Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Fredag 18. januar 2019 kl. 05:55
WWW.HASLUND.INFO
FORSIDE                         DANSK FODBOLD                         INTERNATIONAL FODBOLD                         KALENDER
 
EUROPACUP
MESSEBY / UEFA-CUP / EUROPA LEAGUE (1957/1958 - 2018/2019)
 
Opdateret med kampe spillet til og med 13. december 2018
RANGLISTE
#HOLDLANDTKVUTFI+/-P
1.InterItalien322141054861346208+138363
2.JuventusItalien201661023133307138+169337
3.Sporting LissabonPortugal36194924458312216+96320
4.ValenciaSpanien27177904542324202+122315
5.AnderlechtBelgien22172863848306197+109296
6.Club BruggeBelgien31182814160306233+73284
7.RomaItalien23159843045283166+117282
8.TottenhamEngland15140793526278120+158272
9.LiverpoolEngland18146783830232109+123272
10.Athletic BilbaoSpanien23164783056254213+41264
11.AjaxHolland27151782647268152+116260
12.FC BarcelonaSpanien22147753438287160+127259
13.SevillaSpanien16133762829237115+122256
14.Atletico MadridSpanien24136791938232140+92256
15.BordeauxFrankrig27154742852217181+36250
16.PSV EindhovenHolland23145713341239147+92246
17.StuttgartTyskland21142703240254157+97242
18.Hamburger SVTyskland18134742040232146+86242
19.Røde Stjerne BeogradSerbien32161673856245206+39239
20.FC KölnTyskland20135721944260156+104235
21.LazioItalien18130653233212147+65227
22.BenficaPortugal20124632734195135+60216
23.PAOK SalonikiGrækenland29146564149198178+20209
24.Dinamo ZagrebKroatien29148573754226182+44208
25.AZ AlkmaarHolland13122583133207156+51205
26.Spartak MoskvaRusland25120602436188150+38204
27.Hajduk SplitKroatien26132592647205143+62203
28.MönchengladbachTyskland13100592318219112+107200
29.VillarrealSpanien10106582622189108+81200
30.FeyenoordHolland27131572945197165+32200
31.Rapid WienØstrig27146572861205201+4199
32.NapoliItalien23122553334177130+47198
33.Steaua BukarestRumænien20134543644181158+23198
34.ZenitRusland16111592032201132+69197
35.Partizan BeogradSerbien30143543356201202-1195
36.FiorentinaItalien21117533331158115+43192
37.Standard LiégeBelgien22126533340173159+14192
38.  BrøndbyDanmark23120552639190136+54191
39.FerencvarosUngarn25121562243201145+56190
40.NewcastleEngland119655231816081+79188
41.Schalke 04Tyskland1410051262317095+75179
42.BesiktasTyrkiet18114522339182139+43179
43.Sparta PragTjekkiet22120483438167148+19178
44.MilanItalien1410152212815999+60177
45.Legia WarszawaPolen23116492641172134+38173
46.TwenteHolland21116492641184151+33173
47.FrankfurtTyskland1696511926191103+88172
48.FC BaselSchweiz19116492542189157+32172
49.LeedsEngland139948272415888+70171
50.FenerbahceTyrkiet25114482739152147+5171
51.Glasgow RangersSkotland21110453431144107+37169
52.Slavia PragTjekkiet25122463145154141+13169
53.Austria WienØstrig18117463140179168+11169
54.FC PortoPortugal20100501832165113+52168
55.FC SalzburgØstrig1392511427158104+54167
56.CelticSkotland23115462940175134+41167
57.LeverkusenTyskland159847242715794+63165
58.DortmundTyskland1495491729149104+45164
59.LyonFrankrig1892501428161130+31164
60.Dynamo KievUkraine18104433427152108+44163
61.DniproUkraine18103472234147114+33163
62.Werder BremenTyskland1699462429200123+77162
63.Hertha BerlinTyskland179646242612390+33162
64.MarseilleFrankrig17107452735149126+23162
65.ParmaItalien118346191812974+55157
66.GrasshoppersSchweiz26113452048187175+12155
67.AEK AthenGrækenland25126413154165184-19154
68.Bayern MünchenTyskland118145162017697+79151
69.Shakhtar DonetskUkraine188346132413893+45151
70.PanathinaikosGrækenland23108432144136137-1150
71.Hapoel Tel-AvivIsrael1492441731136100+36149
72.RosenborgNorge21106431944152149+3148
73.Sporting BragaPortugal16101402536133120+13145
74.Dinamo MinskHviderusland19102412239137132+5145
75.Levski SofiaBulgarien25108392544140143-3142
76.Dundee UnitedSkotland2292382628145101+44140
77.  FC KøbenhavnDanmark16100372835129112+17139
78.Olympiakos PiræusGrækenland2288411433134112+22137
79.Maccabi Tel-AvivIsrael1386391928128106+22136
80.Dinamo TbilisiGeorgien2292401438120141-21134
81.Dinamo BukarestRumænien2494381541153132+21129
82.CSKA SofiaBulgarien23100333037129127+2129
83.AuxerreFrankrig147837172412376+47128
84.Real ZaragozaSpanien137239112213599+36128
85.KaiserslauternTyskland13784073114498+46127
86.GenkBelgien86637141513288+44125
87.ArsenalEngland116937131913365+68124
88.Paris SGFrankrig97232241610662+44120
89.EspanyolSpanien96736121910270+32120
90.Rapid BukarestRumænien157634162611086+24118
91.HibernianSkotland2077341627125123+2118
92.APOEL NicosiaCypern1886331835114116-2117
93.Slovan LiberecTjekkiet117234142410590+15116
94.IFK GöteborgSverige15683218189657+39114
95.TrabzonsporTyrkiet1877312026105101+4113
96.EvertonEngland126434102010979+30112
97.SD VojvodinaSerbien207531192510091+9112
98.GalatasarayTyrkiet167529242211998+21111
99.AIK StockholmSverige18803020309785+12110
