Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Søndag 19. maj 2019 kl. 17:40
WWW.HASLUND.INFO
FORSIDE                         DANSK FODBOLD                         INTERNATIONAL FODBOLD                         KALENDER
 
DANMARKSTURNERINGEN 2019/2019
2. DIVISION OPRYKNINGSSPIL, RUNDE FOR RUNDE
RESULTATER OG MÅLSCORERE
1. RUNDE
22.04.2019Brabrand - B93   0-3 (0-0) 22.04.2019Kolding IF - Vanløse   3-0 (0-0)
51.0-1Leonel Montano49.1-0Kristian Kirkegaard
90.0-2Haitam Hajjami66.2-0Sebastian Sommer
90.0-3Leonel Montano79.3-0Denis Fazlagic
242 tilskuere645 tilskuere
22.04.2019Brønshøj - Jammerbugt FC   3-1 (3-1) 22.04.2019Middelfart - Ringkøbing   3-1 (3-1)
13.0-1Viktor Ahlmann13.1-0Esben Petersen
21.1-1Kevin Bechmann Timm14.2-0Peter Kristensen
26.2-1Kevin Bechmann Timm40.2-1Dennis Juelsgård, straffe
29.3-1Oscar Buch43.3-1Casper Johansen, straffe
735 tilskuere520 tilskuere
22.04.2019Skive - HIK   4-0 (1-0) 22.04.2019AB - Aarhus Fremad   1-2 (0-1)
38.1-0Martin Egelund16.0-1Christian Nissen
53.2-0Sebastian Denius55.0-2Christian Nissen
62.3-0Jeppe Mogensen68.1-2Armend Aslani
86.4-0Sebastian Denius321 tilskuere
652 tilskuere
2. RUNDE
27.04.2019B93 - Middelfart   0-2 (0-0) 27.04.2019Aarhus Fremad - Brønshøj   3-0 (2-0)
51.0-1Casper Johansen23.1-0Frederik Høgh Jensen
54.0-2Niclas Vemmelund28.2-0Christian Nissen
85.Matthias Andersen, B9370.3-0Frederik Høgh Jensen
207 tilskuere521 tilskuere
27.04.2019Jammerbugt FC - AB   0-0 (0-0) 27.04.2019Vanløse - Skive   0-1 (0-1)
196 tilskuere9.0-1Jeppe Mogensen
323 tilskuere
27.04.2019HIK - Kolding IF   2-2 (1-2) 28.04.2019Ringkøbing - Brabrand   1-2 (0-0)
8.1-0Jonas Hebo Rasmussen55.1-0Jacob Sandal
24.1-1Rune Nautrup82.1-1Tobias Wittus Olesen
26.1-2Henrik Brodersen90.1-2Malthe Boesen
56.2-2Mathias Olsen, straffe392 tilskuere
812 tilskuere
3. RUNDE
04.05.2019Vanløse - Jammerbugt FC   0-2 (0-2) 04.05.2019Skive - B93   1-0 (1-0)
36.0-1Glenn Rask24.1-0Christoffer Østergaard
39.0-2Søren Pedersen408 tilskuere
221 tilskuere
04.05.2019Brabrand - Middelfart   3-2 (1-0) 04.05.2019Kolding IF - Brønshøj   5-0 (3-0)
18.1-0Michael Pedersen16.1-0Rune Nautrup
55.1-1Søren Andreasen21.2-0Kristian Kirkegaard
75.1-2Søren Andreasen25.3-0Denis Fazlagic
82.2-2Mike Kaljo49.4-0Denis Fazlagic
90.3-2Lasse Tougaard Andersen55.5-0Rune Nautrup
188 tilskuere530 tilskuere
04.05.2019HIK - Aarhus Fremad   2-2 (2-0) 05.05.2019Ringkøbing - AB   0-3 (0-2)
6.1-0Mathias Olsen, straffe17.0-1Lucas Sander Petersen
32.2-0Sebastian Carlsen31.0-2Philip Olsen
81.2-1Jacob Florin Torp72.0-3Yonas Nielsen
90.2-2Valdemar Høgh283 tilskuere
175 tilskuere
4. RUNDE
11.05.2019Kolding IF - B93   2-1 (0-0) 11.05.2019Middelfart - HIK   3-0 (1-0)
58.0-1Magnus Krogh Hansen2.1-0Casper Johansen
70.1-1Martin Hedeager Jensen53.2-0Casper Johansen
90.2-1Denis Fazlagic83.3-0Lucas From
551 tilskuere261 tilskuere
