Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Onsdag 20. september 2017 kl. 02:07

WWW.HASLUND.INFO
FORSIDE DANSK FODBOLD INTERNATIONAL FODBOLD KALENDER

 
EUROPACUP
BRØNDBY
 
TURNERINGER
  2017/2018 EUROPA LEAGUEHJEMMEUDE
  2. kvalifikationsrundeVaasa PS, Finland2 - 01 - 2
  3. kvalifikationsrundeHajduk Split, Kroatien0 - 00 - 2
  2016/2017 EUROPA LEAGUEHJEMMEUDE
  1. kvalifikationsrundeValur, Island6 - 04 - 1
  2. kvalifikationsrundeHibernian, Skotland0 - 11 - 0
  3. kvalifikationsrundeHertha Berlin, Tyskland3 - 10 - 1
  4. kvalifikationsrundePanathinaikos, Grækenland1 - 10 - 3
  2015/2016 EUROPA LEAGUEHJEMMEUDE
  1. kvalifikationsrundeJuvenes/Dogana, San Marino9 - 02 - 0
  2. kvalifikationsrundeBeroe, Bulgarien0 - 01 - 0
  3. kvalifikationsrundeOmonia Nicosia, Cypern0 - 02 - 2
  4. kvalifikationsrundePAOK Saloniki, Grækenland1 - 10 - 5
  2014/2015 EUROPA LEAGUEHJEMMEUDE
  3. kvalifikationsrundeClub Brugge, Belgien0 - 20 - 3
  2011/2012 EUROPA LEAGUEHJEMMEUDE
  3. kvalifikationsrundeRied, Østrig4 - 20 - 2
  2010/2011 EUROPA LEAGUEHJEMMEUDE
  2. kvalifikationsrundeFC Vaduz, Liechtenstein3 - 00 - 0
  3. kvalifikationsrundeBuducnost, Montenegro1 - 02 - 1
  4. kvalifikationsrundeSporting Lissabon, Portugal0 - 32 - 0
  2009/2010 EUROPA LEAGUEHJEMMEUDE
  2. kvalifikationsrundeFlora Tallinn, Estland0 - 14 - 1
  3. kvalifikationsrundeLegia Warszawa, Polen1 - 12 - 2
  4. kvalifikationsrundeHertha Berlin, Tyskland2 - 11 - 3
  2008/2009 UEFA-CUPHJEMMEUDE
  1. kvalifikationsrundeB36, Færøerne1 - 02 - 0
  2. kvalifikationsrundeHaka Valkeakoski, Finland2 - 04 - 0
  1. rundeRosenborg, Norge1 - 22 - 3
  2006/2007 UEFA-CUPHJEMMEUDE
  1. kvalifikationsrundeValur, Island3 - 10 - 0
  2. kvalifikationsrundeFlora, Estland4 - 00 - 0
  1. rundeFrankfurt, Tyskland2 - 20 - 4
  2005/2006 CHAMPIONS LEAGUEHJEMMEUDE
  2. kvalifikationsrundeDinamo Tbilisi, Georgien3 - 12 - 0
  3. kvalifikationsrundeAjax, Holland2 - 21 - 3
  2005/2006 UEFA-CUPHJEMMEUDE
  1. rundeFC Zürich, Schweiz2 - 01 - 2
  GruppespilMaccabi Petah Tikva, Israel2 - 0
  GruppespilLokomotiv Moskva, Rusland2 - 4
  GruppespilEspanyol, Spanien1 - 1
  GruppespilPalermo, Italien0 - 3
  2004/2005 UEFA-CUPHJEMMEUDE
  2. kvalifikationsrundeVentspils, Letland1 - 10 - 0
  2003/2004 UEFA-CUPHJEMMEUDE
  KvalifikationsrundeDynamo Minsk, Hviderusland3 - 02 - 0
  1. rundeViktoria Zizkov, Tjekkiet1 - 01 - 0
  2. rundeSchalke 04, Tyskland2 - 11 - 2
  3. rundeFC Barcelona, Spanien0 - 11 - 2
  2002/2003 CHAMPIONS LEAGUEHJEMMEUDE
  2. kvalifikationsrundeDinamo Tirana, Albanien1 - 04 - 0
  3. kvalifikationsrundeRosenborg, Norge2 - 30 - 1
  2002/2003 UEFA-CUPHJEMMEUDE
  1. rundeLevski Sofia, Bulgarien1 - 11 - 4
  2001/2002 UEFA-CUPHJEMMEUDE
  KvalifikationsrundeShelbourne, Irland2 - 03 - 0
  1. rundeOlimpija Ljubljana, Slovenien0 - 04 - 2
