Torsdag 19. september 2019 kl. 13:40  
www.haslund.info
 
FORSIDE DANSK FODBOLD INTERNATIONAL FODBOLD KALENDER
   LIVESCORE
KOMMENDE OPDATERINGER
 
12. FEBRUAR 2013
  EUROPACUP 2012/2013
  CHAMPIONS LEAGUE, OTTENDEDELSFINALER 1. KAMP
  • Valencia - Paris St. Germain 
  • Celtic - Juventus 
  •  
    13. FEBRUAR 2013
      EUROPACUP 2012/2013
      CHAMPIONS LEAGUE, OTTENDEDELSFINALER 1. KAMP
  • Real Madrid - Manchester United 
  • Shakhtar Donetsk - Dortmund 
  •  
    14. FEBRUAR 2013
      EUROPACUP 2012/2013
      EUROPA LEAGUE, 1/16-FINALER 1. KAMP
  • BATE Borisov - Fenerbahce 
  • Inter - CFR Cluj 
  • Levante - Olympiakos Piræus 
  • Zenit - Liverpool 
  • Dynamo Kiev - Bordeaux 
  • Leverkusen - Benfica 
  • Newcastle - Metalist Kharkiv 
  • Stuttgart - Genk 
  • Atletico Madrid - Rubin Kazan 
  • Ajax - Steaua Bukarest 
  • FC Basel - Dnipro 
  • Anzhi Makhachkala - Hannover 96 
  • Sparta Prag - Chelsea 
  • Mönchengladbach - Lazio 
  • Tottenham - Olympique Lyon 
  • Napoli - Viktoria Plzen 
  •  
    19. FEBRUAR 2013
      EUROPACUP 2012/2013
      CHAMPIONS LEAGUE, OTTENDEDELSFINALER 1. KAMP
  • FC Porto - Malaga 
  • Arsenal - Bayern München 
  •  
    20. FEBRUAR 2013
      EUROPACUP 2012/2013
      CHAMPIONS LEAGUE, OTTENDEDELSFINALER 1. KAMP
  • Milan - FC Barcelona 
  • Galatasaray - Schalke 04 
  •  
    21. FEBRUAR 2013
      EUROPACUP 2012/2013
      EUROPA LEAGUE, 1/16-FINALER 2. KAMP
  • Fenerbahce - BATE Borisov 
  • CFR Cluj - Inter 
  • Olympiakos Piræus - Levante 
  • Liverpool - Zenit 
  • Bordeaux - Dynamo Kiev 
  • Benfica - Leverkusen 
  • Metalist Kharkiv - Newcastle 
  • Genk - Stuttgart 
  • Rubin Kazan - Atletico Madrid 
  • Steaua Bukarest - Ajax 
  • Dnipro - FC Basel 
  • Hannover 96 - Anzhi Makhachkala 
  • Chelsea - Sparta Prag 
  • Lazio - Mönchengladbach 
  • Olympique Lyon - Tottenham 
  • Viktoria Plzen - Napoli 
  •  
    3. MARTS 2013
      DANMARKSTURNERINGEN 2012/2013
      SUPERLIGAEN
  • Brøndby - Randers FC 
  • Esbjerg - AGF 
  • FC Midtjylland - SønderjyskE 
  • FC Nordsjælland - AC Horsens 
  • OB - FC København 
  • Silkeborg - AaB 
  •  
    5. MARTS 2013
      EUROPACUP 2012/2013
      CHAMPIONS LEAGUE, OTTENDEDELSFINALER 2. KAMP
  • Manchester United - Real Madrid 
  • Dortmund - Shakhtar Donetsk 
  •  
    6. MARTS 2013
      EUROPACUP 2012/2013
      CHAMPIONS LEAGUE, OTTENDEDELSFINALER 2. KAMP
  • Paris St. Germain - Valencia 
  • Juventus - Celtic 
  •  
    7. MARTS 2013
      EUROPACUP 2012/2013
      EUROPA LEAGUE, OTTENDEDELSFINALER 1. KAMP
  • Napoli/Viktoria Plzen - BATE Borisov/Fenerbahce 
  • Leverkusen/Benfica - Dynamo Kiev/Bordeaux 
  • Anzhi Makhachkala/Hannover 96 - Newcastle/Metalist Kharkiv 
  • Stuttgart/Genk - Mönchengladbach/Lazio 
  • Tottenham/Olympique Lyon - Inter/CFR Cluj 
  • Levante/Olympiakos Piræus - Atletico Madrid/Rubin Kazan 
  • FC Basel/Dnipro - Zenit/Liverpool 
  • Ajax/Steaua Bukarest - Sparta Prag/Chelsea 
  •  
    10. MARTS 2013
      DANMARKSTURNERINGEN 2012/2013
      SUPERLIGAEN
  • AC Horsens - OB 
  • AGF - Brøndby 
  • FC København - Silkeborg 
  • FC Midtjylland - FC Nordsjælland 
  • Randers FC - SønderjyskE 
  • AaB - Esbjerg 
  •  
    12. MARTS 2013
      EUROPACUP 2012/2013
      CHAMPIONS LEAGUE, OTTENDEDELSFINALER 2. KAMP
  • FC Barcelona - Milan 
  • Schalke 04 - Galatasaray 
  •  
    13. MARTS 2013
      EUROPACUP 2012/2013
      CHAMPIONS LEAGUE, OTTENDEDELSFINALER 2. KAMP
  • Malaga - FC Porto 
  • Bayern München - Arsenal 
  •  
    14. MARTS 2013
      EUROPACUP 2012/2013
      EUROPA LEAGUE, OTTENDEDELSFINALER 2. KAMP
  • BATE Borisov/Fenerbahce - Napoli/Viktoria Plzen 
  • Dynamo Kiev/Bordeaux - Leverkusen/Benfica 
  • Newcastle/Metalist Kharkiv - Anzhi Makhachkala/Hannover 96 
  • Mönchengladbach/Lazio - Stuttgart/Genk 
  • Inter/CFR Cluj - Tottenham/Olympique Lyon 
  • Atletico Madrid/Rubin Kazan - Levante/Olympiakos Piræus 
  • Zenit/Liverpool - FC Basel/Dnipro 
  • Sparta Prag/Chelsea - Ajax/Steaua Bukarest 
  •  
    15. MARTS 2013
      EUROPACUP 2012/2013
      CHAMPIONS LEAGUE, KVARTFINALER LODTRÆKNING
     
