Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Lørdag 19. august 2017 kl. 16:52

HÅNDBOLD.INFO
FORSIDE HERRE A-LANDSKAMPE HERRE A-SPILLERE DAME A-LANDSKAMPE DAME A-SPILLERE

 
HERRE A-LANDSKAMPE
16. JANUAR 2017: SVERIGE
 
 KAMPFACTS
SPILLESTEDANLEDNING
Accorhotels Arena, ParisVM indledende
RESULTATTILSKUERE
27-25 (14-10)13.850
MÅLSCORERE
Mikkel Hansen8 mål
Kasper Søndergaard4 mål
Casper U. Mortensen3 mål
Henrik Møllgaard Jensen3 mål
Henrik Toft Hansen3 mål
Hans Lindberg2 mål
Morten Olsen2 mål
Niklas Landin1 mål
Magnus Landin1 mål
DANMARK
SPILLERKLUBALDERKMPMÅLBEMÆRKNINGER
  Niklas Landin (M)THW Kiel281615
  Jannick Green Krejberg (M)SC Magdeburg27881
  Niclas KirkeløkkeGOG2268
  Magnus LandinKIF København281427
  Casper U. MortensenTSV Hannover2790259
  Jesper NøddesboFC Barcelona36220442
  Lasse Svan HansenFlensburg-Handewitt33174398
  Hans LindbergFüchse Berlin35235635
  René Toft HansenTHW Kiel32119186
  Henrik Møllgaard JensenParis St. Germain32108149
  Kasper SøndergaardSkjern Håndbold35179384
  Henrik Toft HansenFlensburg-Handewitt3096179
  Mikkel HansenParis St. Germain29169801
  Morten OlsenTSV Hannover3251149
  Michael DamgaardSC Magdeburg2648104
  Lasse B. AnderssonFC Barcelona221620
LANDSKAMP 1437
LANDSTRÆNER
Gudmundur Gudmundsson (58. kamp)

  Landskampe mod Sverige