Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Lørdag 27. februar 2021 kl. 19:11
WWW.HÅNDBOLD.INFO
 
HERRE A-LANDSKAMPE
6. NOVEMBER 2016: LETLAND
KAMPFACTS
SPILLESTEDANLEDNING
Valmiera, LetlandKvalifikation til EM 2018
RESULTATTILSKUERE
36-23 (18-11)1.380
MLSCORERE
Lasse Svan Hansen7 ml
Lasse B. Andersson7 ml
Jesper Nddesbo6 ml
Hans Lindberg3 ml
Niclas Kirkelkke2 ml
Magnus Landin2 ml
Magnus Bramming2 ml
Henrik Mlgaard Jensen2 ml
Simon Hald Jensen2 ml
Kevin Mller1 ml
Morten Olsen1 ml
Frederik Kiehn Clausen1 ml
DANMARK
SPILLERKLUBALDERKMPMLBEMRKNINGER
  Niklas Landin (M)THW Kiel271563
  Kevin Mller (M)Flensburg-Handewitt27162
  Niclas KirkelkkeGOG2223
  Magnus LandinKIF Kbenhavn21814
  Magnus BrammingTeam Tvis/Holstebro2612
  Jesper NddesboFC Barcelona36214433
  Lasse Svan HansenFlensburg-Handewitt33168377
  Hans LindbergFchse Berlin35229620
  Henrik Mllgaard JensenParis St. Germain31103142
  Kasper SndergaardSkjern Hndbold35173373
  Henrik Toft HansenFlensburg-Handewitt2990166
  Morten OlsenTSV Hannover3245131
  Michael DamgaardSC Magdeburg264295
  Lasse B. AnderssonFC Barcelona221014
  Frederik Kiehn ClausenGOG2171
  Simon Hald JensenAalborg Hndbold2253
LANDSKAMP NUMMER 1431
LANDSTRNER
Gudmundur Gudmundsson (52. kamp)
DEBUTANTER
Magnus Bramming (576)

  Landskampe mod Letland