Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Lørdag 21. juli 2018 kl. 05:47
WWW.HASLUND.INFO
FORSIDE                         DANSK FODBOLD                         INTERNATIONAL FODBOLD                         KALENDER
 
DANMARKSTURNERINGEN 2018/2019
2. DIVISION ØST, RUNDE FOR RUNDE
 
RESULTATER OG MÅLSCORERE
KOMMENDE KAMPE
1. RUNDE
04.08.2018  14:00Marienlyst - Skovshoved
04.08.2018  15:00Frem - Slagelse
04.08.2018  15:00HIK - Vanløse
04.08.2018  15:00Hillerød - Middelfart
04.08.2018  15:00B93 - Brønshøj
05.08.2018  13:00Avarta - AB
2. RUNDE
11.08.2018  13:00Vanløse - Hillerød
11.08.2018  15:00Middelfart - HIK
11.08.2018  15:00Skovshoved - B93
11.08.2018  15:00Brønshøj - Avarta
12.08.2018  15:00Slagelse - Marienlyst
12.08.2018  15:00AB - Frem
3. RUNDE
18.08.2018  14:00Marienlyst - B93
18.08.2018  15:00Frem - Vanløse
18.08.2018  15:00HIK - Skovshoved
18.08.2018  15:00Hillerød - Brønshøj
19.08.2018  13:00Avarta - Middelfart
19.08.2018  15:00AB - Slagelse
4. RUNDE
22.08.2018  18:00B93 - Vanløse
22.08.2018  18:00Slagelse - Avarta
22.08.2018  18:00Marienlyst - Middelfart
22.08.2018  18:00Skovshoved - Hillerød
22.08.2018  18:00Frem - Brønshøj
22.08.2018  18:00HIK - AB
5. RUNDE
25.08.2018  13:00Vanløse - Marienlyst
25.08.2018  15:00Middelfart - Frem
25.08.2018  15:00Brønshøj - HIK
26.08.2018  13:00Avarta - B93
26.08.2018  15:00AB - Hillerød
26.08.2018  15:00Slagelse - Skovshoved
6. RUNDE
01.09.2018  14:00Marienlyst - Avarta
01.09.2018  15:00Skovshoved - Vanløse
01.09.2018  15:00HIK - Slagelse
01.09.2018  15:00Hillerød - Frem
01.09.2018  15:00B93 - AB
01.09.2018  15:00Middelfart - Brønshøj
7. RUNDE
08.09.2018  13:00Vanløse - Middelfart
08.09.2018  15:00Brønshøj - Marienlyst
08.09.2018  15:00Frem - B93
09.09.2018  13:00Avarta - HIK
09.09.2018  15:00Slagelse - Hillerød
09.09.2018  15:00AB - Skovshoved
8. RUNDE
15.09.2018  14:00Marienlyst - Frem
15.09.2018  15:00HIK - Hillerød
15.09.2018  15:00Middelfart - Skovshoved
15.09.2018  15:00Brønshøj - AB
15.09.2018  15:00B93 - Slagelse
16.09.2018  13:00Avarta - Vanløse
9. RUNDE
22.09.2018  13:00Vanløse - Brønshøj
22.09.2018  15:00Skovshoved - Avarta
22.09.2018  15:00Frem - HIK
22.09.2018  15:00Hillerød - B93
23.09.2018  15:00AB - Marienlyst
23.09.2018  15:00Slagelse - Middelfart
10. RUNDE
29.09.2018  13:00Vanløse - Slagelse
29.09.2018  14:00Marienlyst - Hillerød
29.09.2018  15:00Brønshøj - Skovshoved
29.09.2018  15:00B93 - HIK
29.09.2018  15:00Middelfart - AB
30.09.2018  13:00Avarta - Frem
11. RUNDE
06.10.2018  15:00Skovshoved - Frem
06.10.2018  15:00HIK - Marienlyst
06.10.2018  15:00Hillerød - Avarta
06.10.2018  15:00B93 - Middelfart
