Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Lørdag 22. juli 2017 kl. 14:45

WWW.HASLUND.INFO
FORSIDE DANSK FODBOLD INTERNATIONAL FODBOLD KALENDER

 
EUROPACUP 2017/2018
EUROPA LEAGUE, 3. KVALIFIKATIONSRUNDE
 
Den samlede vinder videre til 4. kvalifikationsrunde
27.07.2017Arka Gdynia (Pol) - FC Midtjylland (Dan)   03.08.2017FC Midtjylland (Dan) - Arka Gdynia (Pol)  
Den samlede vinder videre til 4. kvalifikationsrunde
27.07.2017Brøndby (Dan) - Hajduk Split (Kro)   03.08.2017Hajduk Split (Kro) - Brøndby (Dan)  
Den samlede vinder videre til 4. kvalifikationsrunde
27.07.2017Krasnodar (Rus) - Lyngby (Dan)   03.08.2017Lyngby (Dan) - Krasnodar (Rus)  
Den samlede vinder videre til 4. kvalifikationsrunde
27.07.2017AEK Larnaca (Cyp) - Dinamo Minsk (Hvi)   03.08.2017Dinamo Minsk (Hvi) - AEK Larnaca (Cyp)  
Den samlede vinder videre til 4. kvalifikationsrunde
27.07.2017AIK Stockholm (Sve) - Sporting Braga (Por)   03.08.2017Sporting Braga (Por) - AIK Stockholm (Sve)  
Den samlede vinder videre til 4. kvalifikationsrunde
27.07.2017Astra Giurgiu (Rum) - FC Oleksandriya (Ukr)   03.08.2017FC Oleksandriya (Ukr) - Astra Giurgiu (Rum)  
Den samlede vinder videre til 4. kvalifikationsrunde
27.07.2017Austria Wien (Øst) - AEL Limassol (Cyp)   03.08.2017AEL Limassol (Cyp) - Austria Wien (Øst)  
Den samlede vinder videre til 4. kvalifikationsrunde
27.07.2017Bordeaux (Fra) - Videoton (Ung)   03.08.2017Videoton (Ung) - Bordeaux (Fra)  
Den samlede vinder videre til 4. kvalifikationsrunde
27.07.2017Botev Plovdiv (Bul) - Maritimo (Por)   03.08.2017Maritimo (Por) - Botev Plovdiv (Bul)  
Den samlede vinder videre til 4. kvalifikationsrunde
27.07.2017Dinamo Bukarest (Rum) - Athletic Bilbao (Spa)   03.08.2017Athletic Bilbao (Spa) - Dinamo Bukarest (Rum)  
Den samlede vinder videre til 4. kvalifikationsrunde
27.07.2017Dinamo Zagreb (Kro) - Odd Grenland (Nor)   03.08.2017Odd Grenland (Nor) - Dinamo Zagreb (Kro)  
Den samlede vinder videre til 4. kvalifikationsrunde
27.07.2017Everton (Eng) - Ruzomberok (Svk)   03.08.2017Ruzomberok (Svk) - Everton (Eng)  
Den samlede vinder videre til 4. kvalifikationsrunde
27.07.2017FC Utrecht (Hol) - Lech Poznan (Pol)   03.08.2017Lech Poznan (Pol) - FC Utrecht (Hol)  
Den samlede vinder videre til 4. kvalifikationsrunde
27.07.2017FK Trakai (Lit) - Shkëndija Tetovo (Mak)   03.08.2017Shkëndija Tetovo (Mak) - FK Trakai (Lit)  
Den samlede vinder videre til 4. kvalifikationsrunde
27.07.2017Freiburg (Tys) - NK Domzale (Slo)   03.08.2017NK Domzale (Slo) - Freiburg (Tys)  
Den samlede vinder videre til 4. kvalifikationsrunde
27.07.2017Gent (Bel) - Rheindorf Altach (Øst)   03.08.2017Rheindorf Altach (Øst) - Gent (Bel)  
Den samlede vinder videre til 4. kvalifikationsrunde
