Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Torsdag 19. september 2019 kl. 13:41
WWW.HASLUND.INFO
FORSIDE                         DANSK FODBOLD                         INTERNATIONAL FODBOLD                         KALENDER
 
DANMARKSTURNERINGEN 1968
2. DIVISION
STILLING OG RESULTATER
#HOLDKVUTFIKVP
1.B1903 (N)22172356173,2936
2.B190122152553301,7732

3.Brønshøj22151647261,8131
4.Vanløse22112941371,1124
5.Silkeborg221021038410,9322
6.Slagelse (O)2277837460,8021
7.Køge (N)22841039430,9120
8.Randers Freja22831136351,0319
9.Næstved22831138460,8319
10.Ikast22651139520,7517

11.B9322541339580,6714
12.Skovbakken (O)22331629610,489
B1903 og B1901 rykker op i 1. division. B93 og Skovbakken rykker ned i 3. division

  Forside

  1. division
  2. division
  3. division øst
  3. division vest

  Øvrige år

HoldB93B1901B1903BrønshIkastKøgeNæstvedRandersSilkebSkovbakSlagelseVanløse
B93 1 - 61 - 21 - 34 - 13 - 05 - 21 - 21 - 21 - 14 - 02 - 5
B19015 - 1 2 - 12 - 04 - 13 - 03 - 20 - 32 - 13 - 14 - 11 - 0
B19035 - 22 - 1 0 - 03 - 01 - 23 - 02 - 23 - 14 - 01 - 04 - 0
Brønshøj5 - 03 - 10 - 1 2 - 13 - 18 - 42 - 00 - 23 - 24 - 01 - 3
Ikast2 - 24 - 00 - 60 - 1 2 - 41 - 12 - 01 - 44 - 12 - 21 - 1
Køge5 - 01 - 10 - 32 - 12 - 1 1 - 31 - 10 - 04 - 13 - 53 - 2
Næstved2 - 11 - 20 - 31 - 25 - 31 - 4 2 - 23 - 24 - 20 - 10 - 1
Randers Freja4 - 20 - 21 - 20 - 14 - 12 - 01 - 0 2 - 03 - 01 - 21 - 3
Silkeborg2 - 01 - 30 - 31 - 21 - 45 - 40 - 24 - 3 1 - 04 - 22 - 3
Skovbakken1 - 43 - 20 - 31 - 30 - 22 - 10 - 33 - 23 - 3 5 - 51 - 2
Slagelse2 - 22 - 22 - 42 - 12 - 21 - 11 - 12 - 00 - 11 - 0 2 - 1
Vanløse1 - 11 - 43 - 01 - 23 - 42 - 00 - 13 - 20 - 13 - 23 - 2 
HoldB93B1901B1903BrønshIkastKøgeNæstvedRandersSilkebSkovbakSlagelseVanløse