100.Real MadridSpanien96433102111175+36109
101.Omonia NicosiaCypern197230182411488+26108
102.Slovan BratislavaSlovakiet1875311529119108+11108
103.St. EtienneFrankrig96828221811073+37106
104.TorinoItalien13672919199866+32106
105.AberdeenSkotland2282262729102105-3105
106.FC ZürichSchweiz1886291839113132-19105
107.Celta VigoSpanien86429161910058+42103
108.CSKA MoskvaRusland11573013149150+41103
109.LensFrankrig116428171911074+36101
110.Lech PoznanPolen13702817259779+18101
111.Young BoysSchweiz147028172510795+12101
112.Lokomotiv MoskvaRusland126629142310191+10101
113.IpswichEngland10523010129853+45100
114.Honved BudapestUngarn146430102410696+10100
115.Dynamo MoskvaRusland16682718238793-699
116.Rubin KazanRusland8562716138348+3597
117.Manchester CityEngland8522813118451+3397
118.Metalist KharkivUkraine7582813178151+3097
119.Wisla KrakowPolen136427162110780+2797
120.  FC MidtjyllandDanmark126228102410696+1094
121.Ujpest FCUngarn1972281034113121-894
122.MonacoFrankrig10542712158664+2293
123.Spartak TrnavaSlovakiet12622615218266+1693
124.ElfsborgSverige15682615279692+493
125.HeartsSkotland17622515228383+090
126.Apollon LimassolCypern1372251532104116-1290
127.Manchester UnitedEngland10542417138647+3989
128.UdineseItalien11582611217265+789
129.VideotonUngarn14702417297280-889
130.Dynamo DresdenTyskland10542318137751+2687
131.QarabagAserbajdsjan11662415276683-1787
132.BolognaItalien7482414107644+3286
133.Aston VillaEngland13562414187760+1786
134.GentBelgien156823172880112-3286
135.  OBDanmark105823161910277+2585
136.KrasnodarRusland548259148454+3084
137.Viktoria PlzenTjekkiet8522412168362+2184
138.BoavistaPortugal1258259247567+884
139.ChelseaEngland843258107347+2683
140.Litex LovechBulgarien14582314217963+1683
141.Vitoria SetubalPortugal1256258238273+983
142.Real BetisSpanien9462410126035+2582
143.Aris SalonikiGrækenland16602216227698-2282
144.Carl Zeiss JenaTyskland1150249177768+981
145.LilleFrankrig7502117126550+1580
146.Malmö FFSverige19662213318397-1479
147.RijekaKroatien13562115208371+1278
148.Neuchatel XamaxSchweiz10502114157353+2077
149.NantesFrankrig11482114137862+1677
150.ZeljeznicarBosnien13562114217773+477
151.AnorthosisCypern18602453178107-2977
152.MoldeNorge14582113247380-776
153.Real SociedadSpanien1046228166966+374
154.FulhamEngland339211086431+3373
155.Uni CraiovaRumænien16542110234956-773
156.AEK LarnacaCypern6442012126948+2172
157.FC LiégeBelgien842226146142+1972
158.VikingNorge11502012186961+872
159.FK SarajevoBosnien155620122482108-2672
160.Lokomotive LeipzigTyskland1352218237565+1071
161.Hannover 96Tyskland9472011168182-171
162.ServetteSchweiz16541914217276-471
163.FC VaduzLiechtenstein19601913287283-1170
164.Sigma OlomoucTjekkiet1144209156859+969
165.GuimaraesPortugal176818153569107-3869
166.Sturm GrazØstrig18681717347496-2268
167.NK MariborSlovenien13621717286694-2868
168.HelsingborgSverige8501716178060+2067
169.Olimpija LjubljanaSlovenien14501813197068+267
170.Inter BratislavaSlovakiet936220146446+1866
171.Grazer AKØstrig12481812187067+366
172.Maccabi HaifaIsrael10481714176263-165
173.VitesseHolland14541714235969-1065
174.Torpedo MoskvaRusland10421810146851+1764
175.FC UtrechtHolland12521616206769-264
176.BATE BorisovHviderusland1254189276795-2863
177.BirminghamEngland53318876246+1662
178.MSK ZilinaSlovakiet738188125647+962
179.RabotnickiMakedonien1044188186258+462
180.RC StrasbourgFrankrig8421711145755+262
181.HJK HelsinkiFinland19601883461123-6262
182.TromsøNorge7441710176048+1261
183.MTK BudapestUngarn1345179196265-360
184.MaritimoPortugal10421611154543+259
185.SochauxFrankrig9381610125738+1958
186.LokerenBelgien8381610124637+958
187.Zbrojovka BrnoTjekkiet835183146247+1557
188.Astra GiurgiuRumænien5381512114850-257
189.VentspilsLetland14521415236076-1657
190.HafnarfjordurIsland12401511145558-356
191.BrannNorge1040167176170-955
192.Siroki BrijegBosnien13461510215570-1555
193.NK DomzaleSlovenien834159105040+1054
194.Royal AntwerpenBelgien1244159205969-1054
195.Zimbru ChisinauMoldova14501315224671-2554
196.Lausanne-SportSchweiz16531592971115-4454
197.DunfermlineSkotland732165115337+1653
198.Botev PlovdivBulgarien12381411135748+953
199.  EsbjergDanmark63015784737+1052
200.HeerenveenHolland8431410196161+052
201.NK OsijekKroatien834163154246-451
202.WolfsburgTyskland432148105746+1150
203.Petrolul PloiestiRumænien62716293931+850
204.ChornomoretsUkraine8401311163742-550
205.DebrecenUngarn1144148226275-1350
206.FC SionSchweiz12421311184973-2450
207.MyPaFinland11421213175257-549
208.FC TirolØstrig836147154752-549
209.KR ReykjavikIsland13441310215772-1549
210.Widzew LodzPolen10381310153655-1949
211.LudogoretsBulgarien432121283728+948
212.Banik OstravaTjekkiet1240139185247+548
213.FC KairatKasakhstan730145114830+1847
214.Lokomotiv SofiaBulgarien8341211114937+1247
215.Deportivo La CorunaSpanien532145134336+747