27.07.2017Maccabi Tel-Aviv (Isr) - Panionios (Græ)   03.08.2017Panionios (Græ) - Maccabi Tel-Aviv (Isr)  
Den samlede vinder videre til 4. kvalifikationsrunde
27.07.2017Marseille (Fra) - Oostende (Bel)   03.08.2017Oostende (Bel) - Marseille (Fra)  
Den samlede vinder videre til 4. kvalifikationsrunde
27.07.2017Mlada Boleslav (Tje) - Skënderbeu Korcë (Alb)   03.08.2017Skënderbeu Korcë (Alb) - Mlada Boleslav (Tje)  
Den samlede vinder videre til 4. kvalifikationsrunde
27.07.2017Olimpik Donetsk (Ukr) - PAOK Saloniki (Græ)   03.08.2017PAOK Saloniki (Græ) - Olimpik Donetsk (Ukr)  
Den samlede vinder videre til 4. kvalifikationsrunde
27.07.2017Panathinaikos (Græ) - Gabala (Ase)   03.08.2017Gabala (Ase) - Panathinaikos (Græ)  
Den samlede vinder videre til 4. kvalifikationsrunde
27.07.2017PSV Eindhoven (Hol) - Osijek (Kro)   03.08.2017Osijek (Kro) - PSV Eindhoven (Hol)  
Den samlede vinder videre til 4. kvalifikationsrunde
27.07.2017Røde Stjerne Beograd (Ser) - Sparta Prag (Tje)   03.08.2017Sparta Prag (Tje) - Røde Stjerne Beograd (Ser)  
Den samlede vinder videre til 4. kvalifikationsrunde
27.07.2017Siroki Brijeg (Bos) - Apollon Limassol (Cyp)   03.08.2017Apollon Limassol (Cyp) - Siroki Brijeg (Bos)  
Den samlede vinder videre til 4. kvalifikationsrunde
27.07.2017Sturm Graz (Øst) - Fenerbahce (Tyr)   03.08.2017Fenerbahce (Tyr) - Sturm Graz (Øst)  
Den samlede vinder videre til 4. kvalifikationsrunde
27.07.2017Suduva (Lit) - FC Sion (Sch)   03.08.2017FC Sion (Sch) - Suduva (Lit)  
Den samlede vinder videre til 4. kvalifikationsrunde
27.07.2017Universitatea Craiova (Rum) - Milan (Ita)   03.08.2017Milan (Ita) - Universitatea Craiova (Rum)  
Den samlede vinder videre til 4. kvalifikationsrunde
27.07.2017Zenit (Rus) - Bnei Yehuda (Isr)   03.08.2017Bnei Yehuda (Isr) - Zenit (Rus)  
Den samlede vinder videre til 4. kvalifikationsrunde
27.07.2017Östersunds FK (Sve) - Fola Esch (Lux)   03.08.2017Fola Esch (Lux) - Östersunds FK (Sve)  
  Forside
  Deltageroversigt

CHAMPIONS LEAGUE
  1. kvalrunde
  2. kvalrunde 
  3. kvalrunde (mester) 
  3. kvalrunde (ikke mester)
  4. kvalrunde (mester)
  4. kvalrunde (ikke-mester)
  Gruppe A  Gruppe E
  Gruppe B  Gruppe F
  Gruppe C  Gruppe G
  Gruppe D  Gruppe H
  1/8-finaler  Semifinaler
  Kvartfinaler  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder

EUROPA LEAGUE
  1. kvalrunde 
  2. kvalrunde 
  3. kvalrunde 
  4. kvalrunde
  Gruppe A  Gruppe G
  Gruppe B  Gruppe H
  Gruppe C  Gruppe I
  Gruppe D  Gruppe J
  Gruppe E  Gruppe K
  Gruppe F  Gruppe L
  1/16-finaler  Semifinaler
  1/8-finaler  Finale
  Kvartfinaler
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder

  2016/2017
  Øvrige år