Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Lørdag 22. september 2018 kl. 23:34
WWW.HASLUND.INFO
FORSIDE                         DANSK FODBOLD                         INTERNATIONAL FODBOLD                         KALENDER
 
DANMARKSTURNERINGEN 2018/2019
2. DIVISION VEST, RUNDE FOR RUNDE
 
RESULTATER OG MÅLSCORERE
1. RUNDE
04.08.2018Brabrand - Jammerbugt FC   1-1 (0-0) 04.08.2018Vejgaard - Odder   0-0 (0-0)
68.0-1Lasse Steffensen250 tilskuere
86.1-1Jacob Linnet
151 tilskuere
04.08.2018Tarup-Paarup - Kjellerup   3-0 (0-0) 04.08.2018Aarhus Fremad - Dalum   1-2 (0-2)
57.1-0Elias Lamnaouar15.0-1Selvmål, Mads Uth Gydesen
88.2-0Mikkel Foged Hansen31.0-2Martin Høgstad
89.3-0Michael Broni84.1-2Christian Nissen
250 tilskuere378 tilskuere
04.08.2018Skive - FC Sydvest   3-1 (1-0) 05.08.2018Ringkøbing - Kolding IF   1-5 (0-2)
40.1-0Jeppe Mogensen1.0-1Emil Obitsø Nielsen
78.1-1Marten van Ittersum21.0-2Rune Nautrup
89.2-1Jeppe Mogensen55.0-3Kristian Kirkegaard
90.3-1Mathias Bersang Sørensen67.1-3Jonas Magnussen
375 tilskuere68.1-4Rune Nautrup
74.1-5Kristian Kirkegaard
540 tilskuere
2. RUNDE
11.08.2018Dalum - Ringkøbing   2-0 (1-0) 11.08.2018Jammerbugt FC - Aarhus Fremad   1-1 (0-1)
10.1-0Alexander Nicolajsen15.0-1Christian Nissen
78.2-0Frederik Humlegaard49.1-1Zander Hyltoft
214 tilskuere180 tilskuere
11.08.2018Kolding IF - Vejgaard   3-0 (2-0) 11.08.2018Odder - Kjellerup   3-1 (1-0)
8.1-0Rune Nautrup, straffe24.1-0Kristian Skovbjerg
43.2-0Rune Nautrup, straffe54.1-1Henrik Hykkelbjerg Jensen
67.3-0Jacob Eriksen57.2-1Mathias Laursen Christensen
314 tilskuere78.3-1Nikolaj Nielsen
133 tilskuere
11.08.2018FC Sydvest - Brabrand   0-1 (0-0) 11.08.2018Tarup-Paarup - Skive   0-1 (0-0)
69.0-1Michael Pedersen67.0-1Mads Schäfer Bak
127 tilskuere250 tilskuere
3. RUNDE
17.08.2018Skive - Kolding IF   2-2 (1-1) 18.08.2018Aarhus Fremad - Tarup-Paarup   4-0 (3-0)
10.0-1Morten Hansen22.1-0Morten Bundgaard Andersen
36.1-1Mads Schäfer Bak24.2-0Christian Nissen
48.2-1Sebastian Denius33.3-0Morten Bundgaard Andersen
70.2-2Kristian Kirkegaard48.4-0Christian Bech
812 tilskuere181 tilskuere
18.08.2018Kjellerup - Dalum   0-0 (0-0) 18.08.2018Vejgaard - FC Sydvest   1-1 (1-0)
219 tilskuere7.1-0Lasse Lund Storvang
90.1-1Mads Blom
175 tilskuere
18.08.2018Brabrand - Odder   4-1 (3-0) 19.08.2018Ringkøbing - Jammerbugt FC   1-2 (0-0)
2.1-0Lasse Møberg46.0-1Viktor Ahlmann
21.2-0Mike Kaljo80.0-2Kasper Skov
22.3-0Lasse Møberg87.1-2Lennard Lauridsen
57.4-0Mike Kaljo370 tilskuere
72.4-1Lasse Tougaard Andersen
166 tilskuere
4. RUNDE
22.08.2018Dalum - Tarup-Paarup   1-1 (1-0) 22.08.2018Kjellerup - Brabrand   1-2 (1-0)