216.OFK BeogradSerbien935138145363-1047
217.SuduvaLitauen12421211194568-2347
218.AnzhiRusland32713773217+1546
219.FC MagdeburgTyskland628143114334+945
220.PalermoItalien52813693832+645
221.Bnei YehudaIsrael62614392622+445
222.SampdoriaItalien732129113237-545
223.Admira WackerØstrig934136154753-645
224.Skonto RigaLetland1336129153746-945
225.Nottingham ForestEngland52613582625+144
226.Liepaja MetalurgsLetland1236128165969-1044
227.FC AstanaKasakhstan636128164556-1144
228.Slask WroclawPolen8361111145370-1744
229.ZalgirisLitauen1038128184069-2944
230.MiddlesbroughEngland22513483624+1243
231.Radnicki NisSerbien42613494135+643
232.Waasland-BeverenBelgien528134113735+243
233.Sheriff TiraspolMoldova1144819172744-1743
234.WolverhamptonEngland42013344123+1842
235.AtalantaItalien424101134118+2341
236.KilmarnockSkotland732125154146-541
237.FC ArgesRumænien830118114552-741
238.Ruch ChorzowPolen838118195365-1241
239.Lokomotiv PlovdivBulgarien1440118215276-2441
240.Inter BakuAserbajdsjan62411763424+1040
241.OsasunaSpanien42611782921+840
242.Bohemians PragTjekkiet832117144544+140
243.Mlada BoleslavTjekkiet830124143738-140
244.Beitar JerusalemIsrael9321010124653-740
245.Vorskla PoltavaUkraine732124163847-940
246.Györi ETOUngarn830124144151-1040
247.St. Patrick'sIrland1140117223965-2640
248.1860 MünchenTyskland62611695445+939
249.Metalurh DonetskUkraine72411674337+639
250.RennesFrankrig532116154045-539
251.Kalmar FFSverige52212284025+1538
252.RWD MolenbeekBelgien62691163324+938
253.Odd GrenlandNorge52411583732+538
254.LinfieldNordirland1438108204074-3438
255.GabalaAserbajdsjan536107193650-1437
256.  AaBDanmark832107153448-1437
257.SouthamptonEngland82881283426+836
258.Shakhtyor SaligorskHviderusland103099124437+736
259.BelenensesPortugal1034812142841-1336
260.GetafeSpanien22010552723+435
261.Zrinjski MostarBosnien62410593838+035
262.Slavia SofiaBulgarien1230105153259-2735
263.KarlsruherTyskland3229763321+1234
264.Dundee FCSkotland522111103830+834
265.  Randers FCDanmark524104103527+834
266.TrencinSlovakiet5229763426+834
267.IFK NorrköpingSverige8249783027+334
268.FC ThunSchweiz42697103034-434
269.NiceFrankrig830111183649-1334
270.Zulte WaregemBelgien426104123751-1434
271.AkranesIsland1436111243599-6434
272.GroningenHolland93289153241-933
273.Neftchi BakuAserbajdsjan103289153549-1433
274.Slaven KoprivnicaKroatien42010284824+2432
275.AlavésSpanien2179534123+1832
276.BastiaFrankrig21610243123+832
277.  FC NordsjællandDanmark622102103025+532
278.MallorcaSpanien32010283228+432
279.Austria SalzburgØstrig522102102928+132
280.KF ShkëndijaMakedonien62495102830-232
281.DjurgårdenSverige102888123649-1332
282.LillestrømNorge928102163549-1432
283.DifferdangeLuxembourg93095163046-1632
284.GenoaItalien2189452922+731
285.Velez MostarBosnien4209472927+231
286.FK JablonecTjekkiet72687113736+131
287.FK TrakaiLitauen4189452221+131
288.Dukla PragTjekkiet6248793032-231
289.HalmstadSverige4229493540-531
290.ToulouseFrankrig52494113036-631
291.FC AktobeKasakhstan93087153146-1531
292.PanioniosGrækenland727101162845-1731
293.BeroeBulgarien6228683023+730
294.Polonia WarszawaPolen520100102722+530
295.Amica WronkiPolen42493124344-130
296.WaregemBelgien4209382830-230
297.HäckenSverige5228682630-430
298.LASK LinzØstrig92493122644-1830
299.LevadiaEstland113486203057-2730
300.VardarMakedonien123879222470-4630
301.RB LeipzigTyskland2188553023+729
302.BlackburnEngland6227872726+129
303.Dacia ChisinauMoldova92685132035-1529
304.Nomme KaljuEstland92878132340-1729
305.DundalkIrland103285192473-4929
306.StokeEngland3168442116+528
307.BoltonEngland21861021814+428
308.St. JohnstoneSkotland72477102530-528
309.Zorya LuhanskUkraine52677122935-628
310.St. GallenSchweiz62484122841-1328
311.Shamrock RoversIrland113677223163-3228
312.BirkirkaraMalta1640513222470-4628
313.DuisburgTyskland2148333819+1927
314.OsmanlisporTyrkiet1148332312+1127
315.ÖstersundSverige1148331913+627
316.DyskoboliaPolen3187652015+527
317.RodaHolland62283113128+327
318.TenerifeSpanien2168352623+327
319.Turun PSFinland72283112124-327
320.ÖstersSverige92683153447-1327
321.Rayo VallecanoSpanien112822309+2126
322.HammarbySverige3148242522+326
323.MotherwellSkotland82682163334-126
324.FC VasluiRumænien5206862022-226
325.BuducnostMontenegro82275102125-426
326.Skenderbeu KorcëAlbanien32275102429-526
327.Asteras TripolisGrækenland526511103041-1126
328.Derry CityIrland92675143045-1526
329.FC HakaFinland92675143252-2026
330.Queens Park RangersEngland2128133918+2125
331.Sparta RotterdamHolland3167453521+1425
332.Lokomotiva ZagrebKroatien3147432723+425
333.Mainz 05Tyskland4166732017+325
334.OFI KretaGrækenland4187472626+025
335.StabækNorge8207492334-1125
336.MFK KosiceSlovakiet82274112743-1625
337.VålerengaNorge928510132541-1625
338.Cork CityIrland103067172143-2225
339.BurnleyEngland2146622311+1224
