Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Fredag 16. april 2021 kl. 04:09
WWW.HÅNDBOLD.INFO
 
HERRE A-LANDSKAMPE
20. JANUAR 2014: UNGARN
 KAMPFACTS
SPILLESTEDANLEDNING
Jyske Bank Boxen, HerningEM, mellemrunde
RESULTATTILSKUERE
28-24 (14-11)
MLSCORERE
Mikkel Hansen
Thomas Mogensen
Anders Eggert Magnussen
Mads Christiansen
Casper U. Mortensen
Kasper Sndergaard
Lasse Svan Hansen
Michael V. Knudsen
Hans Lindberg
Bo Spellerberg
Ren Toft Hansen
Henrik Mllgaard Jensen
5 ml
5 ml
3 ml
3 ml
3 ml
2 ml
2 ml
1 ml
1 ml
1 ml
1 ml
1 ml
DANMARK
SPILLERKLUBALDERKMPMLBEMRKNINGER
Niklas LandinRhein-Neckar Lwen251001
Jannick Green KrejbergBjerringbro/Silkeborg25390
Thomas MogensenFlensburg-Handewitt30103254
Mads ChristiansenBjerringbro/Silkeborg2764128
Klaus ThomsenTeam Tvis/Holstebro27143
Casper U. MortensenBjerringbro/Silkeborg2433100
Bo SpellerbergKIF Kbenhavn34223307
Michael V. KnudsenFlensburg-Handewitt35239792
Anders Eggert MagnussenFlensburg-Handewitt31119450
Hans LindbergHSV Hamburg32184525
Lasse Svan HansenFlensburg-Handewitt30113215
Mads Mensah LarsenAalborg Hndbold222864
Ren Toft HansenTHW Kiel2980133
Henrik Mllgaard JensenSkjern Hndbold295092
Kasper SndergaardSkjern Hndbold32139316
Mikkel HansenParis St. Germain26111523
LANDSKAMP 1367
LANDSTRNER
Ulrik Wilbek (211. kamp)
JUBILARER
Henrik Mllgaard Jensen er 120. spiller, som opnr 50 landskampe.
Niklas Landin er 58. spiller, som opnr 100 landskampe

Landskampe mod Ungarn