2.1-0Sebastian Lodahl27.1-0Henrik Hykkelbjerg Jensen
60.1-1Rasmus Nørgaard49.1-1Lasse Møberg
507 tilskuere79.1-2Lasse Møberg
203 tilskuere
22.08.2018Kolding IF - FC Sydvest   1-1 (0-1) 22.08.2018Jammerbugt FC - Vejgaard   1-1 (0-0)
6.0-1Anders Thomsen, straffe71.1-0Sead Gavranovic
67.1-1Morten Hansen89.1-1Rasmus Strangholt
450 tilskuere236 tilskuere
22.08.2018Ringkøbing - Skive   1-0 (1-0) 22.08.2018Aarhus Fremad - Odder   0-0 (0-0)
39.1-0Jacob Sandal438 tilskuere
345 tilskuere
5. RUNDE
25.08.2018Brabrand - Aarhus Fremad   1-1 (0-1) 25.08.2018Kolding IF - Dalum   1-0 (0-0)
39.0-1Morten Bundgaard Andersen90.1-0Søren Zachariassen
56.1-1Malte Færge502 tilskuere
90.Kasper Hjørngaard, Aarhus Fremad
348 tilskuere
25.08.2018FC Sydvest - Kjellerup   4-1 (3-0) 25.08.2018Odder - Jammerbugt FC   1-3 (1-1)
1.1-0Marten van Ittersum9.1-0Kristian Skovbjerg
17.2-0Selvmål15.1-1Sead Gavranovic
21.3-0Anders Thomsen47.1-2Michael Byskov
49.4-0Anders Thomsen90.1-3Lasse Steffensen
54.4-1Mads Vestergaard118 tilskuere
240 tilskuere
25.08.2018Skive - Vejgaard   6-2 (3-1) 25.08.2018Tarup-Paarup - Ringkøbing   2-3 (0-1)
16.1-0Christoffer Maul Petersen2.0-1Kenneth Lund
17.2-0Jeppe Mogensen52.0-2Jacob Sandal
18.3-0Sebastian Denius68.1-2Patrick Brøsted Rasmussen
43.3-1Lasse Lund Storvang, straffe70.2-2Patrick Brøsted Rasmussen
59.4-1Mathias Bersang Sørensen75.2-3Anders Vestergaard Larsen
60.4-2Lasse Lund Storvang160 tilskuere
72.5-2Thomas Santos
79.6-2Jeppe Mogensen
421 tilskuere
6. RUNDE
01.09.2018Dalum - Brabrand   0-1 (0-1) 01.09.2018Jammerbugt FC - Skive   2-0 (1-0)
8.0-1Lasse Møberg24.1-0Christian Rye
243 tilskuere48.2-0Sead Gavranovic
254 tilskuere
01.09.2018Vejgaard - Tarup-Paarup   1-2 (1-1) 01.09.2018Aarhus Fremad - Kolding IF   1-1 (1-0)
15.1-0Malthe Mondrup20.1-0Christian Nissen
45.1-1Anders Fønss46.1-1Sebastian Sommer
50.1-2Rasmus Nørgaard84.Christian Nissen, Aarhus Fremad
270 tilskuere423 tilskuere
01.09.2018Odder - FC Sydvest   1-1 (1-0) 02.09.2018Kjellerup - Ringkøbing   1-1 (0-0)
16.1-0Mathias Laursen Christensen74.0-1Mikkel Jakobsen, straffe
67.1-1Jonas Gejel Hansen90.1-1Henrik Hykkelbjerg Jensen, straffe
163 tilskuere215 tilskuere
7. RUNDE
07.09.2018Skive - Odder   3-2 (2-2) 08.09.2018Kjellerup - Vejgaard   2-3 (2-1)
3.0-1Nikolaj Nielsen1.1-0Henrik Hykkelbjerg Jensen
25.1-1Mathias Bersang Pedersen14.1-1Martin Sloth-Kristensen
30.1-2Jeppe Pedersen31.2-1Mads Olesen
37.2-2Selvmål, Marcin Kresa56.2-2Malthe Mondrup
77.3-2Jeppe Mogensen69.2-3Lasse Lund Storvang
88.Nikolaj Nielsen, Odder134 tilskuere
473 tilskuere
