Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Fredag 24. maj 2019 kl. 10:13
WWW.HASLUND.INFO
FORSIDE                        DANSK FODBOLD                         INTERNATIONAL FODBOLD                         KALENDER
 
EUROPACUP 2018/2019
CHAMPIONS LEAGUE, DELTAGERE
INDTRÆDEN I TURNERINGEN
INDLEDENDE KVALIFIKATIONSRUNDER (4)
AndorraFC Santa Coloma
GibraltarLincoln Red Imps
KosovoDrita
San MarinoLa Fiorita
1. KVALIFIKATIONSRUNDE (31)
AlbanienFK Kuk√ęsi
ArmenienAlashkert FC
AserbajdsjanQarabag
BosnienZeljeznicar
BulgarienLudogorets
CypernAPOEL Nicosia
EstlandFC Flora
FinlandHJK Helsinki
F√¶r√łerneVikingur G√łta
GeorgienTorpedo Kutaisi
IrlandCork City
IslandValur
IsraelHapoel Be'er Sheva
KasakhstanFC Astana
LetlandFK Spartaks
LitauenSuduva
LuxembourgF91 Dudelange
MakedonienKF Shk√ęndija
MaltaValletta
MoldovaSheriff Tiraspol
MontenegroFK Sutjeska
NordirlandCrusaders
NorgeRosenborg
PolenLegia Warszawa
SerbienR√łde Stjerne Beograd
SkotlandCeltic
SlovakietSpartak Trnava
SlovenienOlimpija Ljubljana
SverigeMalmö FF
UngarnVidi FC
WalesThe New Saints
2. KVALIFIKATIONSRUNDE, MESTER (4)
DanmarkFC Midtjylland
HvideruslandBATE Borisov
KroatienDinamo Zagreb
RumænienCFR Cluj
2. KVALIFIKATIONSRUNDE, IKKE-MESTER (4)
GrækenlandPAOK Saloniki
HollandAjax
SchweizFC Basel
√ėstrigSturm Graz
3. KVALIFIKATIONSRUNDE, MESTER (2)
GrækenlandAEK Athen
√ėstrigFC Salzburg
3. KVALIFIKATIONSRUNDE, IKKE-MESTER (6)
BelgienStandard Liége
PortugalBenfica
RuslandSpartak Moskva
TjekkietSlavia Prag
TyrkietFenerbahce
UkraineDynamo Kiev
4. KVALIFIKATIONSRUNDE, MESTER (2)
HollandPSV Eindhoven
SchweizYoung Boys
GRUPPESPIL (26)
BelgienClub Brugge
EnglandLiverpoolManchester CityManchester UnitedTottenham
FrankrigLyonMonacoParis SG
ItalienInterJuventusNapoliRoma
PortugalFC Porto
RuslandCSKA MoskvaLokomotiv Moskva
SpanienAtletico MadridFC BarcelonaReal MadridValencia
TjekkietViktoria Plzen
TyrkietGalatasaray
TysklandBayern M√ľnchenDortmundHoffenheimSchalke 04
UkraineShakhtar Donetsk
  Forside
  Deltageroversigt

CHAMPIONS LEAGUE
  Indledende kvalrunder
  1. kvalrunde
  2. kvalrunde (mester) 
  2. kvalrunde (ikke-mester)
  3. kvalrunde (mester)
  3. kvalrunde (ikke-mester)
  4. kvalrunde (mester)
  4. kvalrunde (ikke-mester)
  Gruppe A  Gruppe E
  Gruppe B  Gruppe F
  Gruppe C  Gruppe G
  Gruppe D  Gruppe H
  1/8-finaler  Semifinaler
  Kvartfinaler  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder

EUROPA LEAGUE
  Indledende kvalrunde
  1. kvalrunde 
  2. kvalrunde (ikke-mester) 
  2. kvalrunde (mester)
  3. kvalrunde (ikke-mester) 
  3. kvalrunde (mester) 
  4. kvalrunde (ikke-mester) 
  4. kvalrunde (mester) 
  Gruppe A  Gruppe G
  Gruppe B  Gruppe H
  Gruppe C    Gruppe I
  Gruppe D  Gruppe J
  Gruppe E  Gruppe K
  Gruppe F  Gruppe L
  1/16-finaler  Semifinaler
  1/8-finaler  Finale
  Kvartfinaler
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder

  2017/2018
  2019/2020
  ōvrige Śr