Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Torsdag 23. november 2017 kl. 21:23
WWW.HASLUND.INFO
FORSIDE                         DANSK FODBOLD                         INTERNATIONAL FODBOLD                         KALENDER
 
VM 2018
OTTENDEDELSFINALER
 
KAMPFACTS
OTTENDEDELSFINALE 1
HOLDDATO OG STED
Vinder, Gruppe C - Toer, Gruppe D30. juni 2018 på Kazan Arena i Kazan
RESULTATTILSKUERE
MÅLSCOREREDOMMER
VINDER, GRUPPE CTOER, GRUPPE D
OTTENDEDELSFINALE 2
HOLDDATO OG STED
Vinder, Gruppe A - Toer, Gruppe B30. juni 2018 på Fisht Olympiske Stadion i Sotji
RESULTATTILSKUERE
MÅLSCOREREDOMMER
VINDER, GRUPPE ATOER, GRUPPE B
OTTENDEDELSFINALE 3
HOLDDATO OG STED
Vinder, Gruppe B - Toer, Gruppe A1. juli 2018 på Luzhniki Stadion i Moskva
RESULTATTILSKUERE
MÅLSCOREREDOMMER
VINDER, GRUPPE BTOER, GRUPPE A
OTTENDEDELSFINALE 4
HOLDDATO OG STED
Vinder, Gruppe D - Toer, Gruppe C1. juli 2018 på Nizhny Novgorod Stadion i Nizhny Novgorod
RESULTATTILSKUERE
MÅLSCOREREDOMMER
VINDER, GRUPPE DTOER, GRUPPE C
OTTENDEDELSFINALE 5
HOLDDATO OG STED
Vinder, Gruppe E - Toer, Gruppe F2. juli 2018 på Otkyrfiye i Moskva
RESULTATTILSKUERE
MÅLSCOREREDOMMER
VINDER, GRUPPE ETOER, GRUPPE F
OTTENDEDELSFINALE 6
HOLDDATO OG STED
Vinder, Gruppe G - Toer, Gruppe H2. juli 2018 på Cosmos Arena i Samara
RESULTATTILSKUERE
MÅLSCOREREDOMMER
VINDER, GRUPPE GTOER, GRUPPE H
OTTENDEDELSFINALE 7
HOLDDATO OG STED
Vinder, Gruppe F - Toer, Gruppe E2. juli 2018 på Krestovsky Stadion i Skt. Petersborg
RESULTATTILSKUERE
MÅLSCOREREDOMMER
VINDER, GRUPPE FTOER, GRUPPE E
OTTENDEDELSFINALE 8
HOLDDATO OG STED
Vinder, Gruppe H - Toer, Gruppe G2. juli 2018 på Otkryfiye Arena i Moskva
RESULTATTILSKUERE
MÅLSCOREREDOMMER
VINDER, GRUPPE HTOER, GRUPPE G
  VM 2018
  Slutplacering
  Turneringsprogram

SPILLERTRUPPER
  Argentina  Nigeria
  Australien  Panama
  Belgien  Peru
  Brasilien  Polen
  Colombia  Portugal
  Costa Rica  Rusland
  Danmark  Saudi Arabien
  Egypten  Schweiz
  England  Senegal
  Frankrig  Serbien
  Iran  Spanien
  Island  Sverige
  Japan  Sydkorea
  Kroatien  Tunesien
  Marokko  Tyskland
  Mexico  Uruguay

RESULTATER
  Indledende, gruppe A
  Indledende, gruppe B
  Indledende, gruppe C
  Indledende, gruppe D
  Indledende, gruppe E
  Indledende, gruppe F
  Indledende, gruppe G
  Indledende, gruppe H
  Ottendedelsfinaler
  Kvartfinaler
  Semifinaler
  Bronzekamp
  Finale

  Målscorere
  Trænere