Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Søndag 15. september 2019 kl. 08:36
WWW.HASLUND.INFO
FORSIDE                 HERRE A-LANDSKAMPE                 HERRE A-SPILLERE                 DAME A-LANDSKAMPE                 DAME A-SPILLERE
 
HERRE A-LANDSKAMPE
20. JANUAR 2014: UNGARN
 KAMPFACTS
SPILLESTEDANLEDNING
Jyske Bank Boxen, HerningEM, mellemrunde
RESULTATTILSKUERE
28-24 (14-11)
MÅLSCORERE
Mikkel Hansen
Thomas Mogensen
Anders Eggert Magnussen
Mads Christiansen
Casper U. Mortensen
Kasper Søndergaard
Lasse Svan Hansen
Michael V. Knudsen
Hans Lindberg
Bo Spellerberg
René Toft Hansen
Henrik Møllgaard Jensen
5 mål
5 mål
3 mål
3 mål
3 mål
2 mål
2 mål
1 mål
1 mål
1 mål
1 mål
1 mål
DANMARK
SPILLERKLUBALDERKMPMÅLBEMÆRKNINGER
Niklas LandinRhein-Neckar Löwen251001
Jannick Green KrejbergBjerringbro/Silkeborg25390
Thomas MogensenFlensburg-Handewitt30103254
Mads ChristiansenBjerringbro/Silkeborg2764128
Klaus ThomsenTeam Tvis/Holstebro27143
Casper U. MortensenBjerringbro/Silkeborg2433100
Bo SpellerbergKIF København34223307
Michael V. KnudsenFlensburg-Handewitt35239792
Anders Eggert MagnussenFlensburg-Handewitt31119450
Hans LindbergHSV Hamburg32184525
Lasse Svan HansenFlensburg-Handewitt30113215
Mads Mensah LarsenAalborg Håndbold222864
René Toft HansenTHW Kiel2980133
Henrik Møllgaard JensenSkjern Håndbold295092
Kasper SøndergaardSkjern Håndbold32139316
Mikkel HansenParis St. Germain26111523
LANDSKAMP 1367
LANDSTRÆNER
Ulrik Wilbek (211. kamp)
JUBILARER
Henrik Møllgaard Jensen er 120. spiller, som opnår 50 landskampe.
Niklas Landin er 58. spiller, som opnår 100 landskampe

Landskampe mod Ungarn