08.09.2018Brabrand - Kolding IF   2-2 (1-1) 08.09.2018FC Sydvest - Dalum   1-3 (1-1)
10.1-0Jacob Linnet5.1-0Lasse Seistrup Clausen
26.1-1Morten Hansen25.1-1Philip Stoustrup
62.2-1Lasse Møberg51.1-2Martin Høgstad
66.2-2Sebastian Sommer85.1-3Van Tha Thawng Ni Dum
224 tilskuere152 tilskuere
07.09.2018Ringkøbing - Aarhus Fremad   1-0 (0-0) 18.09.2018Tarup-Paarup - Jammerbugt FC   0-4 (0-3)
74.Nikolaj Pape Sørensen, Ringkøbing24.0-1Sead Gavranovic
76.1-0Anders Vestergaard Larsen35.0-2Sead Gavranovic
420 tilskuere39.0-3Sead Gavranovic
55.0-4Anders R. Jensen
122 tilskuere
8. RUNDE
14.09.2018Kolding IF - Tarup-Paarup   2-0 (0-0) 15.09.2018Odder - Ringkøbing   0-2 (0-1)
66.1-0Kristian Kirkegaard20.0-1Dennis Juelsgård
75.2-0Morten Hansen63.0-2Lennard Lauridsen
690 tilskuere276 tilskuere
15.09.2018Brabrand - Skive   1-2 (1-2) 15.09.2018Aarhus Fremad - FC Sydvest   2-1 (1-1)
2.1-0Lasse Møberg13.0-1Nils Priisholm
20.1-1Christoffer Maul Petersen29.1-1Christian Nissen
24.1-2Sebastian Denius46.2-1Jacob Florin Torp
248 tilskuere276 tilskuere
15.09.2018Jammerbugt FC - Kjellerup   1-0 (1-0) 15.09.2018Vejgaard - Dalum   0-0 (0-0)
11.1-0Viktor Ahlmann200 tilskuere
156 tilskuere
9. RUNDE
21.09.2018Skive - Aarhus Fremad   0-1 (0-0) 22.09.2018Tarup-Paarup   0-1 (0-0)
88.0-1Frederik Høgh Jensen57.0-1Frederik Poulsen
480 tilskuere150 tilskuere
22.09.2018Dalum - Odder   4-1 (1-1) 22.09.2018Kjellerup - Kolding IF   2-3 (1-1)
7.1-0Sebastian Lodahl13.1-0Frank Hansen
18.1-1Jeppe Pedersen46.1-1Kristian Kirkegaard
63.2-1Jeppe Pedersen, Odder51.2-1Patryk Pietras
66.3-1Sebastian Lodahl59.2-2Rune Nautrup
77.4-1Frederik Humlegaard60.2-3Rune Nautrup
83.5-1Alexander G. Nicolajsen160 tilskuere
188 tilskuere
22.09.2018FC Sydvest - Jammerbugt FC   0-3 (0-1)
8.0-1Sead Gavranovic
47.0-2Viktor Ahlmann
81.0-3Viktor Ahlmann
120 tilskuere
KOMMENDE KAMPE
9. RUNDE
23.09.2018  13:30Ringkøbing - Vejgaard
10. RUNDE
29.09.2018  15:00FC Sydvest - Tarup-Paarup
29.09.2018  15:00Brabrand - Ringkøbing
29.09.2018  15:00Jammerbugt FC - Dalum
29.09.2018  15:00Odder - Kolding IF
30.09.2018  13:00Aarhus Fremad - Vejgaard
30.09.2018  13:00Skive - Kjellerup
11. RUNDE
06.10.2018  13:00Vejgaard - Brabrand
06.10.2018  13:00Tarup-Paarup - Odder
06.10.2018  13:30Kjellerup - Aarhus Fremad
06.10.2018  14:00Dalum - Skive
06.10.2018  15:00Kolding IF - Jammerbugt FC
07.10.2018  13:30Ringkøbing - FC Sydvest
12. RUNDE
13.10.2018  14:00Dalum - Aarhus Fremad
13.10.2018  15:00Odder - Vejgaard
13.10.2018  15:00Jammerbugt FC - Ringkøbing
13.10.2018  15:00FC Sydvest - Kolding IF
13.10.2018  15:00Brabrand - Kjellerup
14.10.2018  13:00Skive - Tarup-Paarup
13. RUNDE
