Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Fredag 16. april 2021 kl. 05:17
WWW.HÅNDBOLD.INFO
 
HERRE A-LANDSKAMPE
20. JANUAR 2016: UNGARN
KAMPFACTS
SPILLESTEDANLEDNING
ERGO Arena, Gdansk PolenEM indledende runde
RESULTATTILSKUERE
30-22 (18-10)8.361
MLSCORERE
Mikkel Hansen9 ml
Mads Christiansen5 ml
Mads Mensah Larsen3 ml
Casper U. Mortensen3 ml
Jesper Nddesbo3 ml
Henrik Toft Hansen3 ml
Lasse Svan Hansen2 ml
Anders Eggert Magnussen1 ml
Michael Damgaard1 ml
DANMARK
SPILLERKLUBALDERKMPMLBEMRKNINGER
  Niklas Landin (M)THW Kiel271331
  Kevin Mller (M)Flensburg-Handewitt26100
  Alexander LynggaardSt. Raphael25107
  Mads ChristiansenBjerringbro-Silkeborg2998222
  Mads Mensah LarsenRhein-Neckar Lwen2457131
  Casper U. MortensenHSV Hamburg2663187
  Anders Eggert MagnussenFlensburg-Handewitt33149536
  Rasmus LaugeFlensburg-Handewitt2476130
  Jesper NddesboFC Barcelona35191403
  Lasse Svan HansenFlensburg-Handewitt32145292
  Hans LindbergHSV Hamburg34214590
  Henrik Mllgaard JensenParis St. Germain3181133
  Henrik Toft HansenFlensburg-Handewitt2967131
  Mikkel HansenParis St. Germain28142661
  Michael DamgaardSC Magdeburg252057
  Peter Balling ChristensenTeam Tvis/Holstebro251014
LANDSKAMP 1405
LANDSTRNER
Gudmundur Gudmundsson (29. kamp)

  Landskampe mod Ungarn