Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Torsdag 20. juni 2019 kl. 12:03
WWW.HASLUND.INFO
FORSIDE                         DANSK FODBOLD                         INTERNATIONAL FODBOLD                         KALENDER
 
DANMARKSTURNERINGEN 1990
3. DIVISION ØST
 STILLING OG RESULTATER
#HOLDKVUTFI+/-P
1.Birkerød2615474525+2034

2.AB2612954730+1733
3.Skovshoved2614484232+1032
4.Køge26101064536+930
5.Ringsted2613494034+630

6.Ølstykke2613494440+430

7.Ballerup (O)2612594942+729
8.Tårnby2697103631+525
9.Slagelse2687113442-823
10.Glostrup IC (O)26610102734-722
11.Hvidovre (N)2669113336-321
12.Holbæk2676133249-1720
13.Dragør2675142543-1819
14.B19012672173257-2516
Birkerød spiller kvalifikationskampe mod Brønshøj (nr. 5 i 2. division) om en plads i den næstbedste række (som skifter navn til 1. division). AB, Skovshoved, Køge og Ringsted forbliver i den tredjebedste række (som skifter navn til 2. division). Ølstykke (nr. 6) spiller kvalifikationskampe mod HIK (fra Danmarksserien) om at forblive i divisionen. Resten af holdene, Ballerup, Tårnby, Slagelse, Glostrup IC, Hvidovre, Holbæk, Dragør og B1901 rykker ud af Danmarksturneringen.

  Forside

  1. division
  2. division
  3. division øst
  3. division vest
  Kvalifikation til Superligaen
  Kvalifikation til 1. division
  Kvalifikation til 2. division

  Øvrige år

HoldABB1901BalleBirkrDragøGICHolbæHvidoKøgeRingsSkovsSlageTårnbØlsty
AB 6 - 10 - 02 - 01 - 14 - 20 - 11 - 11 - 10 - 25 - 00 - 11 - 05 - 2
B19010 - 2 3 - 02 - 00 - 10 - 11 - 10 - 20 - 13 - 11 - 43 - 21 - 22 - 1
Ballerup3 - 44 - 0 0 - 20 - 22 - 04 - 12 - 11 - 10 - 41 - 55 - 11 - 11 - 4
Birkerød1 - 23 - 21 - 2 1 - 44 - 02 - 03 - 12 - 02 - 11 - 04 - 03 - 00 - 3
Dragør0 - 13 - 00 - 01 - 1 0 - 22 - 11 - 30 - 10 - 12 - 10 - 40 - 61 - 2
Glostrup IC1 - 11 - 01 - 30 - 03 - 0 1 - 10 - 24 - 21 - 11 - 10 - 00 - 02 - 0
Holbæk4 - 11 - 61 - 41 - 30 - 03 - 1 2 - 20 - 11 - 22 - 20 - 32 - 01 - 0
Hvidovre1 - 15 - 00 - 31 - 10 - 12 - 22 - 0 2 - 20 - 11 - 40 - 00 - 00 - 0
Køge2 - 23 - 12 - 21 - 33 - 00 - 04 - 22 - 1 0 - 22 - 00 - 03 - 11 - 1
Ringsted1 - 20 - 31 - 21 - 32 - 13 - 20 - 03 - 12 - 2 0 - 12 - 11 - 13 - 0
Skovshoved2 - 11 - 10 - 10 - 23 - 22 - 10 - 22 - 13 - 21 - 3 2 - 01 - 02 - 0
Slagelse1 - 23 - 10 - 40 - 03 - 10 - 01 - 43 - 01 - 14 - 10 - 3 3 - 22 - 3
Tårnby1 - 13 - 04 - 21 - 00 - 01 - 04 - 00 - 34 - 21 - 20 - 04 - 1 0 - 1
Ølstykke1 - 16 - 13 - 20 - 34 - 22 - 13 - 12 - 11 - 62 - 00 - 20 - 03 - 0 
HoldABB1901BalleBirkrDragøGICHolbæHvidoKøgeRingsSkovsSlageTårnbØlsty