|
|
|
Fredag 29. marts 2024 kl. 11:51
|
| | |
EUROPACUP 2011/2012 EUROPA LEAGUE, 2. KVALIFIKATIONSRUNDE
| |
| | 14.07.2011 | New Saints (wal) - FC Midtjylland (dan) 1-3 (0-0)
| | . | 1-0 | Steve Evans (59) ; 1-1 Rilwan Hassan (65) ; 1-2 Danny Olsen, straffe (86) ; 1-3 Mads Alb�k (90)
|
| | 21.07.2011 | FC Midtjylland (dan) - New Saints (wal) 5-2 (3-0)
| | . | 1-0 | Sylvester Igboun (23) ; 2-0 Jude Nworuh (24) ; 3-0 Danny Olsen, straffe (32) ; 4-0 Jude Nworuh (52) ; 4-1 Alex Darlington (55) ; 4-2 Alex Darlington (90) ; 5-2 Mads Hvilsom (90)
|
| FC Midtjylland (dan) til 3. kvalifikationsrunde med sammenlagt 8-3
|
| | 14.07.2011 | Anorthosis (cyp) - Gagra Tbilisi (geo) 3-0
| | . | 1-0 | Nemanja Vucicevic (9) ; 2-0 Jan Rezek (35) ; 3-0 Jan Rezek (71)
|
| | 21.07.2011 | Gagra Tbilisi (geo) - Anorthosis (cyp) 2-0
| | . | 1-0 | Giorgi Gabedava (6) ; 2-0 Giorgi Tkeshelashvili (40)
|
| Anorthosis (cyp) til 3. kvalifikationsrunde med sammenlagt 3-2
|
|
| | 14.07.2011 | Crusaders (nir) - Fulham (eng) 1-3 (0-1)
| | . | 0-1 | Matthew Briggs (39) ; 1-1 Timothy Adamson (54) ; 1-2 Bobby Zamora (74) ; 1-3 Danny Murphy, straffe (77)
|
| | 21.07.2011 | Fulham (eng) - Crusaders (nir) 4-0 (1-0)
| | . | 1-0 | Andrew Johnson (19) ; 2-0 Damien Duff (56) ; 3-0 Bobby Zamora (66) ; 4-0 Steve Sidwell (70)
|
| Fulham (eng) til 3. kvalifikationsrunde med sammenlagt 7-1
|
|
| | 14.07.2011 | Differdange (lux) - Levadia (est) 0-0 (0-0)
| | |
|
| | 21.07.2011 | Levadia (est) - Differdange (lux) 0-1 (0-1)
| | . | 0-1 | Philippe Lebresne (32)
|
| Differdange (lux) til 3. kvalifikationsrunde med sammenlagt 1-0
|
|
| | 14.07.2011 | EB (f�r) - Garabag Agdam (ase) 1-1 (0-1)
| | . | 0-1 | Rauf Aliyev (11) ; 1-1 Arnbj�rn Hansen (90)
|
| | 21.07.2011 | Garabag Agdam (ase) - EB (f�r) 0-0 (0-0)
| | |
|
| Garabag Agdam (ase) til 3. kvalifikationsrunde med sammenlagt 1-1 (flest udebanem�l)
|
|
| | 14.07.2011 | Ferencvaros (ung) - Aalesund (nor) 2-1
| | . | 0-1 | Solomon Okoronkwo (27) ; 1-1 Lorant Olah (38) ; 2-1 Liban Abdi (56)
|
| | 21.07.2011 | Aalesund (nor) - Ferencvaros (ung) 3-1 (0-1 ; 2-1) Efter forlænget spilletid
| | . | 0-1 | Lorant Olah (42) ; 1-1 Michael Barrantes, straffe (72) ; 2-1 Lars Fuhre (87) ; 3-1 Sander Post (119)
|
| Aalesund (nor) til 3. kvalifikationsrunde med sammenlagt 4-3
|
|