11.05.2019Brabrand - Skive   1-1 (1-0) 11.05.2019Jammerbugt FC - Aarhus Fremad   1-2 (1-1)
40.1-0Kasper Andersen32.1-0Sead Gavranovic
84.1-1Christoffer Østergaard41.1-1Frederik Høgh Jensen
308 tilskuere60.1-2Mathias Laursen Christensen
90.Mike Vestergård, Aarhus Fremad
175 tilskuere
11.05.2019Brønshøj - Ringkøbing   4-2 (3-2) 12.05.2019AB - Vanløse   2-0 (1-0)
2.0-1Anders Vestergaard Larsen16.1-0Rasmus Tangvig Sørensen
4.1-1Kevin Bechmann Timm87.2-0Lucas Sander Petersen
24.2-1Oscar Buch392 tilskuere
36.2-2Jacob Sandal
45.3-2Casper Löween Jensen
55.4-2Selvmål, Mikkel Koustrup
428 tilskuere
5. RUNDE
18.05.2019B93 - Jammerbugt   1-2 (1-1) 18.05.2019Brønshøj - Middelfart   2-1 (2-0)
10.1-0Leonel Montano16.1-0Kevin Bechmann Timm
12.1-1Sead Gavranovic, straffe42.2-0Oscar Buch
50.1-2Selvmål, Philip Rejnhold86.2-1Martin Conley
200 tilskuere353 tilskuere
18.05.2019Vanløse - HIK   1-1 (0-0) 18.05.2019Aarhus Fremad - Kolding IF   0-2 (0-2)
54.1-0Oskar Høybye7.0-1Mathias Høgsholt
61.1-1Jonas Hebo Rasmussen, straffe36.0-2Martin Hedeager Jensen
242 tilskuere619 tilskuere
18.05.2019Skive - Ringkøbing   0-1 (0-1) 19.05.2019AB - Brabrand   1-2 (0-1)
28.0-1Kenneth Lund28.0-1Lasse Tougaard Andersen
506 tilskuere52.0-2Malte Færge
88.1-2Frederik Ellegaard Christensen
? tilskuere
KOMMENDE KAMPE
6. RUNDE
22.05.2019  19:00HIK - Brønshøj
22.05.2019  19:00Brabrand - Vanløse
22.05.2019  19:00Skive - Kolding IF
22.05.2019  19:00Ringkøbing - Jammerbugt FC
22.05.2019  19:00Middelfart - Aarhus Fremad
22.05.2019  19:00B93 - AB
7. RUNDE
25.05.2019  13:00Vanløse - Middelfart
25.05.2019  13:00Aarhus Fremad - Ringkøbing
25.05.2019  14:00Jammerbugt FC - HIK
25.05.2019  15:00Brønshøj - B93
25.05.2019  15:00Kolding IF - Brabrand
26.05.2019  15:00AB - Skive
8. RUNDE
01.06.2019  14:00Brabrand - Brønshøj
01.06.2019  14:00Middelfart - Jammerbugt FC
01.06.2019  15:00Skive - Aarhus Fremad
01.06.2019  15:00B93 - Vanløse
02.06.2019  14:00Ringkøbing - HIK
02.06.2019  15:00AB - Kolding IF
9. RUNDE
05.06.2019  19:00HIK - B93
05.06.2019  19:00Kolding IF - Ringkøbing
05.06.2019  19:00Middelfart - AB
05.06.2019  19:00Aarhus Fremad - Brabrand
05.06.2019  19:00Brønshøj - Vanløse
05.06.2019  19:00Jammerbugt FC - Skive
10. RUNDE
10.06.2019  14:00HIK - B93
10.06.2019  14:00Kolding IF - Ringkøbing
10.06.2019  14:00Middelfart - AB
10.06.2019  14:00Aarhus Fremad - Brabrand
10.06.2019  14:00Brønshøj - Vanløse
10.06.2019  14:00Jammerbugt FC - Skive
11. RUNDE
15.06.2019  14:00HIK - Brabrand
15.06.2019  14:00Ringkøbing - B93
15.06.2019  14:00Aarhus Fremad - Vanløse
15.06.2019  14:00Middelfat - Skive
15.06.2019  14:00Jammerbugt FC - Kolding IF
15.06.2019  14:00Brønshøj - AB
 
 
  Forside

  Stilling

  1. runde  7. runde
  2. runde  8. runde
  3. runde  9. runde
  4. runde  10. runde
  5. runde  11. runde
  6. runde