Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Lørdag 25. marts 2017 kl. 16:29

HÅNDBOLD.INFO
FORSIDE HERRE A-LANDSKAMPE HERRE A-SPILLERE DAME A-LANDSKAMPE DAME A-SPILLERE

 
HERRE A-LANDSKAMPE
8. JANUAR 2017: ISLAND
 
 KAMPFACTS
SPILLESTEDANLEDNING
Ceres Arena, AarhusBygma Cup
RESULTATTILSKUERE
34-26 (19-11)4.911
MÅLSCORERE
Jesper Nøddesbo6 mål
Lasse Svan Hansen5 mål
Hans Lindberg4 mål
Michael Damgaard3 mål
Niclas Kirkeløkke2 mål
Mads Mensah Larsen2 mål
Casper U. Mortensen2 mål
Henrik Toft Hansen2 mål
Mikkel Hansen2 mål
Morten Olsen2 mål
René Toft Hansen1 mål
Kasper Søndergaard1 mål
Lasse B. Andersson1 mål
Simon Hald Jensen1 mål
DANMARK
SPILLERKLUBALDERKMPMÅLBEMÆRKNINGER
  Niklas Landin (M)THW Kiel281584
  Jannick Green Krejberg (M)SC Magdeburg27851
  Niclas KirkeløkkeGOG2258
  Magnus LandinKIF København281118
  Mads Mensah LarsenRhein-Neckar Löwen2581173
  Casper U. MortensenTSV Hannover2787249
  Jesper NøddesboFC Barcelona36217440
  Lasse Svan HansenFlensburg-Handewitt33171387
  Hans LindbergFüchse Berlin35232628
  René Toft HansenTHW Kiel32117183
  Kasper SøndergaardSkjern Håndbold35176376
  Henrik Toft HansenFlensburg-Handewitt3093172
  Mikkel HansenParis St. Germain29166785
  Morten OlsenTSV Hannover3248141
  Michael DamgaardSC Magdeburg2645102
  Lasse B. AnderssonFC Barcelona221317
  Simon Hald JensenAalborg Håndbold2284Sidste
LANDSKAMP 1434
LANDSTRÆNER
Gudmundur Gudmundsson (55. kamp)

  Landskampe mod Island