      CHAMPIONS LEAGUE, SEMIFINALER LODTRÆKNING
     
      EUROPA LEAGUE, KVARTFINALER LODTRÆKNING
     
      EUROPA LEAGUE, SEMIFINALER LODTRÆKNING
     
    17. MARTS 2013
      DANMARKSTURNERINGEN 2012/2013
      SUPERLIGAEN
  • AGF - OB 
  • Brøndby - FC Midtjylland 
  • FC København - AC Horsens 
  • Randers FC - Silkeborg 
  • SønderjyskE - Esbjerg 
  • AaB - FC Nordsjælland 
  •  
    22. MARTS 2013
      DANMARKSTURNERINGEN 2012/2013
      BETSAFE LIGAEN
  • Viborg - Vejle Boldklub Kolding 
  •  
      VM 2014 KVALIFIKATION
      EUROPA, GRUPPE A
  • Kroatien - Serbien 
  • Makedonien - Belgien 
  • Skotland - Wales 
  •  
      EUROPA, GRUPPE B  
  • Tjekkiet - Danmark 
  • Bulgarien - Malta
  •  
      EUROPA, GRUPPE C
  • Sverige - Irland 
  • Kasakhstan - Tyskland 
  • Østrig - Færøerne 
  •  
      EUROPA, GRUPPE D
  • Andorra - Tyrkiet 
  • Holland - Estland 
  • Ungarn - Rumænien 
  •  
      EUROPA, GRUPPE E
  • Norge - Albanien 
  • Slovenien - Island 
  • Schweiz - Cypern 
  •  
      EUROPA, GRUPPE F
  • Israel - Portugal 
  • Luxembourg - Aserbajdsjan 
  • Nordirland - Rusland 
  •  
      EUROPA, GRUPPE G
  • Bosnien - Grækenland 
  • Slovakiet - Litauen 
  • Liechtenstein - Letland 
  •  
      EUROPA, GRUPPE H
  • San Marino - England 
  • Polen - Ukraine 
  • Moldova - Montenegro 
  •  
      EUROPA, GRUPPE I
  • Frankrig - Georgien 
  • Spanien - Finland 
  •  
      SYDAMERIKA, GRUPPESPIL
  • Argentina - Venezuela 
  • Uruguay - Paraguay 
  • Peru - Chile 
  • Colombia - Bolivia 
  •  
      AFRIKA, 2. OMGANG GRUPPE A
  • Etiopien - Botswana 
  • Sydafrika - Centralafrikanske Republik 
  •  
      AFRIKA, 2. OMGANG GRUPPE B
  • Tunesien - Sierra Leone 
  • Ækvatorial Guinea - Kap Verde 
  •  
      AFRIKA, 2. OMGANG GRUPPE C
  • Elfenbenskysten - Gambia 
  • Tanzania - Marokko 
  •  
      AFRIKA, 2. OMGANG GRUPPE D
  • Ghana - Sudan 
  • Lesotho - Zambia 
  •  
      AFRIKA, 2. OMGANG GRUPPE E
  • Burkina Faso - Niger 
  • Congo - Gabon 
  •  
      AFRIKA, 2. OMGANG GRUPPE F
  • Nigeria - Kenya 
  • Namibia - Malawi 
  •  
      AFRIKA, 2. OMGANG GRUPPE G
  • Egypten - Zimbabwe 
  • Mozambique - Guinea 
  •  
      AFRIKA, 2. OMGANG GRUPPE H
  • Algeriet - Benin 
  • Rwanda - Mali 
  •  
      AFRIKA, 2. OMGANG GRUPPE I
  • Cameroun - Togo 
  • DR Congo - Libyen 
  •  
      AFRIKA, 2. OMGANG GRUPPE J
  • Senegal - Angola 
  • Liberia - Uganda 
  •  
      OCEANIEN, 3. OMGANG
  • New Zealand - Ny Caledonien 
  • Tahiti - Solomonøerne 
  •  
    24. MARTS 2013
      DANMARKSTURNERINGEN 2012/2013
      BETSAFE LIGAEN
  • FC Vestsjælland - Brønshøj 
  • FC Fredericia - Lyngby 
  • Skive - AB 
  • HB Køge - FC Hjørring 
  • FC Fyn - Hobro 
  •  
    26. MARTS 2013
      VM 2014 KVALIFIKATION
      EUROPA, GRUPPE A
  • Belgien - Makedonien 
  • Serbien - Skotland 
  • Wales - Kroatien 
  •  
      EUROPA, GRUPPE B  
  • Danmark - Bulgarien 
  • Armenien - Tjekkiet 
  • Malta - Italien 
  •  
      EUROPA, GRUPPE C
  • Tyskland - Kasakhstan 
  • Irland - Østrig 
  •  
      EUROPA, GRUPPE D
  • Estland - Andorra 
  • Holland - Rumænien 
  • Tyrkiet - Ungarn 
  •  
      EUROPA, GRUPPE F
  • Aserbajdsjan - Portugal 
  • Nordirland - Israel 
  •  
      EUROPA, GRUPPE H
  • Montenegro - England 
  • Ukraine - Moldova 
  • Polen - San Marino 
  •  
      EUROPA, GRUPPE I
  • Frankrig - Spanien 
  •  
      SYDAMERIKA, GRUPPESPIL
  • Bolivia - Argentina 
  • Ecuador - Paraguay 
  • Chile - Uruguay 
  • Venezuela - Colombia 
  •  
      ASIEN, 4. OMGANG GRUPPE A
  • Sydkorea - Qatar 
  • Usbekistan - Libanon 
  •  
      ASIEN, 4. OMGANG GRUPPE B
  • Australien - Oman 
  • Jordan - Japan 
  •  
      OCEANIEN, 3. OMGANG
  • Ny Caledonien - Tahiti 
  • Solomonøene - New Zealand 
  •  
    28. MARTS 2013
      DANMARKSTURNERINGEN 2012/2013
      SUPERLIGAEN
  • AC Horsens - AaB 
  • Esbjerg - Brøndby 
  • FC Midtjylland - FC København 
  • FC Nordsjælland - AGF 
  • OB - Randers FC 
  • Silkeborg - SønderjyskE 
  •  
      DANMARKSTURNERINGEN 2012/2013
      BETSAFE LIGAEN
  • Lyngby - Skive 
  • AB - FC Vestsjælland 
  • Brønshøj - FC Fyn 
  • Hobro - HB Køge 
  • FC Hjørring - Viborg 
  • Vejle Boldklub Kolding - FC Fredericia 
  •  
    1. APRIL 2013
      DANMARKSTURNERINGEN 2012/2013
      SUPERLIGAEN
  • Brøndby - AGF 
  • Esbjerg - AaB 
  • FC Nordsjælland - FC Midtjylland 
  • OB - AC Horsens 
  • Silkeborg - FC København 
  • SønderjyskE - Randers FC 
  •  
      BETSAFE LIGAEN
  • FC Vestsjælland - Lyngby 
  • Skive - FC Fredericia 
  • Vejle Boldklub Kolding - FC Hjørring 
  • Viborg - Hobro 
  • HB Køge - Brønshøj 
  • FC Fyn - AB 
  •  
      2. DIVISION ØST
  • LFA - Frem 
  • Svebølle - NB Bornholm 
  • B 1908 - Fremad Amager 
  • FC Helsingør - HIK 
  • Birkerød - Nordvest FC 
  • FC Roskilde - Rishøj 
  • Herlev - Avarta 
  • Hvidovre - Næstved 
  •  
    2. APRIL 2013
      EUROPACUP 2012/2013
      CHAMPIONS LEAGUE, KVARTFINALER 1. KAMP
     
