Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Mandag 16. september 2019 kl. 11:23
WWW.HASLUND.INFO
FORSIDE                        DANSK FODBOLD                         INTERNATIONAL FODBOLD                         KALENDER
 
EUROPACUP 2018/2019
CHAMPIONS LEAGUE, INDLEDENDE KVALIFIKATIONSRUNDER
SEMIFINALER
Drita (Kosovo) og Lincoln Red Imps (Gibraltar) går videre til finalen
FC Santa Coloma (Andorra) og La Fiorita (San Marino) overføres til Europa League, 2. kvalifikationsrunde (mester)
26.06.2018FC Santa Coloma (Andorra)
Drita (Kosovo)
0 (0 ; 0)
2 (0 ; 0)
26.06.2018La Fiorita (San Marino)
Lincoln Red Imps (Gibraltar)
0 (0)
2 (1)
99.0-1Xhevdet Shabani2.0-1Anthony Hernandez
105.0-2Fidan Gërbeshi, straffe51.0-2Alejandro Moreno
Efter forlænget spilletid
FINALE
Drita (Kosovo) går videre til 1. kvalifikationsrunde
Lincoln Red Imps (Gibraltar) overføres til Europa League, 2. kvalifikationsrunde (mester)
29.06.2018Lincoln Red Imps (Gibraltar)
Drita (Kosovo)
1 (0 ; 1)
4 (1 ; 1)
  
 
 
 
2.0-1Liridon Leci
61.1-1Pedro Corral
101.Fidan Gërbeshi, Drita
105.Bernardo Lopes, Lincoln Red Imps
105.1-2Liridon Leci, straffe
120.1-3Xhevdet Shabani
120.1-4Haxhi Neziraj
Efter forlænget spilletid
  Forside
  Deltageroversigt

CHAMPIONS LEAGUE
  Indledende kvalrunder
  1. kvalrunde
  2. kvalrunde (mester) 
  2. kvalrunde (ikke-mester)
  3. kvalrunde (mester)
  3. kvalrunde (ikke-mester)
  4. kvalrunde (mester)
  4. kvalrunde (ikke-mester)
  Gruppe A  Gruppe E
  Gruppe B  Gruppe F
  Gruppe C  Gruppe G
  Gruppe D  Gruppe H
  1/8-finaler  Semifinaler
  Kvartfinaler  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder

EUROPA LEAGUE
  Indledende kvalrunde
  1. kvalrunde 
  2. kvalrunde (ikke-mester) 
  2. kvalrunde (mester)
  3. kvalrunde (ikke-mester) 
  3. kvalrunde (mester) 
  4. kvalrunde (ikke-mester) 
  4. kvalrunde (mester) 
  Gruppe A  Gruppe G
  Gruppe B  Gruppe H
  Gruppe C    Gruppe I
  Gruppe D  Gruppe J
  Gruppe E  Gruppe K
  Gruppe F  Gruppe L
  1/16-finaler  Semifinaler
  1/8-finaler  Finale
  Kvartfinaler
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder

  2017/2018
  2019/2020
  Øvrige år