Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Tirsdag 17. september 2019 kl. 22:22
WWW.HASLUND.INFO
FORSIDE                 HERRE A-LANDSKAMPE                 HERRE A-SPILLERE                 DAME A-LANDSKAMPE                 DAME A-SPILLERE
 
HERRE A-LANDSKAMPE
20. JANUAR 2016: UNGARN
KAMPFACTS
SPILLESTEDANLEDNING
ERGO Arena, Gdansk PolenEM indledende runde
RESULTATTILSKUERE
30-22 (18-10)8.361
MÅLSCORERE
Mikkel Hansen9 mål
Mads Christiansen5 mål
Mads Mensah Larsen3 mål
Casper U. Mortensen3 mål
Jesper Nøddesbo3 mål
Henrik Toft Hansen3 mål
Lasse Svan Hansen2 mål
Anders Eggert Magnussen1 mål
Michael Damgaard1 mål
DANMARK
SPILLERKLUBALDERKMPMÅLBEMÆRKNINGER
  Niklas Landin (M)THW Kiel271331
  Kevin Møller (M)Flensburg-Handewitt26100
  Alexander LynggaardSt. Raphael25107
  Mads ChristiansenBjerringbro-Silkeborg2998222
  Mads Mensah LarsenRhein-Neckar Löwen2457131
  Casper U. MortensenHSV Hamburg2663187
  Anders Eggert MagnussenFlensburg-Handewitt33149536
  Rasmus LaugeFlensburg-Handewitt2476130
  Jesper NøddesboFC Barcelona35191403
  Lasse Svan HansenFlensburg-Handewitt32145292
  Hans LindbergHSV Hamburg34214590
  Henrik Møllgaard JensenParis St. Germain3181133
  Henrik Toft HansenFlensburg-Handewitt2967131
  Mikkel HansenParis St. Germain28142661
  Michael DamgaardSC Magdeburg252057
  Peter Balling ChristensenTeam Tvis/Holstebro251014
LANDSKAMP 1405
LANDSTRÆNER
Gudmundur Gudmundsson (29. kamp)

  Landskampe mod Ungarn