalum 
● Jammerbugt FC - Middelfart 
11. AUGUST 2019
  DANMARKSTURNERINGEN 2019/2020
  3F SUPERLIGA, GRUNDSPIL
● AaB - Esbjerg● Hobro - Brøndby
● AC Horsens - FC Midtjylland● FC Nordsjælland - Silkeborg
  NORDICBET LIGA
● Fremad Amager - Skive● FC Fredericia - Næstved
● Viborg - HB Køge● Vendsyssel FF - Vejle
● Nykøbing FC - Hvidovre● Kolding IF - FC Roskilde
  2. DIVISION ØST, GRUNDSPIL
● Avarta - Brønshøj  ● Slagelse - Skovshoved 
  2. DIVISION VEST, GRUNDSPIL
● AB - Thisted FC 
12. AUGUST 2019
  DANMARKSTURNERINGEN 2019/2020
  3F SUPERLIGA, GRUNDSPIL
● SønderjyskE - AGF
13. AUGUST 2019
  SYDBANK POKALEN 2019/2020
  1. RUNDE
● Fårvang - Viby IF Jylland  ● Toreby Grænge - HB Køge 
  EUROPACUP 2019/2020
  CHAMPIONS LEAGUE, 3. KVALIFIKATIONSRUNDE (MESTER) 2. KAMP
●  
  CHAMPIONS LEAGUE, 3. KVALIFIKATIONSRUNDE (IKKE-MESTER) 2. KAMP
●  
14. AUGUST 2019
  EUROPACUP 2019/2020
  CHAMPIONS LEAGUE, 3. KVALIFIKATIONSRUNDE (MESTER) 2. KAMP
●  
  CHAMPIONS LEAGUE, 3. KVALIFIKATIONSRUNDE (IKKE-MESTER) 2. KAMP
●  
15. AUGUST 2019
  SYDBANK POKALEN 2019/2020
  2. RUNDE, LODTRÆKNING
● 52 hold deltager 
  EUROPACUP 2019/2020
  EUROPA LEAGUE, 3. KVALIFIKATIONSRUNDE (IKKE-MESTER) 2. KAMP
●  
  EUROPA LEAGUE, 3. KVALIFIKATIONSRUNDE (MESTER) 2. KAMP
●  
16. AUGUST 2019
  DANMARKSTURNERINGEN 2019/2020
  3F SUPERLIGA, GRUNDSPIL
● FC Nordsjælland - OB
  2. DIVISION ØST, GRUNDSPIL
● FC Helsingør - Avarta  ● Brønshøj - HIK 
17. AUGUST 2019
  DANMARKSTURNERINGEN 2019/2020
  3F SUPERLIGA, GRUNDSPIL
● Randers FC - FC København
  2. DIVISION ØST, GRUNDSPIL
● FA 2000 - Vanløse  ● Frem - Slagelse 
● Skovshoved - Hillerød 
  2. DIVISION VEST, GRUNDSPIL
● Dalum - FC Sydvest  ● Næsby - Vejgaard 
● Jammerbugt FC - AB  ● Brabrand - Aarhus Fremad 
● Middelfart - VSK Århus 
18. AUGUST 2019
  DANMARKSTURNERINGEN 2019/2020
  3F SUPERLIGA, GRUNDSPIL
● Silkeborg - SønderjyskE● Esbjerg - Lyngby
● FC Midtjylland - Hobro● Brøndby - AaB
  2. DIVISION ØST, GRUNDSPIL
● Holbæk - B93 
  2. DIVISION VEST, GRUNDSPIL
● Ringkøbing - Thisted FC 
19. AUGUST 2019
  DANMARKSTURNERINGEN 2019/2020
  3F SUPERLIGA, GRUNDSPIL
● AGF - AC Horsens
20. AUGUST 2019
  EUROPACUP 2019/2020
  CHAMPIONS LEAGUE, 4. KVALIFIKATIONSRUNDE (MESTER) 1. KAMP
●  
  CHAMPIONS LEAGUE, 4. KVALIFIKATIONSRUNDE (IKKE-MESTER) 1. KAMP
●  
21. AUGUST 2019
  DANMARKSTURNERINGEN 2019/2020
  NORDICBET LIGA
● Vendsyssel FF - Skive● Kolding IF - Vejle
● Hvidovre - Fremad Amager● Viborg - FC Fredericia
● FC Roskilde - HB Køge● Nykøbing FC - Næstved
  2. DIVISION ØST, GRUNDSPIL
● B93 - Frem  ● Vanløse - Brønshøj 
● HIK - Skovshoved  ● Hillerød - FC Helsingør 
● Avarta - FA 2000  ● Slagelse - Holbæk 
  2. DIVISION VEST, GRUNDSPIL
● FC Sydvest - Ringkøbing  ● Vejgaard - Brabrand 
● Thisted FC - Jammerbugt FC  ● VSK Århus - Aarhus Fremad 
● Næsby - Middelfart  ● AB - Dalum 
21. AUGUST 2019
  EUROPACUP 2019/2020
  CHAMPIONS LEAGUE, 4. KVALIFIKATIONSRUNDE (MESTER) 1. KAMP
●  
  CHAMPIONS LEAGUE, 4. KVALIFIKATIONSRUNDE (IKKE-MESTER) 1. KAMP
●  
22. AUGUST 2019
  EUROPACUP 2019/2020
  EUROPA LEAGUE, 4. KVALIFIKATIONSRUNDE (IKKE-MESTER) 1. KAMP
●  
  EUROPA LEAGUE, 4. KVALIFIKATIONSRUNDE (MESTER) 1. KAMP
●  
23. AUGUST 2019
  DANMARKSTURNERINGEN 2019/2020
  3F SUPERLIGA, GRUNDSPIL
● Hobro - OB
  2. DIVISION ØST, GRUNDSPIL
● FC Helsingør - Vanløse 
24. AUGUST 2019
  DANMARKSTURNERINGEN 2019/2020
  3F SUPERLIGA, GRUNDSPIL
● FC København - FC Nordsjælland
  2. DIVISION ØST, GRUNDSPIL
● FA 2000 - Slagelse  ● Frem - HIK 
● Skovshoved - Holbæk  ● B93 - Avarta 
● Brønshøj - Hillerød 
  2. DIVISION VEST, GRUNDSPIL
● Brabrand - Thisted FC  ● Aarhus Fremad - FC Sydvest 
● Middelfart - AB  ● Dalum - VSK Århus 
● Jammerbugt FC - Næsby 
25. AUGUST 2019
  DANMARKSTURNERINGEN 2019/2020
  3F SUPERLIGA, GRUNDSPIL
● SønderjyskE - FC Midtjylland● Esbjerg - Silkeborg
● Brøndby - AGF● Lyngby - Randers FC
  2. DIVISION VEST, GRUNDSPIL
● Ringkøbing - Vejgaard 
26. AUGUST 2019
  DANMARKSTURNERINGEN 2019/2020
  3F SUPERLIGA, GRUNDSPIL
● AC Horsens - AaB
27. AUGUST 2019
  EUROPACUP 2019/2020
  CHAMPIONS LEAGUE, 4. KVALIFIKATIONSRUNDE (MESTER) 2. KAMP
●  
  CHAMPIONS LEAGUE, 4. KVALIFIKATIONSRUNDE (IKKE-MESTER) 2. KAMP
●  
28. AUGUST 2019
  SYDBANK POKALEN 2019/2020
  1. RUNDE
● Brønshøj - Hvidovre  ● Kjellerup - Vendsyssel FF 
  EUROPACUP 2019/2020
  CHAMPIONS LEAGUE, 4. KVALIFIKATIONSRUNDE (MESTER) 2. KAMP
●  
  CHAMPIONS LEAGUE, 4. KVALIFIKATIONSRUNDE (IKKE-MESTER) 2. KAMP
●  
29. AUGUST 2019
  EUROPACUP 2019/2020
  CHAMPIONS LEAGUE, GRUPPE A LODTRÆKNING
●  
  CHAMPIONS LEAGUE, GRUPPE B LODTRÆKNING
●  
  CHAMPIONS LEAGUE, GRUPPE C LODTRÆKNING
●  
  CHAMPIONS LEAGUE, GRUPPE D LODTRÆKNING
●  
  CHAMPIONS LEAGUE, GRUPPE E LODTRÆKNING
●  
  CHAMPIONS LEAGUE, GRUPPE F LODTRÆKNING
●  
  CHAMPIONS LEAGUE, GRUPPE G LODTRÆKNING
●  
  CHAMPIONS LEAGUE, GRUPPE H LODTRÆKNING
●  
  EUROPA LEAGUE, 4. KVALIFIKATIONSRUNDE (IKKE-MESTER) 2. KAMP
●  
  EUROPA LEAGUE, 4. KVALIFIKATIONSRUNDE (MESTER) 2. KAMP
●  
30. AUGUST 2019
  DANMARKSTURNERINGEN 2019/2020
  3F SUPERLIGA, GRUNDSPIL
● OB - SønderjyskE
  2. DIVISION ØST, GRUNDSPIL
● HIK - FC Helsingør 
  2. DIVISION VEST, GRUNDSPIL
● Vejgaard - Jammerbugt FC  ● Aarhus Fremad - Ringkøbing 
30. AUGUST 2019
  EUROPACUP 2019/2020
