Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Lørdag 21. juli 2018 kl. 05:26
WWW.HASLUND.INFO
FORSIDE                         DANSK FODBOLD                         INTERNATIONAL FODBOLD                         KALENDER
 
DANMARKSTURNERINGEN 2018/2019
2. DIVISION PULJE 2
 
ALLE KAMPE
#HOLDKVUTFI+/-P
1. Brabrand (N) 0 0 0 0 0 0 +0 0
2. Dalum 0 0 0 0 0 0 +0 0
3. FC Sydvest 0 0 0 0 0 0 +0 0
4. Jammerbugt FC 0 0 0 0 0 0 +0 0
5. Kjellerup 0 0 0 0 0 0 +0 0
6. Kolding IF 0 0 0 0 0 0 +0 0
7. Odder 0 0 0 0 0 0 +0 0
8. Ringkøbing (O) 0 0 0 0 0 0 +0 0
9. Skive (N) 0 0 0 0 0 0 +0 0
10. Tarup/Paarup (O) 0 0 0 0 0 0 +0 0
11. Vejgaard (O) 0 0 0 0 0 0 +0 0
12. Aarhus Fremad 0 0 0 0 0 0 +0 0
Nummer 1-6 fortsætter i oprykningsspil, og medtager pointene.
Nummer 7-12 fortsætter i nedrykningsspil, og medtager pointene.
HJEMME
#HOLDKVUTFI+/-P
1. Brabrand (N) 0 0 0 0 0 0 +0 0
2. Dalum 0 0 0 0 0 0 +0 0
3. FC Sydvest 0 0 0 0 0 0 +0 0
4. Jammerbugt FC 0 0 0 0 0 0 +0 0
5. Kjellerup 0 0 0 0 0 0 +0 0
6. Kolding IF 0 0 0 0 0 0 +0 0
7. Odder 0 0 0 0 0 0 +0 0
8. Ringkøbing (O) 0 0 0 0 0 0 +0 0
9. Skive (N) 0 0 0 0 0 0 +0 0
10. Tarup/Paarup (O) 0 0 0 0 0 0 +0 0
11. Vejgaard (O) 0 0 0 0 0 0 +0 0
12. Aarhus Fremad 0 0 0 0 0 0 +0 0
 
UDE
#HOLDKVUTFI+/-P
1. Brabrand (N) 0 0 0 0 0 0 +0 0
2. Dalum 0 0 0 0 0 0 +0 0
3. FC Sydvest 0 0 0 0 0 0 +0 0
4. Jammerbugt FC 0 0 0 0 0 0 +0 0
5. Kjellerup 0 0 0 0 0 0 +0 0
6. Kolding IF 0 0 0 0 0 0 +0 0
7. Odder 0 0 0 0 0 0 +0 0
8. Ringkøbing (O) 0 0 0 0 0 0 +0 0
9. Skive (N) 0 0 0 0 0 0 +0 0
10. Tarup/Paarup (O) 0 0 0 0 0 0 +0 0
11. Vejgaard (O) 0 0 0 0 0 0 +0 0
12. Aarhus Fremad 0 0 0 0 0 0 +0 0
 

 
  Forside

  Resultater (med målscorere)

  Superligaen, Grundspil
  Superligaen, Slutspil
  Superligaen, Nedrykning A
  Superligaen, Nedrykning B
  NordicBet Liga
  Playoff, Superliga kvalifikation
  2. division Øst
  2. division Vest
  2. division oprykning
  2. division nedrykning

  Øvrige år

HoldBrabrandDalumFC SydvestJammerbKjellerupKoldingOdderRingkøbSkiveTarup/PVejgaardAarhus F
Brabrand   06.04
 
27.10
 
04.08
 
13.10
 
08.09
 
18.08
 
29.09
 
15.09
 
09.03
 
23.03
 
25.08
 
Dalum 01.09
 
  16.03
 
30.03
 
03.11
 
27.10
 
22.09
 
11.08
 
06.10
 
22.08
 
13.04
 
13.10
 
FC Sydvest 11.08
 
08.09
 
  22.09
 
25.08
 
13.10
 
03.11
 
13.04
 
20.10
 
29.09
 
09.03
 
30.03
 
Jammerbugt 10.11
 
29.09
 
23.03
 
  15.09
 
06.04
 
16.03
 
13.10
 
01.09
 
03.11
 
22.08
 
11.08
 
Kjellerup 22.08
 
18.08
 
10.11
 
13.04
 
  22.09
 
20.10
 
01.09
 
16.03
 
30.03
 
08.09
 
06.10
 
Kolding IF 03.11
 
25.08
 
22.08
 
06.10
 
09.03
 
  23.03
 
20.10
 
30.03
 
15.09
 
11.08
 
13.04
 
Odder 30.03
 
09.03
 
01.09
 
25.08
 
11.08
 
29.09
 
  15.09
 
10.11
 
13.04
 
13.10
 
27.10
 
Ringkøbing 17.03
 
11.11
 
07.10
 
19.08
 
28.10
 
05.08
 
06.04
 
  22.08
 
24.03
 
23.09
 
09.09
 
Skive 13.04
 
24.03
 
05.08
 
28.10
 
30.09
 
19.08
 
09.09
 
10.03
 
  14.10
 
26.08
 
23.09
 
Tarup/Paarup 22.09
 
20.10
 
06.04
 
08.09
 
04.08
 
16.03
 
06.10
 
25.08
 
11.08
 
  27.10
 
10.11
 
Vejgaard 06.10
 
15.09
 
18.08
 
20.10
 
06.04
 
10.11
 
04.08
 
30.03
 
03.11
 
01.09
 
  16.03
 
Aarhus Fremad 21.10
 
05.08
 
16.09
 
10.03
 
24.03
 
02.09
 
22.08
 
04.11
 
06.04
 
19.08
 
30.09
 
 
HoldBrabrandDalumFC SydvestJammerbKjellerupKoldingOdderRingkøbSkiveTarup/PVejgaardAarhus F