Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Søndag 19. august 2018 kl. 14:00
WWW.HASLUND.INFO
FORSIDE                         DANSK FODBOLD                         INTERNATIONAL FODBOLD                         KALENDER
 
EUROPACUP 2018/2019
CHAMPIONS LEAGUE, 2. KVALIFIKATIONSRUNDE (MESTER)
1. KAMP2. KAMP
FC Astana (Kasakhstan) videre til 3. kvalifikationsrunde (mester) med sammenlagt 2-1 (vandt 4-2 i straffesparkskonkurrencen)
FC Midtjylland (Danmark) overføres til Europa League, 3. kvalifikationsrunde (mester)
24.07.2018FC Astana (Kasakhstan)
FC Midtjylland (Danmark)
2 (1)
1 (0)
01.08.2018FC Midtjylland (Danmark)
FC Astana (Kasakhstan)
0 (0)
0 (0)
31.1-0Laszlo Kleinheisler
51.1-1Gustav Wikheim
90.2-1Laszlo Kleinheisler
BATE Borisov (Hviderusland) videre til 3. kvalifikationsrunde (mester) med sammenlagt 2-1
HJK Helsinki (Finland) overføres til Europa League, 3. kvalifikationsrunde (mester)
25.07.2018BATE Borisov (Hviderusland)
HJK Helsinki (Finland)
0 (0)
0 (0)
01.08.2018HJK Helsinki (Finland)
BATE Borisov (Hviderusland)
1 (1)
2 (2)
20.0-1Selvmål, Rafinha
24.0-2Igor Stasevich
28.1-2Moshtagh Yaghoubi
Celtic (Skotland) videre til 3. kvalifikationsrunde (mester) med sammenlagt 3-1 (vandt 4-2 i straffesparkskonkurrencen)
Rosenborg (Norge) overføres til Europa League, 3. kvalifikationsrunde (mester)
25.07.2018Celtic (Skotland)
Rosenborg (Norge)
3 (1)
1 (1)
01.08.2018Rosenborg (Norge)
Celtic (Skotland)
0 (0)
0 (0)
16.0-1Birger Meling
43.1-1Odsonne Edouard
46.2-1Oliver Ntcham
75.3-1Odsonne Edouard
Malmö FF (Sverige) videre til 3. kvalifikationsrunde (mester) med sammenlagt 2-1
CFR Cluj (Rumænien) overføres til Europa League, 3. kvalifikationsrunde (mester)
24.07.2018CFR Cluj (Rumænien)
Malmö FF (Sverige)
0 (0)
1 (1)
01.08.2018Malmö FF (Sverige)
CFR Cluj (Rumænien)
1 (0)
1 (1)
45.0-1Carlos Strandberg36.0-1Damjan Dokovic
55.1-1Arnor Ingvi Traustason
77.Juan Culio, CFR Cluj
Dinamo Zagreb (Kroatien) videre til 3. kvalifikationsrunde (mester) med sammenlagt 7-2
Hapoel Be'er Sheva (Israel) overføres til Europa League, 3. kvalifikationsrunde (mester)
24.07.2018Dinamo Zagreb (Kroatien)
Hapoel Be'er Sheva (Israel)
5 (2)
0 (0)
31.07.2018Hapoel Be'er Sheva (Israel)
Dinamo Zagreb (Kroatien)
2 (2)
2 (0)
22.1-0Izet Hajrovic14.1-0John Ogu
28.2-0Mislav Orsic34.2-0Selvmål, Petar Stojanovic
51.3-0Arijan Ademi49.2-1Mario Budimir
62.4-0Arijan Ademi54.2-2Izet Hajrovic
82.5-0Armin Hodzic
Qarabag (Aserbajdsjan) videre til 3. kvalifikationsrunde (mester) med sammenlagt 3-0
FK Kukësi (Albanien) overføres til Europa League, 3. kvalifikationsrunde (mester)
25.07.2018FK Kukësi (Albanien)
Qarabag (Aserbajdsjan)
0 (0)
0 (0)
01.08.2018Qarabag (Aserbajdsjan)
