Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Lørdag 23. september 2017 kl. 04:02

HÅNDBOLD.INFO
FORSIDE HERRE A-LANDSKAMPE HERRE A-SPILLERE DAME A-LANDSKAMPE DAME A-SPILLERE

 
HERRE A-LANDSKAMPE
6. MARTS 1986: RUMÆNIEN
 
KAMPFACTS
SPILLESTEDANLEDNING
Aarau, SchweizVM, mellemrunde
RESULTATTILSKUERE
18-16 (10-7)1.000
MÅLSCORERE
Klaus Sletting Jensen
Keld Nielsen
Jørgen Gluver
Michael Fenger
Jens Erik Roepstorff
Hans Henrik Hattesen
Steen Mogensen
6 mål
4 mål
3 mål
2 mål
1 mål
1 mål
1 mål
DANMARK
SPILLERKLUBALDERKMPMÅLBEMÆRKNINGER
  Poul Sørensen (M)HIK311241
  Karsten Holm (M)Kolding IF25470
  Jens Erik RoepstorffHelsingør IF25119276
  Erik Veje RasmussenGummersbach26105405
  Keld NielsenSaga2887228
  Klaus Sletting JensenHIK2278220
  Morten Stig ChristensenGladsaxe/HG27148358
  Hans Henrik HattesenWinterthur27129281
  Jørgen GluverAlicante2582127
  Michael FengerHIK2378182
  Lars Gjøls-AndersenHIK235068
  Steen MogensenHIK261914Sidste
LANDSKAMP 664
LANDSTRÆNER
Leif Mikkelsen (250)
BEMÆRKNINGER
Lars Gjøls-Andersen er 54. spiller, som
opnår 50 landskampe

  Kampe mod Rumænien