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE A LODTRÆKNING
●  
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE B LODTRÆKNING
●  
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE C LODTRÆKNING
●  
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE D LODTRÆKNING
●  
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE E LODTRÆKNING
●  
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE F LODTRÆKNING
●  
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE G LODTRÆKNING
●  
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE H LODTRÆKNING
●  
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE I LODTRÆKNING
●  
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE J LODTRÆKNING
●  
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE K LODTRÆKNING
●  
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE L LODTRÆKNING
●  
31. AUGUST 2019
  DANMARKSTURNERINGEN 2019/2020
  3F SUPERLIGA, GRUNDSPIL
● FC Nordsjælland - Hobro
  2. DIVISION ØST, GRUNDSPIL
● Vanløse - Skovshoved  ● Hillerød - Slagelse 
● Brønshøj - B93 
  2. DIVISION VEST, GRUNDSPIL
● VSK Århus - Brabrand  ● FC Sydvest - Middelfart 
1. SEPTEMBER 2019
  DANMARKSTURNERINGEN 2019/2020
  3F SUPERLIGA, GRUNDSPIL
● FC Midtjylland - Brøndby● AaB - FC København
● Randers FC - Silkeborg● AGF - Esbjerg
● AC Horsens - Lyngby
  NORDICBET LIGA
● Fremad Amager - Næstved● Nykøbing FC - Kolding IF
● FC Roskilde - FC Fredericia● Vendsyssel FF - Hvidovre
● Vejle - Viborg● Skive - HB Køge
  2. DIVISION ØST, GRUNDSPIL
● Avarta - Frem  ● Holbæk - FA 2000 
  2. DIVISION VEST, GRUNDSPIL
● Thisted FC - Dalum  ● AB - Næsby  ki
5. SEPTEMBER 2019
  A-LANDSHOLDET
  Gibraltar - Danmark 
  EM-KVALIFIKATION 2020
  GRUPPE D 
● Gibraltar - Danmark  ● Irland - Schweiz 
  GRUPPE F
● Rumænien - Spanien  ● Norge - Malta 
● Færøerne - Sverige 
  GRUPPE G
● Israel - Nordmakedonien 
  GRUPPE J
● Armenien - Italien  ● Bosnien - Liechtenstein 
● Finland - Grækenland 
6. SEPTEMBER 2019
  DANMARKSTURNERINGEN 2019/2020
  2. DIVISION ØST, GRUNDSPIL
● FC Helsingør - Holbæk  ● Hillerød - Vanløse 
  2. DIVISION VEST, GRUNDSPIL
● Næsby - Dalum 
6. SEPTEMBER 2019
  EM-KVALIFIKATION 2020
  GRUPPE C
● Tyskland - Holland  ● Estland - Hvideruslad 
  GRUPPE E
● Slovakiet - Kroatien  ● Wales - Aserbajdsjan 
  GRUPPE G
● Slovenien - Polen  ● østrig - Letland 
  GRUPPE I
● San Marino - Belgien  ● Skotland - Rusland 
● Cypern - Kasakhstan 
7. SEPTEMBER 2019
  DANMARKSTURNERINGEN 2019/2020
  2. DIVISION ØST, GRUNDSPIL
● FA 2000 - HIK  ● Frem - Brønshøj 
● Skovshoved - Avarta 
  2. DIVISION VEST, GRUNDSPIL
● Vejgaard - AB  ● Middelfart - Thisted FC 
● Brabrand - FC Sydvest 
7. SEPTEMBER 2019
  EM-KVALIFIKATION 2020
  GRUPPE A
● Kosovo - Tjekkiet  ● England - Bulgarien 
  GRUPPE B
● Litauen - Ukraine  ● Serbien - Portugal 
  GRUPPE H
● Island - Moldova  ● Frankrig - Albanien 
● Tyrkiet - Andorra 
8. SEPTEMBER 2019
  A-LANDSHOLDET
  Georgien - Danmark 
  2. DIVISION VEST, GRUNDSPIL
● Jammerbugt FC - Aarhus Fremad  ● Ringkøbing - VSK Århus 
8. SEPTEMBER 2019
  DANMARKSTURNERINGEN 2019/2020
  NORDICBET LIGA
● FC Fredericia - Nykøbing FC● Hvidovre - Skive
● Viborg - Vendsyssel FF● HB Køge - Vejle
● Næstved - FC Roskilde● Kolding IF - Fremad Amager
  2. DIVISION ØST, GRUNDSPIL
● Slagelse - B93 
8. SEPTEMBER 2019
  EM-KVALIFIKATION 2020
  GRUPPE D 
● Georgien - Danmark  ● Schweiz - Gibraltar 
  GRUPPE F
● Spanien - Færøerne  ● Rumænien - Malta 
● Sverige - Norge 
  GRUPPE J
● Armenien - Bosnien  ● Finland - Italien 
● Grækenland - Liechtenstein 
9. SEPTEMBER 2019
  EM-KVALIFIKATION 2020
  GRUPPE C
● Nordirland - Tyskland  ● Estland - Holland 
  GRUPPE E
● Aserbajdsjan - Kroatien  ● Ungarn - Slovakiet 
  GRUPPE G
● Polen - østrig  ● Slovenien - Israel 
● Letland - Nordmakedonien 
  GRUPPE I
● Skotland - Belgien  ● Rusland - Kasakhstan 
● San Marino - Cypern 
10. SEPTEMBER 2019
  EM-KVALIFIKATION 2020
  GRUPPE A
● England - Kosovo  ● Montenegro - Tjekkiet 
  GRUPPE B
● Litauen - Portugal  ● Luxembourg - Serbien 
  GRUPPE H
● Frankrig - Andorra  ● Albanien - Island 
● Moldova - Tyrkiet 
13. SEPTEMBER 2019
  DANMARKSTURNERINGEN 2019/2020
  2. DIVISION ØST, GRUNDSPIL
● HIK - Slagelse 
14. SEPTEMBER 2019
  DANMARKSTURNERINGEN 2019/2020
  2. DIVISION ØST, GRUNDSPIL
● Vanløse - Avarta  ● FA 2000 - Hillerød 
● Brønshøj - FC Helsingør  ● B93 - Skovshoved 
  2. DIVISION VEST, GRUNDSPIL
● VSK Århus - Næsby  ● Brabrand - AB 
● Aarhus Fremad - Middelfart  ● Dalum - Ringkøbing 
15. SEPTEMBER 2019
  DANMARKSTURNERINGEN 2019/2020
  3F SUPERLIGA, GRUNDSPIL
● SønderjyskE - AC Horsens● Brøndby - FC Nordsjælland
● AGF - AaB● Hobro - FC København
● Esbjerg - Randers FC● Lyngby - FC Midtjylland
● Silkeborg - OB
  NORDICBET LIGA
● Fremad Amager - Viborg● HB Køge - Næstved
● FC Roskilde - Nykøbing FC● Vendsyssel FF - Kolding IF
● Skive - FC Fredericia● Vejle - Hvidovre
  2. DIVISION ØST, GRUNDSPIL
● Holbæk - Frem 
  2. DIVISION VEST, GRUNDSPIL
● Thisted FC - Vejgaard  ● FC Sydvest - Jammerbugt FC 
17. SEPTEMBER 2019
  EUROPACUP 2019/2020
  CHAMPIONS LEAGUE, GRUPPE A 1. RUNDE
●  
  CHAMPIONS LEAGUE, GRUPPE B 1. RUNDE
●  
  CHAMPIONS LEAGUE, GRUPPE C 1. RUNDE
●  
  CHAMPIONS LEAGUE, GRUPPE D 1. RUNDE
●  
18. SEPTEMBER 2019
  EUROPACUP 2019/2020