    3. APRIL 2013
      EUROPACUP 2012/2013
      CHAMPIONS LEAGUE, KVARTFINALER 1. KAMP
     
    4. APRIL 2013
      DANMARKSTURNERINGEN 2012/2013
      BETSAFE LIGAEN
  • Hobro - Vejle Boldklub Kolding 
  • Brønshøj - FC Hjørring 
  • AB - Viborg 
  • Lyngby - HB Køge 
  • FC Fredericia - FC Fyn 
  • Skive - FC Vestsjælland 
  •  
      EUROPACUP 2012/2013
      EUROPA LEAGUE, KVARTFINALER 1. KAMP
     
    1. APRIL 2013
      DANMARKSTURNERINGEN 2012/2013
      2. DIVISION ØST
  • HIK - Birkerød 
  • NB Bornholm - Herlev 
  • Frem - Svebølle 
  • Rishøj - Hvidovre 
  •  
    7. APRIL 2013
      DANMARKSTURNERINGEN 2012/2013
      SUPERLIGAEN
  • AC Horsens - FC Nordsjælland 
  • AGF - Esbjerg 
  • FC København - OB 
  • Randers FC - Brøndby 
  • SønderjyskE - FC Midtjylland 
  • AaB - Silkeborg 
  •  
      BETSAFE LIGAEN
  • FC Vestsjælland - FC Fredericia 
  • FC Fyn - Lyngby 
  • HB Køge - AB 
  • Viborg - Brønshøj 
  • Vejle Boldklub Kolding - Skive 
  • FC Hjørring - Hobro 
  •  
      2. DIVISION ØST
  • Næstved - LFA 
  • Avarta - B 1908 
  • Fremad Amager - FC Helsingør 
  • Nordvest FC - FC Roskilde 
  •  
    9. APRIL 2013
      EUROPACUP 2012/2013
      CHAMPIONS LEAGUE, KVARTFINALER 2. KAMP
     
    10. APRIL 2013
      EUROPACUP 2012/2013
      CHAMPIONS LEAGUE, KVARTFINALER 2. KAMP
     
    10.-11. APRIL 2013
      DBU POKALEN 2012/2013
      SEMIFINALER, 1. KAMP
  • Alle hold er endnu ikke fundet.
  •  
    11. APRIL 2013
      EUROPACUP 2012/2013
      EUROPA LEAGUE, KVARTFINALER 2. KAMP
     
