Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Tirsdag 25. september 2018 kl. 08:01
WWW.HASLUND.INFO
FORSIDE                         DANSK FODBOLD                         INTERNATIONAL FODBOLD                         KALENDER
 
DANMARKSTURNERINGEN 2018/2019
2. DIVISION ØST, RUNDE FOR RUNDE
 
RESULTATER OG MÅLSCORERE
1. RUNDE
04.08.2018HIK - Vanløse   1-1 (0-1) 04.08.2018Hillerød - Middelfart   1-1 (0-1)
43.0-1Jack Castelijns34.0-1Martin Hedeager Jensen
90.1-1Jonas Hebo Rasmussen60.1-1Tobias Vistisen Andersen
312 tilskuere274 tilskuere
04.08.2018B93 - Brønshøj   0-4 (0-3) 04.08.2018Marienlyst - Skovshoved   1-2 (1-1)
6.0-1Oscar Buch1.0-1Kasper Kempel
18.0-2Patrick Naundrup45.1-1Mads Jørgensen
44.0-3Daniel Anusic46.1-2Kasper Kempel
64.0-4Simon Richter220 tilskuere
576 tilskuere
04.08.2018Frem - Slagelse   0-1 (0-1) 05.08.2018Avarta - AB   0-1 (0-1)
29.0-1Nicklas Stott Venzel43.0-1Matti Olsen
960 tilskuere384 tilskuere
2. RUNDE
11.08.2018Brønshøj - Avarta   4-3 (1-3) 11.08.2018Middelfart - HIK   1-2 (1-0)
13.0-1Christian Offenberg37.1-0Casper Johansen
27.0-2Christian Offenberg51.1-1Andreas Smed
32.1-2Oscar Buch62.1-2Lucas Haren
41.1-3Mehmet Coskun254 tilskuere
51.2-3Jamil Fearrington
70.3-3Oscar Buch
90.4-3Mads Rønne
509 tilskuere
11.08.2018Skovshoved - B93   1-2 (1-0) 11.08.2018Vanløse - Hillerød   3-0 (1-0)
37.1-0Saleem Nanji18.1-0Jack Castelijns
68.1-1Nicolai Olsen, straffe65.2-0Shabban Hussein
77.1-2Omar Roshani90.3-0Steffen Andersen
237 tilskuere425 tilskuere
12.08.2018AB - Frem   0-1 (0-0) 12.08.2018Slagelse - Marienlyst   0-1 (0-0)
52.0-1Tonni Adamsen64.0-1Kristian Weber
84.Tonni Adamsen, Frem588 tilskuere
90.Beran Camili, Frem
568 tilskuere
3. RUNDE
18.08.2018Frem - Vanløse   1-1 (0-0) 18.08.2018Hillerød - Brønshøj   0-1 (0-0)
50.0-1Oskar Høybye57.0-1Mads Rønne
82.1-1Kristoffer Dirksen73.Mads Rønne, Brønshøj
772 tilskuere362 tilskuere
18.08.2018HIK - Skovshoved   2-0 (0-0) 18.08.2018Marienlyst - B93   1-2 (0-1)
53.Kasper Kempel, Skovshoved38.0-1Anders Thomsen
56.1-0Lucas Haren49.0-2Anders Thomsen
90.2-0Jonas Hebo Rasmussen50.1-2Mads Jørgensen, straffe
502 tilskuere137 tilskuere
19.08.2018Avarta - Middelfart   0-1 (0-0) 19.08.2018AB - Slagelse   0-1 (0-1)
77.Jannik Zimling, Avarta33.0-1Christoffer Thrane
87.0-1Kristoffer Gjettermann373 tilskuere
182 tilskuere
4. RUNDE
22.08.2018B93 - Vanløse   0-2 (0-1) 22.08.2018Frem - Brønshøj   2-0 (0-0)
2.0-1Jack Castelijns54.1-0Hamid Husni Khalidan
71.0-2Rasmus Gaudin90.2-0Simon Skibsted, straffe
279 tilskuere1.155 tilskuere
22.08.2018HIK - AB   1-1 (0-0) 22.08.2018Slagelse - Avarta   2-0 (1-0)
60.1-0Jonathan Nielsen38.1-0Rasmus Grønne Jensen, straffe
79.1-1Armend Aslani83.2-0Mark Moesgaard
350 tilskuere664 tilskuere
22.08.2018Skovshoved - Hillerød   1-3 (0-0) 22.08.2018Marienlyst - Middelfart   1-2 (1-1)
52.0-1Mikkel Andersen20.0-1Søren Andreasen
76.0-2Magnus Nathansen43.1-1Mads Jørgensen
86.0-3Marinus Grandt57.1-2Casper Johansen
88.1-3Frederik Kragh337 tilskuere
179 tilskuere
5. RUNDE
25.08.2018Middelfart - Frem   0-1 (0-1) 25.08.2018Vanløse - Marienlyst   1-0 (1-0)
45.0-1Beran Camili41.1-0Oskar Høybye
325 tilskuere74.Mark Christoffersen, Vanløse
279 tilskuere