  CHAMPIONS LEAGUE, GRUPPE E 1. RUNDE
●  
  CHAMPIONS LEAGUE, GRUPPE F 1. RUNDE
●  
  CHAMPIONS LEAGUE, GRUPPE G 1. RUNDE
●  
  CHAMPIONS LEAGUE, GRUPPE H 1. RUNDE
●  
19. SEPTEMBER 2019
  EUROPACUP 2019/2020
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE A 1. RUNDE
●  
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE B 1. RUNDE
●  
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE C 1. RUNDE
●  
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE D 1. RUNDE
●  
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE E 1. RUNDE
●  
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE F 1. RUNDE
●  
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE G 1. RUNDE
●  
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE H 1. RUNDE
●  
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE I 1. RUNDE
●  
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE J 1. RUNDE
●  
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE K 1. RUNDE
●  
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE L 1. RUNDE
●  
20. SEPTEMBER 2019
  DANMARKSTURNERINGEN 2019/2020
  2. DIVISION ØST, GRUNDSPIL
● FC Helsingør - B93 
21. SEPTEMBER 2019
  DANMARKSTURNERINGEN 2019/2020
  2. DIVISION ØST, GRUNDSPIL
● Frem - Vanløse  ● Hillerød - HIK 
● Skovshoved - FA 2000 
  2. DIVISION VEST, GRUNDSPIL
● Vejgaard - Aarhus Fremad  ● VSK Århus - FC Sydvest 
● Næsby - Thisted FC  ● Middelfart - Brabrand 
22. SEPTEMBER 2019
  DANMARKSTURNERINGEN 2019/2020
  3F SUPERLIGA, GRUNDSPIL
● FC København - FC Midtjylland● Randers FC - AC Horsens
● OB - AGF● FC Nordsjælland - AaB
● Hobro - SønderjyskE● Esbjerg - Brøndby
● Silkeborg - Lyngby
  NORDICBET LIGA
● Hvidovre - HB Køge● Nykøbing FC - Vendsyssel FF
● FC Fredericia - Fremad Amager● Næstved - Viborg
● Vejle - FC Roskilde● Kolding IF - Skive
  2. DIVISION ØST, GRUNDSPIL
● Avarta - Holbæk  ● Slagelse - Brønshøj 
  2. DIVISION VEST, GRUNDSPIL
● Jammerbugt FC - Dalum  ● AB - Ringkøbing 
27. SEPTEMBER 2019
  DANMARKSTURNERINGEN 2019/2020
  2. DIVISION ØST, GRUNDSPIL
● FC Helsingør - Frem  ● HIK - Vanløse 
28. SEPTEMBER 2019
  DANMARKSTURNERINGEN 2019/2020
  2. DIVISION ØST, GRUNDSPIL
● B93 - FA 2000  ● Brønshøj - Skovshoved 
  2. DIVISION VEST, GRUNDSPIL
● Dalum - Middelfart  ● FC Sydvest - Vejgaard 
● Brabrand - Jammerbugt FC  ● Aarhus Fremad - Thisted FC 
29. SEPTEMBER 2019
  DANMARKSTURNERINGEN 2019/2020
  3F SUPERLIGA, GRUNDSPIL
● FC København - Silkeborg● SønderjyskE - Brøndby
● FC Midtjylland - OB● AaB - Randers FC
● AC Horsens - Esbjerg● AGF - FC Nordsjælland
● Lyngby - Hobro
  NORDICBET LIGA
● Fremad Amager - FC Roskilde● FC Fredericia - Hvidovre
● Viborg - Kolding IF● Næstved - Vejle
● Vendsyssel FF - HB Køge● Skive - Nykøbing FC
  2. DIVISION ØST, GRUNDSPIL
● Avarta - Slagelse  ● Holbæk - Hillerød 
  2. DIVISION VEST, GRUNDSPIL
● Ringkøbing - Næsby  ● AB - VSK Århus 
1. OKTOBER 2019
  EUROPACUP 2019/2020
  CHAMPIONS LEAGUE, GRUPPE E 2. RUNDE
●  
  CHAMPIONS LEAGUE, GRUPPE F 2. RUNDE
●  
  CHAMPIONS LEAGUE, GRUPPE G 2. RUNDE
●  
  CHAMPIONS LEAGUE, GRUPPE H 2. RUNDE
●  
2. OKTOBER 2019
  EUROPACUP 2019/2020
  CHAMPIONS LEAGUE, GRUPPE A 2. RUNDE
●  
  CHAMPIONS LEAGUE, GRUPPE B 2. RUNDE
●  
  CHAMPIONS LEAGUE, GRUPPE C 2. RUNDE
●  
  CHAMPIONS LEAGUE, GRUPPE D 2. RUNDE
●  
3. OKTOBER 2019
  EUROPACUP 2019/2020
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE A 2. RUNDE
●  
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE B 2. RUNDE
●  
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE C 2. RUNDE
●  
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE D 2. RUNDE
●  
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE E 2. RUNDE
●  
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE F 2. RUNDE
●  
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE G 2. RUNDE
●  
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE H 2. RUNDE
●  
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE I 2. RUNDE
●  
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE J 2. RUNDE
●  
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE K 2. RUNDE
●  
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE L 2. RUNDE
●  
5. OKTOBER 2019
  DANMARKSTURNERINGEN 2019/2020
  2. DIVISION ØST, GRUNDSPIL
● Vanløse - B93  ● FA 2000 - Brønshøj 
● Hillerød - Avarta  ● Skovshoved - Frem 
  2. DIVISION VEST, GRUNDSPIL
● Vejgaard - Dalum  ● Aarhus Fremad - AB 
● Middelfart - Ringkøbing  ● Næsby - Brabrand 
● Jammerbugt FC - VSK Århus 
6. OKTOBER 2019
  DANMARKSTURNERINGEN 2019/2020
  3F SUPERLIGA, GRUNDSPIL
● Brøndby - FC København● Randers FC - AGF
● OB - AC Horsens● FC Nordsjælland - Lyngby
● Hobro - AaB● Esbjerg - SønderjyskE
● Silkeborg - FC Midtjylland
  NORDICBET LIGA
● Hvidovre - Næstved● HB Køge - Skive
● Nykøbing FC - Fremad Amager● Kolding IF - FC Fredericia
● FC Roskilde - Viborg● Vejle - Vendsyssel FF
  2. DIVISION ØST, GRUNDSPIL
● Slagelse - FC Helsingør  ● Holbæk - HIK 
  2. DIVISION VEST, GRUNDSPIL
● Thisted FC - FC Sydvest 
10. OKTOBER 2019
  EM-KVALIFIKATION 2020
  GRUPPE C
● Holland - Nordirland  ● Hviderusland - Estland 
  GRUPPE E
● Kroatien - Ungarn  ● Slovakiet - Wales 
  GRUPPE G
● Letland - Polen  ● østrig - Israel 
● Nordmakedonien - Slovenien 
  GRUPPE I
● Kasakhstan - Cypern  ● Belgien - San Marino 