    12. APRIL 2013
      DANMARKSTURNERINGEN 2012/2013
      BETSAFE LIGAEN
  • FC Hjørring - Vejle Boldklub Kolding 
  •  
      2. DIVISION ØST
  • Hvidovre - Nordvest FC 
  •  
    13. APRIL 2013
      DANMARKSTURNERINGEN 2012/2013
      BETSAFE LIGAEN
  • Hobro - Viborg 
  • Brønshøj - HB Køge 
  •  
      2. DIVISION ØST
  • B 1908 - NB Bornholm 
  • Herlev - Frem 
  • Rishøj - Næstved 
  • Birkerød - Fremad Amager 
  • FC Roskilde - HIK 
  •  
    14. APRIL 2013
      DANMARKSTURNERINGEN 2012/2013
      SUPERLIGAEN
  • Brøndby - SønderjyskE 
  • Esbjerg - Randers FC 
  • FC Midtjylland - AC Horsens 
  • FC Nordsjælland - FC København 
  • OB - AaB 
  • Silkeborg - AGF 
  •  
      BETSAFE LIGAEN
  • Lyngby - FC Vestsjælland 
  • FC Fredericia - Skive 
  • AB - FC Fyn 
  •  
      2. DIVISION ØST
  • Svebølle - LFA 
  • FC Helsingør - Avarta 
  •  
    20. APRIL 2013
      DANMARKSTURNERINGEN 2012/2013
      BETSAFE LIGAEN
  • Brønshøj - Vejle Boldklub Kolding 
  •  
      2. DIVISION ØST
  • HIK - Hvidovre 
  • Frem - B 1908 
  • NB Bornholm - FC Helsingør 
  •  
    21. APRIL 2013
      DANMARKSTURNERINGEN 2012/2013
      SUPERLIGAEN
  • AGF - AC Horsens 
  • Brøndby - Silkeborg 
  • Esbjerg - FC Midtjylland 
  • Randers FC - FC Nordsjælland 
  • SønderjyskE - OB 
  • AaB - FC København 
  •  
      BETSAFE LIGAEN
  • FC Vestsjælland - FC Fyn 
  • Lyngby - FC Hjørring 
  • FC Fredericia - Viborg 
  • Skive - HB Køge 
  • AB - Hobro 
  •  
      2. DIVISION ØST
  • Avarta - Birkerød 
  • Fremad Amager - FC Roskilde 
  • LFA - Herlev 
  • Næstved - Svebølle 
  • Nordvest FC - Rishøj 
  •  
    23. APRIL 2013
      EUROPACUP 2012/2013
      CHAMPIONS LEAGUE, SEMIFINALER 1. KAMP
     
    24. APRIL 2013
      DANMARKSTURNERINGEN 2012/2013
      BETSAFE LIGAEN
  • FC Hjørring - AB 
  • Hobro - Brønshøj 
  • FC Fyn - Skive 
  • HB Køge - FC Fredericia 
  • Viborg - Lyngby 
  • Vejle Boldklub Kolding - FC Vestsjælland 
  •  
      EUROPACUP 2012/2013
      CHAMPIONS LEAGUE, SEMIFINALER 1. KAMP
     
    24.-25. APRIL 2013
      DBU POKALEN 2012/2013
      SEMIFINALER, 2. KAMP
  • Alle hold er endnu ikke fundet.
  •  
    25. APRIL 2013
      EUROPACUP 2012/2013
      EUROPA LEAGUE, SEMIFINALER 1. KAMP
     
    26. APRIL 2013
      DANMARKSTURNERINGEN 2012/2013
      2. DIVISION ØST
  • Hvidovre - Fremad Amager 
  •  
    27. APRIL 2013
      DANMARKSTURNERINGEN 2012/2013
      2. DIVISION ØST
  • B 1908 - LFA 
  • Herlev - Svebølle 
  • Birkerød - NB Bornholm 
  • FC Roskilde - Avarta 
  • Rishøj - HIK 
  •  
    28. APRIL 2013
      DANMARKSTURNERINGEN 2012/2013
      SUPERLIGAEN
  • AC Horsens - Randers FC 
  • FC København - AGF 
  • FC Midtjylland - AaB 
  • FC Nordsjælland - SønderjyskE 
  • OB - Brøndby 
  • Silkeborg - Esbjerg 
  •  
      BETSAFE LIGAEN
  • FC Fredericia - Vejle Boldklub Kolding 
  • FC Vestsjælland - AB 
  • FC Fyn - Brønshøj 
  • HB Køge - Hobro 
  • Viborg - FC Hjørring 
  • Skive - Lyngby 
  •  
      2. DIVISION ØST
  • FC Helsingør - Frem 
  • Nordvest FC - Næstved 
  •  
    30. APRIL 2013
      EUROPACUP 2012/2013
      CHAMPIONS LEAGUE, SEMIFINALER 2. KAMP
     
