Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Fredag 26. april 2019 kl. 14:49
WWW.HASLUND.INFO
FORSIDE                        DANSK FODBOLD                         INTERNATIONAL FODBOLD                         KALENDER
 
EUROPACUP 2018/2019
EUROPA LEAGUE, KVARTFINALER
1. KAMP2. KAMP
Arsenal videre til semifinalerne med sammenlagt 3-0
11.04.2019Arsenal - Napoli   2-0 (2-0) 18.04.2019Napoli - Arsenal   0-1 (0-1)
15.1-0Aaron Ramsey36.0-1Alexandre Lacazette
25.2-0Selvmål, Kalidou Koulibaly
Frankfurt videre til semifinalerne med sammenlagt 4-4 (flest udebanemål)
11.04.2019Benfica - Frankfurt   4-2 (2-1) 18.04.2019Frankfurt - Benfica   2-0 (1-0)
20.Evan N'Dicka, Frankfurt37.1-0Filip Kostic
21.1-0Joao Félix, straffe67.2-0Sebastian Rode
40.1-1Luka Jovic
43.2-1Joao Félix
50.3-1Ruben Dias
54.4-1Joao Félix
72.4-2Goncalo Paciencia
Chelsea videre til semifinalerne med sammenlagt 5-3
11.04.2019Slavia Prag - Chelsea   0-1 (0-0) 18.04.2019Chelsea - Slavia Prag   4-3 (4-1)
86.0-1Marcos Alonso5.1-0Pedro Rodriguez
10.2-0Selvmål, Simon Deli
17.3-0Olivier Giroud
26.3-1Tomas Soucek
27.4-1Pedro Rodriguez
51.4-2Petr Sevcik
55.4-3Petr Sevcik
Valencia videre til semifinalerne med sammenlagt 5-1
11.04.2019Villarreal - Valencia   1-3 (1-1) 18.04.2019Valencia - Villarreal   2-0 (1-0)
6.0-1Goncalo Guedes13.1-0Lato
36.1-1Santi Cazorla, straffe54.2-0Daniel Parejo
90.1-2Daniel Wass
90.1-3Goncalo Guedes
  Forside
  Deltageroversigt

CHAMPIONS LEAGUE
  Indledende kvalrunder
  1. kvalrunde
  2. kvalrunde (mester) 
  2. kvalrunde (ikke-mester)
  3. kvalrunde (mester)
  3. kvalrunde (ikke-mester)
  4. kvalrunde (mester)
  4. kvalrunde (ikke-mester)
  Gruppe A  Gruppe E
  Gruppe B  Gruppe F
  Gruppe C  Gruppe G
  Gruppe D  Gruppe H
  1/8-finaler  Semifinaler
  Kvartfinaler  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder

EUROPA LEAGUE
  Indledende kvalrunde
  1. kvalrunde 
  2. kvalrunde (ikke-mester) 
  2. kvalrunde (mester)
  3. kvalrunde (ikke-mester) 
  3. kvalrunde (mester) 
  4. kvalrunde (ikke-mester) 
  4. kvalrunde (mester) 
  Gruppe A  Gruppe G
  Gruppe B  Gruppe H
  Gruppe C    Gruppe I
  Gruppe D  Gruppe J
  Gruppe E  Gruppe K
  Gruppe F  Gruppe L
  1/16-finaler  Semifinaler
  1/8-finaler  Finale
  Kvartfinaler
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder

  2017/2018
  Øvrige år