| | 14.07.2011 | FC Vaduz (lie) - Vojvodina Novi Sad (ser) 0-2 (0-0)
| | . | 0-1 | Aboubakar Oumarou (60) ; 0-2 Brana Ilic (70)
|
| | 21.07.2011 | Vojvodina Novi Sad (ser) - FC Vaduz (lie) 1-3 (0-1)
| | . | 0-1 | Dusan Cvetinovic (10) ; 0-2 Moreno Merenda (78) ; 1-2 Nemanja Covic (87) ; 1-3 Moreno Merenda (90)
|
| FC Vaduz (lie) til 3. kvalifikationsrunde med sammenlagt 3-3 (flest udebanem�l)
|
|
| | 14.07.2011 | FK Minsk (hvi) - Gaziantepspor (tyr) 1-1 (1-0)
| | . | 1-0 | Andrei Razin (22) ; 1-1 Selvmål, Aleksandr Sachivko (51)
|
| | 21.07.2011 | Gaziantepspor (tyr) - FK Minsk (hvi) 4-1 (1-0)
| | . | 1-0 | Emre G�ng�r (28) ; 1-1 Aleksandr Sachivko (61) ; 2-1 Wagner (73) ; 3-1 Ivelin Popov (83) ; 4-1 Olcan Adın (90)
|
| Gazientepspor (tyr) til 3. kvalifikationsrunde med sammenlagt 5-2
|
|
| | 14.07.2011 | FK Tauras (lit) - ADO Den Haag (hol) 2-3 (0-0)
| | . | 1-0 | Goran Jerkovic;, straffe (56) ; 1-1 Lex Immers (71) ; 2-1 Regilio Seedorf (73) ; 2-2 Lex Immers, straffe (82) ; 2-3 Selvmål, Kazimieras Gnedojus (90)
|
| | 21.07.2011 | ADO Den Haag (hol) - FK Tauras (lit) 2-0 (1-0)
| | . | 1-0 | Jens Toornstra (45) ; 2-0 Tjaronn Chery (80)
|
| ADO Den Haag (hol) til 3. kvalifikationsrunde med sammenlagt 5-2
|
|
| | 14.07.2011 | Flamurtari (alb) - FK Jablonec (tje) 0-2 (0-0)
| | . | 0-1 | David Lafata (70) ; 0-2 David Lafata (76)
|
| | 21.07.2011 | FK Jablonec (tje) - Flamurtari (alb) 5-1 (2-1)
| | . | 1-0 | Jan Kovarik (25) ; 2-0 Karel Pitak (30) ; 2-1 Artan Sakaj, straffe (36) ; 3-1 David Lafata (55) ; 4-1 Karel Pitak (61) ; 5-1 Jan Kovarik (70)
|
| FK Jablonec (tje) til 3. kvalifikationsrunde med sammenlagt 7-1
|
|
| | 14.07.2011 | Floriana (mal) - AEK Larnaca (cyp) 0-8 (0-5)
| | . | 0-1 | Miljan Mrdakovic (4) ; 0-2 Kyriakos Pavlou (12) ; 0-3 Gonzalo Garcia (24) ; 0-4 Edwin Linssen (36) ; 0-5 Gonzalo Garcia (42) ; 0-6 Gonzalo Garcia (53) ; 0-7 Ruben Gomez (74) ; 0-8 Nestor Mytidis (84)
|
| | 21.07.2011 | AEK Larnaca (cyp) - Floriana (mal) 1-0 (1-0)
| | . | 1-0 | Kyriakos Pavlou (26)
|
| AEK Larnaca (cyp) til 3. kvalifikationsrunde med sammenlagt 9-0
|
| | 14.07.2011 | Glentoran (nir) - Vorskla Poltava (ukr) 0-2
| | . | 0-1 | Roman Bezus (29) ; 0-2 Ahmed Januzi (38)
|
| | 21.07.2011 | Vorskla Poltava (ukr) - Glentoran (nir) 3-0
| | . | 1-0 | Ahmed Januzi (33) ; 2-0 Oleksiy Kurilov (36) ; 3-0 Ahmed Januzi (73)
|