  2. rundeVarteks, Kroatien5 - 01 - 3
  3. rundeParma, Italien0 - 31 - 1
  2000/2001 CHAMPIONS LEAGUEHJEMMEUDE
  2. kvalifikationsrundeKR Reykjavik, Island3 - 10 - 0
  3. kvalifikationsrundeHamburger SV, Tyskland0 - 20 - 0
  2000/2001 UEFA-CUPHJEMMEUDE
  1. rundeOsijek, Kroatien1 - 20 - 0
  1999/2000 CHAMPIONS LEAGUEHJEMMEUDE
  2. kvalifikationsrundeSloga Jugomagnat, Makedonien1 - 01 - 0
  3. kvalifikationsrundeBoavista, Portugal1 - 22 - 4
  1999/2000 UEFA-CUPHJEMMEUDE
  1. rundeAmica Wronki, Polen4 - 30 - 2
  1998/1999 CHAMPIONS LEAGUEHJEMMEUDE
  2. kvalifikationsrundeKosice, Slovakiet0 - 12 - 0
  GruppespilBayern München, Tyskland2 - 10 - 2
  GruppespilManchester United, England2 - 60 - 5
  GruppespilFC Barcelona, Spanien0 - 20 - 2
  1997/1998 CHAMPIONS LEAGUEHJEMMEUDE
  2. kvalifikationsrundeDinamo Kiev, Ukraine2 - 41 - 0
  1997/1998 UEFA-CUPHJEMMEUDE
  1. rundeOlympique Lyon, Frankrig2 - 31 - 4
  1996/1997 CHAMPIONS LEAGUEHJEMMEUDE
  KvalifikationsrundeWidzew Lodz, Polen3 - 21 - 2
  1996/1997 UEFA-CUPHJEMMEUDE
  1. rundeAurau, Schweiz5 - 02 - 0
  2. rundeAberdeen, Skotland0 - 02 - 0
  3. rundeKarlsruhe, Tyskland1 - 35 - 0
  KvartfinaleTenerife, Spanien0 - 21 - 0
  1995/1996 UEFA-CUPHJEMMEUDE
  KvalifikationsrundeInkaras, Litauen3 - 03 - 0
  1. rundeLillestrøm, Norge3 - 00 - 0
  2. rundeLiverpool, England0 - 01 - 0
  3. rundeAS Roma, Italien2 - 11 - 3
  1994/1995 POKALVINDEREHJEMMEUDE
  1. rundeKF Tirana, Albanien3 - 01 - 0
  2. rundeArsenal, England1 - 22 - 2
  1993/1994 UEFA-CUPHJEMMEUDE
  1. rundeDundee United, Skotland2 - 01 - 3
  2. rundeKuusysi, Finland3 - 14 - 1
  3. rundeDortmund, Tyskland1 - 10 - 1
  1990/1991 UEFA-CUPHJEMMEUDE
  1. rundeEintracht Frankfurt, Tyskland5 - 01 - 4
  2. rundeFerencvaros, Ungarn3 - 01 - 0
  3. rundeLeverkusen, Tyskland3 - 00 - 0
  KvartfinaleTorpedo Moskva, Sovjetunionen1 - 00 - 1
  SemifinaleAS Roma, Italien0 - 01 - 2
  1991/1992 MESTERHOLDHJEMMEUDE
  1. rundeZaglebie Lublin, Polen3 - 01 - 2
  2. rundeDinamo Kiev, Sovjetunionen0 - 11 - 1
  1989/1990 MESTERHOLDHJEMMEUDE
  1. rundeOlympique Marseille, Frankrig1 - 10 - 3
  1988/1989 MESTERHOLDHJEMMEUDE
  1. rundeClub Brugge, Belgien2 - 10 - 1
  1987/1988 UEFA-CUPHJEMMEUDE
  1. rundeIFK Göteborg, Sverige2 - 10 - 0
  2. rundeSportul Bukarest, Rumænien3 - 00 - 3
  1986/1987 MESTERHOLDHJEMMEUDE
  1. rundeHonved Budapest, Ungarn4 - 12 - 2
  2. rundeDynamo Berlin, DDR2 - 11 - 1
  KvartfinaleFC Porto, Portugal1 - 10 - 1
  Alle klubber

  AB   Ikast
  AC Horsens   KB
  AGF   KBU
  B93   Køge
  B1901   Lyngby
  B1903   Næstved
  B1909   OB
  B1913   Randers FC
  Brøndby   Randers Freja
  Esbjerg   Silkeborg
  FC København   Stævnet
  FC Midtjylland   Stævnet Odense
  FC Nordsjælland   SønderjyskE
  Frem   Vanløse
  Fremad Amager   Vejle
  Herfølge   Viborg
  Holbæk   AaB
  Hvidovre