Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Søndag 28. februar 2021 kl. 19:26
WWW.HÅNDBOLD.INFO
 
HERRE A-LANDSKAMPE
20. OKTOBER 1985: CZEKOSLOVAKIET
 
KAMPFACTS
SPILLESTEDANLEDNING
Nis, Jugoslavien4-nationers turnering
RESULTATTILSKUERE
15-22 (10-13)3.000
MLSCORERE
Hans Henrik Hattesen
Erik Veje Rasmussen
Lars Gjls-Andersen
Jens Erik Roepstorff
Morten Stig Christensen
Michael Fenger
Mikael Kold
6 ml
3 ml
2 ml
1 ml
1 ml
1 ml
1 ml
DANMARK
SPILLERKLUBALDERKMPMLBEMRKNINGER
  Poul Srensen (M)HIK311000
  Karsten Holm (M)Kolding IF24310
  Jens Erik RoepstorffHelsingr IF2595217
  Flemming HansenHelsingr IF242763
  Erik Veje RasmussenGummersbach2683349
  Keld NielsenSaga2764127
  Klaus Sletting JensenHIK2254161
  Morten Stig ChristensenGladsaxe/HG26134325
  Hans Henrik HattesenWinterthur27109244
  Michael FengerHIK2356115
  Mikael KoldKolding IF293551Sidste
  Lars Gjls-AndersenHIK222840
LANDSKAMP NUMMER 640
LANDSTRNER
Leif Mikkelsen (226)
BEMRKNINGER
Poul Srensen er 15. spiller, som opnr
100 landskampe
  Kampe mod Czekoslovakiet