Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Tirsdag 20. april 2021 kl. 03:31
WWW.HÅNDBOLD.INFO
 
HERRE A-LANDSKAMPE
13. AUGUST 2016: QATAR
KAMPFACTS
SPILLESTEDANLEDNING
Future Arena, Rio de JaneiroOL, indledende runde
RESULTATTILSKUERE
26-25 (14-14)
MLSCORERE
Lasse Svan Hansen7 ml
Mikkel Hansen5 ml
Michael Damgaard4 ml
Mads Christiansen3 ml
Ren Toft Hansen3 ml
Morten Olsen2 ml
Mads Mensah Larsen1 ml
Casper U. Mortensen1 ml
DANMARK
SPILLERKLUBALDERKMPMLBEMRKNINGER
  Niklas Landin (M)THW Kiel271502
  Jannick Green Krejberg (M)SC Magdeburg27781
  Mads ChristiansenSC Magdeburg30113250
  Mads Mensah LarsenRhein-Neckar Lwen2574166
  Casper U. MortensenTSV Hannover2680228
  Jesper NddesboFC Barcelona35208425
  Lasse Svan HansenFlensburg-Handewitt32162350
  Ren Toft HansenTHW Kiel31110171
  Henrik Mllgaard JensenParis St. Germain3197137
  Kasper SndergaardSkjern Hndbold35167361
  Henrik Toft HansenFlensburg-Handewitt2984155
  Mikkel HansenParis St. Germain28158732
  Morten OlsenTSV Hannover3139106
  Michael DamgaardSC Magdeburg263693
LANDSKAMP NUMMER 1422
LANDSTRNER
Gudmundur Gudmundsson (46. kamp)
JUBILARER
Niklas Landin er 28. spiller, der opnr 150 kampe

  Landskampe mod Qatar