Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Mandag 23. oktober 2017 kl. 11:49
WWW.HASLUND.INFO
FORSIDE                         DANSK FODBOLD                         INTERNATIONAL FODBOLD                         KALENDER
 
EUROPACUP 2017/2018
CHAMPIONS LEAGUE, 4. KVALIFIKATIONSRUNDE (IKKE-MESTER)
1. KAMP2. KAMP
Liverpool (Eng) videre til gruppespil med sammenlagt 6-3
Hoffenheim (Tys) overføres til Europa League, gruppespil
15.08.2017Hoffenheim (Tys) - Liverpool (Eng)   1-2 (0-1) 23.08.2017Liverpool (Eng) - Hoffenheim (Tys)   4-2 (3-1)
35.0-1Trent Alexander-Arnold10.1-0Emre Can
74.0-2Selvmål, Håvard Nordtveit18.2-0Mohamed Salah
87.1-2Mark Uth21.3-0Emre Can
28.3-1Mark Uth
63.4-1Roberto Firmino
79.4-2Sandro Wagner
Sevilla (Spa) videre til gruppespil med sammenlagt 4-3
Istanbul Basaksehir (Tyr) overføres til Europa League, gruppespil
16.08.2017Istanbul Basaksehir (Tyr) - Sevilla (Spa)   1-2 (0-1) 22.08.2017Sevilla (Spa) - Istanbul Basaksehir (Tyr)   2-2 (0-1)
16.0-1Sergio Escudero17.0-1Eljero Elia
64.1-1Eljero Elia52.1-1Sergio Escudero
84.1-2Wissam Ben Yedder75.2-1Wissam Ben Yedder
83.2-2Edin Visca
Napoli (Ita) videre til gruppespil med sammenlagt 4-0
Nice (Fra) overføres til Europa League, gruppespil
16.08.2017Napoli (Ita) - Nice (Fra)   2-0 (1-0) 22.08.2017Nice (Fra) - Napoli (Ita)   0-2 (0-0)
13.1-0Dries Mertens48.0-1José Callejon
70.2-0Selvmål, Jorginho89.0-2Lorenzo Insigne
79.Alassane Pléa, Nice
79.Vincent Koziello, Nice
Sporting Lissabon (Por) videre til gruppespil med sammenlagt 5-1
Steaua Bukarest (Rum) overføres til Europa League, gruppespil
15.08.2017Sporting Lis. (Por) - Steaua Buk. (Rum)   0-0 (0-0) 23.08.2017Steaua Buk. (Rum) - Sporting Lis. (Por)   1-5 (1-1)
80.Mihai Pintilii, Steaua Bukarest13.0-1Seydou Doumbia
20.1-1Junior Morais
60.1-2Marcos Acuna
64.1-3Gelson Martins
75.1-4Bas Dost
88.1-5Rodrigo Battaglia
CSKA Moskva (Rus) videre til gruppespil med sammenlagt 3-0
Young Boys (Sch) overføres til Europa League, gruppespil
15.08.2017Young Boys (Sch) - CSKA Moskva (Rus)   0-1 (0-0) 23.08.2017CSKA Moskva (Rus) - Young Boys (Sch)   2-0 (1-0)
90.0-1Selvmål, Kasim Nuhu45.1-0Georgi Schennikov
65.2-0Alan Dzagoev
  Forside
  Deltageroversigt

CHAMPIONS LEAGUE
  1. kvalrunde
  2. kvalrunde 
  3. kvalrunde (mester) 
  3. kvalrunde (ikke mester)
  4. kvalrunde (mester) 
  4. kvalrunde (ikke-mester)
  Gruppe A  Gruppe E
  Gruppe B  Gruppe F
  Gruppe C  Gruppe G
  Gruppe D  Gruppe H
  1/8-finaler  Semifinaler
  Kvartfinaler  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder

EUROPA LEAGUE
  1. kvalrunde 
  2. kvalrunde 
  3. kvalrunde 
  4. kvalrunde 
  Gruppe A  Gruppe G
  Gruppe B  Gruppe H
  Gruppe C  Gruppe I
  Gruppe D  Gruppe J
  Gruppe E  Gruppe K
  Gruppe F    Gruppe L
  1/16-finaler  Semifinaler
  1/8-finaler  Finale
  Kvartfinaler
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder

  2016/2017
  2018/2019
  Øvrige år