| Vorskla Poltava (ukr) til 3. kvalifikationsrunde med sammenlagt 5-0
|
|
| | 14.07.2011 | Hafnarfjordur (isl) - Funchal (por) 1-1 (0-1)
| | . | 0-1 | Edgar Costa (45) ; 1-1 Freyr Bjarnason (67)
|
| | 21.07.2011 | Funchal (por) - Hafnarfjordur (isl) 2-0 (0-0)
| | . | 1-0 | Luis Alberto (55) ; 2-0 Daniel Candeias (90)
|
| Funchal (por) til 3. kvalifikationsrunde med sammenlagt 3-1
|
|
| | 14.07.2011 | H�cken (sve) - Honka Espoo (fin) 1-0 (1-0)
| | . | 1-0 | Mathias Ranegie, straffe (36)
|
| | 21.07.2011 | Honka Espoo (fin) - H�cken (sve) 0-2 (0-1)
| | . | 0-1 | John Chibuike (42) ; 0-2 Daniel Forsell (85)
|
| H�cken (sve) til 3. kvalifikationsrunde med sammenlagt 3-0
|
|
| | 14.07.2011 | Iskra-Stal Ribnita (mol) - NK Varazdin (kro) 1-1
| | . | 0-1 | Nikola Tkalcic (12) ; 1-1 Denys Ponomar (17)
|
| | 21.07.2011 | NK Varazdin (kro) - Iskra-Stal Ribnita (mol) 3-1 (2-1)
| | . | 1-0 | Davor Vugrinec (14) ; 2-0 Dejan Glavica (18) ; 2-1 Andrei Novicov (41) ; 3-1 Davor Vugrinec (70)
|
| NK Varazdin (kro) til 3. kvalifikationsrunde med sammenlagt 4-2
|
|
| | 14.07.2011 | Juvenes Dogana (san) - Rabotnicki (mak) 0-1 (0-0)
| | . | 0-1 | Filip Petkovski (86)
|
| | 21.07.2011 | Rabotnicki (mak) - Juvenes Dogana (san) 3-0 (1-0)
| | . | 1-0 | Borce Manevski (35) ; 2-0 Filip Petkovski (50) ; 3-0 Milovan Petrovic (56)
|
| Rabotnicki (mak) til 3. kvalifikationsrunde med sammenlagt 4-0
|
|
| | 14.07.2011 | Kecskemeti (ung) - FK Aktobe (kas) 1-1 (1-0)
| | . | 1-0 | Sinisa Radanovic (23) ; 1-1 Malick Mane (59)
|
| | 21.07.2011 | FK Aktobe (kas) - Kecskemeti (ung) 0-0 (0-0)
| | |
|
| FK Aktobe (kas) til 3. kvalifikationsrunde med sammenlagt 1-1 (flest udebanem�l)
|
|
| | 14.07.2011 | KR Reykjavik (isl) - MSK Zilina (svk) 3-0 (1-0)
| | . | 1-0 | Bjarni Gudj�nsson (25) ; 2-0 Viktor Bjarki Arnarsson (51) ; 3-0 Kjartan Henry Finnbogason, straffe (55)
|
| | 21.07.2011 | MSK Zilina (svk) - KR Reykjavik (isl) 2-0 (1-0)
| | . | 1-0 | Tomas Majtan (29) ; 2-0 Momodou Ceesay (70)
|
| KR Reykjavik (isl) til 3. kvalifikationsrunde med sammenlagt 3-2
|
|
| | 14.07.2011 | Llanelli (wal) - Dinamo Tbilisi (geo) 2-1 (1-0)
| | . | 1-0 | Jordan Follows (8) ; 2-0 Jordan Follows (51) ; 3-0 David Odikadze, straffe (81)
|
| | 21.07.2011 | Dinamo Tbilisi (geo) - Llanelli (wal) 5-0 (3-0)
| | . | 1-0 | Xisco (7) ; 2-0 Alberto Yag�e (11) ; 3-0 Robertinho (27) ; 4-0 Xisco (51) ; 5-0 Carles Coto (55)
