Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Torsdag 21. februar 2019 kl. 15:55
WWW.HASLUND.INFO
FORSIDE                 HERRE A-LANDSKAMPE                 HERRE A-SPILLERE                 DAME A-LANDSKAMPE                 DAME A-SPILLERE
 
HERRE A-LANDSKAMPE
19. JANUAR 2019: UNGARN
KAMPFACTS
SPILLESTEDANLEDNING
Jyske Bank Boxen, HerningVM, mellemrunde
RESULTATTILSKUERE
25-22 (15-10)15.001
MÅLSCORERE
Mikkel Hansen7 mål
Rasmus Lauge4 mål
Anders Zachariassen4 mål
Lasse Svan Hansen3 mål
Magnus Landin2 mål
Mads Mensah Larsen2 mål
Simon Hald Jensen2 mål
Casper U. Mortensen1 mål
DANMARK
SPILLERKLUBALDERKMPMÅLBEMÆRKNINGER
  Niklas Landin (M)THW Kiel301957
  Jannick Green Krejberg (M)SC Magdeburg271192
  Magnus LandinTHW Kiel234891
  Casper U. MortensenFC Barcelona29124333
  Nikolaj MarkussenBjerringbro-Silkeborg3063139
  Rasmus LaugeFlensburg-Handewitt27113262
  Anders ZachariassenFlensburg-Handewitt273165
  Lasse Svan HansenFlensburg-Handewitt35204466
  Henrik Møllgaard JensenAalborg Håndbold34141167
  Mads Mensah LarsenRhein-Neckar Löwen27117222
  Henrik Toft HansenParis St. Germain32118210
  Mikkel HansenParis St. Germain31197949
  Morten OlsenTSV Hannover3485187
  Johan P. HansenBjerringbro-Silkeborg251836
  Nikolaj Øris NielsenBjerringbro-Silkeborg323064
  Simon Hald JensenFlensburg-Handewitt242122
LANDSKAMP 1474
LANDSTRÆNER
Nikolaj Jacobsen (33. kamp)

  Landskampe mod Ungarn