25.08.2018Brønshøj - HIK   2-1 (1-0) 26.08.2018Slagelse - Skovshoved   3-0 (1-0)
8.Haitam Hajjami, Brønshøj21.1-0Jakob Skovgaard
31.1-0Oscar Buch48.2-0Christoffer Thrane
79.1-1Gustav Therkildsen58.3-0Rasmus Grønne Jensen
85.2-1Kevin Bechmann Timm90.Rasmus Søe Andersen, Slagelse
494 tilskuere713 tilskuere
26.08.2018Avarta - B93   0-1 (0-1) 26.08.2018AB - Hillerød   1-1 (0-0)
29.0-1Leonel Montana51.1-0Younes Nielsen
182 tilskuere90.1-1Mikkel Andersen
400 tilskuere
6. RUNDE
01.09.2018B93 - AB   1-4 (1-1) 01.09.2018Marienlyst - Avarta   1-4 (0-1)
14.1-0Nicolai Olsen38.0-1Christian Offenberg
20.1-1Rasmus Tangvig Sørensen72.0-2Christian Offenberg
73.1-2Nichlas Rohde82.1-2Rasmus Skovgaard
88.1-3Younes Nielsen87.1-3Jonas Hemmingshøj
90.1-4Rasmus Tangvig Sørensen90.1-4Christian Offenberg
373 tilskuere137 tilskuere
01.09.2018Hillerød - Frem   2-1 (0-0) 01.09.2018Skovshoved - Vanløse   1-1 (0-1)
57.1-0Tobias Vistisen Andersen21.0-1Shabban Hussein
81.2-0Essam Salamoun58.Emil Carlsen, Vanløse
88.2-1Benjamin Warlo90.1-1Frederik Thyssen
366 tilskuere226 tilskuere
01.09.2018Middelfart - Brønshøj   3-1 (2-0) 01.09.2018HIK - Slagelse   3-3 (1-0)
8.1-0Sebastian Dalgaard21.1-0Lucas Haren
27.2-0Søren Andreasen67.1-1Christoffer Thrane
59.2-1Kevin Bechmann Timm73.1-2Christoffer Thrane
90.3-1Malthe K. Rasmussen76.2-2Rasmus Johansson
282 tilskuere82.3-2Jonathan Nielsen
85.3-3Frederik Christensen
550 tilskuere
7. RUNDE
08.09.2018Frem - B93   0-1 (0-0) 09.09.2018Slagelse - Hillerød   1-0 (1-0)
61.0-1Nicolai Olsen36.1-0Jacob Pind
937 tilskuere38.Frederik Christensen, Slagelse
84.Mark Moesgaard, Slagelse
820 tilskuere
09.09.2018AB - Skovshoved   6-0 (1-0) 11.09.2018Vanløse - Middelfart   0-3 (0-3)
20.1-0Philip Oslev11.0-1Casper Johansen
53.Younes Nielsen, AB17.0-2Lasse Thomsen
64.2-0Rasmus Tangvig Sørensen28.Nicolai Johansen, Vanløse
81.3-0Nichlas Rohde41.0-3Casper Johansen
83.4-0Lucas Petersen179 tilskuere
85.5-0Nichlas Rohde
90.6-0Rasmus Tangvig Sørensen
323 tilskuere
19.09.2018HIK - Avarta   2-0 (0-0)
78.1-0Lucas Haren
90.2-0Martin Andersen
263 tilskuere
8. RUNDE
15.09.2018B93 - Slagelse   1-1 (0-0) 15.09.2018HIK - Hillerød   1-1 (1-0)
46.1-0Nicolai Olsen, straffe6.1-0Lucas Haren
76.Godwin McKay, B9382.1-1Mathias Johnsen
76.1-1Jacob Pind223 tilskuere
294 tilskuere
15.09.2018Brønshøj - AB   1-2 (1-0) 15.09.2018Middelfart - Skovshoved   3-0 (1-0)
21.1-0Oliver Lassen42.1-0Casper Johansen, straffe
45.Kevin Bechmann Timm, Brønshøj51.Kasper Kempel, Skovshoved
50.1-1Nichlas Rohde73.2-0Martin Conley
58.1-2Rasmus Tangvig Sørensen86.3-0Lasse Thomsen
1.013 tilskuere305 tilskuere
15.09.2018Marienlyst - Frem   0-1 (0-0) 16.09.2018Avarta - Vanløse   0-1 (0-0)
68.0-1Abdoulai Njai72.0-1Jack Castelijns
236 tilskuere408 tilskuere
9. RUNDE
22.09.2018Frem - HIK   2-1 (2-1) 22.09.2018Vanløse - Brønshøj   1-3 (1-2)
35.1-0Hamid Husni Khalidan10.0-1Patrick Naundrup
44.2-0Tonni Adamsen27.0-2Mads Rønne
45.2-1Andreas Smed39.1-2Oskar Høybye
734 tilskuere53.1-3Oscar Buch
1.572 tilskuere
22.09.2018Hillerød - B93   0-3 (0-2) 22.09.2018Skovshoved - Avarta   0-1 (0-1)
4.0-1Nicolai Olsen20.0-1Christian Offenberg, straffe
41.0-2Mileta Rajovic131 tilskuere
71.0-3Mileta Rajovic
216 tilskuere
23.09.2018AB - Marienlyst   2-0 (1-0) 23.09.2018Slagelse - Middelfart   1-2 (1-1)
