Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Lørdag 15. december 2018 kl. 09:16
WWW.HASLUND.INFO
FORSIDE                         DANSK FODBOLD                         INTERNATIONAL FODBOLD                         KALENDER
 
EUROPACUP 2018/2019
EUROPA LEAGUE, INDLEDENDE KVALIFIKATIONSRUNDE
1. KAMP2. KAMP
B36 (Færøerne) videre til 1. kvalifikationsrunde med sammenlagt 2-2 (vandt 4-2 i straffesparkskonkurrencen)
28.06.2018B36 (Færøerne)
St. Joseph's FC (Gibraltar)
1 (1)
1 (1)
05.07.2018St. Joseph's FC (Gibraltar)
B36 (Færøerne)
1 (0 ; 1)
1 (1 ; 1)
Efter forlænget spilletid
33.1-0Lukasz Cieslewicz, straffe14.0-1Lukasz Cieslewicz, straffe
41.1-1Boro, straffe88.1-1José Luis Otero
Klaksvik (Færøerne) videre til 1. kvalifikationsrunde med sammenlagt 3-2
28.06.2018Birkirkara (Malta)
Klaksvik (Færøerne)
1 (0)
1 (0)
05.07.2018Klaksvik (Færøerne)
Birkirkara (Malta)
2 (1)
1 (0)
72.1-0Michael Mifsud45.1-0Deni Pavlovic
88.1-1Deni Pavlovic59.2-0Pall Klettskard
90.2-1Marcelinho
FK Trakai (Litauen) videre til 1. kvalifikationsrunde med sammenlagt 2-1
28.06.2018Cefn Druids (Wales)
FK Trakai (Litauen)
1 (0)
1 (0)
05.07.2018FK Trakai (Litauen)
Cefn Druids (Wales)
1 (1)
0 (0)
48.1-0James Davies29.1-0Diniyar Bilyaletdinov, straffe
86.1-1Donatas Kazlauskas
Engordany (Andorra) videre til 1. kvalifikationsrunde med sammenlagt 3-2
28.06.2018Engordany (Andorra)
Folgore (San Marino)
2 (1)
1 (0)
05.07.2018Folgore (San Marino)
Engordany (Andorra)
1 (0)
1 (0)
39.1-0Christian Cellay86.1-0Stefano Sacco
72.1-1Umberto Semeraro90.1-1Selvmål, Francesco Sartori
86.2-1Miguel Ruiz
FC Prishtina (Kosovo) videre til 1. kvalifikationsrunde med sammenlagt 6-1
28.06.2018Europa FC (Gibraltar)
FC Prishtina (Kosovo)
1 (1)
1 (0)
05.07.2018FC Prishtina (Kosovo)
Europa FC (Gibraltar)
5 (3)
0 (0)
45.1-0Enrique Carreno, straffe9.1-0Armend Dallku
50.1-1Meriton Korenica13.2-0Gauthier Mankenda
35.3-0Armend Dallku
59.4-0Ahmed Januzi
86.5-0Mërgim Pefqeli
Gzira United (Malta) videre til 1. kvalifikationsrunde med sammenlagt 4-1
28.06.2018Sant Julia (Andorra)
Gzira United (Malta)
0 (0)
2 (1)
05.07.2018Gzira United (Malta)
Sant Julia (Andorra)
2 (0)
1 (0)
20.0-1Amadou Samb, straffe62.0-1Joel Mendez
87.0-2Jorginho65.1-1Amadou Samb, straffe
89.Luis Blanco, Sant Julia
90.2-1Edison Bilbao
Tre Fiori (San Marino) videre til 1. kvalifikationsrunde med sammenlagt 3-1
28.06.2018Tre Fiori (San Marino)
Bala Town (Wales)
3 (3)
0 (0)
05.07.2018Bala Town (Wales)
Tre Fiori (San Marino)
1 (0)
0 (0)
7.1-0Selvmål, Anthony Miley77.1-0Nathan Burke
32.2-0Giacomo Pracucci
36.3-0Mirco Vassallo
80., Tre Fiori
  Forside
  Deltageroversigt

CHAMPIONS LEAGUE
  Indledende kvalrunder
  1. kvalrunde
  2. kvalrunde (mester) 
  2. kvalrunde (ikke-mester)
  3. kvalrunde (mester)
  3. kvalrunde (ikke-mester)
  4. kvalrunde (mester)
  4. kvalrunde (ikke-mester)
  Gruppe A  Gruppe E
  Gruppe B  Gruppe F
  Gruppe C  Gruppe G
  Gruppe D  Gruppe H
  1/8-finaler  Semifinaler
  Kvartfinaler  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder

EUROPA LEAGUE
  Indledende kvalrunde
  1. kvalrunde 
  2. kvalrunde (ikke-mester) 
  2. kvalrunde (mester)
  3. kvalrunde (ikke-mester) 
  3. kvalrunde (mester) 
  4. kvalrunde (ikke-mester) 
  4. kvalrunde (mester) 
  Gruppe A  Gruppe G
  Gruppe B  Gruppe H
  Gruppe C    Gruppe I
  Gruppe D  Gruppe J
  Gruppe E  Gruppe K
  Gruppe F  Gruppe L
  1/16-finaler  Semifinaler
  1/8-finaler  Finale
  Kvartfinaler
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder

  2017/2018
  Øvrige år