Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Tirsdag 27. oktober 2020 kl. 13:51
WWW.HASLUND.INFO
FORSIDE                        DANSK FODBOLD                         INTERNATIONAL FODBOLD                         KALENDER
 
EUROPACUP 1999/2000
UEFA-CUP, KVALIFIKATIONSRUNDE
 
RESULTATER
MODSTANDERE1. KAMP2. KAMPIALTBEMÆRKNINGER
Lyngby - Birkirkara7 - 00 - 07 - 0
Anderlecht - Leiftur6 - 13 - 09 - 1
Ankaragücü - B361 - 01 - 02 - 0
Apoel Nicosia - Levski Sofia0 - 00 - 20 - 2
Bate Borisov - Lokomotiv Moskva1 - 70 - 51 - 12
Belshina - Omonia Nicosia1 - 50 - 31 - 8
Bodø - Vaduz1 - 02 - 13 - 1
Cwmbran - Celtic0 - 60 - 40 - 10
FK Yerevan - Hapoel Tel Aviv0 - 21 - 21 - 4
Ferencvaros - Constructorul3 - 11 - 14 - 2
FK Riga - Helsingborg0 - 00 - 50 - 5
Grasshoppers - Bray4 - 04 - 08 - 0
Hajduk Split - F915 - 01 - 16 - 1
HJK Helsinki - Shirak2 - 00 - 12 - 1
IFK Göteborg - Cork City3 - 00 - 13 - 1
Inter Bratislava - Bylis Ballsh3 - 12 - 05 - 1
KI - Grazer AK0 - 50 - 40 - 9
KR Reykjavik - Kilmarnock1 - 00 - 21 - 2
Kryvbas - FK Shamkir3 - 02 - 05 - 0
Mondercange - Dinamo Bukarest2 - 60 - 72 - 13
Lantana - Torpedo Kutaisi0 - 52 - 42 - 9
Lokomotiv Tblisi - Linfield1 - 01 - 12 - 1
Maccabi Tel Aviv - FBK Kaunas3 - 11 - 24 - 3
Metalurgs - Lech Poznan3 - 21 - 34 - 5
Neftchi - Røde Stjerne Beograd2 - 30 - 12 - 4
HIT Gorica - Inter Cardiff2 - 00 - 12 - 1
Olimpija Ljubljana - Kareda1 - 12 - 23 - 3Olimpija videre på udebanemål
Portadown - CSKA Sofia0 - 30 - 50 - 8
PS Vaasa - St. Johnstone1 - 10 - 21 - 3
Sheriff Tiraspol - Sigma Olomouc1 - 10 - 01 - 1Sigma videre på udebanemål
Shakhtar Donetsk - Sileks3 - 11 - 24 - 3
Sliema Wanderers - FC Zürich0 - 30 - 10 - 4
Steaua Bukarest - Levadia3 - 04 - 17 - 1
Tulevik - Club Brugge0 - 30 - 20 - 5
Vardar Skopje - Legia Warszawa0 - 50 - 40 - 9
Viking - Principat7 - 011 - 018 - 0
Vllaznia - Spartak Trnava1 - 10 - 21 - 3
Vojvodina Novi Sad - Ujpest Dozsa4 - 01 - 15 - 1

  Forside
  Deltageroversigt

CHAMPIONS LEAGUE
  1. kvalrunde
  2. kvalrunde 
  3. kvalifikationsrunde 
  Gruppe A  Gruppe E
  Gruppe B  Gruppe F
  Gruppe C  Gruppe G
  Gruppe D  Gruppe H
  Gruppe A  Gruppe C
  Gruppe B  Gruppe D
  Kvartfinale
  Semifinale
  Finale

UEFA-CUP
  Kvalifikationsrunde 
  1. runde 
  2. runde
  3. runde
  4. runde
  Kvartfinaler
  Semifinaler
  Finale

  1998/1999
  2000/2001
  Øvrige år