    1. MAJ 2013
      EUROPACUP 2012/2013
      CHAMPIONS LEAGUE, SEMIFINALER 2. KAMP
     
    2. MAJ 2013
      EUROPACUP 2012/2013
      EUROPA LEAGUE, SEMIFINALER 2. KAMP
     
    4. MAJ 2013
      DANMARKSTURNERINGEN 2012/2013
      BETSAFE LIGAEN
  • Hobro - FC Fyn 
  • Brønshøj - FC Vestsjælland 
  • AB - Skive 
  •  
      2. DIVISION ØST
  • HIK - Nordvest FC 
  • Frem - Birkerød 
  • NB Bornholm - FC Roskilde 
  •  
    5. MAJ 2013
      DANMARKSTURNERINGEN 2012/2013
      SUPERLIGAEN
  • Brøndby - FC København 
  • Esbjerg - AC Horsens 
  • OB - FC Midtjylland 
  • Randers FC - AGF 
  • Silkeborg - FC Nordsjælland 
  • SønderjyskE - AaB 
  •  
      BETSAFE LIGAEN
  • Lyngby - FC Fredericia 
  • Vejle Boldklub Kolding - Viborg 
  • FC Hjørring - HB Køge 
  •  
      2. DIVISION ØST
  • Avarta - Hvidovre 
  • Fremad Amager - Rishøj 
  • LFA - FC Helsingør 
  • Svebølle - B 1908 
  • Næstved - Herlev 
  •  
    8. MAJ 2013
      DANMARKSTURNERINGEN 2012/2013
      BETSAFE LIGAEN
  • AB - Vejle Boldklub Kolding 
  • Lyngby - Brønshøj 
  • FC Fredericia - Hobro 
  • Skive - FC Hjørring 
  • FC Vestsjælland - Viborg 
  • FC Fyn - HB Køge 
  •  
      2. DIVISION ØST
  • FC Roskilde - Frem 
  • Birkerød - LFA 
  • FC Helsingør - Svebølle 
  • B 1908 - Herlev 
  • Rishøj - Avarta 
  • Nordvest FC - Fremad Amager 
  • HIK - Næstved 
  •  
    9. MAJ 2013
      DANMARKSTURNERINGEN 2012/2013
      2. DIVISION ØST
  • Hvidovre - NB Bornholm 
  •  
      DBU POKALEN 2012/2013
      FINALE
  • Holdene er endnu ikke fundet.
  •  
    11. MAJ 2013
      DANMARKSTURNERINGEN 2012/2013
      BETSAFE LIGAEN
  • Hobro - Lyngby 
  • Brønshøj - AB 
  •  
      2. DIVISION ØST
  • Herlev - FC Helsingør 
  • NB Bornholm - Rishøj 
  •  
    12. MAJ 2013
      DANMARKSTURNERINGEN 2012/2013
      SUPERLIGAEN
  • AC Horsens - Silkeborg 
  • AGF - SønderjyskE 
  • FC København - Esbjerg 
  • FC Midtjylland - Randers FC 
  • FC Nordsjælland - OB 
  • AaB - Brøndby 
  •  
      BETSAFE LIGAEN
  • HB Køge - FC Vestsjælland 
  • Viborg - Skive 
  • Vejle Boldklub Kolding - FC Fyn 
  • FC Hjørring - FC Fredericia 
  •  
      2. DIVISION ØST
  • Avarta - Nordvest FC 
  • Fremad Amager - HIK 
  • Næstved - B 1908 
  • LFA - FC Roskilde 
  • Svebølle - Birkerød 
  • Frem - Hvidovre 
  •  
    15. MAJ 2013
      EUROPACUP 2012/2013
      CHAMPIONS LEAGUE, FINALE I AMSTERDAM
     
    16. MAJ 2013
      DANMARKSTURNERINGEN 2012/2013
      SUPERLIGAEN
  • AGF - AaB 
  • Brøndby - FC Nordsjælland 
  • Esbjerg - OB 
  • Randers FC - FC København 
  • Silkeborg - FC Midtjylland 
  • SønderjyskE - AC Horsens 
  •  
      BETSAFE LIGAEN
  • Lyngby - Vejle Boldklub Kolding 
  • FC Fredericia - AB 
  • Skive - Brønshøj 
  • FC Vestsjælland - Hobro 
  • FC Fyn - FC Hjørring 
  • HB Køge - Viborg 
  •  
    17. MAJ 2013
      DANMARKSTURNERINGEN 2012/2013
      2. DIVISION ØST
  • Hvidovre - LFA 
  •  
    18. MAJ 2013
      DANMARKSTURNERINGEN 2012/2013
      2. DIVISION ØST
  • HIK - Avarta 
  • FC Roskilde - Svebølle 
  • Birkerød - Herlev 
  • Rishøj - Frem 
  •  
    19. MAJ 2013
      DANMARKSTURNERINGEN 2012/2013
      2. DIVISION ØST
  • FC Helsingør - B 1908 
  • Fremad Amager - Næstved 
  • Nordvest FC - NB Bornholm 
  •  
    20. MAJ 2013
      DANMARKSTURNERINGEN 2012/2013
      SUPERLIGAEN
  • AC Horsens - Brøndby 
  • FC København - SønderjyskE 
  • FC Midtjylland - AGF 
  • FC Nordsjælland - Esbjerg 
  • OB - Silkeborg 
  • AaB - Randers FC 
  •  
      BETSAFE LIGAEN
  • FC Hjørring - FC Vestsjælland 
  • Hobro - Skive 
  • Brønshøj - FC Fredericia 
  • AB - Lyngby 
  • Viborg - FC Fyn 
  • Vejle Boldklub Kolding - HB Køge 
  •  
    25. MAJ 2013
      DANMARKSTURNERINGEN 2012/2013
      2. DIVISION ØST
  • B 1908 - Birkerød 
  • Herlev - FC Roskilde 
  • NB Bornholm - HIK 
  • Frem - Nordvest FC 
  •  
      EUROPACUP 2012/2013
      EUROPA LEAGUE, FINALE I LONDON
     