|
| Dinamo Tbilisi (geo) til 3. kvalifikationsrunde med sammenlagt 6-2
|
|
| | 14.07.2011 | Maccabi Tel-Aviv (isr) - Khazar Lenkoran (ase) 3-1 (3-1)
| | . | 1-0 | Moussa Konate (22) ; 2-0 Elran Atar (39) ; 3-0 Guillermo Israilevich (44) ; 3-1 Andrei Muresan (45)
|
| | 21.07.2011 | Khazar Lenkoran (ase) - Maccabi Tel-Aviv (isr) 0-0 (0-0)
| | |
|
| Maccabi Tel-Aviv (isr) til 3. kvalifikationsrunde med sammenlagt 3-1ve
|
| | 14.07.2011 | Metalurg Skopje (mak) - Lokomotiv Sofia (bul) 0-0 (0-0)
| | |
|
| | 21.07.2011 | Lokomotiv Sofia (bul) - Metalurg Skopje (mak) 3-2 (0-1)
| | . | 0-1 | Mile Krstev (4) ; 1-1 Yordanov Preslav, straffe (57) ; 1-2 Baze Ilijoski (62) ; 2-2 Yordanov Preslav (85) ; 3-2 Lubomir Bozhinov (89)
|
| Lokomotiv Sofia (bul) til 3. kvalifikationsrunde med sammenlagt 3-2
|
|
| | 14.07.2011 | Metalurgs Liepajas (let) - FC Salzburg (�st) 1-4 (0-3)
| | . | 0-1 | Alan (22) ; 0-2 Alan (44) ; 0-3 Alan (45) ; 0-4 Simon Cziommer (89)
|
| | 21.07.2011 | FC Salzburg (�st) - Metalurgs Liepajas (let) 0-0 (0-0)
| | |
|
| FC Salzburg (�st) til 3. kvalifikationsrunde med sammenlagt 4-1
|
|
| | 14.07.2011 | NK Domzale (slo) - RNK Split (kro) 1-2 (0-1)
| | . | 0-1 | Duje Cop (41) ; 1-1 Damir Pekic, straffe (47) ; 1-2 Ante Vitaic (76)
|
| | 21.07.2011 | RNK Split (kro) - NK Domzale (slo) 3-1 (0-0)
| | . | 0-1 | Lucas Horvat (46) ; 1-1 Duje Cop (47) ; 2-1 Velimir Vidic (72) ; 3-1 Goran Milovic (85)
|
| RNK Split (kro) til 3. kvalifikationsrunde med sammenlagt 5-2
|
|
| | 14.07.2011 | Olimpija Ljubljana (slo) - Bohemians (irl) 2-0 (1-0)
| | . | 1-0 | Dare Vrsic (45) ; 2-0 Dare Vrsic (76)
|
| | 21.07.2011 | Bohemians (irl) - Olimpija Ljubljana (slo) 1-1 (1-0)
| | . | 1-0 | Christy Fagan (34) ; 1-1 Selvmål, Gerard O'Brien (81)
|
| Olimpija Ljubljana (slo) til 3. kvalifikationsrunde med sammenlagt 3-1
|
|
| | 14.07.2011 | Olimpi Rustavi (geo) - Irtysh Pavlodar (kas) 1-1 (0-0)
| | . | 1-0 | Alexandre Kvakhadze (73) ; 1-1 Georgi Daskalov (79)
|
| | 21.07.2011 | Irtysh Pavlodar (kas) - Olimpi Rustavi (geo) 0-2 (0-1)
| | . | 0-1 | Irakli Kobalia (23) ; 0-2 Irakli Modebadze (57)
|
| Olimpi Rustavi (geo) til 3. kvalifikationsrunde med sammenlagt 3-1
|
|
| | 14.07.2011 | Paksi FC (ung) - Troms� (nor) 1-1 (0-1)
| | . | 0-1 | Magnus Andersen (26) ; 1-1 Gabor Vayer (57)