340.LevanteSpanien112732177+1024
341.VarteksKroatien4167363527+824
342.GaziantepsporTyrkiet4166642113+824
343.CagliariItalien3167362118+324
344.Karpaty LlivUkraine3186662326-324
345.FK KukësiAlbanien52266102028-824
346.FC FloraEstland163459201959-4024
347.VeronaItalien2126511811+723
348.Shakhter KaragandyKasakhstan5206592526-123
349.FK TepliceTjekkiet5186572024-423
350.KatowicePolen82465132533-823
351.PetrzalkaSlovakiet62265112336-1323
352.EkranasLitauen82072111941-2223
353.F91 DudelangeLuxembourg82665152351-2823
354.VallettaMalta143458213371-3823
355.ND GoricaSlovenien133665253068-3823
356.Sheffield WednesdayEngland3147163825+1322
357.BraunschweigTyskland3166462920+922
358.Jagiellonia BialystokPolen5166462518+722
359.GenclerbirligiTyrkiet3146441711+622
360.Dila GoriGeorgien3147161411+322
361.  LyngbyDanmark5186482423+122
362.Irtysh PavlodarKasakhstan5166461414+022
363.Leipzig (byhold)Tyskland5177192935-622
364.OFK TitogradMontenegro4166461824-622
365.Sportul StudentescRumænien62064102031-1122
366.Wiener SKØstrig82171132540-1522
367.Poli TimisoaraRumænien62264122038-1822
368.NancyFrankrig2146352215+721
369.AalesundNorge3146352520+521
370.MalagaSpanien11063194+521
371.Victoria BukarestRumænien3146352117+421
372.West HamEngland4166371916+321
373.NK MuraSlovenien4185671716+121
374.West BromwichEngland4166372222+021
375.Sarpsborg 08Norge2166372225-321
376.Honka EspooFinland62063112023-321
377.FC LuganoSchweiz4166371821-321
378.DiosgyörUngarn2127051923-421
379.FC PyunikArmenien6186391530-1521
380.Hapoel Be'er ShevaIsrael72656152448-2421
381.Kuopio PSFinland6186391843-2521
382.GlentoranNordirland2248493529119-9021
383.Rheindorf AltachØstrig2125521810+820
384.RNK SplitKroatien212552127+520
385.Metalurgi RustaviGeorgien3146262119+220
386.AEL LimassolCypern4166282123-220
387.ChikhuraGeorgien5184861418-420
388.MetzFrankrig6185582329-620
389.Vasas BudapestUngarn51862102228-620
390.FlamurtariAlbanien62062122038-1820
391.Iraklis SalonikiGrækenland81862101738-2120
392.Beograd (byhold)Serbien2116142621+519
393.CukarickiSerbien3125431513+219
394.StartNorge5166191829-1119
395.  B1903Danmark62054112437-1319
396.GöztepeTyrkiet52061132239-1719
397.KF TiranaAlbanien102647151850-3219
398.Cherno MoreBulgarien3125342012+818
399.KubanRusland110532138+518
400.CharleroiBelgien3106041915+418
401.LierseBelgien51853102828+018
402.EstorilPortugal2164661717+018
403.Rotor VolgogradRusland4145362021-118
404.Otelul GalatiRumænien5145361821-318
405.FreiburgTyskland4164661518-318
406.FC KoperSlovenien6165382428-418
407.Gornik ZabrzePolen6184682531-618
408.Vaasa PSFinland5145361320-718
409.CFR ClujRumænien52053121828-1018
410.StrømsgodsetNorge62053122236-1418
411.BohemiansIrland143039181656-4018
412.DerbyEngland2105233217+1517
413.FC ZestafoniGeorgien5164572719+817
414.Fortuna DüsseldorfTyskland2125251717+017
415.Bodø/GlimtNorge3125251719-217
416.StjarnanIsland3145271723-617
417.Ararat YerevanArmenien5145271521-617
418.FK JelgavaLetland5164571524-917
419.Alania VladikavkazRusland6164571424-1017
420.  AGFDanmark6184591729-1217
421.Torpedo KutaisiGeorgien72052132745-1817
422.ValurIsland82045111536-2117
423.Nistru OtaciMoldova82045111538-2317
424.FC ShirakArmenien112845191450-3617
425.FC AmsterdamHolland185122210+1216
426.SwanseaEngland1124441710+716
427.GefleSverige3125161914+516
428.BursasporTyrkiet4124442017+316
429.Viktoria ZizkovTjekkiet3125161411+316
430.Stal MielecPolen31244498+116
431.Progresul BukarestRumænien2124441010+016
432.PerugiaItalien21044299+016
433.FC GomelHviderusland51651102125-416
434.Sporting GijonSpanien6164481318-516
435.FC BrasovRumænien4155192132-1116
436.DOS UtrechtHolland6164482240-1816
437.FK ZetaMontenegro61844101736-1916
438.FC MikaArmenien112437141236-2416
439.CrusadersNordirland102244142154-3316
440.PortadownNordirland112837181662-4616
441.Las PalmasSpanien3124352017+315
442.Torpedo ZhodinoHviderusland3104331110+115
443.Matador PuchovSlovakiet3124351523-815
444.FC LuzernSchweiz8183691328-1515
445.ColeraineNordirland112636172469-4515
446.HaugesundNorge28422159+614
447.First ViennaØstrig28422148+614
448.Rudar VelenjeSlovenien3104241814+414
449.BacauRumænien184221310+314
450.MechelenBelgien4143561415-114
451.RuzomberokSlovakiet3124261114-314
452.FC KärntenØstrig3104241115-414
453.FC NürnbergTyskland4143561621-514
454.Rio AvePortugal3143561318-514
455.FBK KaunasLitauen4104241116-514
456.Wacker InnsbruckØstrig5124261521-614
457.Union St. GilloiseBelgien51742112330-714
458.FC TobolKasakhstan6144281017-714
459.AtromitosGrækenland6144281625-914
460.SV RiedØstrig4143561322-914
461.GuingampFrankrig3124261322-914
462.Fola EschLuxembourg5163581226-1414
463.FK DuklaSlovakiet5144281530-1514
464.VllazniaAlbanien6183510934-2514
465.KeflavikIsland71842121844-2614
466.VestmannaøerneIsland112628161038-2814