    26. MAJ 2013
      DANMARKSTURNERINGEN 2012/2013
      2. DIVISION ØST
  • LFA - Rishøj 
  • Svebølle - Hvidovre 
  • Avarta - Fremad Amager 
  • Næstved - FC Helsingør 
  •  
    31. MAJ 2013
      DANMARKSTURNERINGEN 2012/2013
      2. DIVISION ØST
  • Hvidovre - Herlev 
  •  
    1. JUNI 2013
      DANMARKSTURNERINGEN 2012/2013
      2. DIVISION ØST
  • HIK - Frem 
  • FC Roskilde - B 1908 
  • Birkerød - FC Helsingør 
  • Rishøj - Svebølle 
  •  
    2. JUNI 2013
      DANMARKSTURNERINGEN 2012/2013
      2. DIVISION ØST
  • Fremad Amager - NB Bornholm 
  • Avarta - Næstved 
  • Nordvest FC - LFA 
  •  
    4. JUNI 2013
      VM 2014 KVALIFIKATION
      ASIEN, 4. OMGANG GRUPPE A
  • Qatar - Iran 
  • Libanon - Sydkorea 
  •  
      ASIEN, 4. OMGANG GRUPPE B
  • Oman - Irak 
  • Japan - Australien 
  •  
    5. JUNI 2013
      DANMARKSTURNERINGEN 2012/2013
      2. DIVISION ØST
  • NB Bornholm - Avarta 
  • Frem - Fremad Amager 
  • LFA - HIK 
  • Svebølle - Nordvest FC 
  • Herlev - Rishøj 
  • B 1908 - Hvidovre 
  • FC Helsingør - FC Roskilde 
  • Næstved - Birkerød 
  •  
    7. JUNI 2013
      VM 2014 KVALIFIKATION
      EUROPA, GRUPPE A
  • Belgien - Serbien 
  • Kroatien - Skotland 
  •  
      EUROPA, GRUPPE B  
  • Armenien - Malta 
  •  
      EUROPA, GRUPPE C
  • Østrig - Sverige 
  • Irland - Færøerne 
  •  
      EUROPA, GRUPPE E
  • Albanien - Norge 
  • Cypern - Schweiz 
  • Island - Slovenien 
  •  
      EUROPA, GRUPPE F
  • Aserbajdsjan - Luxembourg 
  • Portugal - Rusland 
  •  
      EUROPA, GRUPPE G
  • Litauen - Grækenland&nsbp;
  • Letland - Bosnien 
  • Liechtenstein - Slovakiet 
  •  
      EUROPA, GRUPPE H
  • Montenegro - Ukraine 
  • Moldova - Polen 
  •  
      EUROPA, GRUPPE I
  • Finland - Hviderusland 
  •  
      SYDAMERIKA, GRUPPESPIL
  • Argentina - Colombia 
  • Bolivia - Venezuela 
  • Paraguay - Chile 
  • Peru - Ecuador 
  •  
      AFRIKA, 2. OMGANG GRUPPE A
  • Botswana - Etiopien 
  • Centralafrikanske Republik - Sydafrika 
  •  
      AFRIKA, 2. OMGANG GRUPPE B
  • Kap Verde - Ækvatorial Guinea 
  • Sierra Leone - Tunesien 
  •  
      AFRIKA, 2. OMGANG GRUPPE C
  • Marokko - Tanzania 
  • Gambia - Elfenbenskysten 
  •  
      AFRIKA, 2. OMGANG GRUPPE D
  • Zambia - Lesotho 
  • Sudan - Ghana 
  •  
      AFRIKA, 2. OMGANG GRUPPE E
  • Gabon - Congo 
  • Niger - Burkina Faso 
  •  
      AFRIKA, 2. OMGANG GRUPPE F
  • Malawi - Namibia 
  • Kenya - Nigeria 
  •  
      AFRIKA, 2. OMGANG GRUPPE G
  • Guinea - Mozambique 
  • Zimbabwe - Egypten 
  •  
      AFRIKA, 2. OMGANG GRUPPE H
  • Mali - Rwanda 
  • Benin - Algeriet 
  •  
      AFRIKA, 2. OMGANG GRUPPE I
  • Libyen - DR Congo 
  • Togo - Cameroun 
  •  
      AFRIKA, 2. OMGANG GRUPPE J
  • Uganda - Liberia 
  • Angola - Senegal 
  •  
    8. JUNI 2013
      DANMARKSTURNERINGEN 2012/2013
      2. DIVISION ØST
  • HIK - Svebølle 
  • Rishøj - B 1908 
  • FC Roskilde - Birkerød 
  • NB Bornholm - Næstved 
  •  
      VM 2014 KVALIFIKATION
      EUROPA, GRUPPE B  
  • Tjekkiet - Italien 
  •  
    9. JUNI 2013
      DANMARKSTURNERINGEN 2012/2013
      2. DIVISION ØST
  • Avarta - Frem 
  • Fremad Amager - LFA 
  • Nordvest FC - Herlev 
  • Hvidovre - FC Helsingør 
  •  
    11. JUNI 2013
      VM 2014 KVALIFIKATION
      EUROPA, GRUPPE B  
  • Danmark - Armenien 
  •  
      EUROPA, GRUPPE C
  • Sverige - Færøerne 
  •  
      EUROPA, GRUPPE I
  • Hviderusland - Finland 
  •  
      SYDAMERIKA, GRUPPESPIL
  • Ecuador - Argentina 
  • Chile - Bolivia 
  • Colombia - Peru 
  • Venezuela - Uruguay 
  •  
      ASIEN, 4. OMGANG GRUPPE A
  • Sydkorea - Usbekistan 
  • Iran - Libanon 
  •  
      ASIEN, 4. OMGANG GRUPPE B
  • Australien - Jordan 
  • Irak - Japan 
  •  
    14. JUNI 2013
      VM 2014 KVALIFIKATION
      AFRIKA, 2. OMGANG GRUPPE A
  • Etiopien - Sydafrika 
