Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Lørdag 22. juli 2017 kl. 14:44

WWW.HASLUND.INFO
FORSIDE DANSK FODBOLD INTERNATIONAL FODBOLD KALENDER

 
EUROPACUP 2017/2018
CHAMPIONS LEAGUE, 3. KVALIFIKATIONSRUNDE (IKKE-MESTER)
 
1. KAMP2. KAMP
Den samlede vinder videre til 4. kvalifikationsrunde (ikke-mester)
Taberen overføres til Europa League, 4. kvalifikationsrunde
25/26.07.2017AEK Athen (Græ) - CSKA Moskva (Rus)   01/02.08.2017CSKA Moskva (Rus) - AEK Athen (Græ)  
Den samlede vinder videre til 4. kvalifikationsrunde (ikke-mester)
Taberen overføres til Europa League, 4. kvalifikationsrunde
25/26.07.2017Club Brugge (Bel) - Istanbul Basaksehir (Tyr)   01/02.08.2017Istanbul Basaksehir (Tyr) - Club Brugge (Bel)  
Den samlede vinder videre til 4. kvalifikationsrunde (ikke-mester)
Taberen overføres til Europa League, 4. kvalifikationsrunde
25/26.07.2017Dynamo Kiev (Ukr) - Young Boys (Sch)   01/02.08.2017Young Boys (Sch) - Dynamo Kiev (Ukr)  
Den samlede vinder videre til 4. kvalifikationsrunde (ikke-mester)
Taberen overføres til Europa League, 4. kvalifikationsrunde
25/26.07.2017Nice (Fra) - Ajax (Hol)   01/02.08.2017Ajax (Hol) - Nice (Fra)  
Den samlede vinder videre til 4. kvalifikationsrunde (ikke-mester)
Taberen overføres til Europa League, 4. kvalifikationsrunde
25/26.07.2017Steaua Bukarest (Rum) - Viktoria Plzen (Tje)   01/02.08.2017Viktoria Plzen (Tje) - Steaua Bukarest (Rum)  
  Forside
  Deltageroversigt

CHAMPIONS LEAGUE
  1. kvalrunde
  2. kvalrunde 
  3. kvalrunde (mester) 
  3. kvalrunde (ikke mester)
  4. kvalrunde (mester)
  4. kvalrunde (ikke-mester)
  Gruppe A  Gruppe E
  Gruppe B  Gruppe F
  Gruppe C  Gruppe G
  Gruppe D  Gruppe H
  1/8-finaler  Semifinaler
  Kvartfinaler  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder

EUROPA LEAGUE
  1. kvalrunde 
  2. kvalrunde 
  3. kvalrunde 
  4. kvalrunde
  Gruppe A  Gruppe G
  Gruppe B  Gruppe H
  Gruppe C  Gruppe I
  Gruppe D  Gruppe J
  Gruppe E  Gruppe K
  Gruppe F  Gruppe L
  1/16-finaler  Semifinaler
  1/8-finaler  Finale
  Kvartfinaler
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder

  2016/2017
  Øvrige år