● Rusland - Skotland 
11. OKTOBER 2019
  DANMARKSTURNERINGEN 2019/2020
  2. DIVISION ØST, GRUNDSPIL
● FC Helsingør - Skovshoved 
11. OKTOBER 2019
  EM-KVALIFIKATION 2020
  GRUPPE A
● Tjekkiet - England  ● Montenegro - Bulgarien 
  GRUPPE B
● Portugal - Luxembourg  ● Ukraine - Litauen 
  GRUPPE H
● Island - Frankrig  ● Tyrkiet - Albanien 
● Andorra - Moldova 
12. OKTOBER 2019
  A-LANDSHOLDET
  Danmark - Schweiz 
12. OKTOBER 2019
  DANMARKSTURNERINGEN 2019/2020
  2. DIVISION ØST, GRUNDSPIL
● HIK - FA 2000  ● Frem - Hillerød 
● B93 - Slagelse  ● Brønshøj - Holbæk 
  2. DIVISION VEST, GRUNDSPIL
● VSK Århus - Thisted FC  ● Dalum - Næsby 
● FC Sydvest - Brabrand  ● Middelfart - Vejgaard 
12. OKTOBER 2019
  EM-KVALIFIKATION 2020
  GRUPPE D 
● Danmark - Schweiz  ● Georgien - Irland 
  GRUPPE F
● Færøerne - Rumænien  ● Norge - Spanien 
● Malta - Sverige 
  GRUPPE J
● Bosnien - Finland  ● Italien - Grækenland 
● Liechtenstein - Andorra 
13. OKTOBER 2019
  DANMARKSTURNERINGEN 2019/2020
  NORDICBET LIGA
● Fremad Amager - HB Køge● FC Fredericia - FC Roskilde
● Viborg - Vejle● Skive - Hvidovre
● Vendsyssel FF - Næstved● Kolding IF - Nykøbing FC
  2. DIVISION ØST, GRUNDSPIL
● Avarta - Vanløse 
  2. DIVISION VEST, GRUNDSPIL
● Ringkøbing - Aarhus Fremad  ● AB - Jammerbugt FC 
13. OKTOBER 2019
  EM-KVALIFIKATION 2020
  GRUPPE C
● Hviderusland - Holland  ● Estland - Tyskland 
  GRUPPE E
● Ungarn - Aserbajdsjan  ● Wales - Kroatien 
  GRUPPE G
● Slovenien - østrig  ● Polen - Nordmakedonien 
  GRUPPE I
● Kasakhstan - Belgien  ● Cypern - Rusland 
● Skotland - San Marino 
14. OKTOBER 2019
  EM-KVALIFIKATION 2020
  GRUPPE A
● Kosovo - Montenegro  ● Bulgarien - England 
  GRUPPE B
● Ukraine - Portugal  ● Litauen - Serbien 
  GRUPPE H
● Moldova - Albanien  ● Frankrig - Tyrkiet 
● Island - Andorra 
15. OKTOBER 2019
  A-LANDSHOLDET
  Danmark - Luxembourg 
  EM-KVALIFIKATION 2020
  GRUPPE D
● Schweiz - Irland  ● Gibraltar - Georgien 
  GRUPPE F
● Sverige - Spanien  ● Færøerne - Malta 
● Rumænien - Norge 
  GRUPPE G
● Israel - Letland 
  GRUPPE J
● Finland - Armenien  ● Grækenland - Bosnien 
● Liechtenstein - Italien 
19. OKTOBER 2019
  DANMARKSTURNERINGEN 2019/2020
  2. DIVISION ØST, GRUNDSPIL
● Vanløse - Slagelse 
● FA 2000 - Avarta 
● Frem - B93 
● Hillerød - Brønshøj 
● Skovshoved - HIK 
  2. DIVISION VEST, GRUNDSPIL
● Brabrand - Middelfart  ● Aarhus Fremad - Vejgaard 
● Næsby - VSK Århus  ● Jammerbugt FC - FC Sydvest 
20. OKTOBER 2019
  DANMARKSTURNERINGEN 2019/2020
  3F SUPERLIGA, GRUNDSPIL
● FC København - Esbjerg● SønderjyskE - FC Nordsjælland
● FC Midtjylland - Randers FC● AaB - OB
● AC Horsens - Hobro● AGF - Silkeborg
● Lyngby - Brøndby
  NORDICBET LIGA
● Hvidovre - Vendsyssel FF● HB Køge - FC Roskilde
● Næstved - Skive● Viborg - Fremad Amager
● Nykøbing FC - FC Fredericia● Vejle - Kolding IF
  2. DIVISION ØST, GRUNDSPIL
● Holbæk - FC Helsingør 
  2. DIVISION VEST, GRUNDSPIL
● Thisted FC - AB  ● Ringkøbing - Dalum 
22. OKTOBER 2019
  EUROPACUP 2019/2020
  CHAMPIONS LEAGUE, GRUPPE E 3. RUNDE
●  
  CHAMPIONS LEAGUE, GRUPPE F 3. RUNDE
●  
  CHAMPIONS LEAGUE, GRUPPE G 3. RUNDE
●  
  CHAMPIONS LEAGUE, GRUPPE H 3. RUNDE
●  
23. OKTOBER 2019
  EUROPACUP 2019/2020
  CHAMPIONS LEAGUE, GRUPPE A 3. RUNDE
●  
  CHAMPIONS LEAGUE, GRUPPE B 3. RUNDE
●  
  CHAMPIONS LEAGUE, GRUPPE C 3. RUNDE
●  
  CHAMPIONS LEAGUE, GRUPPE D 3. RUNDE
●  
24. OKTOBER 2019
  EUROPACUP 2019/2020
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE A 3. RUNDE
●  
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE B 3. RUNDE
●  
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE C 3. RUNDE
●  
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE D 3. RUNDE
●  
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE E 3. RUNDE
●  
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE F 3. RUNDE
●  
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE G 3. RUNDE
●  
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE H 3. RUNDE
●  
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE I 3. RUNDE
●  
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE J 3. RUNDE
●  
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE K 3. RUNDE
●  
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE L 3. RUNDE
●  
25. OKTOBER 2019
  DANMARKSTURNERINGEN 2019/2020
  2. DIVISION ØST, GRUNDSPIL
● FC Helsingør - FA 2000 
26. OKTOBER 2019
  DANMARKSTURNERINGEN 2019/2020
  2. DIVISION ØST, GRUNDSPIL
● HIK - Hillerød  ● B93 - Holbæk 
● Brønshøj - Vanløse 
  2. DIVISION VEST, GRUNDSPIL
● Vejgaard - Næsby  ● VSK Århus - Ringkøbing 
● Middelfart - Jammerbugt FC  ● Dalum - Thisted FC 
● FC Sydvest - Aarhus Fremad 
27. OKTOBER 2019
  DANMARKSTURNERINGEN 2019/2020
  3F SUPERLIGA, GRUNDSPIL
● SønderjyskE - AaB● Brøndby - Randers FC
● OB - FC Nordsjælland● AGF - FC København
● Hobro - Silkeborg● Esbjerg - FC Midtjylland
● Lyngby - AC Horsens
  NORDICBET LIGA
● Fremad Amager - Hvidovre● FC Fredericia - HB Køge
● Skive - Vejle● Nykøbing FC - Viborg
● FC Roskilde - Næstved● Kolding IF - Vendsyssel FF
  2. DIVISION ØST, GRUNDSPIL
● Avarta - Skovshoved  ● Slagelse - Frem 
  2. DIVISION VEST, GRUNDSPIL
● AB - Brabrand 
2. NOVEMBER 2019
  DANMARKSTURNERINGEN 2019/2020
  2. DIVISION ØST, GRUNDSPIL
● FC Helsingør - Slagelse  ● Vanløse - HIK 
