Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Mandag 16. september 2019 kl. 07:20
WWW.HASLUND.INFO
FORSIDE                         DANSK FODBOLD                         INTERNATIONAL FODBOLD                         KALENDER
 
DANMARKSTURNERINGEN 1962
3. DIVISION
STILLING OG RESULTATER
#HOLDKVUTFIKVP
1.Vanløse22161564331,9433
2.Ikast (N)22143556341,6531

3.Næstved22133651291,7629
4.Aalborg Chang22130960551,0926
5.Kolding IF22103941420,9823
6.Skovbakken (O)2285943520,8321
7.Roskilde22911250540,9319
8.KFUM (N)22831134430,7919
9.Lyngby22661037410,9018
10.Rødovre22811340460,8717

11.Fremad Amager22721342530,7916
12.Silkeborg (O)22441429650,4512
Vanløse og Ikast rykker op i 2. division. Fremad Amager og Silkeborg rykkede ud af Danmarksturneringen

  Forside

  1. division
  2. division
  3. division

  Øvrige år

HoldFremAIkastKFUMKoldingLyngbyNæstvedRoskildRødovreSilkeboSkovVanløseChang
Fremad Amager 1 - 22 - 30 - 12 - 10 - 14 - 02 - 25 - 04 - 20 - 24 - 3
Ikast4 - 4 3 - 03 - 11 - 11 - 21 - 04 - 24 - 15 - 13 - 34 - 1
KFUM2 - 12 - 1 0 - 12 - 30 - 02 - 12 - 03 - 11 - 11 - 24 - 0
Kolding IF4 - 03 - 12 - 4 2 - 04 - 40 - 22 - 11 - 02 - 32 - 10 - 1
Lyngby0 - 11 - 24 - 01 - 1 1 - 13 - 13 - 11 - 12 - 21 - 41 - 2
Næstved3 - 02 - 33 - 12 - 17 - 1 1 - 33 - 06 - 02 - 14 - 12 - 1
Roskilde6 - 10 - 54 - 11 - 22 - 02 - 4 2 - 16 - 25 - 26 - 25 - 6
Rødovre4 - 02 - 33 - 24 - 01 - 42 - 03 - 1 2 - 30 - 10 - 42 - 5
Silkeborg0 - 52 - 13 - 31 - 41 - 12 - 02 - 02 - 3 1 - 12 - 42 - 4
Skovbakken5 - 41 - 22 - 05 - 52 - 12 - 11 - 10 - 22 - 1 1 - 65 - 0
Vanløse4 - 12 - 04 - 02 - 12 - 01 - 27 - 22 - 13 - 14 - 1 4 - 3
Aalborg Chang4 - 12 - 32 - 16 - 23 - 72 - 14 - 01 - 46 - 13 - 21 - 0 
HoldFremAIkastKFUMKoldingLyngbyNæstvedRoskildRødovreSilkeboSkovVanløseChang