Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Onsdag 20. september 2017 kl. 02:22

WWW.HASLUND.INFO
FORSIDE DANSK FODBOLD INTERNATIONAL FODBOLD KALENDER

 
EUROPACUP 2017/2018
CHAMPIONS LEAGUE, GRUPPE D
STILLING OG RESULTATER
HOLDKVUTFI+/-P
FC Barcelona 1 1 0 0 3 0 +3 3
Sporting Lissabon 1 1 0 0 3 2 +1 3
Olympiakos Pirĉus 1 0 0 1 2 3 -1 0
Juventus 1 0 0 1 0 3 -3 0
Nummer 1 og 2 til ottendedelsfinaler. Nummer 3 til Europa League, 1/16-finaler

HoldFC BarcelonaJuventusOlympiakos PirĉusSporting Lissabon
FC Barcelona 12.09.17
3 - 0
18.10.17
 
05.12.17
 
Juventus22.11.17
 
 
 
27.09.17
 
18.10.17
 
Olympiakos Pirĉus31.10.17
 
05.12.17
 
 
 
12.09.17
2 - 3
Sporting Lissabon27.09.17
 
31.10.17
 
22.11.17
 
 
HoldFC BarcelonaJuventusOlympiakos PirĉusSporting Lissabon

KAMPFACTS
1. RUNDE
12.09.2017FC Barcelona - Juventus   3-0 (1-0) 12.09.2017Olympiakos Pirĉus - Sporting Lissabon   2-3 (0-3)
45.1-0Lionel Messi2.0-1Seydou Doumbia
56.2-0Ivan Rakitic13.0-2Gelson Martins
69.3-0Lionel Messi43.0-3Bruno Fernandes
89.1-3Felipe Pardo
90.2-3Felipe Pardo
2. RUNDE
27.09.2017Juventus - Olympiakos Pirĉus   27.09.2017Sporting Lissabon - FC Barcelona  
3. RUNDE
18.10.2017FC Barcelona - Olympiakos Pirĉus   18.10.2017Juventus - Sporting Lissabon  
4. RUNDE
31.10.2017Olympiakos Pirĉus - FC Barcelona   31.10.2017Sporting Lissabon - Juventus  
5. RUNDE
22.11.2017Juventus - FC Barcelona   22.11.2017Sporting Lissabon - Olympiakos Pirĉus  
6. RUNDE
05.12.2017FC Barcelona - Sporting Lissabon   05.12.2017Olympiakos Pirĉus - Juventus  
  Forside
  Deltageroversigt

CHAMPIONS LEAGUE
  1. kvalrunde
  2. kvalrunde 
  3. kvalrunde (mester) 
  3. kvalrunde (ikke mester)
  4. kvalrunde (mester) 
  4. kvalrunde (ikke-mester)
  Gruppe A  Gruppe E
  Gruppe B  Gruppe F
  Gruppe C  Gruppe G
  Gruppe D  Gruppe H
  1/8-finaler  Semifinaler
  Kvartfinaler  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder

EUROPA LEAGUE
  1. kvalrunde 
  2. kvalrunde 
  3. kvalrunde 
  4. kvalrunde 
  Gruppe A  Gruppe G
  Gruppe B  Gruppe H
  Gruppe C  Gruppe I
  Gruppe D  Gruppe J
  Gruppe E  Gruppe K
  Gruppe F    Gruppe L
  1/16-finaler  Semifinaler
  1/8-finaler  Finale
  Kvartfinaler
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder

  2016/2017
  2018/2019
  Ĝvrige ċr