Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Mandag 28. september 2020 kl. 17:30
WWW.HASLUND.INFO
 
HERRE A-LANDSKAMPE
1. NOVEMBER 2009: TYSKLAND
 
KAMPFACTS
SPILLESTEDANLEDNING
Hannover, TysklandSuper Cup
RESULTATTILSKUERE
26-30 (12-16)10.501
MÅLSCORERE
Lars Christiansen
Kasper Søndergaard
Hans Lindberg
Michael V. Knudsen
Mikkel Hansen
Thomas Mogensen
Bo Spellerberg
Daniel Svensson
Torsten Laen
9 mål
4 mål
4 mål
3 mål
2 mål
1 mål
1 mål
1 mål
1 mål
DANMARK
SPILLERKLUBALDERKMPMÅLBEMÆRKNINGER
  Kasper HvidtFCK Håndbold332091
  Sørenn RasmussenAaB Håndbold33140
  Thomas MogensenFlensburg-Handewitt2647109
  Mads ChristiansenAaB Håndbold23815
  Lars JørgensenAG København31182141
  Jesper JensenSkjern Håndbold32119237
  Lars ChristiansenFlensburg-Handewitt372911362
  Anders Eggert JensenFlensburg-Handewitt2743157
  Bo SpellerbergKolding IF30149223
  Michael V. KnudsenFlensburg-Handewitt31202677
  Lasse Svan HansenFlensburg-Handewitt263566
  Mikkel HansenFC Barcelona2233113
  Daniel SvenssonAaB Håndbold27610
  Kasper SøndergaardKolding IF2861142
  Hans LindbergHSV Hamburg28100251
  Torsten LaenFüchse Berlin29143241
LANDSKAMP NUMMER 1266
LANDSTRÆNER
Ulrik Wilbek (118)
BEMÆRKNINGER
Hans Lindberg er 52. spiller, som opnår
100 landskampe
  Kampe mod Tyskland