Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Onsdag 21. februar 2018 kl. 13:54
WWW.HASLUND.INFO
FORSIDE                         DANSK FODBOLD                         INTERNATIONAL FODBOLD                         KALENDER
 
EUROPACUP 2017/2018
EUROPA LEAGUE, SEKSTENDEDELSFINALER
1. KAMP2. KAMP
Den samlede vinder videre til ottendedelsfinaler
15.02.2018FC København - Atletico Madrid   1-4 (1-2)22.02.2018Atletico Madrid - FC København  
15.1-0Viktor Fischer
21.1-1Saul Niguez
37.1-2Kevin Gameiro
71.1-3Antoine Griezmann
77.1-4Vitolo
Den samlede vinder videre til ottendedelsfinaler
15.02.2018AEK Athen - Dynamo Kiev   1-1 (0-1)22.02.2018Dynamo Kiev - AEK Athen  
19.0-1Viktor Tsygankov
80.1-1Astrit Ajdarevic
Den samlede vinder videre til ottendedelsfinaler
15.02.2018Celtic - Zenit   1-0 (0-0)22.02.2018Zenit - Celtic  
78.1-0Callum McGregor
Den samlede vinder videre til ottendedelsfinaler
15.02.2018Dortmund - Atalanta   3-2 (1-0)22.02.2018Atalanta - Dortmund  
30.1-0André Schürrle
51.1-1Josip Ilicic
56.1-2Josip Ilicic
65.2-2Michy Batshuayi
90.3-2Michy Batshuayi
Den samlede vinder videre til ottendedelsfinaler
15.02.2018FC Astana - Sporting Lissabon   1-3 (1-0)22.02.2018Sporting Lissabon - FC Astana  
7.1-0Marin Tomasov
48.1-1Bruno Fernandes, straffe
50.1-2Gelson Martins
56.1-3Seydou Doumbia
62.Yuri Logvinenko, FC Astana
Den samlede vinder videre til ottendedelsfinaler
15.02.2018Ludogorets - Milan   0-3 (0-1)22.02.2018Milan - Ludogorets  
45.0-1Patrick Cutrone
64.0-2Ricardo Rodriguez, straffe
90.0-3Fabio Borini
Den samlede vinder videre til ottendedelsfinaler
15.02.2018Lyon - Villarreal   3-1 (0-0)22.02.2018Villarreal - Lyon  
46.1-0Tanguy Ndombele
49.2-0Nabil Fekir
63.2-1Pablo Fornals
82.3-1Memphis Depay
Den samlede vinder videre til ottendedelsfinaler
15.02.2018Marseille - Sporting Braga   3-0 (1-0)22.02.2018Sporting Braga - Marseille  
4.1-0Valere Germain
69.2-0Valere Germain
74.3-0Florian Thauvin
Den samlede vinder videre til ottendedelsfinaler
15.02.2018Napoli - RB Leipzig   1-3 (0-0)22.02.2018RB Leipzig - Napoli  
52.1-0Adam Ounas
61.1-1Timo Werner
74.1-2Bruma
90.1-3Timo Werner
Den samlede vinder videre til ottendedelsfinaler
15.02.2018Nice - Lokomotiv Moskva   2-3 (2-1)22.02.2018Lokomotiv Moskva - Nice  
4.1-0Mario Balotelli
28.2-0Mario Balotelli, straffe
45.2-1Manuel Fernandes, straffe
67.Racine Coly, Nice
69.2-2Manuel Fernandes
77.2-3Manuel Fernandes
Den samlede vinder videre til ottendedelsfinaler
15.02.2018Partizan Beograd - Viktoria Plzen   1-1 (0-0)22.02.2018Viktoria Plzen - Partizan Beograd  
58.1-0Leandre Tawamba
81.1-1Radim Reznik
85.Milan Mitrovic, Partizan Beograd
Den samlede vinder videre til ottendedelsfinaler
15.02.2018Real Sociedad - FC Salzburg   2-2 (0-1)22.02.2018FC Salzburg - Real Sociedad  
27.0-1Selvmål, Mikel Oyarzabal
57.1-1Alvaro Odriozola
80.2-1Adnan Januzaj
90.2-2Takumi Minamino
Den samlede vinder videre til ottendedelsfinaler
13.02.2018Røde Stjerne Beograd - CSKA Moskva   0-0 (0-0)22.02.2018CSKA Moskva - Røde Stjerne Beograd  
Den samlede vinder videre til ottendedelsfinaler
15.02.2018Spartak Moskva - Athletic Bilbao   1-3 (0-3)22.02.2018Athletic Bilbao - Spartak Moskva  
22.0-1Aritz Aduriz
39.0-2Aritz Aduriz
45.0-3Selvmål, Ilya Kutepov
60.1-3Luiz Adriano
Den samlede vinder videre til ottendedelsfinaler
15.02.2018Steaua Bukarest - Lazio   1-0 (1-0)22.02.2018Lazio - Steaua Bukarest  
29.1-0Harlem Gnohéré
Den samlede vinder videre til ottendedelsfinaler
15.02.2018Östersunds FK - Arsenal   0-3 (0-2)22.02.2018Arsenal - Östersunds FK  
13.0-1Nacho Monreal
24.0-2Selvmål, Sotirios Papagiannopoulos
58.0-3Mesut Özil
  Forside
  Deltageroversigt

CHAMPIONS LEAGUE
  1. kvalrunde
  2. kvalrunde 
  3. kvalrunde (mester) 
  3. kvalrunde (ikke mester)
  4. kvalrunde (mester) 
  4. kvalrunde (ikke-mester)
  Gruppe A  Gruppe E
  Gruppe B  Gruppe F
  Gruppe C  Gruppe G
  Gruppe D  Gruppe H
  1/8-finaler  Semifinaler
  Kvartfinaler  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder

EUROPA LEAGUE
  1. kvalrunde 
  2. kvalrunde 
  3. kvalrunde 
  4. kvalrunde 
  Gruppe A  Gruppe G
  Gruppe B  Gruppe H
  Gruppe C  Gruppe I
  Gruppe D  Gruppe J
  Gruppe E  Gruppe K
  Gruppe F    Gruppe L
  1/16-finaler    Semifinaler
  1/8-finaler  Finale
  Kvartfinaler
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder

  2016/2017
  2018/2019
  Øvrige år