Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Lørdag 19. august 2017 kl. 16:45

WWW.HASLUND.INFO
FORSIDE DANSK FODBOLD INTERNATIONAL FODBOLD KALENDER

 
EUROPACUP 2017/2018
CHAMPIONS LEAGUE, 4. KVALIFIKATIONSRUNDE (MESTER)
 
1. KAMP2. KAMP
Den samlede vinder videre til gruppespil
Taberen overføres til Europa League, gruppespil
15.08.2017Qarabag (Ase) - FC København (Dan)   1-0 (1-0) 23.08.2017FC København (Dan) - Qarabag (Ase)  
25.1-0Mahir Madatov
Den samlede vinder videre til gruppespil
Taberen overføres til Europa League, gruppespil
15.08.2017APOEL Nicosia (Cyp) - Slavia Prag (Tje)   2-0 (2-0) 23.08.2017Slavia Prag (Tje) - APOEL Nicosia (Cyp)  
2.1-0Igor De Camargo
10.2-0Stathis Aloneftis
Den samlede vinder videre til gruppespil
Taberen overføres til Europa League, gruppespil
16.08.2017Celtic (Sko) - FC Astana (Kas)   5-0 (2-0) 22.08.2017FC Astana (Kas) - Celtic (Sko)  
32.1-0Selvmål, Evgeni Postnikov
42.2-0Scott Sinclair
60.3-0Scott Sinclair
79.4-0James Forrest
88.5-0Leigh Griffiths
Den samlede vinder videre til gruppespil
Taberen overføres til Europa League, gruppespil
16.08.2017Hap. Be'er Sheva (Isr) - NK Maribor (Slo)   2-1 (2-1) 22.08.2017NK Maribor (Slo) - Hap. Be'er Sheva (Isr)  
10.0-1Marcos Tavares
12.1-1Anthony Nwakaeme
45.2-1Selvmål, Shir Tzedek
Den samlede vinder videre til gruppespil
Taberen overføres til Europa League, gruppespil
16.08.2017Olympiakos Piræus (Græ) - Rijeka (Kro)   2-1 (0-1) 22.08.2017Rijeka (Kro) - Olympiakos Piræus (Græ)  
42.0-1Héber
66.1-1Vadis Odjidja
83.Leonard Zuta, Rijeka
90.2-1Alaixys Romao
  Forside
  Deltageroversigt

CHAMPIONS LEAGUE
  1. kvalrunde
  2. kvalrunde 
  3. kvalrunde (mester) 
  3. kvalrunde (ikke mester)
  4. kvalrunde (mester) 
  4. kvalrunde (ikke-mester)
  Gruppe A  Gruppe E
  Gruppe B  Gruppe F
  Gruppe C  Gruppe G
  Gruppe D  Gruppe H
  1/8-finaler  Semifinaler
  Kvartfinaler  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder

EUROPA LEAGUE
  1. kvalrunde 
  2. kvalrunde 
  3. kvalrunde 
  4. kvalrunde 
  Gruppe A  Gruppe G
  Gruppe B  Gruppe H
  Gruppe C  Gruppe I
  Gruppe D  Gruppe J
  Gruppe E  Gruppe K
  Gruppe F  Gruppe L
  1/16-finaler  Semifinaler
  1/8-finaler  Finale
  Kvartfinaler
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder

  2016/2017
  2018/2019
  Øvrige år