467.Sliema WanderersMalta1940353222101-7914
468.SassuoloItalien1103431713+413
469.LeiriaPortugal284131310+313
470.RenovaMakedonien4104151513+213
471.  ABDanmark4124172322+113
472.NK CeljeSlovenien5124171918+113
473.London (byhold)England184131413+113
474.ADO Den HaagHolland284131414+013
475.Gwardia WarszawaPolen2841388+013
476.  SilkeborgDanmark4124171416-213
477.Balzan FCMalta4104151417-313
478.Arsenal KievUkraine28413912-313
479.PanduriiRumænien2143471419-513
480.ÖrgryteSverige4123451326-1313
481.DroghedaIrland4123451024-1413
482.Vikingur GøtaFærøerne7203413850-4213
483.FK SpartaksLetland3103341410+412
484.Krylia SovetovRusland26402139+412
485.Alemannia AachenTyskland18332117+412
486.Dnepr MogilevHviderusland183321513+212
487.BreidablikIsland310334108+212
488.FC VitkoviceTjekkiet1833287+112
489.Maccabi Petah-TikvaIsrael2114072121+012
490.VetraLitauen284041010+012
491.BredaHolland284041416-212
492.BarreiroPortugal39405810-212
493.Dynamo BerlinTyskland3103341417-312
494.NK PrimorjeSlovenien284041215-312
495.Hansa RostockTyskland3104061519-412
496.FC MinskHviderusland2103341014-412
497.Lyn OsloNorge4103341419-512
498.Zaglebie LubinPolen414266815-712
499.Vorwärts FrankfurtTyskland5124081322-912
500.Metalurg SkopjeMakedonien5162681424-1012
501.LlanelliWales5123361224-1212
502.EskisehirsporTyrkiet5143381329-1612
503.Khazar LankaranAserbajdsjan6162681229-1712
504.CliftonvilleNordirland61633101031-2112
505.FC BanantsArmenien112433181553-3812
506.B36Færøerne102626181959-4012
507.Jeunesse d'EschLuxembourg122633201470-5612
508.VarazdinKroatien16321137+611
509.CannesFrankrig28323149+511
510.PaksUngarn16321116+511
511.NK ZagrebKroatien3103251613+311
512.Racing SantanderSpanien1632185+311
513.TrelleborgSverige1632175+211
514.Hapoel Petah-TikvaIsrael1632153+211
515.LivornoItalien1832399+011
516.UT AradRumænien2103251314-111
517.Germinal EkerenBelgien383231112-111
518.ÅtvidabergSverige283231618-211
519.DenizlisporTyrkiet18323912-311
520.Istanbul BasaksehirTyrkiet4142571119-811
521.  KBDanmark5143293040-1011
522.Rovaniemi PSFinland412255920-1111
523.Progres NiederkornLuxembourg51632111023-1311
524.MilsamiMoldova6162591332-1911
525.Dinamo TiranaAlbanien7163211933-2411
526.Olympiakos VolouGrækenland1431081+710
527.FK RadSerbien26312126+610
528.UerdingenTyskland1631294+510
529.Metalurh ZaporizhiaUkraine2824284+410
530.FK MogrenMontenegro2631287+110
531.AugsburgTyskland183141212+010
532.Sligo RoversIrland4102441113-210
533.  VejleDanmark38314710-310
534.NijmegenHolland210316913-410
535.LeixoesPortugal38242913-410
536.FC KuusysiFinland383141217-510
537.Hapoel HaifaIsrael28314915-610
538.FC JazzFinland38314816-810
539.FC VacUngarn38314715-810
540.PobedaMakedonien38314614-810
541.Alashkert FCArmenien28314513-810
542.FC AarauSchweiz310316617-1110
543.FC TiraspolMoldova5123181328-1510
544.  FremDanmark4123181532-1710
545.AntalyasporTyrkiet1430196+39
546.BochumTyskland282331514+19
547.BellinzonaSchweiz163031211+19
548.CoventryEngland1430198+19
549.RoeselareBelgien1430198+19
550.  SønderjyskEDanmark1623198+19
551.Partick ThistleSkotland263031011-19
552.St. MirrenSkotland310235912-39
553.FK LiepajaLetland2630369-39
554.MouscronBelgien282331115-49
555.MTZ-RipoHviderusland3102351115-49
556.AnkaragücüTyrkiet2630348-49
557.Dinamo BrestHviderusland38233915-69
558.FC LahtiFinland3102351118-79
559.NacionalPortugal4142392028-89
560.Maccabi NetanyaIsrael410235716-99
561.DWS AmsterdamHolland310235818-109
562.FC GeorgiaGeorgien49234617-119
563.Bala TownWales510307719-129
564.Lokomotivi TbilisiGeorgien512237826-189
565.The New SaintsWales92223171656-409
566.GrevenmacherLuxembourg102023151656-409
567.KayserisporTyrkiet2622297+28
568.NorwichEngland1622264+28
569.PortsmouthEngland162221110+18
570.Sartid SmederevoSerbien2822498+18
571.Gaz MetanRumænien1622266+08
572.NeftochimikBulgarien2622289-18
573.Borac CacakSerbien1622279-28
574.FC TatabanyaUngarn48224611-58
575.DinaburgLetland38224510-58
576.Barry TownWales282241016-68
577.FC OrdabasyKasakhstan410154814-68
578.AcademicaPortugal310226817-98
579.MontpellierFrankrig410226716-98
580.Pacos de FerreiraPortugal312156211-98
581.Ironi Kiryat ShmonaIsrael4141581424-108
582.LaciAlbanien514158926-178
583.FramIsland6142210738-318
584.AtlantasLitauen81822141251-398
585.GlenavonNordirland92022161049-398
586.Bangor CityWales102222181061-518
587.Hutnik KrakowPolen16213158+77
588.Kamen IngradKroatien1421192+77
589.Novi Sad (byhold)Serbien16213149+57
590.WettingenSchweiz1421162+47
591.KongsvingerNorge1421185+37
592.Petra DrnoviceTjekkiet1421141+37
593.Raith RoversSkotland16213108+27
594.FC MoskvaRusland1421164+27
595.SibenikKroatien1421153+27
596.Spartak Zlatibor VodaSerbien1421176+17
597.Zaglebie WalbrzychPolen1421165+17
598.Zira FKAserbajdsjan1421154+17
599.IllichivetsUkraine1421143+17
600.HullEngland1421143+17
