Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Onsdag 20. september 2017 kl. 02:17

WWW.HASLUND.INFO
FORSIDE DANSK FODBOLD INTERNATIONAL FODBOLD KALENDER

 
EUROPACUP 2017/2018
EUROPA LEAGUE, GRUPPE G
STILLING OG RESULTATER
HOLDKVUTFI+/-P
Steaua Bukarest 1 1 0 0 3 0 +3 3
Hapoel Be'er Sheva 1 1 0 0 2 1 +1 3
FC Lugano 1 0 0 1 1 2 -1 0
Viktoria Plzen 1 0 0 1 0 3 -3 0
Nummer 1 og 2 til 1/16-finaler.

HoldFC LuganoHapoel Be'er ShevaSteaua BukarestViktoria Plzen
FC Lugano 23.11.17
 
28.09.17
 
19.10.17
 
Hapoel Be'er Sheva14.09.17
2 - 1
 
 
19.10.17
 
07.12.17
 
Steaua Bukarest07.12.17
 
02.11.17
 
 
 
14.09.17
3 - 0
Viktoria Plzen02.11.17
 
28.09.17
 
23.11.17
 
 
HoldFC LuganoHapoel Be'er ShevaSteaua BukarestViktoria Plzen

KAMPFACTS
1. RUNDE
14.09.2017Hapoel Be'er Sheva - FC Lugano   2-1 (1-0) 14.09.2017Steaua Bukarest - Viktoria Plzen   3-0 (2-0)
2.1-0Daniel Einbinder21.1-0Constantin Budescu, straffe
60.2-0Shir Tzedek, straffe44.2-0Constantin Budescu
67.2-1Selvmål, Shir Tzedek72.3-0Denis Alibec
2. RUNDE
28.09.2017FC Lugano - Steaua Bukarest   28.09.2017Viktoria Plzen - Hapoel Be'er Sheva  
3. RUNDE
19.10.2017FC Lugano - Viktoria Plzen   19.10.2017Hapoel Be'er Sheva - Steaua Bukarest  
4. RUNDE
02.11.2017Steaua Bukarest - Hapoel Be'er Sheva   02.11.2017Viktoria Plzen - FC Lugano  
5. RUNDE
23.11.2017FC Lugano - Hapoel Be'er Sheva   23.11.2017Viktoria Plzen - Steaua Bukarest  
6. RUNDE
07.12.2017Hapoel Be'er Sheva - Viktoria Plzen   07.12.2017Steaua Bukarest - FC Lugano  
  Forside
  Deltageroversigt

CHAMPIONS LEAGUE
  1. kvalrunde
  2. kvalrunde 
  3. kvalrunde (mester) 
  3. kvalrunde (ikke mester)
  4. kvalrunde (mester) 
  4. kvalrunde (ikke-mester)
  Gruppe A  Gruppe E
  Gruppe B  Gruppe F
  Gruppe C  Gruppe G
  Gruppe D  Gruppe H
  1/8-finaler  Semifinaler
  Kvartfinaler  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder

EUROPA LEAGUE
  1. kvalrunde 
  2. kvalrunde 
  3. kvalrunde 
  4. kvalrunde 
  Gruppe A  Gruppe G
  Gruppe B  Gruppe H
  Gruppe C  Gruppe I
  Gruppe D  Gruppe J
  Gruppe E  Gruppe K
  Gruppe F    Gruppe L
  1/16-finaler  Semifinaler
  1/8-finaler  Finale
  Kvartfinaler
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder

  2016/2017
  2018/2019
  Øvrige år