Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Søndag 19. august 2018 kl. 14:01
WWW.HASLUND.INFO
FORSIDE                         DANSK FODBOLD                         INTERNATIONAL FODBOLD                         KALENDER
 
EUROPACUP 2018/2019
EUROPA LEAGUE, 2. KVALIFIKATIONSRUNDE (MESTER)
1. KAMP2. KAMP
APOEL Nicosia (Cypern) videre til 3. kvalifikationsrunde (mester) med sammenlagt 5-2
26.07.2018APOEL Nicosia (Cypern)
FC Flora (Estland)
5 (2)
0 (0)
02.08.2018FC Flora (Estland)
APOEL Nicosia (Cypern)
2 (2)
0 (0)
25.1-0Yohan Tavares32.1-0Gert Kams
44.2-0Lucas Souza37.2-0Markus Poom
47.3-0Nuno Morais, straffe
73.4-0Roland Sallai
78.5-0Dellatorre
F91 Dudelange (Luxembourg) videre til 3. kvalifikationsrunde (mester) med sammenlagt 3-2
26.07.2018F91 Dudelange (Luxembourg)
Drita (Kosovo)
2 (0)
1 (1)
02.08.2018Drita (Kosovo)
F91 Dudelange (Luxembourg)
1 (1)
1 (0)
45.0-1Xhevde Shabani26.1-0Ardian Limani
66.1-1Nicolas Perez46.1-1Patrick Stumpf
80.Endrit Krasniqi, Drita88.Zgjim Mustafa, Drita
81.2-1David Turpel, straffe
Valur (Island) videre til 3. kvalifikationsrunde (mester) med sammenlagt 3-1
26.07.2018FC Santa Coloma (Andorra)
Valur (Island)
1 (0)
0 (0)
02.08.2018Valur (Island)
FC Santa Coloma (Andorra)
3 (0)
0 (0)
72.1-0Selvmål, Bjarni Eiriksson53.1-0Sigurdur Egill Larusson
63.2-0Bjarni Eiriksson
90.3-0Andri Adolphsson
FK Spartaks (Letland) videre til 3. kvalifikationsrunde (mester) med sammenlagt 9-0
26.07.2018FK Spartaks (Letland)
La Fiorita (San Marino)
6 (3)
0 (0)
02.08.2018La Fiorita (San Marino)
FK Spartaks (Letland)
0 (0)
3 (2)
6.1-0Evgeni Kobzar26.0-1Ariagner Smith
20.2-0Artemiy Maleev32.Luca Righini, La Fiorita
26.3-0Evgeni Kobzar45.0-2Diego Aguirre
64.4-0Ingus Slampe65.0-3Ariagner Smith
66.5-0Ariagner Smith
73.6-0Ingars Stuglis
Alashkert FC (Armenien) videre til 3. kvalifikationsrunde (mester) med sammenlagt 1-0 (vandt 5-4 i straffesparkskonkurrencen)
26.07.2018FK Sutjeska (Montenegro)
Alashkert FC (Armenien)
0 (0)
1 (1)
02.08.2018Alashkert FC (Armenien)
FK Sutjeska (Montenegro)
0 (0)
0 (0)
11.0-1Mladen Zeljkovic
Olimpija Ljubljana (Slovenien) videre til 3. kvalifikationsrunde (mester) med sammenlagt 6-2
26.07.2018Olimpija Ljubljana (Slovenien)
Crusaders (Nordirland)
5 (1)
1 (0)
02.08.2018Crusaders (Nordirland)
Olimpija Ljubljana (Slovenien)
1 (1)
1 (1)
30.1-0Kingsley Boateng15.0-1Nik Kapun
56.2-0Matic Crnic41.1-1Paul Heatley
68.3-0Kingsley Boateng
73.3-1Selvmål, Branko Ilic
75.4-1Matic Crnic
90.5-1Haris Kadric
The New Saints (Wales) videre til 3. kvalifikationsrunde (mester) med sammenlagt 3-2
26.07.2018The New Saints (Wales)
Lincoln Red Imps (Gibraltar)
2 (1)
1 (1)
02.08.2018Lincoln Red Imps (Gibraltar)
The New Saints (Wales)
1 (1)
1 (0)
6.1-0Dean Ebbe41.1-0Juan Manuel Montesinos Romero
31.1-1Joseph Chipolina82.1-1Dean Ebbe
83.2-1Blaine Hudson
Torpedo Kutaisi (Georgien) videre til 3. kvalifikationsrunde (mester) med sammenlagt 7-0
26.07.2018Torpedo Kutaisi (Georgien)
Vikingur Gøta (Færøerne)
3 (1)
0 (0)
02.08.2018Vikingur Gøta (Færøerne)
Torpedo Kutaisi (Georgien)
0 (0)
4 (2)
27.1-0Tornike Kapanadze11.0-1Milos Lacny
73.2-0Giorgi Kimadze24.0-2Mamuka Kobakhidze
84.3-0Levani Kutalia59.0-3Olexandr Azatskiy
81.0-4Tornike Kapanadze
Zrinjski Mostar (Bosnien) videre til 3. kvalifikationsrunde (mester) med sammenlagt 3-2
26.07.2018Zrinjski Mostar (Bosnien)
Valletta (Malta)
1 (0)
1 (0)
02.08.2018Valletta (Malta)
Zrinjski Mostar (Bosnien)
1 (0)
2 (1)
51.1-0Nemanja Bilbija31.0-1Hrvoje Barisic
90.1-1Mario Fontanella50.Marin Galic, Zrinjski Mostar
56.1-1Steve Borg
66.1-2Milos Filipovic
  Forside
  Deltageroversigt

CHAMPIONS LEAGUE
  Indledende kvalrunder
  1. kvalrunde
  2. kvalrunde (mester) 
  2. kvalrunde (ikke-mester)
  3. kvalrunde (mester)
  3. kvalrunde (ikke-mester)
  4. kvalrunde (mester)
  4. kvalrunde (ikke-mester)
  Gruppe A  Gruppe E
  Gruppe B  Gruppe F
  Gruppe C  Gruppe G
  Gruppe D  Gruppe H
  1/8-finaler  Semifinaler
  Kvartfinaler  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder

EUROPA LEAGUE
  Indledende kvalrunde
  1. kvalrunde 
  2. kvalrunde (ikke-mester) 
  2. kvalrunde (mester)
  3. kvalrunde (ikke-mester) 
  3. kvalrunde (mester) 
  4. kvalrunde (ikke-mester) 
  4. kvalrunde (mester) 
  Gruppe A  Gruppe G
  Gruppe B  Gruppe H
  Gruppe C  Gruppe I
  Gruppe D  Gruppe J
  Gruppe E  Gruppe K
  Gruppe F  Gruppe L
  1/16-finaler  Semifinaler
  1/8-finaler  Finale
  Kvartfinaler
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder

  2017/2018
  Øvrige år