601.  ViborgDanmark1421132+17
602.Spartak SuboticaSerbien1621377+07
603.Wisla PlockPolen3614177+07
604.FC UfaRusland1614166+07
605.RouenFrankrig1621355+07
606.Terek GroznyRusland1421133+07
607.FK KarvanAserbajdsjan1421122+07
608.Willem IIHolland2621389-17
609.AmeriGeorgien2621367-17
610.WatfordEngland162131012-27
611.BrommapojkarnaSverige16213810-27
612.Eendracht AalstBelgien1421135-27
613.Rhyl FCWales38215912-37
614.Chemnitzer FCTyskland28215912-37
615.  HerfølgeDanmark1421147-37
616.BekescsabaiUngarn1421147-37
617.Köln (byhold)Tyskland27214913-47
618.WinterslagBelgien1621359-47
619.PanachaikiGrækenland1421149-57
620.SileksMakedonien48215713-67
621.FC Zaria BaltiMoldova38215713-67
622.Connah's Quay NomadsWales38215411-77
623.Dunajska StredaSlovakiet3102171220-87
624.LarissaGrækenland3102171018-87
625.FC LantanaEstland26213614-87
626.Targa MuresRumænien48215617-117
627.KonyasporTyrkiet212147618-127
628.Newtown FCWales38215621-157
629.FK BakuAserbajdsjan510217724-177
630.RudarMontenegro614149626-207
631.ShelbourneIrland71714121132-217
632.KlaksvikFærøerne614149937-287
633.Teuta DurrësAlbanien81621131650-347
634.FC Santa ColomaAndorra8162113643-377
635.Avenir BeggenLuxembourg512219644-387
636.HiberniansMalta1530212723116-937
637.TroyesFrankrig14202118+36
638.SV GrödigØstrig1420274+36
639.JJK JyväskyläFinland1420276+16
640.FC RostovRusland2613265+16
641.Frankfurt (byhold)Tyskland142021010+06
642.Allianssi VantaaFinland2613277+06
643.Utrecht (byhold)Holland1420266+06
644.MarekBulgarien1420255+06
645.Stade FrancaisFrankrig2613233+06
646.Bnei SakhninIsrael1420278-16
647.Pecsi DozsaUngarn1620467-16
648.FC PrishtinaKosovo2613267-16
649.Cercle BruggeBelgien1420245-16
650.Akademik SofiaBulgarien26204810-26
651.Gzira UnitedMalta1420246-26
652.RW ErfurtTyskland1420235-26
653.FC TbilisiGeorgien1420258-36
654.WolfsbergerØstrig1420236-36
655.Real ValladolidSpanien2620459-46
656.ModricaBosnien1420248-46
657.Sibir NovosibirskRusland1420237-46
658.Kryvbas Kryvyi RihUkraine26204712-56
659.SedanFrankrig24202510-56
660.FK SutjeskaMontenegro48134510-56
661.EB/StreymurFærøerne510136514-96
662.DrumcondraIrland26204819-116
663.SkeidNorge38134718-116
664.FC Viitorul ConstantaRumænien38134617-116
665.FylkirIsland410136719-126
666.GandzasarArmenien5122010827-196
667.HBFærøerne7141310937-286
668.FK PartizaniAlbanien92113171041-316
669.Union BerlinTyskland1412143+15
670.KarabüksporTyrkiet1412122+05
671.CorvinulRumænien1412189-15
672.ObilicSerbien2612378-15
673.WiganEngland1612367-15
674.Dinamo-93Hviderusland1412156-15
675.LavalFrankrig1412145-15
676.AthloneIrland1412145-15
677.Stahl BrandenburgTyskland1412134-15
678.HoffenheimTyskland16123810-25
679.LivingstonSkotland1412179-25
680.NapredakSerbien26123610-45
681.  AC HorsensDanmark1412159-45
682.Wismut AueTyskland2612348-45
683.Teteks TetovoMakedonien26123510-55
684.FC OleksandriyaUkraine2612349-55
685.FC PaschingØstrig48125713-65
686.FK SenicaSlovakiet38125512-75
687.EgaleoGrækenland16123412-85
688.Zagreb (byhold)Kroatien3101271121-105
689.XanthiGrækenland410127820-125
690.ÖrebroSverige512057318-155
691.  NæstveDDanmark48125521-165
692.Olympiakos NicosiaCypern26123926-175
693.Basel (byhold)Schweiz5111281639-235
694.  StævnetDanmark5101271539-245
695.EthnikosCypern1411275+24
696.Thor AkureyriIsland1411255+04
697.Naftan NovopolotskHviderusland2411289-14
698.Universitate RigaLetland1411234-14
699.FC TatranSlovakiet14112911-24
700.MariupolUkraine1411257-24
701.BelchatowPolen1411257-24
702.FC BotosaniRumænien1411246-24
703.Slavija SarajevoBosnien1411246-24
704.FC HalleTyskland2311124-24
705.FK PribramTjekkiet14112811-34
706.HaarlemHolland1411269-34
707.Airbus UK BroughtonWales3604269-34
708.Zlate MoravceSlovakiet1411247-34
709.DaringBelgien2411236-34
710.ChievoItalien2411225-34
711.HaladasUngarn1411225-34
712.GAISSverige24112610-44
713.Pecsi MFCUngarn2411248-44
714.BryneNorge2411237-44
715.SV MattersburgØstrig26114611-54
716.Sloboda TuzlaBosnien2411249-54
717.LongfordIrland36114612-64
718.WesterloBelgien2611428-64
719.TaurasLitauen26114815-74
720.BrageSverige26114815-74
721.Daugava DaugavpilsLetland36114613-74
722.ErciyessporTyrkiet14112411-74
723.IB LjubljanaSlovenien2611429-74
724.Vöest LinzØstrig36114513-84
725.EngordanyAndorra14112412-84
726.BaskimiMakedonien14112412-84
727.Pelister BitolaMakedonien36114312-94
728.Inkaras KaunasLitauen36114818-104
729.FredrikstadNorge36114515-104
730.Altay IzmirTyrkiet36114820-124
731.AdanasporTyrkiet36114620-144
732.Käerjeng 97Luxembourg38116519-144
733.KapazAserbajdsjan38116219-174
734.Europa FCGibraltar410118423-194
735.Sillamäe KalevEstland38116830-224
736.RunavikFærøerne102011181362-494
737.TekstilschikRusland1410376+13
738.Arka GdyniaPolen1210144+03
739.SeraingBelgien1210144+03
740.BVSC BudapestUngarn1210144+03
