Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Onsdag 29. marts 2017 kl. 09:18

WWW.HASLUND.INFO
FORSIDE DANSK FODBOLD INTERNATIONAL FODBOLD KALENDER

 
DANMARKSTURNERINGEN 2016/2017
2. DIVISION OPRYKNINGSSPIL
 
STILLING OG RESULTATER
ALLE KAMPE
#HOLDKVUTFI+/-P
1. Brabrand 8 5 3 0 18 8 +10 18
2. Thisted 8 4 3 1 12 8 +4 15
3. Kolding IF 8 4 1 3 17 13 +4 13
4. B93 8 4 1 3 12 11 +1 13
5. Kjellerup 8 3 2 3 15 11 +4 11
6. Avarta 8 2 4 2 8 8 +0 10
7. Hvidovre 8 2 4 2 7 7 +0 10
8. Brønshøj 8 2 3 3 14 16 -2 9
9. Dalum 8 2 3 3 7 11 -4 9
10. Greve 8 2 2 4 5 11 -6 8
11. Marienlyst 8 1 4 3 8 10 -2 7
12. Aarhus Fremad 8 1 2 5 8 17 -9 5
Nummer 1 og 2 rykker op i NordicBet Liga.

HJEMME
#HOLDKVUTFI+/-P
1. Brabrand 4 4 0 0 11 4 +7 12
2. Thisted 4 2 2 0 7 3 +4 8
3. Brønshøj 4 2 1 1 9 6 +3 7
4. B93 4 2 1 1 7 5 +2 7
5. Kjellerup 4 1 2 1 6 5 +1 5
6. Avarta 4 1 2 1 4 3 +1 5
7. Kolding IF 4 1 1 2 5 5 +0 4
8. Marienlyst 4 0 3 1 4 5 -1 3
9. Hvidovre 4 0 3 1 3 4 -1 3
10. Aarhus Fremad 4 1 0 3 4 9 -5 3
11. Greve 4 1 0 3 2 8 -6 3
12. Dalum 4 0 1 3 3 9 -6 1

UDE
#HOLDKVUTFI+/-P
1. Kolding IF 4 3 0 1 12 8 +4 9
2. Dalum 4 2 2 0 4 2 +2 8
3. Hvidovre 4 2 1 1 4 3 +1 7
4. Thisted 4 2 1 1 5 5 +0 7
5. Kjellerup 4 2 0 2 9 6 +3 6
6. Brabrand 4 1 3 0 7 4 +3 6
7. B93 4 2 0 2 5 6 -1 6
8. Greve 4 1 2 1 3 3 +0 5
9. Avarta 4 1 2 1 4 5 -1 5
10. Marienlyst 4 1 1 2 4 5 -1 4
11. Aarhus Fremad 4 0 2 2 4 8 -4 2
12. Brønshøj 4 0 2 2 5 10 -5 2

-->
 
  Forside

  Resultater (med målscorere)

  Alka Superligaen, Grundspil
  Alka Superligaen, Slutspil
  Alka Superligaen, Nedrykning A
  Alka Superligaen, Nedrykning B
  NordicBet Liga
  2. division, Pulje 1
  2. division, Pulje 2
  2. division, Pulje 3
  2. division, Oprykningsspil
  2. division, Kvalifikationsspil

  Øvrige år

HoldAvartaB93BrabrandBrønshøjDalumGreveHvidovreKjellerupKolding IFMarienlystThistedAarhus F
Avarta    28.05
 
  13.04
 
23.04
 
  21.05
 
07.05
 
10.06
 
26.03
1 - 1
02.04
 
B93     14.05
 
  01.04
 
19.03
2 - 1
  10.06
 
13.04
 
22.04
 
07.05
 
28.05
 
Brabrand 29.04
 
25.03
4 - 2
  01.06
 
17.04
 
06.05
 
13.04
 
  05.06
 
25.05
 
   
Brønshøj     22.04
 
  28.05
 
08.04
 
  06.05
 
25.03
5 - 2
20.05
 
13.04
 
10.06
 
Dalum 01.06
 
25.05
 
10.06
 
29.04
 
  25.03
0 - 1
22.04
 
    20.05
 
08.04
 
Greve 25.05
 
01.06
 
02.04
 
05.06
 
    30.04
 
26.03
0 - 4
   17.04
 
21.05
 
Hvidovre     20.05
 
  06.05
 
28.05
 
  01.04
 
17.04
 
08.04
 
05.06
 
18.03
0 - 0
Kjellerup 08.04
 
17.04
 
  18.03
2 - 0
05.06
 
13.05
 
25.05
 
  29.04
 
01.06
 
   
Kolding IF 18.03
3 - 1
20.05
 
08.04
 
13.05
 
    10.06
 
      01.04
 
22.04
 
Marienlyst 17.04
 
05.06
 
18.03
2 - 2
01.04
 
    13.05
 
13.04
 
    28.05
 
06.05
 
Thisted 13.05
 
08.04
 
  25.05
 
19.03
1 - 1
10.06
 
22.04
 
  01.06
 
29.04
 
   
Aarhus Fremad 05.06
 
29.04
 
  17.04
 
13.05
 
13.04
 
01.06
 
  25.05
 
25.03
1 - 0
  
HoldAvartaB93BrabrandBrønshøjDalumGreveHvidovreKjellerupKolding IFMarienlystThistedAarhus F