● FA 2000 - Frem  ● Hillerød - B93 
● Skovshoved - Brønshøj 
  2. DIVISION VEST, GRUNDSPIL
● Brabrand - VSK Århus  ● Dalum - Vejgaard 
● Næsby - Jammerbugt FC 
3. NOVEMBER 2019
  DANMARKSTURNERINGEN 2019/2020
  3F SUPERLIGA, GRUNDSPIL
● FC København - SønderjyskE● AaB - FC Midtjylland
● Randers FC - Lyngby● OB - Hobro
● FC Nordsjælland - AGF● Esbjerg - AC Horsens
● Silkeborg - Brøndby
  NORDICBET LIGA
● Hvidovre - Kolding IF● Vejle - Fremad Amager
● Næstved - FC Fredericia● HB Køge - Viborg
● Skive - FC Roskilde● Vendsyssel FF - Nykøbing FC
  2. DIVISION ØST, GRUNDSPIL
● Holbæk - Avarta 
  2. DIVISION VEST, GRUNDSPIL
● Thisted FC - Aarhus Fremad  ● Ringkøbing - FC Sydvest 
● AB - Middelfart 
5. NOVEMBER 2019
  EUROPACUP 2019/2020
  CHAMPIONS LEAGUE, GRUPPE A 4. RUNDE
●  
  CHAMPIONS LEAGUE, GRUPPE B 4. RUNDE
●  
  CHAMPIONS LEAGUE, GRUPPE C 4. RUNDE
●  
  CHAMPIONS LEAGUE, GRUPPE D 4. RUNDE
●  
6. NOVEMBER 2019
  EUROPACUP 2019/2020
  CHAMPIONS LEAGUE, GRUPPE E 4. RUNDE
●  
  CHAMPIONS LEAGUE, GRUPPE F 4. RUNDE
●  
  CHAMPIONS LEAGUE, GRUPPE G 4. RUNDE
●  
  CHAMPIONS LEAGUE, GRUPPE H 4. RUNDE
●  
7. NOVEMBER 2019
  EUROPACUP 2019/2020
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE A 4. RUNDE
●  
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE B 4. RUNDE
●  
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE C 4. RUNDE
●  
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE D 4. RUNDE
●  
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE E 4. RUNDE
●  
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE F 4. RUNDE
●  
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE G 4. RUNDE
●  
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE H 4. RUNDE
●  
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE I 4. RUNDE
●  
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE J 4. RUNDE
●  
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE K 4. RUNDE
●  
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE L 4. RUNDE
●  
9. NOVEMBER 2019
  DANMARKSTURNERINGEN 2019/2020
  2. DIVISION ØST, GRUNDSPIL
● Frem - Holbæk  ● Skovshoved - Vanløse 
● B93 - HIK  ● Brønshøj - FA 2000 
  2. DIVISION VEST, GRUNDSPIL
● Vejgaard - Ringkøbing  ● VSK Århus - AB 
● Jammerbugt FC - Thisted FC  ● FC Sydvest - Dalum 
● Aarhus Fremad - Brabrand  ● Middelfart - Næsby 
10. NOVEMBER 2019
  DANMARKSTURNERINGEN 2019/2020
  3F SUPERLIGA, GRUNDSPIL
● FC Midtjylland - FC København● Brøndby - Esbjerg
● Randers FC - AaB● AC Horsens - Silkeborg
● AGF - SønderjyskE● Hobro - FC Nordsjælland
● Lyngby - OB
  NORDICBET LIGA
● Fremad Amager - Vendsyssel FF● FC Fredericia - Skive
● Viborg - Næstved● Nykøbing FC - Vejle
● FC Roskilde - Hvidovre● Kolding IF - HB Køge
  2. DIVISION ØST, GRUNDSPIL
● Avarta - FC Helsingør  ● Slagelse - Hillerød 
14. NOVEMBER 2019
  EM-KVALIFIKATION 2020
  GRUPPE A
● England - Montenegro  ● Tjekkiet - Kosovo 
  GRUPPE B
● Serbien - Luxembourg  ● Portugal - Litauen 
  GRUPPE H
● Tyrkiet - Island  ● Albanien - Andorra 
● Frankrig - Moldova 
15. NOVEMBER 2019
  A-LANDSHOLDET
  Danmark - Gibraltar 
  EM-KVALIFIKATION 2020
  GRUPPE D 
● Danmark - Gibraltar  ● Schweiz - Georgien 
  GRUPPE F
● Spanien - Malta  ● Norge - Færøerne 
● Rumænien - Sverige 
  GRUPPE J
● Finland - Liechtenstein  ● Bosnien - Italien 
● Armenien - Grækenland 
16. NOVEMBER 2019
  EM-KVALIFIKATION 2020
  GRUPPE C
● Nordirland - Holland  ● Tyskland - Hviderusland 
  GRUPPE E
● Aserbajdsjan - Wales  ● Kroatien - Slovakiet 
  GRUPPE G
● Slovenien - Letland  ● østrig - Nordmakedonien 
● Israel - Polen 
  GRUPPE I
● Cypern - Skotland  ● Rusland - Belgien 
● San Marino - Kasakhstan 
17. NOVEMBER 2019
  DANMARKSTURNERINGEN 2019/2020
  NORDICBET LIGA
● HB Køge - Nykøbing FC● FC Roskilde - Vejle
● Skive - Kolding IF● Næstved - Fremad Amager
● Hvidovre - FC Fredericia● Vendsyssel FF - Viborg
17. NOVEMBER 2019
  EM-KVALIFIKATION 2020
  GRUPPE A
● Kosovo - England  ● Bulgarien - Tjekkiet 
  GRUPPE B
● Serbien - Ukraine  ● Luxembourg - Portugal 
  GRUPPE H
● Moldova - Island  ● Albanien - Frankrig 
● Andorra - Tyrkiet 
18. NOVEMBER 2019
  A-LANDSHOLDET
  Irland - Danmark 
  EM-KVALIFIKATION 2020
  GRUPPE D 
● Irland - Danmark  ● Gibraltar - Schweiz 
  GRUPPE F
● Sverige - Færøerne  ● Malta - Norge 
● Spanien - Rumænien 
  GRUPPE J
● Liechtenstein - Bosnien  ● Grækenland - Finland 
● Italien - Armenien 
19. NOVEMBER 2019
  EM-KVALIFIKATION 2020
  GRUPPE C
● Holland - Estland  ● Tyskland - Nordirland 
  GRUPPE E
● Wales - Ungarn  ● Slovakiet - Aserbajdsjan 
  GRUPPE G
● Polen - Slovenien  ● Nordmakedonien - Israel 
● Letland - østrig 
  GRUPPE I
● Belgien - Cypern  ● Skotland - Kasakhstan 
● San Marino - Rusland 
22. NOVEMBER 2019
  EM-KVALIFIKATION 2020
  PLAYOFF SEMIFINALER, LODTRÆKNING
● De 16 gruppevindere fra Nations League 
24. NOVEMBER 2019
  DANMARKSTURNERINGEN 2019/2020
  3F SUPERLIGA, GRUNDSPIL
● FC København - Hobro● SønderjyskE - Lyngby
● AaB - AC Horsens● OB - FC Midtjylland
● FC Nordsjælland - Randers FC● AGF - Brøndby
● Silkeborg - Esbjerg
26. NOVEMBER 2019
  EUROPACUP 2019/2020
  CHAMPIONS LEAGUE, GRUPPE E 5. RUNDE
●  
  CHAMPIONS LEAGUE, GRUPPE F 5. RUNDE
●  
  CHAMPIONS LEAGUE, GRUPPE G 5. RUNDE
●  
  CHAMPIONS LEAGUE, GRUPPE H 5. RUNDE