741.IstanbulsporTyrkiet1210144+03
742.LorientFrankrig1210133+03
743.Buducnost Banatski DvorSerbien1210122+03
744.Lokomotiva KosiceSlovakiet1210111+03
745.SalgueirosPortugal1210111+03
746.Riga FCLetland1210111+03
747.Odra WodzislawPolen1410378-13
748.PAS GianninaGrækenland1410356-13
749.St. PöltenØstrig1410356-13
750.  Stævnet OdenseDanmark1210156-13
751.Universitatea ClujRumænien1210156-13
752.KilikiaArmenien1210156-13
753.Ilves-KissatFinland1210145-13
754.Borac Banja LukaBosnien2403145-13
755.ZeleznikSerbien1210145-13
756.AngoulemeFrankrig1210134-13
757.CaenFrankrig1210134-13
758.Margveti ZestafoniGeorgien1210134-13
759.CesenaItalien1210134-13
760.FC GagraGeorgien1210123-13
761.Apollon SmyrnisGrækenland1210123-13
762.Slavia-MozyrHviderusland2403123-13
763.Real OviedoSpanien1210123-13
764.FC OkzhetpesKasakhstan1210123-13
765.Amkar PermRusland1210123-13
766.MalatyasporTyrkiet1210123-13
767.StumbrasLitauen1210112-13
768.FalkirkSkotland1210112-13
769.HøddNorge1210112-13
770.Wuppertaler SVTyskland1210168-23
771.Viktoria KölnTyskland1210157-23
772.NimesFrankrig2410346-23
773.CE SabadellSpanien1210135-23
774.Neman GrodnoHviderusland2403124-23
775.EmpoliItalien1210124-23
776.Vestberlin (byhold)Tyskland1210113-23
777.ChavesPortugal1410369-33
778.BarreirensePortugal1210136-33
779.ZvartnotsArmenien1210136-33
780.SlivenBulgarien1210125-33
781.PortimonensePortugal1210114-33
782.DungannonNordirland1210114-33
783.TurnovaMakedonien26033711-43
784.ArdsNordirland1210148-43
785.FC IlvesFinland2410337-43
786.Zaglebie SosnowiecPolen1210126-43
787.OrdusporTyrkiet1210126-43
788.Dunav RuseBulgarien2410315-43
789.PetrovacMontenegro14103510-53
790.UC DublinIrland1410338-53
791.  IkastDanmark2410338-53
792.Sioni BolnisiGeorgien24103410-63
793.Dinamo BatumiGeorgien2410317-63
794.BallymenaNordirland2410329-73
795.FK SiauliaiLitauen2410329-73
796.Tre FioriSan Marino14103311-83
797.Prestatyn TownWales14103311-83
798.  HolbækDanmark24103210-83
799.SamtrediaGeorgien36105312-93
800.Kolkheti-1913Georgien24103213-113
801.Carmarthen TownWales26105821-133
802.MjøndalenNorge24103117-163
803.Inter CardiffWales36105118-173
804.SporaLuxembourg510109649-433
805.Narva TransEstland8161015754-473
806.AshdodIsrael1202033+02
807.Kareda SiauliaiLitauen1202033+02
808.FK BezanijaSerbien1202022+02
809.  Randers FrejaDanmark1202011+02
810.ElbasaniAlbanien1202011+02
811.Hajduk KulaSerbien1202011+02
812.KecskemetiUngarn1202011+02
813.OlimpicBosnien1202011+02
814.HeraclesHolland1202011+02
815.Germinal BeerschotBelgien1202000+02
816.Olimpik BakuAserbajdsjan2402235-22
817.AroucaPolen1402224-22
818.Piast GliwicePolen2402237-42
819.FK JagodinaSerbien3602426-42
820.MariehamnFinland2402226-42
821.SevojnoSerbien1402215-42
822.Pogon SzczecinPolen36024510-52
823.Lincoln Red ImpsGibraltar2402239-62
824.Olimpia BaltiMoldova1402228-62
825.Cementarnica 55Makedonien1402217-62
826.Cefn DruidsWales2402217-62
827.Unirea UrziceniRumænien36024311-82
828.UlissesArmenien3602419-82
829.FC ZlinTjekkiet16024110-92
830.St. Joseph's FCGibraltar24022212-102
831.Inter TurkuFinland36024516-112
832.Belshina BobruiskHviderusland36024314-112
833.PezoporikosCypern36024620-142
834.Besa KavajëAlbanien26024319-162
835.TVMK TallinnEstland510028625-192
836.Aris BonnevoieLuxembourg48026227-252
837.GøtaFærøerne7140212838-302
838.Celik NiksicMontenegro38026636-302
839.FlorianaMalta7140212752-452
840.APOP Kinyras PeyiasCypern1201134-11
841.Tampere UnitedFinland1201134-11
842.Gradjanski ZagrebKroatien1201134-11
843.Spartak MyjavaSlovakiet1201134-11
844.CSMS IasiRumænien1201134-11
845.Petrocub HincestiMoldova1201123-11
846.AngersFrankrig1201123-11
847.Odra OpolePolen1201123-11
848.GrindavikIsland1201123-11
849.DritaKosovo1201123-11
850.La LouviereBelgien1201112-11
851.BrotnjoBosnien1201112-11
852.VicenzaItalien1201112-11
853.Afan LidoWales1201112-11
854.Beira MarPortugal1201112-11
855.FK Mil-MuganAserbajdsjan1201101-11
856.GueugnonFrankrig1201101-11
857.HamrunMalta1201101-11
858.CibaliaKroatien1201101-11
859.FK LovcenMontenegro1201101-11
860.Inverness CTSkotland1201101-11
861.SalgotarjaniUngarn1201124-21
862.MillwallEngland1201124-21
863.FC AlmatyKasakhstan1201124-21
864.FC WilSchweiz1201124-21
865.ZwolleHolland1201124-21
866.Spartaki TskhinvaliGeorgien1201124-21
867.OostendeBelgien1201124-21
868.Olimpik DonetskUkraine1201113-21
869.FC ZhetysuKasakhstan1201113-21
870.TychyPolen1201113-21
871.Szombierki BytomPolen1201113-21
872.Makedonija Gjorce PetrovMakedonien1201113-21
873.LKS LodzPolen1201113-21
874.OFK BecejSerbien1201102-21
875.Gloria ProgresulRumænien1201102-21
876.Radnik BijeljlinaBosnien1201102-21
877.ShkupiMakedonien1201102-21
878.Spartak KPS BrnoTjekkiet1201136-31
879.Go Ahead EaglesHolland1201125-31
880.Spartak PlovdivBulgarien1201114-31
881.ZepkeBosnien1201114-31
882.LimerickIrland1201114-31
