Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Tirsdag 19. september 2017 kl. 17:13

WWW.HASLUND.INFO
FORSIDE DANSK FODBOLD INTERNATIONAL FODBOLD KALENDER

 
EUROPACUP 2017/2018
CHAMPIONS LEAGUE, 3. KVALIFIKATIONSRUNDE (MESTER)
1. KAMP2. KAMP
FC København (Dan) videre til 4. kvalifikationsrunde (mester) med sammenlagt 4-2
Vardar (Mak) overføres til Europa League, 4. kvalifikationsrunde
25.07.2017Vardar (Mak) - FC København (Dan)   1-0 (0-0) 02.08.2017FC København (Dan) - Vardar (Mak)   4-1 (2-1)
65.1-0Jonathan Balotelli2.1-0Jan Gregus
19.1-1Boban Nikolov
26.2-1Selvmål, Tigran Barseghyan
71.Jan Gregus, FC København
75.3-1Federico Santander
88.4-1Pieros Sotiriou, straffe
Celtic (Sko) videre til 4. kvalifikationsrunde (mester) med sammenlagt 1-0
Rosenborg (Nor) overføres til Europa League, 4. kvalifikationsrunde
26.07.2017Celtic (Sko) - Rosenborg (Nor)   0-0 (0-0) 02.08.2017Rosenborg (Nor) - Celtic (Sko)   0-1 (0-0)
69.0-1James Forrest
FC Astana (Kas) videre til 4. kvalifikationsrunde (mester) med sammenlagt 3-2
Legia Warszawa (Pol) overføres til Europa League, 4. kvalifikationsrunde
26.07.2017FC Astana (Kas) - Legia Warszawa (Pol)   3-1 (2-0) 02.08.2017Legia Warszawa (Pol) - FC Astana (Kas)   1-0 (0-0)
36.1-0Junior Kabananga76.1-0Jakub Czerwinski
45.2-0Ivan Maevski
79.2-1Armando Sadiku
90.3-1Patrick Twumasi
Rijeka (Kro) videre til 4. kvalifikationsrunde (mester) med sammenlagt 1-1 (flest udebanemål)
FC Salzburg (Øst) overføres til Europa League, 4. kvalifikationsrunde
26.07.2017FC Salzburg (Øst) - Rijeka (Kro)   1-1 (0-1) 02.08.2017Rijeka (Kro) - FC Salzburg (Øst)   0-0 (0-0)
30.0-1Mario Gavranovic
49.1-1Hee-Chan Hwang
Hapoel Be'er Sheva (Isr) videre til 4. kvalifikationsrunde (mester) med sammenlagt 3-3 (flest udebanemål)
Ludogorets (Bul) overføres til Europa League, 4. kvalifikationsrunde
26.07.2017Hapoel Be'er Sheva (Isr) - Ludogorets (Bul)   2-0 (1-0) 02.08.2017Ludogorets (Bul) - Hapoel Be'er Sheva (Isr)   3-1 (2-0)
19.1-0Anthony Nwakaeme9.1-0Wanderson
79.2-0Michael Ohana33.2-0Wanderson
56.3-0Marcelinho
61.3-1Mohammad Ghadir
88.Michael Ohana, Hapoel Be'er Sheva
90.Marcelinho, Ludogorets
NK Maribor (Slo) videre til 4. kvalifikationsrunde (mester) med sammenlagt 2-0
Hafnarfjordur (Isl) overføres til Europa League, 4. kvalifikationsrunde
26.07.2017NK Maribor (Slo) - Hafnarfjordur (Isl)   1-0 (0-0) 02.08.2017Hafnarfjordur (Isl) - NK Maribor (Slo)   0-1 (0-0)
54.1-0Tavares90.0-1Tavares
Olympiakos Piræus (Græ) videre til 4. kvalifikationsrunde (mester) med sammenlagt 5-3
Partizan Beograd (Ser) overføres til Europa League, 4. kvalifikationsrunde
25.07.2017Partizan Beo. (Ser) - Olym. Piræus (Græ)   1-3 (1-1) 02.08.2017Olym. Piræus (Græ) - Partizan Beo. (Ser)   2-2 (1-1)
6.0-1El Fardou Ben Nabouhane22.1-0Mehdi Carcela-Gonzalez
10.1-1Leandre Tawamba33.1-1Seydouba Soumah
56.1-2El Fardou Ben Nabouhane51.2-1Kostas Fortounis
90.1-3Emmanuel Emenike85.2-2Uros Djurdjevic
Qarabag (Ase) videre til 4. kvalifikationsrunde (mester) med sammenlagt 2-1
Sheriff Tiraspol (Mol) overføres til Europa League, 4. kvalifikationsrunde
25.07.2017Qarabag (Ase) - Sheriff Tiraspol (Mol)   0-0 (0-0) 01.08.2017Sheriff Tiraspol (Mol) - Qarabag (Ase)   1-2 (0-1)
45.0-1Dino Ndlovu
86.0-2Michel
90.1-2Ziguy Badibanga
Slavia Prag (Tje) videre til 4. kvalifikationsrunde (mester) med sammenlagt 2-2 (flest udebanemål)
BATE Borisov (Hvi) overføres til Europa League, 4. kvalifikationsrunde
25.07.2017Slavia Prag (Tje) - BATE Borisov (Hvi)   1-0 (0-0) 02.08.2017BATE Borisov (Hvi) - Slavia Prag (Tje)   2-1 (1-1)
19.Evgeni Yablonski, BATE Borisov5.1-0Nikolai Signevich
20.1-0Milan Skoda, straffe44.1-1Milan Skoda
46.2-1Igor Stasevich
APOEL Nicosia (Cyp) videre til 4. kvalifikationsrunde (mester) med sammenlagt 4-1
Viitorul Constanta (Rum) overføres til Europa League, 4. kvalifikationsrunde
26.07.2017Viitorul (Rum) - APOEL Nic. (Cyp)   1-0 (0-0) 02.08.2017APOEL Nic. (Cyp) - Viitorul (Rum)   4-0 (1-0 ; 0-0) efs.
75.1-0Cristian Ganea54.1-0Carlao
90.George Tucudean, Viitorul Constanta93.2-0Giorgos Merkis
94.3-0Igor De Camargo
105.4-0George Efrem
  Forside
  Deltageroversigt

CHAMPIONS LEAGUE
  1. kvalrunde
  2. kvalrunde 
  3. kvalrunde (mester) 
  3. kvalrunde (ikke mester)
  4. kvalrunde (mester) 
  4. kvalrunde (ikke-mester)
  Gruppe A  Gruppe E
  Gruppe B  Gruppe F
  Gruppe C  Gruppe G
  Gruppe D  Gruppe H
  1/8-finaler  Semifinaler
  Kvartfinaler  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder

EUROPA LEAGUE
  1. kvalrunde 
  2. kvalrunde 
  3. kvalrunde 
  4. kvalrunde 
  Gruppe A  Gruppe G
  Gruppe B  Gruppe H
  Gruppe C  Gruppe I
  Gruppe D  Gruppe J
  Gruppe E  Gruppe K
  Gruppe F    Gruppe L
  1/16-finaler  Semifinaler
  1/8-finaler  Finale
  Kvartfinaler
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder

  2016/2017
  2018/2019
  Øvrige år