  • Botswana - Centralafrikanske Republik 
  •  
      AFRIKA, 2. OMGANG GRUPPE B
  • Kap Verde - Sierra Leone 
  • Ækvatorial Guinea - Tunesien 
  •  
      AFRIKA, 2. OMGANG GRUPPE C
  • Marokko - Gambia 
  • Tanzania - Elfenbenskysten 
  •  
      AFRIKA, 2. OMGANG GRUPPE D
  • Zambia - Sudan 
  • Lesotho - Ghana 
  •  
      AFRIKA, 2. OMGANG GRUPPE E
  • Gabon - Niger 
  • Congo - Burkina Faso 
  •  
      AFRIKA, 2. OMGANG GRUPPE F
  • Malawi - Kenya 
  • Namibia - Nigeria 
  •  
      AFRIKA, 2. OMGANG GRUPPE G
  • Guinea - Zimbabwe 
  • Mozambique - Egypten 
  •  
      AFRIKA, 2. OMGANG GRUPPE H
  • Mali - Benin 
  • Rwanda - Algeriet 
  •  
      AFRIKA, 2. OMGANG GRUPPE I
  • Libyen - Togo 
  • DR Congo - Cameroun 
  •  
      AFRIKA, 2. OMGANG GRUPPE J
  • Uganda - Angola 
  • Liberia - Senegal 
  •  
    16. JUNI 2013
      DANMARKSTURNERINGEN 2012/2013
      2. DIVISION ØST
  • Frem - NB Bornholm 
  • LFA - Avarta 
  • Svebølle - Fremad Amager 
  • Herlev - HIK 
  • B 1908 - Nordvest FC 
  • FC Helsingør - Rishøj 
  • Birkerød - Hvidovre 
  • Næstved - FC Roskilde 
  •  
    18. JUNI 2013
      VM 2014 KVALIFIKATION
      ASIEN, 4. OMGANG GRUPPE A
  • Sydkorea - Iran 
  • Usbekistan - Qatar 
  •  
      ASIEN, 4. OMGANG GRUPPE B
  • Australien - Irak 
  • Jordan - Oman 
  •  
    23. JUNI 2013
      DANMARKSTURNERINGEN 2012/2013
      2. DIVISION ØST
  • Næstved - Frem 
  • NB Bornholm - LFA 
  • Avarta - Svebølle 
  • Fremad Amager - Herlev 
  • HIK - B 1908 
  • Nordvest FC - FC Helsingør 
  • Rishøj - Birkerød 
  • Hvidovre - FC Roskilde 
  •  
    6. SEPTEMBER 2013
      VM 2014 KVALIFIKATION
      EUROPA, GRUPPE A
  • Makedonien - Wales 
  • Skotland - Belgien 
  • Serbien - Kroatien 
  •  
      EUROPA, GRUPPE B  
  • Malta - Danmark 
  • Tjekkiet - Armenien 
  • Italien - Bulgarien 
  •  
      EUROPA, GRUPPE C
  • Irland - Sverige 
  • Tyskland - Østrig 
  • Kasakhstan - Færøerne 
  •  
      EUROPA, GRUPPE D
  • Estland - Holland 
  • Rumænien - Ungarn 
  • Tyrkiet - Andorra 
  •  
      EUROPA, GRUPPE E
  • Norge - Cypern 
  • Slovenien - Albanien 
  • Schweiz - Island 
  •  
      EUROPA, GRUPPE F
  • Israel - Aserbajdsjan 
  • Nordirland - Portugal 
  • Rusland - Luxembourg 
  •  
      EUROPA, GRUPPE G
  • Liechtenstein - Grækenland 
  • Bosnien - Slovakiet 
  • Letland - Litauen 
  •  
      EUROPA, GRUPPE H
  • Ukraine - San Marino 
  • England - Moldova 
  • Polen - Montenegro 
  •  
      EUROPA, GRUPPE I
  • Georgien - Frankrig 
  • Finland - Spanien 
  •  
      SYDAMERIKA, GRUPPESPIL
  • Paraguay - Bolivia
  • Chile - Venezuela
  • Peru - Uruguay
  • Colombia - Ecuador
  •  
      AFRIKA, 2. OMGANG GRUPPE A
  • Sydafrika - Botswana 
  • Centralafrikanske Republik - Etiopien 
  •  
      AFRIKA, 2. OMGANG GRUPPE B
  • Tunesien - Kap Verde 
  • Sierra Leone - Ækvatorial Guinea 
  •  
      AFRIKA, 2. OMGANG GRUPPE C
  • Elfenbenskysten - Marokko 
  • Gambia - Tanzania 
  •  
      AFRIKA, 2. OMGANG GRUPPE D
  • Ghana - Zambia 
  • Sudan - Lesotho 
  •  
      AFRIKA, 2. OMGANG GRUPPE E
  • Burkina Faso - Gabon 
  • Niger - Congo 
  •  
      AFRIKA, 2. OMGANG GRUPPE F
  • Nigeria - Malawi 
  • Kenya - Namibia 
  •  
      AFRIKA, 2. OMGANG GRUPPE G
  • Egypten - Guinea 
  • Zimbabwe - Mozambique 
  •  
      AFRIKA, 2. OMGANG GRUPPE H
  • Algeriet - Mali 
  • Benin - Rwanda 
  •  
      AFRIKA, 2. OMGANG GRUPPE I
  • Cameroun - Libyen 
  • Togo - DR Congo 
  •  
      AFRIKA, 2. OMGANG GRUPPE J
  • Senegal - Uganda 
  • Angola - Liberia 
  •  
    10. SEPTEMBER 2013
      VM 2014 KVALIFIKATION
      EUROPA, GRUPPE A
  • Makedonien - Skotland 
  • Wales - Serbien 
  •  
      EUROPA, GRUPPE B  
  • Armenien - Danmark 
  • Italien - Tjekkiet 
  • Malta - Bulgarien 
  •  
      EUROPA, GRUPPE C
  • Kasakhstan - Sverige 
  • Færøerne - Tyskland 
