Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Tirsdag 21. maj 2019 kl. 07:40
WWW.HASLUND.INFO
FORSIDE                         DANSK FODBOLD                         INTERNATIONAL FODBOLD                         KALENDER
 
DANMARKSTURNERINGEN 2018/2019
2. DIVISION NEDRYKNINGSSPIL
STILLING OG RESULTATER
ALLE KAMPE
#HOLDKVUTFI+/-P
1. Frem 27 11 7 9 30 22 +8 40
2. Slagelse (O) 27 11 7 9 35 31 +4 40
3. Hillerød 27 11 7 9 43 41 +2 40
4. Dalum 27 9 5 13 32 39 -7 32
5. Vejgaard (O) 27 7 9 11 32 43 -11 30
6. Avarta 27 7 8 12 35 39 -4 29
7. FC Sydvest 27 7 8 12 36 41 -5 29
8. Skovshoved 27 7 8 12 31 50 -19 29
9. Tarup-Paarup (O) 27 7 5 15 26 43 -17 26
10. Odder 27 5 9 13 37 52 -15 24
11. Kjellerup 27 2 7 18 31 66 -35 13
12. Marienlyst 27 3 1 23 15 66 -51 10
Nummer 9-12 rykker ned (Marienlyst er rykket ned)

HJEMME
#HOLDKVUTFI+/-P
1. Frem 14 7 2 5 20 12 +8 23
2. Slagelse (O) 14 6 4 4 21 15 +6 22
3. Dalum 14 6 3 5 21 19 +2 21
4. Vejgaard (O) 14 4 6 4 16 16 +0 18
5. Avarta 13 4 3 6 16 15 +1 15
6. Skovshoved 13 3 6 4 14 16 -2 15
7. FC Sydvest 14 4 3 7 17 20 -3 15
8. Odder 13 4 2 7 20 25 -5 14
9. Hillerød 13 4 2 7 18 24 -6 14
10. Tarup-Paarup (O) 14 4 2 8 14 23 -9 14
11. Kjellerup 13 1 7 5 18 27 -9 10
12. Marienlyst 13 1 0 12 7 32 -25 3
 

UDE
#HOLDKVUTFI+/-P
1. Hillerød 14 7 5 2 25 17 +8 26
2. Slagelse (O) 13 5 3 5 14 16 -2 18
3. Frem 13 4 5 4 10 10 +0 17
4. FC Sydvest 13 3 5 5 19 21 -2 14
5. Avarta 14 3 5 6 19 24 -5 14
6. Skovshoved 14 4 2 8 17 34 -17 14
7. Tarup-Paarup (O) 13 3 3 7 12 20 -8 12
8. Vejgaard (O) 13 3 3 7 16 27 -11 12
9. Dalum 13 3 2 8 11 20 -9 11
10. Odder 14 1 7 6 17 27 -10 10
11. Marienlyst 14 2 1 11 8 34 -26 7
12. Kjellerup 14 1 0 13 13 39 -26 3
 

 
  Forside

  Resultater (med målscorere)

  Superligaen, Grundspil
  Superligaen, Slutspil
  Superligaen, Nedrykning A
  Superligaen, Nedrykning B
  NordicBet Liga
  Playoff, Superliga kvalifikation
  2. division, Øst
  2. division, Vest
  2. division, Oprykningsspil
  2. division, Nedrykningsspil

  Øvrige år

HoldAvaDalFCSFreHilKjeMarOddSkoSlaTarVej
Avarta       28.04
1 - 3
  22.06
-
10.06
-
  24.05
-
    11.05
2 - 0
Dalum 01.06
-
    18.05
3 - 1
  04.05
3 - 2
    22.04
2 - 0
22.05
-
  15.06
-
FC Sydvest 22.04
1 - 1
10.06
-
  15.06
-
  25.05
-
19.05
5 - 0
      04.05
0 - 4
 
Frem         04.05
0 - 2
22.04
6 - 2
25.05
-
    11.05
2 - 0
22.06
-
10.06
-
Hillerød 22.05
-
25.05
-
11.05
2 - 3
        22.04
4 - 2
22.06
-
  10.06
-
 
Kjellerup         15.06
-
    11.05
2 - 2
10.06
-
27.04
1 - 2
  22.05
-
Marienlyst   22.06
-
    27.04
0 - 1
01.06
-
    11.05
0 - 5
  22.05
-
 
Odder 04.05
4 - 1
27.04
1 - 2
22.05
-
01.06
-
    15.06
-
         
Skovshoved     27.04
1 - 2
21.05
-
      18.05
1 - 1
  15.06
-
01.06
-
 
Slagelse 19.05
1 - 1
  22.06
-
  02.06
-
  05.05
4 - 0
10.06
-
    22.04
1 - 0
 
Tarup-Paarup 15.06
-
11.05
1 - 0
      18.05
2 - 0
  25.05
-
      27.04
1 - 1
Vejgaard     01.06
-
  18.05
2 - 2
  22.04
1 - 0
22.06
-
04.05
1 - 2
25.05
-
   
HoldAvaDalFCSFreHilKjeMarOddSkoSlaTarVej