Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Tirsdag 13. november 2018 kl. 02:29
WWW.HASLUND.INFO
FORSIDE                         DANSK FODBOLD                         INTERNATIONAL FODBOLD                         KALENDER
 
EUROPACUP 2003/2004
UEFA-CUP, DELTAGERE
INDTRÆDEN I TURNERINGEN

KVALIFIKATIONSRUNDE (82)
AlbanienVllazniaDinamo Tirana
AndorraSanta Coloma
ArmenienBanantsShirak
BelgienLokeren
BosnienZeljeznicarFK Sarajevo
BulgarienLevski SofiaLitex
CypernAnorthosisApoel Nicosia
DanmarkBrøndbyFC NordsjællandOB
EstlandLevadiaTVMK Tallinn
FinlandHaka ValkeakoskiMyPa
FærøerneKINSI
GeorgienTorpedo KutaisiSioni Bolnisi
HvideruslandNeman GrodnoDynamo Minsk
IrlandDerry CityShelbourne
IslandFylkirGrindavik
IsraelMaccabi HaifaHapoel Tel Aviv
KasakhstanZhenis AstanaAtyrau
KroatienHajduk SplitVarteksKamen Ingrad
LetlandMetalurgsVentspils
LiechtensteinVaduz
LitauenEkranasAtlantas
LuxembourgF91Etzella
MakedonienCementarnicaBelasica
MaltaBirkirkaraValletta
MoldovaOtaciZimbru Chisinau
NordirlandColerainePortadown
NorgeLyn OsloMolde
PolenWisla PlockGKS KatoviceGroclin
PortugalLeiria
RumænienDinamo BukarestSteaua Bukarest
RuslandTorpedo Moskva
San MarinoDomagnano
SerbienRøde Stjerne BeogradSartid Smederevo
SchweizXamaxYoung Boys
SkotlandDundee FC
SlovakietPetrzalkaPuchov
SlovenienOlimpija LjubljanaPublikum
SverigeAIK StockholmMalmö FF
TjekkietViktoria Zizkov
UkraineDnepr
UngarnDebreceniFerencvaros
WalesCwmbranLlansantfraid
ØstrigKärnten
Fair-playManchester City (eng)Lens (fra)Esbjerg (dan)
 
1. RUNDE (55)
BelgienLouviere
EnglandSouthamptonLiverpoolBlackburn Rovers
FrankrigAuxerreBordeauxSochaux
GrækenlandPAOK SalonikiPanioniosAris Saloniki
HollandDOS UtrechtFeyenoordNAC Breda
Nijmegen
IsraelHapoel Ramat Gan
ItalienAS RomaParmaUdinese
NorgeVålerenga
PortugalSporting Lissabon
RuslandSpartak Moskva
SchweizFC Basel
SkotlandHearts
SpanienValenciaFC BarcelonaMallorca
TjekkietFK Teplice
TyrkietTrabzonsporGenclerbirligiGaziantepspor
Malatyaspor
TysklandKaiserslauternHertha BerlinHamburger SV
UkraineMetalurgh Donetsk
ØstrigAustria Salzburg
Toto-cupSchalke 04 (tys)Perugia (ita)Villarreal (spa)
Champions LeagueVardar Skopje (mak)MSK Zilina (svk)Wisla Krakow (pol)
Rosenborg (nor)Austria Wien (øst)Slavia Prag (tje)
Dortmund (tys)Dinamo Zagreb (kro)FC København (dan)
Grasshoppers (sch)CSKA Sofia (bul)Grazer AK (øst)
Benfica (por)Newcastle (eng)MTK Budapest (ung)
Shakhtar Donetsk (ukr)
 
3. RUNDE (8)
Champions LeagueCeltic (sko)Inter (ita)PSV Eindhoven (hol)
Galatasaray (tyr)Panathinaikos (græ)Olympique Marseille
Besiktas (tyr)Club Brugge (bel)

  Forside
  Deltageroversigt

CHAMPIONS LEAGUE
  1. kvalrunde
  2. kvalrunde 
  3. kvalrunde 
  Gruppe A  Gruppe E
  Gruppe B  Gruppe F
  Gruppe C  Gruppe G
  Gruppe D  Gruppe H
  1/8-finale
  Kvartfinale
  Semifinale
  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder

UEFA-CUP
  Kvalrunde 
  1. runde 
  2. runde 
  3. runde 
  4. runde
  Kvartfinaler
  Semifinaler
  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder

  2002/2003
  2004/2005
  Øvrige år