Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Fredag 16. april 2021 kl. 05:47
WWW.HÅNDBOLD.INFO
 
HERRE A-LANDSKAMPE
24. JANUAR 2016: SPANIEN
KAMPFACTS
SPILLESTEDANLEDNING
Hala Stulecia, Wrochlaw PolenEM mellemrunde
RESULTATTILSKUERE
27-23 (14-11)6.593
MLSCORERE
Michael Damgaard6 ml
Jesper Nddesbo5 ml
Anders Eggert Magnussen3 ml
Mikkel Hansen3 ml
Mads Christiansen2 ml
Lasse Svan Hansen2 ml
Henrik Toft Hansen2 ml
Mads Mensah Larsen1 ml
Casper U. Mortensen1 ml
Hans Lindberg1 ml
Henrik Mllgaard Jensen1 ml
DANMARK
SPILLERKLUBALDERKMPMLBEMRKNINGER
  Niklas Landin (M)THW Kiel271341
  Kevin Mller (M)Flensburg-Handewitt26110
  Alexander LynggaardSt. Raphael25117
  Mads ChristiansenBjerringbro-Silkeborg2999224
  Mads Mensah LarsenRhein-Neckar Lwen2458132
  Casper U. MortensenHSV Hamburg2664188
  Anders Eggert MagnussenFlensburg-Handewitt33150539
  Rasmus LaugeFlensburg-Handewitt2477130
  Jesper NddesboFC Barcelona35192408
  Lasse Svan HansenFlensburg-Handewitt32146294
  Hans LindbergHSV Hamburg34215591
  Henrik Mllgaard JensenParis St. Germain3182134
  Henrik Toft HansenFlensburg-Handewitt2968133
  Mikkel HansenParis St. Germain28143664
  Michael DamgaardSC Magdeburg252163
  Peter Balling ChristensenTeam Tvis/Holstebro251114
LANDSKAMP 1406
LANDSTRNER
Gudmundur Gudmundsson (30. kamp)
JUBILARER
Anders Eggert Magnussen er 25. spiller, der opnr 150 landskampe

  Landskampe mod Spanien