Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Lørdag 23. juni 2018 kl. 23:52
WWW.HASLUND.INFO
FORSIDE                         DANSK FODBOLD                         INTERNATIONAL FODBOLD                         KALENDER
 
EUROPACUP 2018/2019
EUROPA LEAGUE, INDLEDENDE KVALIFIKATIONSRUNDE
1. KAMP2. KAMP
Den samlede vinder videre til 1. kvalifikationsrunde
28.06.2018B36 (Fær) - St. Joseph's FC (Gib)   05.07.2018St. Joseph's FC (Gib) - B36 (Fær)  
Den samlede vinder videre til 1. kvalifikationsrunde
28.06.2018Birkirkara (Mal) - Klaksvik (Fær)   05.07.2018Klaksvik (Fær) - Birkirkara (Mal)  
Den samlede vinder videre til 1. kvalifikationsrunde
28.06.2018Cefn Druids (Wal) - FK Trakai (Lit)   05.07.2018FK Trakai (Lit) - Cefn Druids (Wal)  
Den samlede vinder videre til 1. kvalifikationsrunde
28.06.2018Engordany (And) - Folgore (San)   05.07.2018Folgore (San) - Engordany (And)  
Den samlede vinder videre til 1. kvalifikationsrunde
28.06.2018Europa FC (Gib) - FC Prishtina (Kos)   05.07.2018FC Prishtina (Kos) - Europa FC (Gib)  
Den samlede vinder videre til 1. kvalifikationsrunde
28.06.2018Sant Julia (And) - Gzira United (Mal)   05.07.2018Gzira United (Mal) - Sant Julia (And)  
Den samlede vinder videre til 1. kvalifikationsrunde
28.06.2018Tre Fiori (San) - Bala Town (Wal)   05.07.2018Bala Town (Wal) - Tre Fiori (San)  
  Forside
  Deltageroversigt

CHAMPIONS LEAGUE
  Indledende kvalrunder
  1. kvalrunde
  2. kvalrunde (mester) 
  2. kvalrunde (ikke-mester)
  3. kvalrunde (mester)
  3. kvalrunde (ikke-mester)
  4. kvalrunde (mester)
  4. kvalrunde (ikke-mester)
  Gruppe A  Gruppe E
  Gruppe B  Gruppe F
  Gruppe C  Gruppe G
  Gruppe D  Gruppe H
  1/8-finaler  Semifinaler
  Kvartfinaler  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder

EUROPA LEAGUE
  Indledende kvalrunde
  1. kvalrunde 
  2. kvalrunde (ikke-mester)
  2. kvalrunde (mester)
  3. kvalrunde (ikke-mester) 
  3. kvalrunde (mester)
  4. kvalrunde (ikke-mester)
  4. kvalrunde (mester)
  Gruppe A  Gruppe G
  Gruppe B  Gruppe H
  Gruppe C  Gruppe I
  Gruppe D  Gruppe J
  Gruppe E  Gruppe K
  Gruppe F  Gruppe L
  1/16-finaler  Semifinaler
  1/8-finaler  Finale
  Kvartfinaler
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder

  2017/2018
  Øvrige år