Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Mandag 18. februar 2019 kl. 20:35
WWW.HASLUND.INFO
FORSIDE                         DANSK FODBOLD                         INTERNATIONAL FODBOLD                         KALENDER
 
EUROPACUP 2018/2019
CHAMPIONS LEAGUE, 1/8-FINALER
1. KAMP2. KAMP
Den samlede vinder videre til kvartfinalerne
13.02.2019Ajax - Real Madrid   1-2 (0-0) 05.03.2019Real Madrid - Ajax  
60.0-1Karim Benzema
75.1-1Hakim Ziyech
87.1-2Marco Asensio
Den samlede vinder videre til kvartfinalerne
12.02.2019Manchester United - Paris SG   0-2 (0-0) 06.03.2019Paris SG - Manchester United  
53.0-1Presnel Kimpembe
60.0-2Kylian Mbappé
89.Paul Pogba, Manchester United
Den samlede vinder videre til kvartfinalerne
12.02.2019Roma - FC Porto   2-1 (0-0) 06.03.2019FC Porto - Roma  
70.1-0Nicolo Zaniolo
76.2-0Nicolo Zaniolo
79.2-1Adrian Lopez
Den samlede vinder videre til kvartfinalerne
13.02.2019Tottenham - Dortmund   3-0 (0-0) 05.03.2019Dortmund - Tottenham  
47.1-0Heung-Min Son
83.2-0Jan Vertonghen
86.3-0Fernando Llorente -->
Den samlede vinder videre til kvartfinalerne
12/13/19/20.02.2019   05/06/12/13.03.2019  
Den samlede vinder videre til kvartfinalerne
12/13/19/20.02.2019   05/06/12/13.03.2019  
Den samlede vinder videre til kvartfinalerne
12/13/19/20.02.2019   05/06/12/13.03.2019  
Den samlede vinder videre til kvartfinalerne
12/13/19/20.02.2019   05/06/12/13.03.2019  
  Forside
  Deltageroversigt

CHAMPIONS LEAGUE
  Indledende kvalrunder
  1. kvalrunde
  2. kvalrunde (mester) 
  2. kvalrunde (ikke-mester)
  3. kvalrunde (mester)
  3. kvalrunde (ikke-mester)
  4. kvalrunde (mester)
  4. kvalrunde (ikke-mester)
  Gruppe A  Gruppe E
  Gruppe B  Gruppe F
  Gruppe C  Gruppe G
  Gruppe D  Gruppe H
  1/8-finaler  Semifinaler
  Kvartfinaler  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder

EUROPA LEAGUE
  Indledende kvalrunde
  1. kvalrunde 
  2. kvalrunde (ikke-mester) 
  2. kvalrunde (mester)
  3. kvalrunde (ikke-mester) 
  3. kvalrunde (mester) 
  4. kvalrunde (ikke-mester) 
  4. kvalrunde (mester) 
  Gruppe A  Gruppe G
  Gruppe B  Gruppe H
  Gruppe C    Gruppe I
  Gruppe D  Gruppe J
  Gruppe E  Gruppe K
  Gruppe F  Gruppe L
  1/16-finaler  Semifinaler
  1/8-finaler  Finale
  Kvartfinaler
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder

  2017/2018
  Øvrige år