19.1-0Lucas Petersen15.0-1Søren Andreasen
55.2-0Philip Olsen29.1-1Patrick Andersen
284 tilskuere89.1-2Peter Kristensen
971 tilskuere
KOMMENDE KAMPE
7. RUNDE
03.10.2018  19:00Brønshøj - Marienlyst
10. RUNDE
29.09.2018  13:00Vanløse - Slagelse
29.09.2018  14:00Marienlyst - Hillerød
29.09.2018  15:00Brønshøj - Skovshoved
29.09.2018  15:00B93 - HIK
29.09.2018  15:00Middelfart - AB
30.09.2018  13:00Avarta - Frem
11. RUNDE
06.10.2018  15:00Skovshoved - Frem
06.10.2018  15:00HIK - Marienlyst
06.10.2018  15:00Hillerød - Avarta
06.10.2018  15:00B93 - Middelfart
07.10.2018  15:00Slagelse - Brønshøj
07.10.2018  15:00AB - Vanløse
12. RUNDE
13.10.2018  13:00Vanløse - B93
13.10.2018  15:00Middelfart - Marienlyst
13.10.2018  15:00Skovshoved - HIK
13.10.2018  15:00Frem - AB
13.10.2018  15:00Brønshøj - Hillerød
14.10.2018  13:00Avarta - Slagelse
13. RUNDE
20.10.2018  14:00Marienlyst - Vanløse
20.10.2018  15:00HIK - Brønshøj
20.10.2018  15:00Hillerød - AB
20.10.2018  15:00B93 - Skovshoved
20.10.2018  15:00Middelfart - Avarta
21.10.2018  15:00Slagelse - Frem
14. RUNDE
27.10.2018  13:00Vanløse - HIK
27.10.2018  15:00Brønshøj - Middelfart
27.10.2018  15:00Skovshoved - Slagelse
27.10.2018  15:00Frem - Hillerød
28.10.2018  13:00Avarta - Marienlyst
28.10.2018  15:00AB - B93
15. RUNDE
03.11.2018  13:00Avarta - HIK
03.11.2018  14:00Marienlyst - Brønshøj
03.11.2018  15:00Hillerød - Skovshoved
03.11.2018  15:00Middelfart - Vanløse
03.11.2018  15:00B93 - Frem
04.11.2018  15:00Slagelse - AB
16. RUNDE
10.11.2018  13:00Vanløse - Avarta
10.11.2018  15:00Brønshøj - B93
10.11.2018  15:00Skovshoved - Marienlyst
10.11.2018  15:00Frem - Middelfart
10.11.2018  15:00Hillerød - Slagelse
11.11.2018  15:00AB - HIK
17. RUNDE
09.03.2019  13:00Vanløse - Skovshoved
09.03.2019  14:00Marienlyst - AB
09.03.2019  15:00HIK - Frem
09.03.2019  15:00Middelfart - Slagelse
09.03.2019  15:00B93 - Hillerød
10.03.2019  13:00Avarta - Brønshøj
18. RUNDE
16.03.2019  15:00Brønshøj - Vanløse
16.03.2019  15:00Skovshoved - Middelfart
16.03.2019  15:00Frem - Marienlyst
16.03.2019  15:00Hillerød - HIK
17.03.2019  15:00AB - Avarta
17.03.2019  15:00Slagelse - B93
19. RUNDE
23.03.2019  13:00Vanløse - AB
23.03.2019  14:00Marienlyst - Slagelse
23.03.2019  15:00HIK - B93
23.03.2019  15:00Brønshøj - Frem
23.03.2019  15:00Middelfart - Hillerød
24.03.2019  13:00Avarta - Skovshoved
20. RUNDE
30.03.2019  15:00B93 - Marienlyst
30.03.2019  15:00Skovshoved - Brønshøj
30.03.2019  15:00Frem - Avarta
30.03.2019  15:00Hillerød - Vanløse
31.03.2019  15:00AB - Middelfart
31.03.2019  15:00Slagelse - HIK
21. RUNDE
06.04.2019  14:00Brønshøj - Slagelse
06.04.2019  14:00Avarta - Hillerød
06.04.2019  14:00Middelfart - B93
06.04.2019  14:00Marienlyst - HIK
06.04.2019  14:00Skovshoved - AB
06.04.2019  14:00Vanløse - Frem
22. RUNDE
13.04.2019  14:00B93 - Avarta
13.04.2019  14:00Slagelse - Vanløse
13.04.2019  14:00Frem - Skovshoved
13.04.2019  14:00HIK - Middelfart
13.04.2019  14:00Hillerød - Marienlyst
13.04.2019  14:00AB - Brønshøj
 
  Forside

  Stilling

  1. runde  8. runde
  2. runde  9. runde
  3. runde  10. runde
  4. runde  11. runde
  5. runde  12. runde
  6. runde  13. runde
  7. runde  14. runde