FK Kukësi (Albanien)
3 (1)
0 (0)
24.1-0Dani Quintana, straffe
52.Albi Alla, FK Kukësi
57.2-0Dani Quintana, straffe
89.3-0Dzon Delarge
KF Shkëndija (Makedonien) videre til 3. kvalifikationsrunde (mester) med sammenlagt 1-0 (vandt 4-2 i straffesparkskonkurrencen)
Sheriff Tiraspol (Moldova) overføres til Europa League, 3. kvalifikationsrunde (mester)
24.07.2018KF Shkëndija (Makedonien)
Sheriff Tiraspol (Moldova)
1 (1)
0 (0)
31.07.2018Sheriff Tiraspol (Moldova)
KF Shkëndija (Makedonien)
0 (0)
0 (0)
24.1-0Besart Ibraimi
Spartak Trnava (Slovakiet) videre til 3. kvalifikationsrunde (mester) med sammenlagt 2-1
Legia Warszawa (Polen) overføres til Europa League, 3. kvalifikationsrunde (mester)
24.07.2018Legia Warszawa (Polen)
Spartak Trnava (Slovakiet)
0 (0)
2 (1)
31.07.2018Spartak Trnava (Slovakiet)
Legia Warszawa (Polen)
0 (0)
1 (0)
16.0-1Eirik Grendel37.Marko Vesovic, Legia Warszawa
90.0-2Jan Vlasko63.0-1Inaki Astiz
85.Domagoj Antolic, Legia Warszawa
Videoton (Ungarn) videre til 3. kvalifikationsrunde (mester) med sammenlagt 1-0
Ludogorets (Bulgarien) overføres til Europa League, 3. kvalifikationsrunde (mester)
25.07.2018Ludogorets (Bulgarien)
Videoton (Ungarn)
0 (0)
0 (0)
01.08.2018Videoton (Ungarn)
Ludogorets (Bulgarien)
1 (1)
0 (0)
40.Virgil Misidjan, Ludogorets
45.1-0Anel Hadzic
Røde Stjerne Beograd (Serbien) videre til 3. kvalifikationsrunde (mester) med sammenlagt 5-0
Suduva (Litauen) overføres til Europa League, 3. kvalifikationsrunde (mester)
24.07.2018Røde Stjerne Beograd (Serbien)
Suduva (Litauen)
3 (2)
0 (0)
01.08.2018Suduva (Litauen)
Røde Stjerne Beograd (Serbien)
0 (0)
2 (2)
23.1-0Lorenzo Ebecilio8.0-1El Fardou Ben Nabouhane
35.2-0Nemanja Radonjic38.0-2Nemanja Radonjic
58.3-0Nemanja Radonjic
  Forside
  Deltageroversigt

CHAMPIONS LEAGUE
  Indledende kvalrunder
  1. kvalrunde
  2. kvalrunde (mester) 
  2. kvalrunde (ikke-mester)
  3. kvalrunde (mester)
  3. kvalrunde (ikke-mester)
  4. kvalrunde (mester)
  4. kvalrunde (ikke-mester)
  Gruppe A  Gruppe E
  Gruppe B  Gruppe F
  Gruppe C  Gruppe G
  Gruppe D  Gruppe H
  1/8-finaler  Semifinaler
  Kvartfinaler  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder

EUROPA LEAGUE
  Indledende kvalrunde
  1. kvalrunde 
  2. kvalrunde (ikke-mester) 
  2. kvalrunde (mester)
  3. kvalrunde (ikke-mester) 
  3. kvalrunde (mester) 
  4. kvalrunde (ikke-mester) 
  4. kvalrunde (mester) 
  Gruppe A  Gruppe G
  Gruppe B  Gruppe H
  Gruppe C  Gruppe I
  Gruppe D  Gruppe J
  Gruppe E  Gruppe K
  Gruppe F  Gruppe L
  1/16-finaler  Semifinaler
  1/8-finaler  Finale
  Kvartfinaler
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder

  2017/2018
  Øvrige år