883.PetangeLuxembourg1201114-31
884.FC EtarBulgarien1201103-31
885.Veris ChisinauMoldova1201103-31
886.GretnaSkotland1201137-41
887.SJK SeinäjokiFinland2401304-41
888.DunaferrUngarn24013510-51
889.LeicesterEngland2401338-51
890.Luftëtari FCAlbanien1201138-51
891.BeerschotBelgien2401327-51
892.FK Bokelj KotorMontenegro1201116-51
893.FK RigaLetland1201105-51
894.FaetanoSan Marino1201105-51
895.FC NitraSlovakiet24013410-61
896.Hapoel Ramat-GanIsrael2401306-61
897.KocaelisporTyrkiet2401307-71
898.Iskra-StalMoldova36015311-81
899.Khazri BuzovnaAserbajdsjan12011211-91
900.Viljandi TulevikEstland24013211-91
901.Vikingur ReykjavikIsland24013211-91
902.ZalaegerszegiUngarn24013110-91
903.Akhisar BelediyesporTyrkiet16015414-101
904.SlogaMakedonien24013212-101
905.BelasicaMakedonien24013516-111
906.Racing FCLuxembourg24013112-111
907.Banga GargzdaiLitauen24013011-111
908.  HvidovreDanmark36015517-121
909.FuglafjørdurFærøerne36015214-121
910.FC AtyrauKasakhstan36015113-121
911.Tiligul-TirasMoldova36015320-171
912.LibertasSan Marino48017221-191
913.FolgoreSan Marino510019529-241
914.Sant JuliaAndorra8160115149-481
915.Red BoysLuxembourg6120111368-651
916.FingalIrland1200246-20
917.Tasmania BerlinTyskland1200235-20
918.MossNorge1200235-20
919.RC ParisFrankrig1200224-20
920.Queen of the SouthSkotland1200224-20
921.FCI LevadiaEstland1200213-20
922.Eschen/MaurenLiechtenstein1200213-20
923.FarensePortugal1200202-20
924.FCI TallinnEstland1200236-30
925.Zawisza BydgoszczPolen1200225-30
926.Tomori BeratAlbanien1200225-30
927.TresnjevkaKroatien1200214-30
928.FC ShumenBulgarien1200214-30
929.IonikosGrækenland1200214-30
930.Flacara BukarestRumænien1200214-30
931.Haverfordwest CountyWales1200214-30
932.KS CracowiaPolen1200214-30
933.Racing WhiteBelgien1200203-30
934.CosmosSan Marino1200203-30
935.Olimps RigaLetland1200203-30
936.Ermis AradippouCypern1200203-30
937.Kesla FKAserbajdsjan1200226-40
938.Frigg OsloNorge1200226-40
939.FinnPaFinland1200226-40
940.Bylis BallshAlbanien1200215-40
941.SadamEstland1200215-40
942.FC SenecSlovakiet1200215-40
943.FC SopronUngarn1200215-40
944.IFK HelsinkiFinland1200204-40
945.BolusporTyrkiet1200204-40
946.SimurqAserbajdsjan1200204-40
947.Buducnost BanoviciBosnien1200204-40
948.SkalaFærøerne1200204-40
949.ROMAR MazeikiaiLitauen1200204-40
950.FC SaxanMoldova1200204-40
951.  B1901Danmark1200238-50
952.La BerrichonneFrankrig1200216-50
953.Cork HiberniansIrland1200216-50
954.Tavriya SimferopolUkraine1200216-50
955.NeathWales1200216-50
956.Mladost LucaniSerbien1200205-50
957.FC Ranger'sAndorra1200205-50
958.Spartak YerevanArmenien1200205-50
959.SivassporTyrkiet1200205-50
960.  B1909Danmark24004410-60
961.MortonSkotland1200239-60
962.B71Færøerne1200239-60
963.Botev VratsaBulgarien1200228-60
964.Galway UnitedIrland1200228-60
965.PirinBulgarien1200217-60
966.Tampere PVFinland1200217-60
967.Inter ZapresicKroatien1200217-60
968.MurataSan Marino1200217-60
969.Port Talbot TownWales1200217-60
970.LlandudnoWales1200217-60
971.EPA LarnacaCypern2400406-60
972.LandskronaSverige1200206-60
973.BangorNordirland1200206-60
974.ChernomoretsRusland1200206-60
975.Kokkola PSFinland1200229-70
976.FC JokeritFinland2400429-70
977.ZurrieqMalta1200218-70
978.Digenis MorphouCypern1200207-70
979.Shafa BakuAserbajdsjan1200207-70
980.TuranAserbajdsjan1200207-70
981.OrasjeBosnien1200207-70
982.KoparitFinland24004210-80
983.LeifturIsland1200219-80
984.PennarossaSan Marino1200219-80
985.Apolonia FierAlbanien1200208-80
986.Bray WanderersIrland1200208-80
987.Belvedur IzolaSlovenien1200208-80
988.  B1913Danmark24004110-90
989.ShamkirAserbajdsjan24004110-90
990.Aberystwyth TownWales1200209-90
991.FC YerevanArmenien24004212-100
992.Lisburn DistilleryNordirland12002111-100
993.FC CaracalRumænien12002010-100
994.MondercangeLuxembourg12002213-110
995.MarsaMalta12002011-110
996.B68Færøerne12002011-110
997.MarsaxlokkMalta24004011-110
998.Tartu SantosEstland12002113-120
999.Alki LarnacaCypern12002012-120
1000.Milano KumanovoMakedonien24004316-130
1001.FC EncampAndorra12002013-130
1002.ConstelacioAndorra12002016-160
1003.Daugava RigaLetland36006421-170
1004.ParalimniCypern24004421-170
1005.KruojaLitauen24004017-170
1006.MPFinland36006221-190
1007.Rabat AjaxMalta24004020-200
1008.Cwmbran TownWales36006021-210
1009.DomagnanoSan Marino36006022-220
1010.FC LusitanosAndorra48008326-230
1011.Tre PenneSan Marino36006429-250
1012.Juvenes/DoganaSan Marino48008025-250
1013.Finn HarpsIrland36006333-300
1014.EtzellaLuxembourg6120012436-320
1015.US RumelangeLuxembourg24004032-320
1016.La FioritaSan Marino5100010136-350
1017.UE Santa ColomaAndorra7140014341-380
1018.CE PrincipatAndorra36006149-480
1019.Union LuxembourgLuxembourg6120012254-520
 
  Forside

  Alle turneringer
  Mesterhold/Champions League
  Champions League
  Pokalvindere
  Europa League