Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Onsdag 20. september 2017 kl. 02:20

WWW.HASLUND.INFO
FORSIDE DANSK FODBOLD INTERNATIONAL FODBOLD KALENDER

 
EUROPACUP 2017/2018
EUROPA LEAGUE, GRUPPE B
STILLING OG RESULTATER
HOLDKVUTFI+/-P
Dynamo Kiev 1 1 0 0 3 1 +2 3
Young Boys 1 0 1 0 1 1 +0 1
Partizan Beograd 1 0 1 0 1 1 +0 1
Skėnderbeu Korcė 1 0 0 1 1 3 -2 0
Nummer 1 og 2 til 1/16-finaler.

HoldDynamo KievPartizan BeogradSkėnderbeu KorcėYoung Boys
Dynamo Kiev 07.12.17
 
14.09.17
3 - 1
19.10.17
 
Partizan Beograd28.09.17
 
 
 
02.11.17
 
23.11.17
 
Skėnderbeu Korcė23.11.17
 
19.10.17
 
 
 
28.09.17
 
Young Boys02.11.17
 
14.09.17
1 - 1
07.12.17
 
 
HoldDynamo KievPartizan BeogradSkėnderbeu KorcėYoung Boys

KAMPFACTS
1. RUNDE
14.09.2017Dynamo Kiev - Skėnderbeu Korcė   3-1 (0-1) 14.09.2017Young Boys - Partizan Beograd   1-1 (1-1)
39.0-1Gjergji Muzaka11.0-1Marko Jankovic
47.1-1Serhiy Sydorchuk14.1-1Christian Fassnacht
49.2-1Junior Moraes
65.3-1Dieumerci Mbokani, straffe
2. RUNDE
28.09.2017Partizan Beograd - Dynamo Kiev   28.09.2017Skėnderbeu Korcė - Young Boys  
3. RUNDE
19.10.2017Dynamo Kiev - Young Boys   19.10.2017Skėnderbeu Korcė - Partizan Beograd  
4. RUNDE
02.11.2017Partizan Beograd - Skėnderbeu Korcė   02.11.2017Young Boys - Dynamo Kiev  
5. RUNDE
23.11.2017Partizan Beograd - Young Boys   23.11.2017Skėnderbeu Korcė - Dynamo Kiev  
6. RUNDE
07.12.2017Dynamo Kiev - Partizan Beograd   07.12.2017Young Boys - Skėnderbeu Korcė  
  Forside
  Deltageroversigt

CHAMPIONS LEAGUE
  1. kvalrunde
  2. kvalrunde 
  3. kvalrunde (mester) 
  3. kvalrunde (ikke mester)
  4. kvalrunde (mester) 
  4. kvalrunde (ikke-mester)
  Gruppe A  Gruppe E
  Gruppe B  Gruppe F
  Gruppe C  Gruppe G
  Gruppe D  Gruppe H
  1/8-finaler  Semifinaler
  Kvartfinaler  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder

EUROPA LEAGUE
  1. kvalrunde 
  2. kvalrunde 
  3. kvalrunde 
  4. kvalrunde 
  Gruppe A  Gruppe G
  Gruppe B  Gruppe H
  Gruppe C  Gruppe I
  Gruppe D  Gruppe J
  Gruppe E  Gruppe K
  Gruppe F    Gruppe L
  1/16-finaler  Semifinaler
  1/8-finaler  Finale
  Kvartfinaler
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder

  2016/2017
  2018/2019
  Ųvrige år