Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Lørdag 15. december 2018 kl. 11:35
WWW.HASLUND.INFO
FORSIDE                         DANSK FODBOLD                         INTERNATIONAL FODBOLD                         KALENDER
 
EUROPACUP 2003/2004
DELTAGERE
DELTAGEROVERSIGT PR LAND
ALBANIEN
Champions LeagueKF Tirana2. kvalifikationsrunde
UEFA-cupDinamo TiranaKvalifikationsrunde
UEFA-cupVllazniaKvalifikationsrunde
ANDORRA
UEFA-cupSanta ColomaKvalifikationsrunde
ARMENIEN
Champions LeagueFC Pyunik2. kvalifikationsrunde
UEFA-cupShirakKvalifikationsrunde
UEFA-cupBanantsKvalifikationsrunde
BELGIEN
Champions LeagueAnderlechtGruppespil
UEFA-cupClub BruggeGruppespil (til UEFA-cup)
UEFA-cupLokeren1. runde
UEFA-cupLouviere1. runde
UEFA-cupClub Brugge4. runde
BOSNIEN
Champions LeagueFK Leotar2. kvalifikationsrunde
UEFA-cupFK SarajevoKvalifikationsrunde
UEFA-cupZeljecnicar1. runde
BULGARIEN
Champions LeagueCSKA Sofia3. kvalifikationsrunde (til UEFA-cup)
UEFA-cupLitexKvalifikationsrunde
UEFA-cupCSKA Sofia1. runde
UEFA-cupLevski Sofia3. runde
CYPERN
Champions LeagueOmonia Nicosia2. kvalifikationsrunde
UEFA-cupAnorthosisKvalifikationsrunde
UEFA-cupApoel Nicosia1. runde
DANMARK
Champions LeagueFC København3. kvalifikationsrunde (til UEFA-cup)
UEFA-cupEsbjerg1. runde
UEFA-cupFC Nordsjælland1. runde
UEFA-cupOB1. runde
UEFA-cupFC København2. runde
UEFA-cupBrøndby3. runde
ENGLAND
Champions LeagueNewcastle3. kvalifikationsrunde (til UEFA-cup)
UEFA-cupManchester UnitedOttendedelsfinale
UEFA-cupArsenalKvartfinale
UEFA-cupChelseaSemifinale
UEFA-cupSouthampton1. runde
UEFA-cupBlackburn Rovers1. runde
UEFA-cupManchester City2. runde
UEFA-cupLiverpool4. runde
UEFA-cupNewcastleSemifinale
ESTLAND
Champions LeagueFlora1. kvalifikationsrunde
UEFA-cupTVMK TallinnKvalifikationsrunde
UEFA-cupLevadiaKvalifikationsrunde
FINLAND
Champions LeagueHJK Helsinki2. kvalifikationsrunde
UEFA-cupHaka ValkeakoskiKvalifikationsrunde
UEFA-cupMyPa1. runde
FRANKRIG
Champions LeagueOlympique MarseilleGruppespil (til UEFA-cup)
UEFA-cupOlympique LyonKvartfinale
UEFA-cupAS MonacoFinale, taber
UEFA-cupLens2. runde
UEFA-cupSochaux3. runde
UEFA-cupAuxerre4. runde
UEFA-cupBordeauxKvartfinale
UEFA-cupOlympique MarseilleFinale, taber
FÆRØERNE
Champions LeagueHB1. kvalifikationsrunde
UEFA-cupNSIKvalifikationsrunde
UEFA-cupKIKvalifikationsrunde
GEORGIEN
Champions LeagueDinamo Tbilisi1. kvalifikationsrunde
UEFA-cupSioniKvalifikationsrunde
UEFA-cupTorpedo KutaisiKvalifikationsrunde
GRÆKENLAND
Champions LeagueAEK AthenGruppespil
UEFA-cupOlympiakos PiræusGruppespil
UEFA-cupPanathinaikosGruppespil (til UEFA-cup)
UEFA-cupPAOK Saloniki2. runde
UEFA-cupAris Saloniki2. runde
UEFA-cupPanionios2. runde
UEFA-cupPanathinaikos3. runde
HOLLAND
Champions LeagueAjaxGruppespil
UEFA-cupPSV EindhovenGruppespil (til UEFA-cup)
UEFA-cupNAC Breda1. runde
UEFA-cupNijmegen1. runde
UEFA-cupFeyenoord2. runde
UEFA-cupDOS Utrecht2. runde
UEFA-cupPSV EindhovenKvartfinale
HVIDERUSLAND
Champions LeagueBate Borisov1. kvalifikationsrunde
UEFA-cupNeman GrodnoKvalifikationsrunde
UEFA-cupDynamo MinskKvalifikationsrunde
IRLAND
Champions LeagueBohemians2. kvalifikationsrunde
UEFA-cupDerry CityKvalifikationsrunde
UEFA-cupShelbourneKvalifikationsrunde
ISLAND
Champions LeagueKR Reykjavik1. kvalifikationsrunde
UEFA-cupGrindavikKvalifikationsrunde
UEFA-cupFylkirKvalifikationsrunde
ISRAEL
Champions LeagueMaccabi Tel Aviv2. kvalifikationsrunde
UEFA-cupHapoel Tel Aviv1. runde
UEFA-cupHapoel Ramat Gan1. runde
UEFA-cupMaccabi Haifa2. runde
ITALIEN
Champions LeagueLazioGruppespil
UEFA-cupInterGruppespil (til UEFA-cup)
UEFA-cupJuventusOttendedelsfinale
UEFA-cupAC MilanKvartfinale
UEFA-cupUdinese1. runde
UEFA-cupParma3. runde
UEFA-cupPerugia3. runde
UEFA-cupAS Roma4. runde
UEFA-cupInterKvartfinale
KASAKHSTAN
Champions LeagueIrtysh Pavlodar1. kvalifikationsrunde
UEFA-cupZhenis AstanaKvalifikationsrunde
UEFA-cupAtyrauKvalifikationsrunde
KROATIEN
Champions LeagueDinamo Zagreb3. kvalifikationsrunde (til UEFA-cup)
UEFA-cupVarteks1. runde
UEFA-cupKamen Ingrad1. runde
UEFA-cupDinamo Zagreb2. runde
UEFA-cupHajduk Split2. runde
LETLAND
Champions LeagueSkonto Riga1. kvalifikationsrunde
UEFA-cupMetalurgsKvalifikationsrunde
UEFA-cupVentspils1. runde
LIECHTENSTEIN
UEFA-cupVaduzKvalifikationsrunde
LITAUEN
Champions LeagueFBK Kaunas2. kvalifikationsrunde
UEFA-cupAtlantasKvalifikationsrunde
UEFA-cupEkranasKvalifikationsrunde
LUXEMBOURG
Champions LeagueGrevenmacher1. kvalifikationsrunde
UEFA-cupF91Kvalifikationsrunde
UEFA-cupEtzellaKvalifikationsrunde
MAKEDONIEN
Champions LeagueVardar Skopje3. kvalifikationsrunde (til UEFA-cup)
UEFA-cupBelasicaKvalifikationsrunde
UEFA-cupVardar Skopje1. runde
UEFA-cupCementarnica1. runde
MALTA
Champions LeagueSliema Wanderers2. kvalifikationsrunde
UEFA-cupBirkirkaraKvalifikationsrunde
UEFA-cupVallettaKvalifikationsrunde
MOLDOVA
Champions LeagueSheriff Tiraspol2. kvalifikationsrunde
UEFA-cupOtaciKvalifikationsrunde
UEFA-cupZimbru Chisinau1. runde
NORDIRLAND
Champions LeagueGlentoran1. kvalifikationsrunde
UEFA-cupPortadownKvalifikationsrunde
UEFA-cupColeraineKvalifikationsrunde
NORGE
Champions LeagueRosenborg3. kvalifikationsrunde (til UEFA-cup)
UEFA-cupLyn Oslo1. runde
UEFA-cupMolde2. runde
UEFA-cupRosenborg3. runde
UEFA-cupVålerenga3. runde
POLEN
Champions LeagueWisla Krakow3. kvalifikationsrunde (til UEFA-cup)
UEFA-cupWisla PlockKvalifikationsrunde
UEFA-cupGKS KatowiceKvalifikationsrunde
UEFA-cupWisla Krakow2. runde
UEFA-cupGroclin3. runde
PORTUGAL
Champions LeagueBenfica3. kvalifikationsrunde (til UEFA-cup)
UEFA-cupFC PortoFinale, vinder
UEFA-cupLeiria1. runde
UEFA-cupSporting Lissabon2. runde
UEFA-cupBenfica4. runde
RUMÆNIEN
Champions LeagueRapid Bukarest2. kvalifikationsrunde
UEFA-cupDinamo Bukarest2. runde
UEFA-cupSteaua Bukarest2. runde
RUSLAND
Champions LeagueCSKA Moskva2. kvalifikationsrunde
UEFA-cupLokomotiv MoskvaOttendedelsfinale
UEFA-cupTorpedo Moskva2. runde
UEFA-cupSpartak Moskva3. runde
SAN MARINO
UEFA-cupDomagnanoKvalifikationsrunde
SCHWEIZ
Champions LeagueGrasshoppers3. kvalifikationsrunde (til UEFA-cup)
UEFA-cupYoung boysKvalifikationsrunde
UEFA-cupGrasshoppers1. runde
UEFA-cupXamax1. runde
UEFA-cupFC Basel2. runde
SERBIEN
Champions LeaguePartisan BeogradGruppespil
UEFA-cupSartid Smederevo1. runde
UEFA-cupRøde Stjerne Beograd2. runde
SKOTLAND
Champions LeagueCelticGruppespil
UEFA-cupGlasgow RangersGruppespil
UEFA-cupDundee FC1. runde
UEFA-cupHearts2. runde
UEFA-cupCelticKvartfinale
SLOVAKIET
Champions LeagueMSK Zilina3. kvalifikationsrunde (til UEFA-cup)
UEFA-cupPetrzalka1. runde
UEFA-cupMSK Zilina1. runde
UEFA-cupPuchov1. runde
SLOVENIEN
Champions LeagueMaribor Branik2. kvalifikationsrunde
UEFA-cupPublikum1. runde
UEFA-cupOlimpija Ljubljana1. runde
SPANIEN
Champions LeagueSociedadOttendedelsfinale
UEFA-cupCelta VigoOttendedelsfinale
UEFA-cupReal MadridKvartfinale
UEFA-cupDeportivo La CorunaSemifinale
UEFA-cupMallorca4. runde
UEFA-cupFC Barcelona4. runde
UEFA-cupVillarrealSemifinale
UEFA-cupValenciaFinale, vinder
SVERIGE
Champions LeagueDjurgården2. kvalifikationsrunde
UEFA-cupAIK Stockholm1. runde
UEFA-cupMalmö FF1. runde
TJEKKIET
Champions LeagueSlavia Prag3. kvalifikationsrunde (til UEFA-cup)
UEFA-cupSparta PragOttendedelsfinale
UEFA-cupViktoria Zizkov1. runde
UEFA-cupSlavia Prag2. runde
UEFA-cupFK Teplice3. runde
TYRKIET
Champions LeagueGalatasarayGruppespil (til UEFA-cup)
UEFA-cupBesiktasGruppespil (til UEFA-cup)
UEFA-cupTrabzonspor1. runde
UEFA-cupMalatyaspor1. runde
UEFA-cupGaziantepspor3. runde
UEFA-cupBesiktas3. runde
UEFA-cupGalatasaray3. runde
UEFA-cupGenclerbirligi4. runde
TYSKLAND
Champions LeagueDortmund3. kvalifikationsrunde (til UEFA-cup)
UEFA-cupStuttgartKvartfinale
UEFA-cupBayern MünchenOttendedelsfinale
UEFA-cupHertha Berlin1. runde
UEFA-cupHamburger SV1. runde
UEFA-cupKaiserslautern1. runde
UEFA-cupSchalke 042. runde
UEFA-cupDortmund2. runde
UKRAINE
Champions LeagueShakhtar Donetsk3. kvalifikationsrunde (til UEFA-cup)
UEFA-cupDinamo KievGruppespil
UEFA-cupShakhtar Donetsk1. runde
UEFA-cupMetalurgh Donetsk1. runde
UEFA-cupDnepr3. runde
UNGARN
Champions LeagueMTK Budapest3. kvalifikationsrunde (til UEFA-cup)
UEFA-cupFerencvaros1. runde
UEFA-cupMTK Budapest1. runde
UEFA-cupDebreceni3. runde
WALES
Champions LeagueBarry Town1. kvalifikationsrunde
UEFA-cupCwmbranKvalifikationsrunde
UEFA-cupLlantsantffraidKvalifikationsrunde
ØSTRIG
Champions LeagueGrazer AK3. kvalifikationsrunde (til UEFA-cup)
UEFA-cupAustria Wien3. kvalifikationsrunde (til UEFA-cup)
UEFA-cupGrazer AK1. runde
UEFA-cupAustria Wien1. runde
UEFA-cupKärnten1. runde
UEFA-cupAustria Salzburg2. runde
  Forside

DELTAGERE
  Albanien  Litauen
  Andorra  Luxembourg
  Armenien  Makedonien
  Aserbajdsjan  Malta
  Belgien  Moldova
  Bosnien  Nordirland
  Bulgarien  Norge
  Cypern  Polen
  Danmark  Portugal
  England  Rumænien
  Estland  Rusland
  Finland  San Marino
  Frankrig  Schweiz
  Færøerne  Serbien
  Georgien  Skotland
  Grækenland  Slovakiet
  Holland  Slovenien
  Hviderusland  Spanien
  Irland  Sverige
  Island  Tjekkiet
  Israel  Tyrkiet
  Italien  Tyskland
  Kasakhstan  Ukraine
  Kroatien  Ungarn
  Letland  Wales
  Liechtenstein  Østrig

CHAMPIONS LEAGUE
  1. kvalrunde
  2. kvalrunde 
  3. kvalifikationsrunde 
  Gruppe A  Gruppe E
  Gruppe B  Gruppe F
  Gruppe C  Gruppe G
  Gruppe D  Gruppe H
  1/8-finale
  Kvartfinale
  Semifinale
  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder

UEFA-CUP
  Kvalifikationsrunde 
  1. runde 
  2. runde 
  3. runde 
  4. runde
  Kvartfinaler
  Semifinaler
  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder

  2002/2003
  2004/2005
  Øvrige år