|
| | 21.07.2011 | Troms� (nor) - Paksi FC (ung) 0-3 (0-0)
| | . | 0-1 | Tamas Kiss (59) ; 0-2 Daniel B�de (62) ; 0-3 Tamas Kiss (77)
|
| Paksi FC (ung) til 3. kvalifikationsrunde med sammenlagt 4-1
|
|
| | 14.07.2011 | PS Kuopio (fin) - Gaz Metan (rum) 1-0 (1-0)
| | . | 1-0 | Ilja Ven�l�inen (16)
|
| | 21.07.2011 | Gaz Metan (rum) - PS Kuopio (fin) 2-0 (1-0)
| | . | 1-0 | Ciprian Petre (36) ; 2-0 Ovidiu Hoban (53)
|
| Gaz Metan (rum) til 3. kvalifikationsrunde med sammenlagt 2-1
|
|
| | 14.07.2011 | PS Turku (fin) - Westerlo (bel) 0-1 (0-0)
| | . | 0-1 | Geoffrey Cabeke (90)
|
| | 21.07.2011 | Westerlo (bel) - PS Turku (fin) 0-0 (0-0)
| | |
|
| Westerlo (bel) til 3. kvalifikationsrunde med sammenlagt 1-0
|
|
| | 14.07.2011 | Rad Beograd (ser) - Olympiakos Volou (gr�) 0-1 (0-0)
| | . | 0-1 | Juan Martin (87)
|
| | 21.07.2011 | Olympiakos Volou (gr�) - Rad Beograd (ser) 1-1 (0-0)
| | . | 0-1 | Nemanja Kojic (47) ; 1-1 Juan Martin, straffe (79)
|
| Olympiakos Volou (gr�) til 3. kvalifikationsrunde med sammenlagt 2-1
|
|
| | 14.07.2011 | Rudar Pljevlja (mon) - Austria Wien (�st) 0-3 (0-1)
| | . | 0-1 | Nacer Barazite (35) ; 0-2 Nacer Barazite (63) ; 0-3 Tomas Jun (75)
|
| | 21.07.2011 | Austria Wien (�st) - Rudar Pljevlja (mon) 2-0 (1-0)
| | . | 1-0 | Nacer Barazite (44) ; 2-0 Tomas Jun (75)
|
| Austria Wien (�st) til 3. kvalifikationsrunde med sammenlagt 5-0
|
|
| | 14.07.2011 | Sant Julia (and) - Bnei Yehuda (isr) 0-2 (0-1)
| | . | 0-1 | Pini Balili (6) ; 0-2 Nenad Marinkovic (56)
|
| | 21.07.2011 | Bnei Yehuda (isr) - Sant Julia (and) 2-0 (1-0)
| | . | 1-0 | Nenad Marinkovic (16) ; 2-0 Pedro Galvan (89)
|
| Bnei Yehuda (isr) til 3. kvalifikationsrunde med sammenlagt 4-0
|
|
| | 14.07.2011 | Shakhtior Saligorsk (hvi) - Ventspils (let) 0-1 (0-0)
| | . | 0-1 | Jevgeņijs Kosmacovs (89)
|
| | 21.07.2011 | Ventspils (let) - Shakhtior Saligorsk (hvi) 3-2 (0-1)
| | . | 0-1 | Yuri Kolomyts (6) ; 1-1 Maki Mvondo (52) ; 1-2 Dmitri Komarovski (73) ; 2-2 Maki Mvondo, straffe (79) ; 3-2 Federico Martinez (90)
|
| Ventspils (let) til 3. kvalifikationsrunde med sammenlagt 4-2
|
|
| | 14.07.2011 | Shakhtyor Karaganda (kas) - St. Patricks (irl) 2-1 (0-0)
| | . | 1-0 | Nikola Vasiljevic (52) ; 1-1 David McMillan (79) ; 2-1 Nikola Vasiljevic (86)
|
| | 21.07.2011 | St. Patricks (irl) - Shakhtyor Karaganda (kas) 2-0 (1-0)
