Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Søndag 18. august 2019 kl. 22:22
WWW.HASLUND.INFO
FORSIDE                 HERRE A-LANDSKAMPE                 HERRE A-SPILLERE                 DAME A-LANDSKAMPE                 DAME A-SPILLERE
 
HERRE A-LANDSKAMPE
5. NOVEMBER 2011: SPANIEN
KAMPFACTS
SPILLESTEDANLEDNING
Hannover, TysklandSuper Cup
RESULTATTILSKUERE
26-29 (13-14)7.176
MÅLSCORERE
Hans Lindberg
Jakob Green Jensen
Mads Christiansen
Thomas Mogensen
Rasmus Lauge
Nikolaj Markussen
Michael V. Knudsen
Lasse Svan Hansen
Mikkel Hansen
Kasper Irming Andersen
9 mål
4 mål
3 mål
2 mål
2 mål
2 mål
1 mål
1 mål
1 mål
1 mål
DANMARK
SPILLERKLUBALDERKMPMÅLBEMÆRKNINGER
Niklas LandinBjerringbro/ Silkeborg22570
Jannick Green KrejbergBjerringbro/ Silkeborg23140
Thomas MogensenFlensburg-Handewitt2872179
Mads ChristiansenTeam Tvis/Holstebro253986
Andreas ToudahlSkjern Håndbold292564
Anders OechslerKolding IF323675
Rasmus LaugeBjerringbro/ Silkeborg201613
Nikolaj MarkussenAtletico Madrid231239
Michael V. KnudsenFlensburg-Handewitt33217719
Jesper NøddesboFC Barcelona31136298
Lasse Svan HansenFlensburg-Handewitt2869142
Hans LindbergHSV Hamburg30136363
Mikkel HansenAG København2469332
Kasper NielsenBjerringbro/ Silkeborg36162286
Jakob Green JensenTeam Tvis/Holstebro291215
Kasper Irming AndersenKolding IF251022
Landskamp nummer 1313
LANDSTRÆNER
Ulrik Wilbek (161)
JUBILARER
Andreas Toudahl er 164. spiller, som opnår 25 landskampe

Landskampe mod Spanien