●  
27. NOVEMBER 2019
  EUROPACUP 2019/2020
  CHAMPIONS LEAGUE, GRUPPE A 5. RUNDE
●  
  CHAMPIONS LEAGUE, GRUPPE B 5. RUNDE
●  
  CHAMPIONS LEAGUE, GRUPPE C 5. RUNDE
●  
  CHAMPIONS LEAGUE, GRUPPE D 5. RUNDE
●  
28. NOVEMBER 2019
  EUROPACUP 2019/2020
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE A 5. RUNDE
●  
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE B 5. RUNDE
●  
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE C 5. RUNDE
●  
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE D 5. RUNDE
●  
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE E 5. RUNDE
●  
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE F 5. RUNDE
●  
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE G 5. RUNDE
●  
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE H 5. RUNDE
●  
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE I 5. RUNDE
●  
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE J 5. RUNDE
●  
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE K 5. RUNDE
●  
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE L 5. RUNDE
●  
1. DECEMBER 2019
  DANMARKSTURNERINGEN 2019/2020
  3F SUPERLIGA, GRUNDSPIL
● FC København - Brøndby● FC Midtjylland - Silkeborg
● AaB - Hobro● Randers FC - SønderjyskE
● AC Horsens - OB● Esbjerg - AGF
● Lyngby - FC Nordsjælland
8. DECEMBER 2019
  DANMARKSTURNERINGEN 2019/2020
  3F SUPERLIGA, GRUNDSPIL
● SønderjyskE - Esbjerg● Brøndby - FC Midtjylland
● OB - AaB● FC Nordsjælland - FC København
● AGF - Lyngby● Hobro - AC Horsens
● Silkeborg - Randers FC
10. DECEMBER 2019
  EUROPACUP 2019/2020
  CHAMPIONS LEAGUE, GRUPPE A 6. RUNDE
●  
  CHAMPIONS LEAGUE, GRUPPE B 6. RUNDE
●  
  CHAMPIONS LEAGUE, GRUPPE C 6. RUNDE
●  
  CHAMPIONS LEAGUE, GRUPPE D 6. RUNDE
●  
11. DECEMBER 2019
  EUROPACUP 2019/2020
  CHAMPIONS LEAGUE, GRUPPE E 6. RUNDE
●  
  CHAMPIONS LEAGUE, GRUPPE F 6. RUNDE
●  
  CHAMPIONS LEAGUE, GRUPPE G 6. RUNDE
●  
  CHAMPIONS LEAGUE, GRUPPE H 6. RUNDE
●  
12. DECEMBER 2019
  EUROPACUP 2019/2020
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE A 6. RUNDE
●  
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE B 6. RUNDE
●  
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE C 6. RUNDE
●  
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE D 6. RUNDE
●  
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE E 6. RUNDE
●  
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE F 6. RUNDE
●  
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE G 6. RUNDE
●  
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE H 6. RUNDE
●  
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE I 6. RUNDE
●  
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE J 6. RUNDE
●  
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE K 6. RUNDE
●  
  EUROPA LEAGUE, GRUPPE L 6. RUNDE
●  
15. DECEMBER 2019
  DANMARKSTURNERINGEN 2019/2020
  3F SUPERLIGA, GRUNDSPIL
● FC København - OB● FC Midtjylland - AGF
● Brøndby - Hobro● AaB - FC Nordsjælland
● Randers FC - Esbjerg● AC Horsens - SønderjyskE
● Lyngby - Silkeborg
16. DECEMBER 2019
  EUROPACUP 2019/2020
  CHAMPIONS LEAGUE, OTTENDEDELSFINALER LODTRÆKNING
●  
  EUROPA LEAGUE, SEKSTENDEDELSFINALER LODTRÆKNING
●  
16. FEBRUAR 2020
  DANMARKSTURNERINGEN 2019/2020
  3F SUPERLIGA, GRUNDSPIL
● SønderjyskE - Hobro● FC Midtjylland - Lyngby
● OB - Brøndby● FC Nordsjælland - AC Horsens
● AGF - Randers FC● Esbjerg - FC København
● Silkeborg - AaB
18. FEBRUAR 2020
  EUROPACUP 2019/2020
  CHAMPIONS LEAGUE, OTTENDEDELSFINALER 1. KAMP
●  
19. FEBRUAR 2020
  EUROPACUP 2019/2020
  CHAMPIONS LEAGUE, OTTENDEDELSFINALER 1. KAMP
●  
20. FEBRUAR 2020
  EUROPACUP 2019/2020
  EUROPA LEAGUE, SEKSTENDEDELSFINALER 1. KAMP
●  
23. FEBRUAR 2020
  DANMARKSTURNERINGEN 2019/2020
  3F SUPERLIGA, GRUNDSPIL
● AaB - Brøndby● Randers FC - OB
● AC Horsens - AGF● FC Nordsjælland - SønderjyskE
● Hobro - FC Midtjylland● Lyngby - Esbjerg
● Silkeborg - FC København
25. FEBRUAR 2020
  EUROPACUP 2019/2020
  CHAMPIONS LEAGUE, OTTENDEDELSFINALER 1. KAMP
●  
26. FEBRUAR 2020
  EUROPACUP 2019/2020
  CHAMPIONS LEAGUE, OTTENDEDELSFINALER 1. KAMP
●  
27. FEBRUAR 2020
  EUROPACUP 2019/2020
  EUROPA LEAGUE, SEKSTENDEDELSFINALER 2. KAMP
●  
28. FEBRUAR 2020
  EUROPACUP 2019/2020
  EUROPA LEAGUE, OTTENDEDELSFINALER LODTRÆKNING
●  
1. MARTS 2020
  DANMARKSTURNERINGEN 2019/2020
  3F SUPERLIGA, GRUNDSPIL
● FC København - AaB● FC Midtjylland - SønderjyskE
● Brøndby - Lyngby● OB - Silkeborg
● AC Horsens - Randers FC● AGF - Hobro
● Esbjerg - FC Nordsjælland
  NORDICBET LIGA
● Fremad Amager - FC Fredericia● Nykøbing FC - Skive
● Viborg - Hvidovre● Vejle - HB Køge
● Kolding IF - Næstved● Vendsyssel FF - FC Roskilde
6. MARTS 2020
  DANMARKSTURNERINGEN 2019/2020
  2. DIVISION ØST, GRUNDSPIL
● FC Helsingør - Brønshøj 
7. MARTS 2020
  DANMARKSTURNERINGEN 2019/2020
  2. DIVISION ØST, GRUNDSPIL
● Vanløse - Hillerød  ● HIK - Frem 
● FA 2000 - Skovshoved 
  2. DIVISION VEST, GRUNDSPIL
● VSK Århus - Jammerbugt FC  ● Næsby - Ringkøbing 
● Brabrand - Vejgaard  ● Dalum - Aarhus Fremad 
8. MARTS 2020
  DANMARKSTURNERINGEN 2019/2020
  3F SUPERLIGA, GRUNDSPIL
● FC København - AC Horsens● SønderjyskE - OB
● AaB - Lyngby● Randers FC - FC Midtjylland
● FC Nordsjælland - Brøndby● Hobro - Esbjerg
● Silkeborg - AGF