| | . | 1-0 | Evan McMillan (14) ; 2-0 Derek Doyle (70)
|
| St. Patricks (irl) til 3. kvalifikationsrunde med sammenlagt 3-2
|
|
| | 14.07.2011 | KF Tirana (alb) - Spartak Trnava (svk) 0-0 (0-0)
| | |
|
| | 21.07.2011 | Spartak Trnava (svk) - KF Tirana (alb) 3-1
| | . | 0-1 | Gilman Lika (22) ; 1-1 Ladislav Tomacek (41) ; 2-1 Roman Prochazka (66) ; 3-1 Ladislav Tomacek, straffe (85)
|
| Spartak Trnava (svk) til 3. kvalifikationsrunde med sammenlagt 3-1
|
|
| | 14.07.2011 | Slask Wroclaw (pol) - Dundee United (sko) 1-0 (0-0)
| | . | 1-0 | Johan Voskamp (75)
|
| | 21.07.2011 | Dundee United (sko) - Slask Wroclaw (pol) 3-2 (3-1)
| | . | 1-0 | Jonathan Russell (2) ; 2-0 David Goodwillie (5) ; 2-1 Rok Elsner (15) ; 3-1 Jonathan Daly, straffe (44) ; 3-2 SeBastian Dudek (74)
|
| Slask Wroclaw (pol) til 3. kvalifikationsrunde med sammenlagt 3-3 (flest udebanem�l)
|
|
| | 14.07.2011 | Suduva (lit) - Elfsborg (sve) 1-1 (0-0)
| | . | 0-1 | James Keene (78) ; 1-1 Ricardas Beniusis (88)
|
| | 21.07.2011 | Elfsborg (sve) - Suduva (lit) 3-0 (1-0)
| | . | 1-0 | David Elm (26) ; 2-0 Andreas Augustsson (58) ; 3-0 Niklas Hult (67)
|
| Elfsborg (sve) til 3. kvalifikationsrunde med sammenlagt 4-1
|
|
| | 14.07.2011 | Vllaznia (alb) - FC Thun (sch) 0-0 (0-0)
| | |
|
| | 21.07.2011 | FC Thun (sch) - Vllaznia (alb) 2-1 (0-1)
| | . | 0-1 | Xheyahir Sukaj (14) ; 1-1 Milaim Rama (89) ; 2-1 Benjamin L�thi (90)
|
| FC Thun (sch) til 3. kvalifikationsrunde med sammenlagt 2-1
|
|
| | 14.07.2011 | V�lerengen (nor) - Mika Ashtarak (arm) 1-0 (0-0)
| | . | 1-0 | Morten Berre (68)
|
| | 21.07.2011 | Mika Ashtarak (arm) - V�lerengen (nor) 0-1 (0-0)
| | . | 0-1 | Freddy Dos Santos (49)
|
| V�lerengen (nor) til 3. kvalifikationsrunde med sammenlagt 2-0
|
|
| | 14.07.2011 | Zeljeznicar (bos) - Sheriff Tiraspol (mol) 1-0 (0-0)
| | . | 1-0 | Mirsad Beslija (60)
|
| | 21.07.2011 | Sheriff Tiraspol (mol) - Zeljeznicar (bos) 0-0 (0-0)
| | |
|
| Zeljeznicar (bos) til 3. kvalifikationsrunde med sammenlagt 1-0
|
|
| | 14.07.2011 | �rebro (sve) - FK Sarajevo (bos) 0-0 (0-0)
| | |
|
| | 21.07.2011 | FK Sarajevo (bos) - �rebro (sve) 2-0 (0-0)
| | . | 1-0 | Nermin Haskic (47) ; 2-0 Nermin Haskic (62)
|
| FK Sarajevo (bos) til 3. kvalifikationsrunde med sammenlagt 2-0
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
| |