07.10.2018  15:00Slagelse - Brønshøj
07.10.2018  15:00AB - Vanløse
12. RUNDE
13.10.2018  13:00Vanløse - B93
13.10.2018  15:00Middelfart - Marienlyst
13.10.2018  15:00Skovshoved - HIK
13.10.2018  15:00Frem - AB
13.10.2018  15:00Brønshøj - Hillerød
14.10.2018  13:00Avarta - Slagelse
13. RUNDE
20.10.2018  14:00Marienlyst - Vanløse
20.10.2018  15:00HIK - Brønshøj
20.10.2018  15:00Hillerød - AB
20.10.2018  15:00B93 - Skovshoved
20.10.2018  15:00Middelfart - Avarta
21.10.2018  15:00Slagelse - Frem
14. RUNDE
27.10.2018  13:00Vanløse - HIK
27.10.2018  15:00Brønshøj - Middelfart
27.10.2018  15:00Skovshoved - Slagelse
27.10.2018  15:00Frem - Hillerød
28.10.2018  13:00Avarta - Marienlyst
28.10.2018  15:00AB - B93
15. RUNDE
03.11.2018  14:00Marienlyst - Brønshøj
03.11.2018  15:00HIK - Avarta
03.11.2018  15:00Hillerød - Skovshoved
03.11.2018  15:00Middelfart - Vanløse
03.11.2018  15:00B93 - Frem
04.11.2018  15:00Slagelse - AB
16. RUNDE
10.11.2018  13:00Vanløse - Avarta
10.11.2018  15:00Brønshøj - B93
10.11.2018  15:00Skovshoved - Marienlyst
10.11.2018  15:00Frem - Middelfart
10.11.2018  15:00Hillerød - Slagelse
11.11.2018  15:00AB - HIK
17. RUNDE
09.03.2019  13:00Vanløse - Skovshoved
09.03.2019  14:00Marienlyst - AB
09.03.2019  15:00HIK - Frem
09.03.2019  15:00Middelfart - Slagelse
09.03.2019  15:00B93 - Hillerød
10.03.2019  13:00Avarta - Brønshøj
18. RUNDE
16.03.2019  15:00Brønshøj - Vanløse
16.03.2019  15:00Skovshoved - Middelfart
16.03.2019  15:00Frem - Marienlyst
16.03.2019  15:00Hillerød - HIK
17.03.2019  15:00AB - Avarta
17.03.2019  15:00Slagelse - B93
19. RUNDE
23.03.2019  13:00Vanløse - AB
23.03.2019  14:00Marienlyst - Slagelse
23.03.2019  15:00HIK - B93
23.03.2019  15:00Brønshøj - Frem
23.03.2019  15:00Middelfart - Hillerød
24.03.2019  13:00Avarta - Skovshoved
20. RUNDE
30.03.2019  15:00B93 - Marienlyst
30.03.2019  15:00Skovshoved - Brønshøj
30.03.2019  15:00Frem - Avarta
30.03.2019  15:00Hillerød - Vanløse
31.03.2019  15:00AB - Middelfart
31.03.2019  15:00Slagelse - HIK
21. RUNDE
06.04.2019  14:00Brønshøj - Slagelse
06.04.2019  14:00Avarta - Hillerød
06.04.2019  14:00Middelfart - B93
06.04.2019  14:00Marienlyst - HIK
06.04.2019  14:00Skovshoved - AB
06.04.2019  14:00Vanløse - Frem
22. RUNDE
13.04.2019  14:00B93 - Avarta
13.04.2019  14:00Slagelse - Vanløse
13.04.2019  14:00Frem - Skovshoved
13.04.2019  14:00HIK - Middelfart
13.04.2019  14:00Hillerød - Marienlyst
13.04.2019  14:00AB - Brønshøj
 
  Forside

  Stilling

  1. runde  8. runde
  2. runde  9. runde
  3. runde  10. runde
  4. runde  11. runde
  5. runde  12. runde
  6. runde  13. runde
  7. runde  14. runde