  NORDICBET LIGA
● FC Fredericia - Viborg● Hvidovre - Vejle
● HB Køge - Vendsyssel FF● Næstved - Nykøbing FC
● FC Roskilde - Kolding IF● Skive - Fremad Amager
  2. DIVISION ØST, GRUNDSPIL
● Holbæk - Slagelse  ● Avarta - B93 
  2. DIVISION VEST, GRUNDSPIL
● Thisted FC - Middelfart  ● AB - FC Sydvest 
10. MARTS 2020
  EUROPACUP 2019/2020
  CHAMPIONS LEAGUE, OTTENDEDELSFINALER 2. KAMP
●  
11. MARTS 2020
  EUROPACUP 2019/2020
  CHAMPIONS LEAGUE, OTTENDEDELSFINALER 2. KAMP
●  
12. MARTS 2020
  EUROPACUP 2019/2020
  EUROPA LEAGUE, OTTENDEDELSFINALER 1. KAMP
●  
14. MARTS 2020
  DANMARKSTURNERINGEN 2019/2020
  2. DIVISION ØST, GRUNDSPIL
● Vanløse - FA 2000  ● Frem - Skovshoved 
● Hillerød - Holbæk  ● Brønshøj - Avarta 
● B93 - FC Helsingør 
  2. DIVISION VEST, GRUNDSPIL
● Vejgaard - Thisted FC  ● Middelfart - Dalum 
● FC Sydvest - VSK Århus  ● Aarhus Fremad - Næsby 
● Jammerbugt FC - Brabrand 
15. MARTS 2020
  DANMARKSTURNERINGEN 2019/2020
  3F SUPERLIGA, GRUNDSPIL
● FC Midtjylland - AC Horsens● Brøndby - SønderjyskE
● Randers FC - Hobro● AGF - OB
● Esbjerg - AaB● Lyngby - FC København
● Silkeborg - FC Nordsjælland
  NORDICBET LIGA
● Fremad Amager - Kolding IF● Viborg - Skive
● Vendsyssel FF - FC Fredericia● HB Køge - Hvidovre
● Vejle - Næstved● Nykøbing FC - FC Roskilde
  2. DIVISION ØST, GRUNDSPIL
● Slagelse - HIK 
  2. DIVISION VEST, GRUNDSPIL
● Ringkøbing - AB 
17. MARTS 2020
  EUROPACUP 2019/2020
  CHAMPIONS LEAGUE, OTTENDEDELSFINALER 2. KAMP
●  
18. MARTS 2020
  EUROPACUP 2019/2020
  CHAMPIONS LEAGUE, OTTENDEDELSFINALER 2. KAMP
●  
19. MARTS 2020
  EUROPACUP 2019/2020
  EUROPA LEAGUE, OTTENDEDELSFINALER 2. KAMP
●  
20. MARTS 2020
  DANMARKSTURNERINGEN 2019/2020
  2. DIVISION ØST, GRUNDSPIL
● FC Helsingør - HIK 
20. MARTS 2020
  EUROPACUP 2019/2020
  CHAMPIONS LEAGUE, KVARTFINALER LODTRÆKNING
●  
  CHAMPIONS LEAGUE, SEMIFINALER LODTRÆKNING
●  
  EUROPA LEAGUE, KVARTFINALER LODTRÆKNING
●  
  EUROPA LEAGUE, SEMIFINALER LODTRÆKNING
●  
21. MARTS 2020
  DANMARKSTURNERINGEN 2019/2020
  2. DIVISION ØST, GRUNDSPIL
● FA 2000 - B93  ● Brønshøj - Frem 
● Skovshoved - Slagelse 
  2. DIVISION VEST, GRUNDSPIL
● VSK Århus - Middelfart  ● Næsby - FC Sydvest 
● Brabrand - Dalum  ● Jammerbugt FC - Vejgaard 
22. MARTS 2020
  DANMARKSTURNERINGEN 2019/2020
  3F SUPERLIGA, GRUNDSPIL
● FC København - Randers FC● SønderjyskE - Silkeborg
● AaB - AGF● OB - Esbjerg
● AC Horsens - Brøndby● FC Nordsjælland - FC Midtjylland
● Hobro - Lyngby
  NORDICBET LIGA
● FC Fredericia - Vejle● Hvidovre - Nykøbing FC
● FC Roskilde - Fremad Amager● Kolding IF - Viborg
● Næstved - HB Køge● Skive - Vendsyssel FF
  2. DIVISION ØST, GRUNDSPIL
● Avarta - Hillerød  ● Holbæk - Vanløse 
  2. DIVISION VEST, GRUNDSPIL
● Thisted FC - Ringkøbing  ● AB - Aarhus Fremad 
28. MARTS 2020
  DANMARKSTURNERINGEN 2019/2020
  2. DIVISION ØST, GRUNDSPIL
● Vanløse - FC Helsingør  ● HIK - Holbæk 
● Frem - Avarta  ● Hillerød - Skovshoved 
● B93 - Brønshøj 
  2. DIVISION VEST, GRUNDSPIL
● Vejgaard - VSK Århus  ● Aarhus Fremad - Jammerbugt FC 
● Dalum - AB  ● Middelfart - FC Sydvest 
29. MARTS 2020
  DANMARKSTURNERINGEN 2019/2020
  NORDICBET LIGA
● Fremad Amager - Næstved● Viborg - FC Roskilde
● Nykøbing FC - Kolding IF● HB Køge - FC Fredericia
● Vendsyssel FF - Hvidovre● Vejle - Skive
  2. DIVISION ØST, GRUNDSPIL
● Slagelse - FA 2000 
  2. DIVISION VEST, GRUNDSPIL
● Thisted FC - Næsby  ● Ringkøbing - Brabrand 
4. APRIL 2020
  DANMARKSTURNERINGEN 2019/2020
  2. DIVISION ØST, GRUNDSPIL
● FC Helsingør - Hillerød  ● Vanløse - Frem 
● Brønshøj - Slagelse  ● Avarta - HIK 
● Skovshoved - B93  ● FA 2000 - Holbæk 
  2. DIVISION VEST, GRUNDSPIL
● FC Sydvest - Thisted FC  ● Brabrand - Næsby 
● Middelfart - Aarhus Fremad  ● VSK Århus - Dalum 
● AB - Vejgaard  ● Jammerbugt FC - Ringkøbing 
5. APRIL 2020
  DANMARKSTURNERINGEN 2019/2020
  NORDICBET LIGA
● Hvidovre - Viborg● Næstved - Vendsyssel FF
● Kolding IF - Vejle● FC Fredericia - Fremad Amager
● FC Roskilde - HB Køge● Skive - Nykøbing FC
7. APRIL 2020
  EUROPACUP 2019/2020
  CHAMPIONS LEAGUE, KVARTFINALER 1. KAMP
●  
8. APRIL 2020
  EUROPACUP 2019/2020
  CHAMPIONS LEAGUE, KVARTFINALER 1. KAMP
●  
9. APRIL 2020
  DANMARKSTURNERINGEN 2019/2020
  NORDICBET LIGA
● Fremad Amager - Skive● Viborg - FC Fredericia
● Vejle - Hvidovre● Vendsyssel FF - HB Køge
● Nykøbing FC - Næstved● Kolding IF - FC Roskilde
  2. DIVISION ØST, GRUNDSPIL
● B93 - Vanløse  ● HIK - Brønshøj 
● Frem - FC Helsingør  ● Hillerød - FA 2000 
● Slagelse - Avarta  ● Holbæk - Skovshoved 
  2. DIVISION VEST, GRUNDSPIL
● Aarhus Fremad - VSK Århus  ● Vejgaard - FC Sydvest 
● Thisted FC - Brabrand  ● Ringkøbing - Middelfart 
● Dalum - Jammerbugt FC  ● Næsby - AB 
9. APRIL 2020
  EUROPACUP 2019/2020
  EUROPA LEAGUE, KVARTFINALER 1. KAMP
●  
13. APRIL 2020
  DANMARKSTURNERINGEN 2019/2020
  NORDICBET LIGA
● FC Fredericia - Vendsyssel FF● HB Køge - Kolding IF
● Næstved - Vejle● FC Roskilde - Nykøbing FC
● Hvidovre - Fremad Amager● Skive - Viborg
14. APRIL 2020
  EUROPACUP 2019/2020
  CHAMPIONS LEAGUE, KVARTFINALER 2. KAMP
●  
15. APRIL 2020
  EUROPACUP 2019/2020
  CHAMPIONS LEAGUE, KVARTFINALER 2. KAMP
●  
16. APRIL 2020
  EUROPACUP 2019/2020
  EUROPA LEAGUE, KVARTFINALER 2. KAMP
●  
19. APRIL 2020
  DANMARKSTURNERINGEN 2019/2020