  • Østrig - Irland 
  •  
      EUROPA, GRUPPE D
  • Andorra - Holland 
  • Rumænien - Tyrkiet 
  • Ungarn - Estland 
  •  
      EUROPA, GRUPPE E
  • Cypern - Slovenien 
  • Island - Albanien 
  • Norge - Schweiz 
  •  
      EUROPA, GRUPPE F
  • Luxembourg - Nordirland 
  • Rusland - Israel 
  •  
      EUROPA, GRUPPE G
  • Grækenland - Letland 
  • Slovakiet - Bosnien 
  • Litauen - Liechtenstein 
  •  
      EUROPA, GRUPPE H
  • Ukraine - England 
  • San Marino - Polen 
  •  
      EUROPA, GRUPPE I
  • Hviderusland - Frankrig 
  • Georgien - Finland 
  •  
      SYDAMERIKA, GRUPPESPIL
  • Uruguay - Colombia 
  • Bolivia - Ecuador 
  • Paraguay - Argentina 
  • Venezuela - Peru 
  •  
    11. OKTOBER 2013
      VM 2014 KVALIFIKATION
      EUROPA, GRUPPE A
  • Kroatien - Belgien 
  • Wales - Makedonien 
  •  
      EUROPA, GRUPPE B  
  • Danmark - Italien 
  • Armenien - Bulgarien 
  • Malta - Tjekkiet 
  •  
      EUROPA, GRUPPE C
  • Tyskland - Irland 
  • Sverige - Østrig 
  • Færøerne - Kasakhstan 
  •  
      EUROPA, GRUPPE D
  • Andorra - Rumænien 
  • Estland - Tyrkiet 
  • Holland - Ungarn 
  •  
      EUROPA, GRUPPE E
  • Albanien - Schweiz 
  • Island - Cypern 
  • Slovenien - Norge 
  •  
      EUROPA, GRUPPE F
  • Aserbajdsjan - Nordirland 
  • Luxembourg - Rusland 
  • Portugal - Rusland 
  •  
      EUROPA, GRUPPE G
  • Grækenland - Slovakiet 
  • Bosnien - Liechtenstein 
  • Litauen - Letland 
  •  
      EUROPA, GRUPPE H
  • Moldova - San Marino 
  • Ukraine - Polen 
  • England - Montenegro 
  •  
      EUROPA, GRUPPE I
  • Spanien - Hviderusland 
  •  
      SYDAMERIKA, GRUPPESPIL
  • Argentina - Peru 
  • Ecuador - Uruguay 
  • Colombia - Chile 
  • Venezuela - Paraguay 
  •  
    15. OKTOBER 2013
      VM 2014 KVALIFIKATION
      EUROPA, GRUPPE A
  • Belgien - Wales 
  • Skotland - Kroatien 
  • Serbien - Makedonien 
  •  
      EUROPA, GRUPPE B  
  • Danmark - Malta 
  • Bulgarien - Tjekkiet 
  • Italien - Armenien 
  •  
      EUROPA, GRUPPE C
  • Sverige - Tyskland 
  • Irland - Kasakhstan 
  • Færøerne - Østrig 
  •  
      EUROPA, GRUPPE D
  • Rumænien - Estland 
  • Tyrkiet - Holland 
  • Ungarn - Andorra 
  •  
      EUROPA, GRUPPE E
  • Cypern - Albanien 
  • Norge - Island 
  • Schweiz - Slovenien 
  •  
      EUROPA, GRUPPE F
  • Aserbajdsjan - Rusland 
  • Israel - Nordirland 
  • Portugal - Luxembourg 
  •  
      EUROPA, GRUPPE G
  • Grækenland - Liechtenstein 
  • Litauen - Bosnien 
  • Letland - Slovakiet 
  •  
      EUROPA, GRUPPE H
  • England - Polen 
  • San Marino - Ukraine 
  • Montenegro - Moldova 
  •  
      EUROPA, GRUPPE I
  • Spanien - Georgien 
  • Frankrig - Finland 
  •  
      SYDAMERIKA, GRUPPESPIL
  • Uruguay - Argentina 
  • Paraguay - Colombia 
  • Chile - Ecuador 
  • Peru - Bolivia 
  •  
    15. NOVEMBER 2013
      VM 2014 KVALIFIKATION
      EUROPA, PLAYOFFS 2'ERNE 1. KAMP
  • Holdene er endnu ikke fundet
  •  
    19. NOVEMBER 2013
      VM 2014 KVALIFIKATION
      EUROPA, PLAYOFFS 2'ERNE 2. KAMP
  • Holdene er endnu ikke fundet
  •  
    ØVRIGT
      FEBRUAR 2013
  • Europacup, Champions League
  • Europacup, Europa League

  •   MARTS 2013
  • Superligaen
  • Betsafe Ligaen
  • Europacup, Champions League
  • Europacup, Europa League
  • VM 2014 kvalifikation

  •   APRIL 2013
  • Superligaen
  • Betsafe Ligaen
  • 2. division øst
  • DBU Pokalen
  • Europacup, Champions League
  • Europacup, Europa League

  •   MAJ 2013
  • Superligaen
  • >
  • Betsafe Ligaen
  • 2. division øst
  • DBU Pokalen
  • Europacup, Champions League
  • Europacup, Europa League

  •   JUNI 2013
  • 2. division øst
  • VM 2014 kvalifikation

  •   SEPTEMBER 2013
  • VM 2014 kvalifikation

  •   OKTOBER 2013
  • VM 2014 kvalifikation

  •   NOVEMBER 2013
  • VM 2014 kvalifikation
  • Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster