Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Lørdag 20. oktober 2018 kl. 22:28
WWW.HASLUND.INFO
FORSIDE                         DANSK FODBOLD                         INTERNATIONAL FODBOLD                         KALENDER
 
EUROPACUP 2003/2004
CHAMPIONS LEAGUE, 1. KVALIFIKATIONSRUNDE
RESULTATER
16.07.2003BATE BORISOV - BOHEMIANS   1-0 (1-0)
1-0 Lashankov (25)
23.07.2003BOHEMIANS - BATE BORISOV   3-0 (2-0)
1-0 Caffrey (38) ; 2-0 Ryan (45) ; 3-0 Crowe (58)
Bohemians til 2. kvalifikationsrunde med sammenlagt 3-1
 
16.07.2003Dynamo Tbilisi - SK TIRANA   3-0 (2-0)
1-0 Melkadze (6) ; 2-0 Anchabadze (45) ; 3-0 Daraselia, straffe (50)
23.07.2003SK TIRANA - Dynamo Tbilisi   3-0 (1-0 ; 3-0)   Efter forlænget spilletid
1-0 Lici (11) ; 2-0 Fortuzi (64) ; 3-0 Halili (77)
KF Tirana til 2. kvalifikationsrunde med sammenlagt 3-3 (vandt 4-2 på straffe)
 
16.07.2003FC PYUNIK - KR Reykjavik   1-0 (0-0)
1-0 Pachajyan (61)
23.07.2003KR Reykjavik - FC PYUNIK   1-1 (0-0)
0-1 Agvan Mkrtchyan (73) ; 1-1 Davidsson, straffe (82)
FC Pyunik til 2. kvalifikationsrunde med sammenlagt 2-1
 
16.07.2003Glentoran - HJK Helsinki   0-0 (0-0)
23.07.2003HJK Helsinki - Glentoran   1-0 (0-0)
1-0 Mäkelä (72)
HJK Helsinki til 2. kvalifikationsrunde med sammenlagt 1-0
 
16.07.2003GREVENMACHER - FK LEOTAr   0-0 (0-0)
23.07.2003FK LEOTAR - GREVENMACHER   2-0 (1-0)
1-0 Kerkez (23) ; 2-0 Kerkez (83)
FK Leotar til 2. kvalifikationsrunde med sammenlagt 2-0
 
16.07.2003HB - FBK KAUNAS   0-1 (0-0)
0-1 Opic (75)
23.07.2003FBK KAUNAS - HB   4-1 (3-1)
1-0 Beniusis (5) ; 1-1 Rógvi Jacobsen (9) ; 2-1 Kancelskis (36) ; 3-1 Opic (40) ; 4-1 Beniusis (77)
FBK Kaunas til 2. kvalifikationsrunde med sammenlagt 5-1
 
16.07.2003Omonia Nicosia - IRTYSH PAVLODAR   0-0 (0-0)
23.07.2003IRTYSH PAVLODAR - Omonia Nicosia   1-2 (1-0)
1-0 Agayev (21) ; 1-1 Rauffmann (61) ; 1-2 Georgiou (90)
Omonia Nicosia til 2. kvalifikationsrunde med sammenlagt 2-1
 
16.07.2003SHERIFF TIRASPOL - FLORA   1-0 (0-0)
1-0 Tudor (88)
23.07.2003FLORA - SHERIFF TIRASPOL   1-1 (0-0)
0-1 Nesteruk (80) ; 1-1 Viikmäe (88)
Sheriff Tiraspol til 2. kvalifikationsrunde med sammenlagt 2-1
 
16.07.2003Sliema Wanderers - SKONTO RIGA   2-0 (0-0)
1-0 Bogdanovic (62) ; 2-0 Doncic, straffe (68)
23.07.2003SKONTO RIGA - Sliema Wanderers   3-1 (1-0)
1-0 Buitkus (14) ; 2-0 Verpakovskis (64) ; 3-0 Dedura (70) ; 3-1 Brincat (90)
Sliema Wanderers til 2. kvalifikationsrunde med sammenlagt 3-3 (flest udebanemål)
 
16.07.2003VARDAR SKOPJE - BARRY TOWN   3-0 (1-0)
1-0 Dos Santos (38) ; 2-0 Ristovski (49) ; 3-0 Dos Santos (70)
23.07.2003BARRY TOWN - VARDAR SKOPJE   2-1 (1-0)
1-0 Jarman (1) ; 1-1 Da Costa (60) ; 2-1 Moralee (63)
Vardar Skopje til 2. kvalifikationsrunde med sammenlagt 4-2

  Forside
  Deltageroversigt

CHAMPIONS LEAGUE
  1. kvalrunde
  2. kvalrunde 
  3. kvalrunde 
  Gruppe A  Gruppe E
  Gruppe B  Gruppe F
  Gruppe C  Gruppe G
  Gruppe D  Gruppe H
  1/8-finale
  Kvartfinale
  Semifinale
  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder

UEFA-CUP
  Kvalrunde 
  1. runde 
  2. runde 
  3. runde 
  4. runde
  Kvartfinaler
  Semifinaler
  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder

  2002/2003
  2004/2005
  Øvrige år