  NORDICBET LIGA
● Fremad Amager - FC Roskilde● Viborg - HB Køge
● Vendsyssel FF - Kolding IF● Vejle - FC Fredericia
● Nykøbing FC - Hvidovre● Skive - Næstved
26. APRIL 2020
  DANMARKSTURNERINGEN 2019/2020
  NORDICBET LIGA
● Fremad Amager - Nykøbing FC● FC Fredericia - Hvidovre
● HB Køge - Vejle● FC Roskilde - Vendsyssel FF
● Næstved - Viborg● Kolding IF - Skive
28. APRIL 2020
  EUROPACUP 2019/2020
  CHAMPIONS LEAGUE, SEMIFINALER 1. KAMP
●  
29. APRIL 2020
  EUROPACUP 2019/2020
  CHAMPIONS LEAGUE, SEMIFINALER 1. KAMP
●  
30. APRIL 2020
  EUROPACUP 2019/2020
  EUROPA LEAGUE, SEMIFINALER 1. KAMP
●  
3. MAJ 2020
  DANMARKSTURNERINGEN 2019/2020
  NORDICBET LIGA
● Hvidovre - HB Køge● Viborg - Nykøbing FC
● Næstved - Kolding IF● Vendsyssel FF - Fremad Amager
● Skive - FC Fredericia● Vejle - FC Roskilde
5. MAJ 2020
  EUROPACUP 2019/2020
  CHAMPIONS LEAGUE, SEMIFINALER 2. KAMP
●  
6. MAJ 2020
  EUROPACUP 2019/2020
  CHAMPIONS LEAGUE, SEMIFINALER 2. KAMP
●  
7. MAJ 2020
  EUROPACUP 2019/2020
  EUROPA LEAGUE, SEMIFINALER 2. KAMP
●  
10. MAJ 2020
  DANMARKSTURNERINGEN 2019/2020
  NORDICBET LIGA
● Fremad Amager - Viborg● FC Fredericia - Næstved
● FC Roskilde - Skive● Vendsyssel FF - Vejle
● Kolding IF - Hvidovre● Nykøbing FC - HB Køge
17. MAJ 2020
  DANMARKSTURNERINGEN 2019/2020
  NORDICBET LIGA
● FC Fredericia - Kolding IF● Hvidovre - Skive
● Viborg - Vendsyssel FF● Næstved - FC Roskilde
● HB Køge - Fremad Amager● Vejle - Nykøbing FC
24. MAJ 2020
  DANMARKSTURNERINGEN 2019/2020
  NORDICBET LIGA
● Nykøbing FC - Vendsyssel FF● Kolding IF - Fremad Amager
● FC Roskilde - FC Fredericia● Næstved - Hvidovre
● Vejle - Viborg● Skive - HB Køge
27. MAJ 2020
  EUROPACUP 2019/2020
  EUROPA LEAGUE, FINALE
● Spilles på Stadion Energa Gdansk i Gdansk, Polen 
30. MAJ 2020
  EUROPACUP 2019/2020
  CHAMPIONS LEAGUE, FINALE
● Spilles på Atatürk Olympiske Stadion i Istanbul, Tyrkiet 
31. MAJ 2020
  DANMARKSTURNERINGEN 2019/2020
  NORDICBET LIGA
● Fremad Amager - Vejle● FC Fredericia - Nykøbing FC
● Hvidovre - FC Roskilde● Viborg - Kolding IF
● HB Køge - Næstved● Vendsyssel FF - Skive
12. JUNI 2020
  EM 2020
  EM 2020, GRUPPE A
● A1 - A2 
13. JUNI 2020
  EM 2020
  EM 2020, GRUPPE A
● A3 - A4 
  EM 2020, GRUPPE B
● B1 - B2  ● B3 - B4 
14. JUNI 2020
  EM 2020
  EM 2020, GRUPPE C
● C1 - C2  ● C3 - C4 
  EM 2020, GRUPPE D
● D1 - D2 
15. JUNI 2020
  EM 2020
  EM 2020, GRUPPE D
● D3 - D4 
  EM 2020, GRUPPE E
● E1 - E2  ● E3 - E4 
16. JUNI 2020
  EM 2020
  EM 2020, GRUPPE F
● F1 - F2  ● F3 - F4 
17. JUNI 2020
  EM 2020
  EM 2020, GRUPPE A
● A1 - A3  ● A2 - A4 
  EM 2020, GRUPPE B
● B1 - B3 
18. JUNI 2020
  EM 2020
  EM 2020, GRUPPE B
● B2 - B4 
  EM 2020, GRUPPE C
● C1 - C3  ● C2 - C4 
19. JUNI 2020
  EM 2020
  EM 2020, GRUPPE D
● D1 - D3  ● D2 - D4 
  EM 2020, GRUPPE E
● E1 - E3 
20. JUNI 2020
  EM 2020
  EM 2020, GRUPPE E
● E2 - E4 
  EM 2020, GRUPPE F
● F1 - F3  ● F2 - F4 
21. JUNI 2020
  EM 2020
  EM 2020, GRUPPE A
● A4 - A1  ● A2 - A3 
22. JUNI 2020
  EM 2020
  EM 2020, GRUPPE B
● B4 - B1  ● B2 - B3 
  EM 2020, GRUPPE C
● C4 - C1  ● C2 - C3 
23. JUNI 2020
  EM 2020
  EM 2020, GRUPPE D
● D4 - D1  ● D2 - D3 
24. JUNI 2020
  EM 2020
  EM 2020, GRUPPE E
● E4 - E1  ● E2 - E3 
  EM 2020, GRUPPE F
● F4 - F1  ● F2 - F3 
27. JUNI 2020
  EM 2020
  EM 2020, OTTENDEDELSFINALER
● Nr. 1, A - Nr. 2, C  ● Nr. 2, A - Nr. 2, B 
28. JUNI 2020
  EM 2020
  EM 2020, OTTENDEDELSFINALER
● Nr. 1, B - Nr. 3, A/D/E/F  ● Nr. 1, C - Nr. 3, D/E/F 
29. JUNI 2020
  EM 2020
  EM 2020, OTTENDEDELSFINALER
● Nr. 1, F - Nr. 3, A/B/C  ● Nr. 2, D - Nr. 2, E 
30. JUNI 2020
  EM 2020
  EM 2020, OTTENDEDELSFINALER
● Nr. 1, E - Nr. 3, A/B/C/D  ● Nr. 1, D - Nr. 2, F 
3. JULI 2020
  EM 2020
  EM 2020, KVARTFINALER
● Vinder, OT5 - Vinder, OT6  ● Vinder, OT3 - Vinder, OT1 
4. JULI 2020
  EM 2020
  EM 2020, KVARTFINALER
● Vinder, OT4 - Vinder, OT2  ● Vinder, OT7 - Vinder, OT8 
7. JULI 2020
  EM 2020
  EM 2020, SEMIFINALER
● Vinder, KF1 - Vinder, KF2 
8. JULI 2020
  EM 2020
  EM 2020, SEMIFINALER
● Vinder, KF4 - Vinder, KF3 
12. JULI 2020
  EM 2020
  EM 2020, FINALE
● Vinder, SF1 - Vinder, SF2 
ØVRIGT
  JULI 2019
● 3F Superliga
● NordicBet Liga
● Champions League
● Europa League

  AUGUST 2019
● 3F Superliga
● NordicBet Liga
● 2. division Øst
● 2. division Vest
● Sydbank Pokalen
● Champions League
● Europa League

  SEPTEMBER 2019
● A-landsholdet
● 3F Superliga
● NordicBet Liga
● 2. division Øst
● 2. division Vest
● Champions League
● Europa League
● EM-Kvalifikation 2020

  OKTOBER 2019
● A-landsholdet
● 3F Superliga
● NordicBet Liga
● 2. division Øst
● 2. division Vest
● Champions League
● Europa League
● EM-Kvalifikation 2020

  NOVEMBER 2019
● A-landsholdet
● 3F Superliga
● NordicBet Liga
● 2. division Øst
● 2. division Vest
● Champions League
● Europa League
● EM-Kvalifikation 2020

  DECEMBER 2019
● 3F Superliga
● Champions League
● Europa League

  FEBRUAR 2020
● 3F Superliga
● Champions League
● Europa League

  MARTS 2020
● NordicBet Liga
● 2. division Øst
● 2. division Vest
● Champions League
● Europa League

  APRIL 2020
● NordicBet Liga
● 2. division Øst
● 2. division Vest
● Champions League
● Europa League

  MAJ 2020
● NordicBet Liga
● Champions League
● Europa League

  JUNI 2020
● EM 2020

  JULI 2020
● EM 2020