Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Torsdag 21. november 2019 kl. 07:26
WWW.HASLUND.INFO
FORSIDE                 HERRE A-LANDSKAMPE                 HERRE A-SPILLERE                 DAME A-LANDSKAMPE                 DAME A-SPILLERE
 
HERRE A-LANDSKAMPE
24. JANUAR 2016: SPANIEN
KAMPFACTS
SPILLESTEDANLEDNING
Hala Stulecia, Wrochlaw PolenEM mellemrunde
RESULTATTILSKUERE
27-23 (14-11)6.593
MÅLSCORERE
Michael Damgaard6 mål
Jesper Nøddesbo5 mål
Anders Eggert Magnussen3 mål
Mikkel Hansen3 mål
Mads Christiansen2 mål
Lasse Svan Hansen2 mål
Henrik Toft Hansen2 mål
Mads Mensah Larsen1 mål
Casper U. Mortensen1 mål
Hans Lindberg1 mål
Henrik Møllgaard Jensen1 mål
DANMARK
SPILLERKLUBALDERKMPMÅLBEMÆRKNINGER
  Niklas Landin (M)THW Kiel271341
  Kevin Møller (M)Flensburg-Handewitt26110
  Alexander LynggaardSt. Raphael25117
  Mads ChristiansenBjerringbro-Silkeborg2999224
  Mads Mensah LarsenRhein-Neckar Löwen2458132
  Casper U. MortensenHSV Hamburg2664188
  Anders Eggert MagnussenFlensburg-Handewitt33150539
  Rasmus LaugeFlensburg-Handewitt2477130
  Jesper NøddesboFC Barcelona35192408
  Lasse Svan HansenFlensburg-Handewitt32146294
  Hans LindbergHSV Hamburg34215591
  Henrik Møllgaard JensenParis St. Germain3182134
  Henrik Toft HansenFlensburg-Handewitt2968133
  Mikkel HansenParis St. Germain28143664
  Michael DamgaardSC Magdeburg252163
  Peter Balling ChristensenTeam Tvis/Holstebro251114
LANDSKAMP 1406
LANDSTRÆNER
Gudmundur Gudmundsson (30. kamp)
JUBILARER
Anders Eggert Magnussen er 25. spiller, der opnår 150 landskampe

  Landskampe mod Spanien