20.10.2018  13:00Vejgaard - Jammerbugt FC
20.10.2018  13:00Tarup-Paarup - Dalum
20.10.2018  13:30Kjellerup - Odder
20.10.2018  15:00FC Sydvest - Skive
20.10.2018  15:00Kolding IF - Ringkøbing
21.10.2018  13:00Aarhus Fremad - Brabrand
14. RUNDE
27.10.2018  13:00Tarup-Paarup - Vejgaard
27.10.2018  14:00Dalum - Kolding IF
27.10.2018  15:00Odder - Aarhus Fremad
27.10.2018  15:00Brabrand - FC Sydvest
28.10.2018  13:00Skive - Jammerbugt FC
28.10.2018  13:30Ringkøbing - Kjellerup
15. RUNDE
03.11.2018  13:00Vejgaard - Skive
03.11.2018  14:00Dalum - Kjellerup
03.11.2018  15:00FC Sydvest - Odder
03.11.2018  15:00Kolding IF - Brabrand
03.11.2018  15:00Jammerbugt FC - Tarup-Paarup
04.11.2018  13:00Aarhus Fremad - Ringkøbing
16. RUNDE
10.11.2018  13:00Vejgaard - Kolding IF
10.11.2018  13:00Tarup-Paarup - Aarhus Fremad
10.11.2018  13:30Kjellerup - FC Sydvest
10.11.2018  15:00Jammerbugt FC - Brabrand
10.11.2018  15:00Odder - Skive
11.11.2018  13:30Ringkøbing - Dalum
17. RUNDE
09.03.2019  15:00FC Sydvest - Vejgaard
09.03.2019  15:00Brabrand - Tarup-Paarup
09.03.2019  15:00Kolding IF - Kjellerup
09.03.2019  15:00Odder - Dalum
10.03.2019  13:00Skive - Ringkøbing
10.03.2019  13:00Aarhus Fremad - Jammerbugt FC
18. RUNDE
16.03.2019  13:00Vejgaard - Aarhus Fremad
16.03.2019  13:00Tarup-Paarup - Kolding IF
16.03.2019  13:30Kjellerup - Skive
16.03.2019  14:00Dalum - FC Sydvest
16.03.2019  15:00Jammerbugt FC - Odder
17.03.2019  13:30Ringkøbing - Brabrand
19. RUNDE
23.03.2019  15:00Brabrand - Vejgaard
23.03.2019  15:00Kolding IF - Odder
23.03.2019  15:00Jammerbugt FC - FC Sydvest
24.03.2019  13:00Aarhus Fremad - Kjellerup
24.03.2019  13:00Skive - Dalum
24.03.2019  13:30Ringkøbing - Tarup-Paarup
20. RUNDE
30.03.2019  13:00Vejgaard - Ringkøbing
30.03.2019  13:30Kjellerup - Tarup-Paarup
30.03.2019  14:00Dalum - Jammerbugt FC
30.03.2019  15:00Odder - Brabrand
30.03.2019  15:00FC Sydvest - Aarhus Fremad
30.03.2019  15:00Kolding IF - Skive
21. RUNDE
06.04.2019  14:00Brabrand - Dalum
06.04.2019  14:00Ringkøbing - Odder
06.04.2019  14:00Jammerbugt FC - Kolding IF
06.04.2019  14:00Aarhus Fremad - Skive
06.04.2019  14:00Vejgaard - Kjellerup
06.04.2019  14:00Tarup-Paarup - FC Sydvest
22. RUNDE
13.04.2019  14:00FC Sydvest - Ringkøbing
13.04.2019  14:00Kolding IF - Aarhus Fremad
13.04.2019  14:00Skive - Brabrand
13.04.2019  14:00Kjellerup - Jammerbugt FC
13.04.2019  14:00Dalum - Vejgaard
13.04.2019  14:00Odder - Tarup-Paarup
 
  Forside

  Stilling

  1. runde  8. runde
  2. runde  9. runde
  3. runde  10. runde
  4. runde  11. runde
  5. runde  12. runde
  6. runde  13. runde
  7. runde  14. runde