Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Tirsdag 21. maj 2019 kl. 07:40
WWW.HASLUND.INFO
FORSIDE                         DANSK FODBOLD                         INTERNATIONAL FODBOLD                         KALENDER
 
DANMARKSTURNERINGEN 2017/2018
2. DIVISION OPRYKNINGSSPIL
STILLING OG RESULTATER
ALLE KAMPE
#HOLDKVUTFI+/-P
1. Skive (N) 27 19 3 5 63 29 +34 60
2. Kolding IF 27 17 8 2 60 24 +36 59
3. Brabrand (N) 27 16 7 4 45 27 +18 55
4. Middelfart 27 14 7 6 46 27 +19 49
5. Aarhus Fremad 27 13 9 5 42 26 +16 48
6. AB 27 13 7 7 43 24 +19 46
7. Jammerbugt FC 27 13 7 7 40 28 +12 46
8. Brønshøj 27 13 6 8 53 44 +9 45
9. B93 27 12 2 13 44 44 +0 38
10. Ringkøbing 27 11 3 13 32 42 -10 36
11. HIK 27 9 8 10 39 40 -1 35
12. Vanløse (O) 27 8 10 9 32 34 -2 34
Nummer 1 og 2 rykker op i NordicBet Liga.

HJEMME
#HOLDKVUTFI+/-P
1. Skive (N) 14 10 2 2 31 12 +19 32
2. Kolding IF 14 9 3 2 32 13 +19 30
3. Brønshøj 14 9 2 3 36 21 +15 29
4. Aarhus Fremad 13 8 2 3 25 13 +12 26
5. Jammerbugt FC 13 6 5 2 16 8 +8 23
6. Brabrand (N) 14 6 5 3 25 19 +6 23
7. AB 14 6 3 5 21 11 +10 21
8. Middelfart 13 6 3 4 23 16 +7 21
9. Ringkøbing 13 7 0 6 17 20 -3 21
10. HIK 13 4 7 2 19 15 +4 19
11. Vanløse (O) 14 3 5 6 15 21 -6 14
12. B93 13 3 2 8 18 29 -11 11
 

UDE
#HOLDKVUTFI+/-P
1. Brabrand (N) 13 10 2 1 20 8 +12 32
2. Kolding IF 13 8 5 0 28 11 +17 29
3. Skive (N) 13 9 1 3 32 17 +15 28
4. Middelfart 14 8 4 2 23 11 +12 28
5. B93 14 9 0 5 26 15 +11 27
6. AB 13 7 4 2 22 13 +9 25
7. Jammerbugt FC 14 7 2 5 24 20 +4 23
8. Aarhus Fremad 14 5 7 2 17 13 +4 22
9. Vanløse (O) 13 5 5 3 17 13 +4 20
10. HIK 14 5 1 8 20 25 -5 16
11. Brønshøj 13 4 4 5 17 23 -6 16
12. Ringkøbing 14 4 3 7 15 22 -7 15
 

 
  Forside

  Resultater (med målscorere)

  Superligaen, Grundspil
  Superligaen, Slutspil
  Superligaen, Nedrykning A
  Superligaen, Nedrykning B
  NordicBet Liga
  Playoff, Superliga kvalifikation
  2. division, Øst
  2. division, Vest
  2. division, Pulje 3
  2. division, Oprykningsspil
  2. division, Nedrykningsspil

  Øvrige år

HoldABB93BraBrøHIKJamKolMidRinSkiVanAar
AB     18.05
1 - 2
  10.06
-
  02.06
-
    26.05
-
11.05
2 - 0
22.04
1 - 2
B93 22.05
-
        18.05
1 - 2
  27.04
0 - 2
    01.06
-
10.06
-
Brabrand   22.04
0 - 3
  01.06
-
  10.06
-
  04.05
3 - 2
  11.05
1 - 1
22.05
--
 
Brønshøj 15.06
-
25.05
-
      22.04
3 - 1
  18.05
2 - 1
11.05
4 - 2
  05.06
-
 
HIK   05.06
-
15.06
-
22.05
-
    27.04
2 - 2
       - 04.05
2 - 2
Jammerbugt FC 27.04
0 - 0
      25.05
-
  15.06
-
    05.06
-
 - 11.05
1 - 2
Kolding IF   11.05
2 - 1
25.05
-
04.05
5 - 0
      10.06
-
05.06
-
  22.04
3 - 0
 
Middelfart 05.06
-
      11.05
3 - 0
01.06
-
    22.04
3 - 1
15.06
-
  22.05
-
Ringkøbing 05.05
0 - 3
15.06
-
28.04
1 - 2
  02.06
-
22.05
-
           
Skive   04.05
1 - 0
  10.06
-
22.04
4 - 0
  22.05
-
  18.05
0 - 1
    01.06
-
Vanløse         18.05
1 - 1
04.05
0 - 2
  25.05
-
10.06
-
27.04
0 - 1
   
Aarhus Fremad     05.06
-
27.04
3 - 0
    18.05
0 - 2
  25.05
-
  15.06
-
 
HoldABB93BraBrøHIKJamKolMidRinSkiVanAar